P2NP'den NaBH4/CuCl2 ile Tek Kapta Amfetamin Sentezi (1kg ölçekli)

Mystery_chemistry

Don't buy from me
New Member
Reaction score
32
20-40 derece idealdir ... bence, reaksiyonun nasıl davrandığını gözlemlemek ve bazı sıcaklıkları katı bir şekilde tutmamak daha iyidir ...

İnternette bulunabilecek bu düzenlemeler, onlara yaklaşmak için daha açıklayıcıdır ... sadece uygulama uygun sonuçlara yol açacaktır ...

KokosDreams

Don't buy from me
Resident
Solutions
2
Reaction score
595
@DocX @Mystery_chemistry @G.Patton

Bunu 20 litrelik bir şişede yaparken, Al/Hg rotası video eğitiminde gösterildiği gibi bir buz banyosu ile manuel soğutma önerir misiniz?

Ayrıca, P2NP bir kerede eklenmemesi gerektiğinden, tüm miktarın eklendiği maksimum zaman dilimi ne olmalıdır?

Mystery_chemistry

Don't buy from me
New Member
Reaction score
32
evet, izmariti buza atın ve p2np eklemeye başlayın ... ilk suçlamalar en uğultulu olacaktır ... bombalar yüzeyin her yerinde göründüğünde p2np eklemeye daha hızlı başlayabileceksiniz ... pratik ve gözlem, ne kadar hızlı ve ne zaman başka bir porsiyon ekleyebileceğinizi öğrenecektir

KokosDreams

Don't buy from me
Resident
Solutions
2
Reaction score
595

İlginç! Diyelim ki 1000g P2NP kullanacağım, bunu ne kadar küçük porsiyonlara bölersiniz?

Ayrıca, "bombalar" ile ne demek istiyorsunuz, kabarcıkları mı kastediyorsunuz?

WinterDust

Don't buy from me
Resident
Reaction score
206
Deals
3
Cevapladığınız için teşekkür ederim, bu kesinlikle bana yardımcı olacak ve şimdi benim için çok daha kolay hale getirecek.

WinterDust

Don't buy from me
Resident
Reaction score
206
Deals
3
Dostum, gerçekten yakında kendini pişirmeye başlamalısın :)...

WinterDust

Don't buy from me
Resident
Reaction score
206
Deals
3
Merhaba,

Bugün ikinci denememi yaptım ve çok iyi gitti, yakında tüm prosedürün resimleriyle birlikte tam bir güncelleme yapacağım.

Ancak atladığımı düşündüğüm bir sorum var.

6. adımda karıştırma sırasında %25 NaOH ekledim ve katmanlar tıpkı açıklamadaki gibi ayrıldı, sorum şu.

Elimdeki sarı sıvı freebaz (a-yağ) ve en alttaki tabaka sulu tabaka ve 7. adımda IPA ile karıştırıp vakumladığım ve daha sonra freebaz ile karıştırdığım tabaka.

Doğru muyum?

Saygılarımla

Last edited by a moderator:

G.Patton

Expert
Solutions
3
Reaction score
2,736
Deals
1
Reaksiyon sırasında anlayacaksınız. P2NP eklemeniz ve sıcaklığı 60 derecenin altında tutmanız gerekir. En önemli parametredir.

Merhaba, iyi iş! Aslında neredeyse haklısınız. Amfetamin içermeyen baz kalıntılarını çıkarmak için su katmanına IPA ekleyeceksiniz. Ardından, katmanları ayırın (organik olana ihtiyacınız var), çözücüyü buharlaştırın ve amfisiz baz yağı elde edin. Daha sonra, katmanları birleştirebilir ve tuz oluşumuna devam edebilirsiniz.

KokosDreams

Don't buy from me
Resident
Solutions
2
Reaction score
595

Haha biliyorum dostum, öncülleri ve çoğu laboratuvar ekipmanını hazırladım ve sadece 20L şişemi + Kondenserimi ve diğer bazı öğeleri bekliyorum

Beynim 6 aylık öğrenimden dolayı patlıyor haha

KokosDreams

Don't buy from me
Resident
Solutions
2
Reaction score
595

Mükemmel :) Yakında denemek için sabırsızlanıyorum!

WinterDust

Don't buy from me
Resident
Reaction score
206
Deals
3
Merhaba,

Doğru anlamış mıyım diye soruyorum.

Resimdeki gibi, IPA kullanarak çıkardığım ve sonra vakumladığım su katmanı mı?

Freebase'in daha fazla ekstraksiyona, vakuma ihtiyacı yok mu? Sadece su katmanından çıkarılacak olan freebase ile mi karıştırılacak?

Doğru mu düşünüyorum?

Çünkü dün freebazı pH 6'ya kadar sülfürik asitle karıştırdım ve krem şanti gibi çok kalınlaştı ve kristal beyaz bir görünüm aldı, şimdi 12 saat boyunca dondurucuda kaldı ve bugün vakumlayacağım ve soğuk asetonla temizleyip kurutacağım.

Saygılarımla

Last edited by a moderator:

Curiousonion

Don't buy from me
Resident
Reaction score
67
İpa ayırma işlemini yaptıktan sonra genellikle ipayı vakumla damıtırsınız.
Bazı insanlar, hoş olmayan her kokuyu gidermek ve ultra saf hale getirmek için bundan sonra A yağının buharla damıtılmasını da yapar. (ancak insanlar A yağını genellikle pis kokusu olmadan tanımazlar)

KokosDreams

Don't buy from me
Resident
Solutions
2
Reaction score
595

İnsanların temizlenmemiş bir ürünü tercih edeceğini düşünürseniz oldukça dağınık

G.Patton

Expert
Solutions
3
Reaction score
2,736
Deals
1
Evet, su ekstraksiyonundan elde edilen serbest baz ile genel kısmı birleştirmeniz gerekir.

