Metilfenidat (Ritalin) sentezi

cokemuffin

Don't buy from me
Resident
Reaction score
27
Son adımı başka çözücülerde (IPA = izopropilfenidat, EtOH = etilfenidat vb.) yapsaydınız ritalinik asidin başka esterlerini elde eder miydiniz?

G.Patton

Expert
Solutions
3
Reaction score
2,732
Deals
1
Merhaba, evet.

View previous replies…

G.Patton

Expert
Solutions
3
Reaction score
2,732
Deals
1
Merhaba. IPA'daki NaOH, ritalin*HCl'inizi tamamen bozacaktır. Sulu NaOH ile ritalin freebase elde edebilir ve ardından esterifikasyon gerçekleştirebilirsiniz.

cokemuffin

Don't buy from me
Resident
Reaction score
27
Yani işlem, ritalin hcl'yi NaOH çözeltisine koymak, ritalin freebazı elde etmek ve daha sonra izopropilfenidat elde etmek için bunu ipa'ya koymak mı olacak? Karboksil grubundaki OH'yi bir Cl ile değiştirmemek için hcl'nin esterifikasyondan sonra eklenmesi gerektiğini tahmin ediyorum, ancak bundan% 100 emin değilim.

G.Patton

Expert
Solutions
3
Reaction score
2,732
Deals
1
Merhaba, uzun cevap için özür dilerim. Sorunuzu görmedim.
Hayır, eterefikasyon sizin tarif ettiğiniz gibi bir iş değil. Ritalinik asit sodyum tuzu elde etmeli ve daha sonra asidik durumda IPA ile ester elde etmelisiniz.
Söylediğiniz gibi çalışmaz =) Bu manipülasyonların sebebi nedir? Aslında, bu tepkinin başarılı olacağından emin değilim. Dahası, Ritalin'inizin bir kısmını kaybedeceksiniz.

View previous replies…

cokemuffin

Don't buy from me
Resident
Reaction score
27
Eterefikasyonlara hiç bakmadım, ancak tam sentez yapmak zaten tek uygulanabilir seçenek gibi görünüyorsa, sanırım buna bile gerek yok. Bunun yerine metil fenilglioksilat elde etmenin yollarını biraz daha araştırdım. Benzoil klorürden elde etmenin iyi bir seçenek olabileceğini düşündüm, ancak yalnızca siyanür içeren sentezler buldum. Siyanür yerine Gringard reaktifleri bunu çok daha güvenli hale getirecektir, ancak nedense hiçbir yerde reaksiyonun bir sentezini bulamadım?

ZLXaYEy1j0

Sanırım benzil klorürü benzoil klorür ile değiştirebilir ve PAA elde etmek için yaptığınız reaksiyonun aynısını yapabilirsiniz, ancak engelleyen bir şey olup olmadığından emin değilim.

G.Patton

Expert
Solutions
3
Reaction score
2,732
Deals
1
Merhaba, oksijen var. Böyle bir sentez yapamazsınız.

cokemuffin

Don't buy from me
Resident
Reaction score
27
Kahretsin, şimdi en azından karıştığını biliyorum. benzoil klorür ve CuCN benzoil klorürden tek yol mu o zaman?

G.Patton

Expert
Solutions
3
Reaction score
2,732
Deals
1
Ne için? PAA (fenilasetik asit) değildir.

cokemuffin

Don't buy from me
Resident
Reaction score
27
Yukarıdaki reaksiyonda bunun yerine benzil klorür kullanırsanız PAA elde edersiniz. Benzil klorür yerine benzoil klorür kullanmanın fenilglioksilik asit vereceğini düşündüm, ancak oksijen reaksiyona müdahale ettiğinden, bunun yerine bildiğim tek yol siyanür kullanmak olacaktır:

0ax1NDIqsJ

TheNut22

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Reaction score
66
Sentezler siyanür içerdiğinde, yerel nalbur dükkanımın havuz kimyası bölümüne ve Na DCCA veya TCCA'ya gidiyorum. Bunlar daha zehirli siyanür formlarıyla aynı reaksiyonu verecektir. DLPA'dan pek çok kez fenilasetik asit yaptım, vb.

