P2NP'den NaBH4/CuCl2 ile Tek Kapta Amfetamin Sentezi (1kg ölçekli)

gcblin

Don't buy from me
Resident
Reaction score
1
Birisi nabh4'e p2np eklemeyi bitirdiğimde alttaki bu beyaz tabakayı açıklayabilir mi?

WinterDust

Don't buy from me
Resident
Reaction score
206
Deals
3
Merhaba,

"NaBH4'e P2nP ekleyerek bitirdi" derken neyi kastediyorsunuz?

IPA + H2O + NaBH4 ile karıştırılmış reaksiyona P2nP eklersiniz.

NaBH4 reaksiyonun dibine çöker, eğer karıştırmayı bırakırsanız "yukarı kayacaktır".

Saygılarımla

gcblin

Don't buy from me
Resident
Reaction score
1
Evet, her şey düzgün bir şekilde eklendi, beyaz tabaka konusunda endişeliydim, yakında bitireceğim, sonuç fotoğraflarını göndereceğim

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Solutions
1
Reaction score
411
Evet, adamın dediği gibi, borat kristalleri. Ayrıca, herhangi bir nedenle eriyiği gece boyunca soğumaya bırakırsanız, buz benzeri borik kristaller dipte toplanır. Küçük bir buzul gibi. İlk çalıştırmamda bunu büyük ölçekte gördüm ve neye baktığımı gerçekten merak ettim. Test ettim ve bunun borik kristaller olması gerektiği sonucuna vardım.

gcblin

Don't buy from me
Resident
Reaction score
1
Fotoğraf ilk seferinde yüklenmedi

Attachments

• xnS4HvZ3pr.jpeg
    xnS4HvZ3pr.jpeg
    4.6 MB · Views: 135

gcblin

Don't buy from me
Resident
Reaction score
1
Bu yüzden bitirdim, gece için dondurucuya koyacağım ve yarın süzeceğim, asit eklemede biraz sorun yaşadım, doğru yapmak gerçekten uzun zaman aldı. Aşırı asitlendiğinde ne olur 100 ml'lik bir parti 5ph idi, bu yüzden ayrı bıraktım onunla ne yapabilirim?

Attachments

• HSzVrJCWvt.jpeg
    HSzVrJCWvt.jpeg
    3.8 MB · Views: 131

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Solutions
1
Reaction score
411
Birkaç deneyden sonra, 4-5 g:s'den fazla P2NP içeren bu reaksiyonlardan herhangi birinin üstten karıştırma gerektireceğini söyleyebilirim. Olan şey, su indirgeme tarafından tüketildiğinde ve iPA kaynatıldığında, borohidrit şişenin ebotto'sunda çökelmeye başlar. Sonunda agnetik karıştırıcıya yapışacak ve çalkalama olmadan daha hızlı bir şekilde kistleşerek altta büyük beyaz bir katıya dönüşecek, ny indirgeme yapmayacaktır. Sıcaklık düşecek, H2 evrimi duracaktır.
Katı keki elle parçaladım ve karışımı 60'a kadar ısıttım, döndürdüm, manyetik karıştırıcıyı maksimumda çalıştırdım ve daha büyük parçaları cam çubuğumla deldim, ancak çözünmeleri çok zordu.
Ancak başardıktan sonra sıcaklık tekrar yükselmeye başladı. Ayrıca CuCl2'den yaklaşık 10 dakika önce 10 g:s NaBH4 daha ekledim ve ekledikten sonraki reaksiyon çok kötüydü! Elimden geldiğince hızlı bir şekilde 15 ml ekledim ve sonuç olarak biraz fazla kabarcıklanma oldu. Bundan sonra, reaksiyon harici soğutmaya ihtiyaç duymadan neredeyse 80 derecede kendi kendine devam etti, Sonunda, uyumak için harici soğutma ile reaksiyonu söndürmek zorunda kaldım. Daha sonra toplama şişesinde üç katman vardı; berrak üst katman, kalın bakır oksit keki ve reaksiyonun hala devam ettiği alt, kahverengimsi kırmızı bir sıvı katman. Oksit tabakasından sürekli kabarcıklar çıkıyordu ve sabah da çıkmaya devam ediyordu. Ancak şimdi tüm sıvı kısımlar şeffaflaşmıştı. Üçüncü katman artık büyüyen bir borat kristalleri katmanından oluşuyor, şişeyi soğutmak durumu daha da kötüleştirmiş gibi görünüyordu ve yarın içeriği HCl ile pH2'ye asitlendireceğim ve tüm IPA:'yı damıtacağım. Daha sonra H10'a kadar bazikleştireceğim ve buharla damıtacağım. Ayrı huni, sonra aseton, ardından pH 7'ye kadar fosforik asit.
Ne elde edeceğimi göreceğiz. '

WinterDust

Don't buy from me
Resident
Reaction score
206
Deals
3
Merhaba MadHatter,

Bu doğru değil, 450g reaksiyonları 8x60 manyetik karıştırıcı ile 20l fbf'de yapıyorum ve bir kez bile bu sorunu yaşamadım.

Saygılarımla

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Solutions
1
Reaction score
411
Yine de az önce şişenin dibinde boratların biriktiğini söylediniz. Eğer bunu yeterince yaparlarsa, elbette karıştırmayı bozacaklardır?
Benim için üstten karıştırma. Zaten bir düzeneğim var. Genel olarak, kısır çalkalamanın bu reaksiyondaki başarının anahtarı olduğunu düşünüyorum. Nasıl seçerseniz ya da yapabilirseniz.

