Metamfetamin Sentezi. P2P'den Leuckart Yöntemi.

CryoThio

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Reaction score
65
Leuckart çok basit, ancak verim kesinlikle çöp.

İnsanlar verimi nasıl artıracaklarını bulabilirlerse, bu gizli kimya camiasına çok yardımcı olacaktır.

İnternetten öğrendiğime göre magnezyum klorür katalizör olarak kullanılabiliyor, belki bu da verimi birkaç puan artırabilir.

View previous replies…

jackofspades

Don't buy from me
Member
Reaction score
1
Elimde bağlantı yok, ancak Rhodium arşivleri arasında suyla dolu bir Dean Stark tuzağı kullanımının verimi artırdığını okudum. Suyu üretildikçe uzaklaştırmak ama kapanı dolu tutmak daha iyi bir sonuç veriyordu.

41Dxflatline

Don't buy from me
Resident
Solutions
1
Reaction score
153
Kısa Bir İnceleme: Leuckart Reaksiyonu ile Amin Sentezindeki Gelişmelerby Qasim Umar ve Mei Luo

İşte, verimde ve ayrıca hızda büyük artışlar.

The_Real_Gus_Fring

Don't buy from me
Member
Reaction score
0
Bu makaledeki hiçbir şeyi anlamıyorum, lütfen açıklayın. Ayrıca bununla verim ne kadar yüksek, hangi kimyasalların kullanılması gerekiyor ve bu işi ne kadar hızlandırıyor? Mümkünse bir şema yapın lütfen.

Win Win

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Reaction score
4
Oran nedir?

Jesse_Pinkman_

Don't buy from me
Resident
Language
🇩🇪
Reaction score
71
Bu başlığın başını okudunuz mu? Lütfen dikkatlice okuyun, her şey orada yazıyor.

View previous replies…

situ1984

Don't buy from me
Member
Reaction score
0
Teşekkür ederim, bu benim için çok faydalı. Hidroiyodik asit ve efedrin için başka bir ayrıntılı işlem yapmama yardımcı olabilir misiniz? Basit bir şekilde başlamak istiyorum.

rothschild33

Don't buy from me
Resident
Reaction score
45
Formik asit reaksiyonu hızlandırır mı?

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Reaction score
244
Pek sayılmaz. Ancak verimi oldukça artıracaktır. 15 HCl ve 115 °C'de yardımcı çözücü olarak Metanol ile hidroliz, verimi önemli ölçüde artırır. Bunun için 5 bar basınca dayanabilecek bir kaba ihtiyacınız vardır. 115 °C'ye hızlı ısıtma - 15 dakika - rt'ye hızlı soğutma.

Researcherr

Don't buy from me
Resident
Reaction score
9
Hidroliz için Naoh + metanol kullanımına ne dersiniz?
Ve neden hcl+metanol kullanıldığında hızlı soğutma gerektiğini söylüyorsunuz?
Reaksiyona formik asit eklenmesi durumunda hangi oranların kullanılmasını öneriyorsunuz?
1 p2p : 2.5 NMF : 0.7 formik?

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Reaction score
244
Metamfetamin de hidrolize olur, aslında P2P'ye geri dönelim. Dolayısıyla hidrolizi çok uzun süre ve/veya çok zor koşullarda gerçekleştirirseniz metamfetaminin kendisini yok edersiniz. Metanol ile basınçlı bir kaba ihtiyacınız var ama hızlı ve eksiksiz. NaOH da kullanılabilir, büyük bir fark yoktur, ancak HCl ile verim daha yüksektir.
Meth hidrolizi hızlı ısıtma/soğutma ile azaltılır.
Zavallı molekülün her durumda maruz kaldığı koşullar oldukça acımasızdır, bunun farkında olmalısınız.

Sıcak %75 fosforik asitle pasifleştirilmiş iyi kalite bir paslanmaz çelik (316 veya daha iyisi) %15 HCl* ile hiçbir sorun yaşamayacaktır. NaOH herhangi bir çelik için sorun yaratmaz, bu da avantajdır.
*Yine de düzenli inceleme tavsiye edilir, özellikle dikiş ve kaynak yerlerinde küçük bir çekiçle vurun ve dinleyin, ses çınlamıyor ama donuksa bu korozyona işaret eder. "Yapıyor, yapıyor, yapıyor, dudd, yapıyor..." gibi "dudd" bir sorun olduğunu söyler.

Ne kadar çok NMF o kadar iyi, formik %85 güçte olmalı ya da biraz su eklenmelidir. Bu da en iyi basınç altında yapılır, 165 °C - 180 °C ve o zaman da çok hızlı bir reaksiyondur.

İlginç bir şekilde, NMF'nin kalitesinin sonuç (verim) üzerinde büyük bir etkisi olduğu bulunmuştur, üreticiye bağlı olarak fark %25'e kadar çıkmıştır (ve bu Fluka, Fisher ve MERCK gibi yüksek itibarlı markalarda olmuştur). Su içeriği burada belirleyici olabilir. Suya ihtiyaç duyulduğu için, tüm suyu damıtmak her şeyi mahveder.

Herhangi bir geri akış düzeneğinde su/P2P'nin kondensere damıtılması ve çok daha sıcak reaksiyon suyuna çarptığında hemen tekrar buhar fazına geçtiği için reaksiyona asla geri dönmemesi sorunuyla karşılaşılacağı için basınçlı bir kap kullanılmalıdır. Bu, nominal olarak optimum aralıkta olmasına rağmen reaksiyonun su ve P2P'ye aç kalmasına neden olur.

Attachments

• jzMFoXhdAa.pdf
    580.9 KB · Views: 568
  • qv2njFyg3P.pdf
    304.3 KB · Views: 426

Researcherr

Don't buy from me
Resident
Reaction score
9
@GhostChemist
neden 2 hidroliz? önce naoh hidroliz ve sonra hcl hidroliz?
Naoh+metanol ile bir hidroliz yeterli değil mi?

Vinayak

Don't buy from me
New Member
Reaction score
1
ben sorunluyum
Lütfen bana yardım edin
sonuçlar tamam
Ancak cam kristallerin formatının nasıl değiştirileceği toz haline getiriliyor
Plz bana yardım et
Yalvarıyorum.