Lordoftheshard

Don't buy from me
New Member
Reaction score
13
Hayır, bu biraz konu dışı, bu sekmeleri 10 mg yapıştıran bir arkadaşım var.
Bana ritalini tabletlerden çıkarıp meth gibi içilebilir hale getirmenin bir yolu olup olmadığını sordu.

G.Patton

Expert
Solutions
3
Reaction score
2,732
Deals
1
Merhaba, asit/baz ekstraksiyonu

View previous replies…

Lordoftheshard

Don't buy from me
New Member
Reaction score
13
Teşekkür ederim efendim, ilk önce etanol ile normal Ekstraksiyonları denedim, filtrelemeniz önemli değil ve benzeri engelleyiciler ve diğer önemsiz şeyler #. Tesadüfen sizin başlığınızı gördüm ve sormak istedim ve kardeşim teşekkür ederim, ritalini temiz ve düzgün bir şekilde çıkarmanın tek yolu bu Reddit'e baktım ve bunun gibi temiz başka birini görmedim

Attachments

• j1gZSEdOpJ.jpg
    j1gZSEdOpJ.jpg
    927.1 KB · Views: 262

Lordoftheshard

Don't buy from me
New Member
Reaction score
13
İlk önce alkol özütleme böcek engelleyicileri vb. ile gelmeye devam ettim
Sonra bunu elde etmek için ab ekstraksiyonu yaptım

toffifee

Don't buy from me
New Member
Reaction score
0
Her yere merhaba, 1-Fenil-2- (piperidin-1-il) etanon-1,2-dion veya Metil fenilglioksilat satın almak için bir pazar yeri bulmama yardımcı olabilir misiniz? Reaktif ve laboratuvar ekipmanı sipariş etmek için en iyi web sitesi hangisidir? BDT ülkeleri

blackshwan

Don't buy from me
New Member
Reaction score
0
Merhaba @G.Patton.

Bu adım (geri akış) hakkında.
[Reaksiyon karışımı, reflü kondansatörü ile 3-12 saat boyunca hafifçe reflü edildi (TLC ile izlenerek belirlendiği gibi). ]

Isı kaynağının sıcaklığı nedir? Teşekkürler.

https://bbgate.com/attachments/lwndic7fo8-png.2904/

G.Patton

Expert
Solutions
3
Reaction score
2,732
Deals
1
Merhaba. 1-fenil-2-(piperidin-1-il)etan-1,2-dion (1) karışımının dimetoksietan içinde kaynatılması için yeterli olacak sıcaklık, normal koşullarda (22*C, 760 mm Hg) p-toluensülfonhidrazid ( 2 ) (1.1 eşdeğer) ilave edildi.

dupskoslonia

Don't buy from me
New Member
Reaction score
1
Selam millet. Elimde ritalinik asit var. Metilfenidat ve etilfenidat yapmak için neye ihtiyacım var? Tam bir acemiyim, lütfen bana adım adım açıklayabilir misiniz? Gerçekten minnettar olurum

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Reaction score
278
Karbonil grubunuzu sırasıyla metanol ve etanol ile bir ester yapmaya ikna etmeniz gerekiyor. Bu, standart kimyasal yöntemlerle oldukça basittir ve enzimler (lipazlar) veya substrat ile metanol içinde ClSiMe3 ile çalışması kolay gibi oldukça hafif yöntemler aramayı deneyin.

kotkata

Don't buy from me
Resident
Language
🇧🇬
Reaction score
12
Ritalinik asidi metilfenidata dönüştürmek için bir protokol veya başlangıç kılavuzu ya da bir çeşit reçete var mı?

Anladığım kadarıyla roket değil, ama ritalinik asitten metilfenidatı nasıl elde edeceğim konusunda biraz kafam karıştı.

View previous replies…

untryrgos

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Reaction score
11
Merhaba, sentez yönteminiz için teşekkür ederim. Yönteminizi izledim ve bazı farklılıklar ortaya çıktı. Tüm asitlerin kaybolduğundan emin olduğumda ve ilk adımı bitirdiğimde, çok fazla tuz ayrımı buldum. Metilfenidat sülfat mı? pH yaklaşık 1 ila 2 arasında.

Attachments

• 1UutT2HidC.jpg
    1UutT2HidC.jpg
    1.5 MB · Views: 53