Sonraki Al/Hg üretimi ile cıva(II) nitrat sentezi. Video kılavuzu.

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Solutions
1
Reaction score
411
Neden termometrelerle oyalanalım? :). Bu yeni geldi: Ebay'den 200 + cıva anahtarı, toplam maliyet yaklaşık 12 euro. Hesaplamalarıma göre yaklaşık 80 gram cıva içeriyor. Bunları oradan çıkarmak biraz zahmetli olacak ama ben meşgul bir arıyım :). Onları plastik bir kapta ezeceğim ve cıvayı üzerinde küçük bir delik olan bir filtre kağıdından süzeceğim.

Attachments

• RBtomFewLx.jpg
    RBtomFewLx.jpg
    3.7 MB · Views: 486

JohnWebb

Don't buy from me
Resident
Reaction score
45
Alibaba'da bu Merkür anahtarlarına bakıyordum ve hiç de büyük görünmüyorlar. Bir tanesinde gerçekten yaklaşık 3 gram cıva olabilir mi?

ASheSChem

Don't buy from me
Resident
Reaction score
161
Hayır, %60'ına ihtiyacınız var, internetten satın alabilirsiniz.

s3v3n

Don't buy from me
Resident
Reaction score
11
38 ile yaptım ve her şeyi çözmek neredeyse 3 saat sürdü, bu yüzden gerçekten yavaş ama benim için işe yaradı

csigger

Don't buy from me
Resident
Reaction score
8
36 nitrik asit kullandım. Cıva yaklaşık 5-7 gün içinde kayboldu. Dibinde bir miktar beyaz toz vardı. Bu cıva nitratın bittiği anlamına mı geliyor?

G.Patton

Expert
Solutions
3
Reaction score
2,734
Deals
1
Muhtemelen evet, reaksiyon verimini filtreleyip kontrol ettiniz mi? Sonucu erime noktası tayini ile kontrol edebilirsiniz (Analitik bölümüne bakınız). Hg(NO3)2 79 *C m.p.'ye sahiptir.

purple_rain

Don't buy from me
Resident
Reaction score
2
Daha seyreltik nitrik asit kullanabilir miyim? Yaşadığım yerde lisans olmadan nitrik asit satın alamazsınız ve okulumda nitrik asit var ama sanırım 0.1M veya 0.01M (bir süredir kontrol etmedim, bu yüzden yanılıyor olabilirim ama sanırım böyle bir şey), bu yüzden biraz alabilirim. Aynı şey sülfürik asit için de geçerli - okulumda 0.1M veya 0.01M olan bir miktar var, bu yüzden biraz alabilirim ama yine de içinde amfetamin bulunan son çözeltiyi nötralize etmek için işe yarar mı?

dazrich

Don't buy from me
Resident
Reaction score
2
nitrik asit (dumanlı) 150gr sodyum bisülfat 43gr nitrat tuzu, potasyum, sodyum. gaz için doğru önlemlerle kolay damıtma kurulumu. tuzları kaynatma şişesinde karıştırın ve tuzlar sıvılaşıp o iğrenç kahverengi gazı çıkarmaya başlayana kadar ısıtın. kondansatörden soğuk su ve sonunda toplama şişesinde yaklaşık 15 ila 20 ml nitrik asit.
En iyi kaynatma şişenizi kullanmayın çünkü kalan tuzlar soğuduğunda katılaşır ve onları çıkarmanın en iyi yolunu google'da bulamadığım için şişeyi parçaladım.
Ayrıca ikinci şişeyi kırdım ve yemin ederim ona neredeyse hiç dokunmadım... :oops::eek:
Bunun dışında dumanlı nitrik asit yapmanın basit bir yolu.