WinterDust

Don't buy from me
Resident
Reaction score
206
Deals
3
Mükemmel, teşekkür ederim.

Büyük olasılıkla yarın üçüncü denememi yapacağım, ancak bu sefer IPA ekstraksiyonunu su katmanı ve a-yağ üzerinde yapacağım. (Resimlerle birlikte tam hikaye yakında yayınlanacak)

Başka bir sorum daha var, dün yaptığım partiyi 15 saat boyunca dondurucuda sakladım ve karışım krem şanti kıvamında, güzel beyaz renkte oldu, vakumlamak çok zor oldu, toplamda yaklaşık 2 saat sürdü. Ancak amfetamin makarnamın hala çok ıslak olduğunu hissediyorum, nasıl dikkatlice kurutulacağına dair herhangi bir öneriniz var mı?

Şu anda kapaksız plastik bir gıda kutusunda ve oda sıcaklığında iki saat beklettim ancak çok açık kahverengiye dönmeye başladı, bu yüzden şu anda bunun yerine buzdolabının içinde tutuyorum. Kalan çözücünün buharlaşması ve kuruması için buzdolabı yöntemi yeterli midir?

Saygılarımla

Netflix

Don't buy from me
New Member
Reaction score
52
Ertesi gün asetonla yıkayın, saf toz elde edersiniz

G.Patton

Expert
Solutions
3
Reaction score
2,736
Deals
1
Saf beyaz olması için kuru (% su içermeyen) soğuk aseton ile yıkamanız gerekir. Daha sonra vakumla filtreleyebilir ve gıda kutunuza Vakumlu desikatör veya vakumlu başka bir odaya yerleştirebilirsiniz.

Eidolon-UK

Don't buy from me
New Member
Reaction score
6
Vespiary'deki orijinal başlığın bir parçası olan arkadaşım ciphir'den bazı yararlı ipuçları:

Baş üstü karıştırıcı şarttır, manyetik karıştırma başa çıkamaz, C=C çift bağının kırıldığı reaksiyonun ilk kısmı için son derece kuvvetli karıştırma gereklidir,
Bu kısım bittiğinde çözelti sarıdan beyaz renge dönecektir.
İkinci kısım olan nitro grubunun amine indirgenmesi, bakır klorür dihidrat (CuCl2.2H2O) çözeltisinin mümkün olduğunca hızlı eklenmesiyle daha iyi gider,
Çok fazla köpürür, bu nedenle elektrikli bir vakum yükseltici pompanın çıkışını gaz portuna takabilir ve köpürmeyi kontrol etmek için hafif pozitif hava basıncı uygulayabilirsiniz.
Ayrıca reaktör kabı ile kondenser tertibatı arasına sıçramayı önleyici düz bir adaptör takarak köpüğün üstten dışarı çıkmasını önleyebilirsiniz.
10 ila %20 molar bakır klorür eşdeğeri yerine %8 molar bakır klorür dihidrat ve %8 molar bakır sülfat pentahidrat eşdeğeri kullanmayı da deneyebilirsiniz, böylece hala Cu nanopartikülleri veya NaBH4-Cu kompleksi sağlamış olursunuz ancak köpüklenme azalır. (Not: 1000 g P2NP bunun 6,12 mol reaksiyon olduğu anlamına gelir (1000/163,2 g/mol), dolayısıyla %8 molar eşdeğeri her bir bakır tuzunun 0,49 molüdür).
Su ekstraksiyonuna doygun miktarda sofra tuzu (NaCl) ekleyin, çünkü su için daha yüksek bir afiniteye sahip olduğundan son amin molekülü yükü çözeltiden dışarı itilecek ve polar olmayan katmana girecektir.

Bir kenara:
Ciphir'in normalde nitroyu amine dönüştürdükten sonra amini sulu katmana itmek için pH=4 olana kadar buzlu asetik asit eklediğini biliyorum (herhangi bir köpürme, fazla NaBH4'ün söndürülmesidir, bir dahaki sefere daha az kullanın). IPA'yı yaklaşık 97C'ye kadar soyun, ardından NaOH ile pH=11'e kadar bazikleştirin, şimdi reaksiyon kabının ortasındaki bir girişe bağlı bir duvar kağıdı buharlayıcı ile buharla damıtın.
2 litrelik bir huni kullanarak suyu (alt katman) ekstraksiyon için toplayın, polar olmayan katmanı saklayın çünkü bu aminin saf serbest baz yağıdır.
Sulu tabakayı DCM veya su ile karışmayan başka bir polar olmayan çözücü ile 3 kat ekstrakte edin, son ekstraksiyon için su tabakasına tuz ekleyin.
Organik fazı ve ekstraktları birleştirin ve NP çözücüsünü damıtın.
Amin yağını 5 kısım susuz izopropanol (IPA) ile karıştırın, sülfürik asidi 2 kısım susuz IPA ile karıştırın, pH=9 olana kadar ekleyin, ardından pH=6,7 olana kadar çok dikkatli bir şekilde ekleyin, amorf beyaz katıyı süzmek için buchner hunisi kullanın (bu aminle kristalleşme mümkün değildir) hunideki kuru katıyı vakumlayın.
Süzüntü pH'ını kontrol edin, gerekirse daha fazla asit ekleyin, ikinci ürün için dondurucuya koyun, amin sülfat çökelmeyene kadar işlemi tekrarlayın.

diogenes

Don't buy from me
Resident
Reaction score
94
Evet, haklısınız. Benim hatam, açıkladığınız için teşekkürler.