Nitroetan Kaynağı

InLikeFlynn

Don't buy from me
Resident
Reaction score
27
Aslında P2NP sentezim için bundan bir şişe buldum. Şimdi tek ihtiyacım olan N-butilamin (bu konuda biraz sorun yaşıyorum)

FENTAMAS

Don't buy from me
Resident
Reaction score
64
Valin a-amino asit dekarboksilasyonu yoluyla kolayca elde edilebilen İzobütilamin gibi diğer aminleri de kullanabilirsiniz.

View previous replies…

Macondor

Don't buy from me
Resident
Reaction score
8
Teşekkürler, bunu soruyorum çünkü...
"140 g (1 mol) hekzametilentetramin (ürotropin, hekzamin) ve 157,5 g (1,05 mol) sodyum iyodürü (veya 174 g (1,05 mol) potasyum iyodürü) 1000 ml sıcak %95 etil alkol (190 proof tahıl alkolü) içinde çözün. Daha sonra 243 g bromosafrol (1 mol) eklenir ve çözelti çökelme oluşmayana kadar bekletilir. Daha sonra çökeltinin hidrolize olduğu, çözündüğü ve amonyum klorürün çökeldiği karışıma bir HCl gazı akıtılır. Amonyum klorür süzülür ve süzüntüdeki alkol düşük basınç altında damıtma yoluyla uzaklaştırılır. Kalan ham amini NaOH çözeltisi (135 ml suda 45 g NaOH) ile serbest bazı serbest bırakarak saflaştırın. Yağı eter (veya toluen, metilen klorür vb.) ile ekstrakte edin ve HCl gazı akışı ile HCl tuzuna tekrar dönüştürün. Eterden oluşan kristalleri süzün."