WinterDust

Don't buy from me
Resident
Reaction score
206
Deals
3
MadHatter,

Tam olarak değil, söylediğim şey NaBH4 eklenmesi sırasında karıştırmaya devam etmeniz gerektiğiydi, eğer DURURSA NaBH4 sallanacak ve tekrar karıştırmak zor olacaktır, ancak bu mümkündür.

Bununla birlikte, üstten karıştırmanın daha güvenilir ve daha iyi olacağına katılıyorum, ancak benim durumumda bir bileşen daha az ve özel iki / üç başlı şişeye gerek yok.

Saygılarımla

WinterDust

Don't buy from me
Resident
Reaction score
206
Deals
3
MadHatter bana reaksiyon tamamlanmamış gibi geliyor.

Eğer CuCl2'den oluşan bir üst katmanınız varsa, reaksiyonu çok erken durdurmuşsunuz demektir.

Reaksiyonu 80c'de 30 dakika kaynattıktan sonra, bakıroksit tabakası mevcut olmamalı, ancak NaBH4 ile karıştırılan şişenin dibinde CuCl2'nin görünümü küllü olmalıdır.

Ayrıca amfetamin katmanı kırmızı/turuncu değil, neredeyse şeffaf olmalıdır, %25 NaoH eklediğinizde parlak sarı olur.

Saygılarımla

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Solutions
1
Reaction score
411
Hayır, kısmen haklısınız. Yazdığım gibi reaksiyonu söndürmek zorundaydım, bu yüzden hala reaksiyonlar devam ediyordu. Oksit tabakası üstte değildi, büyük kısmı renksiz ürün tabakasından oluşan orta bir tabakaydı.
Ama mesele şu ki, bunu bir reaktif şişesine koymuştum ve alt katmandan fokurdama hala devam ettiği için mantarını açarak küvette bıraktım, sabah olduğunda şişe hala sıcaktı ve kırmızı/kahverengi su katmanı gitmiş, yerine bakır oksit ve borat kristalleri gelmişti. Yani reaksiyon tüm gece boyunca yavaş bir tempoda devam etmişti!
Şimdi kristal berraklığındaki üst tabakayı süzdüm, asitlendireceğim, IPA'yı damıtacağım, sonra pH10'a bazikleştireceğim, bol miktarda su ekleyeceğim ve freebazı buharla damıtacağım.
Bu konuda çok heyecanlıydım ve sonra lanet olası vakum pompam bozuldu!
Aslında normal basınç altında freebase'i hiç buharla damıtmadım, ama siz yapabilir misiniz?
Eğer 100 C ile patlatırsam bir kısmı parçalanmaz mı?

WinterDust

Don't buy from me
Resident
Reaction score
206
Deals
3
Reaksiyonunuzun resimlerini göndermelisiniz, neler olup bittiğini görmek çok daha kolay olacaktır.

Saygılarımla

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Solutions
1
Reaction score
411
Reaksiyonumda neler olup bittiğini gayet iyi bildiğimi hissediyorum :). Ve üzgünüm, şu anda elimde hiç resim yok. Bilmediğim şey, vakum kullanmadan freebase'i buharla damıtabilir misiniz, yoksa yüksek sıcaklıktan dolayı ürünü kaybeder misiniz? Siz biliyor musunuz?

WinterDust

Don't buy from me
Resident
Reaction score
206
Deals
3
Merhaba,

Serbest bazınızı açık bir kapta damıtabilirsiniz, ancak bu tercih edilmez.

Amfetamin yağı havadan oksitlenir ve verim ve kaliteyi kaybedersiniz, bu nedenle vakumlu damıtma kullanmak çok daha kolay ve güvenlidir çünkü IPA'dan çıkan dumanlar hakkında endişelenmenize gerek yoktur.

Saygılarımla

caesare.robot

Don't buy from me
New Member
Reaction score
9
yüzmek Büyükanne bu yöntemi 100g p2np/2L şişede denerdi... manyetik karıştırıcı işe yaramadı ve sonra farklı oldu))) eldivenlerle çalışmak ve elle çalkalamak, su damıtma işleminden sonra 40g Aoil sonucu verdi... ve bunlar iyi haberler...
kötü haber ise büyükannenin elleri kalın laboratuvar eldivenleri ile ipa'daki sıcak boratlarla yandı! aktif reflü yoluyla bile çok fazla egzoz! dikkatli olun!
şimdi büyükanne tatilde bu yöntemle detoks yapıyor

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Reaction score
510
Deals
5
Şimdi Michael Jackson'a mı benziyorsun?

tucoXxX

Don't buy from me
New Member
Solutions
2
Reaction score
11
5 adım. reaktör her şeyi içerir, diyelim ki yaklaşık 21 litre reaksiyon karışımı. 30 dakika dışarıdan ısıtma 30 dakika. şu anda dışarıdan nasıl ısıtacağım? içeride bir ısıtma çubuğu var, dışarıda kontrol edebileceğim bir ünite olduğunu sanmıyorum. Tankı indiriyorum, 2* 10L flask. iki flask. iki ısıtma ceketi gerekli? (80 derecede 30 dakika). ayırdıktan sonra gidiyor. Sanırım bir çözüm var, reaktörün indirilmesine gerek yok. bir şekilde 80 derece dış ısıda tutuyorum. ama nasıl?? xdxd

WinterDust

Don't buy from me
Resident
Reaction score
206
Deals
3
Açıkçası neden bahsettiğiniz hakkında hiçbir fikrim yok.

Ancak konu 21 litrelik bir reaksiyon kütlesi ile 30 dakika boyunca 80c'nin nasıl korunacağı ise, bu yaklaşık olarak 1 kg'lık bir reaksiyona denk gelir.

Muhtemelen bir ısı mantosu kullanmalısınız, eğer bir tane alamıyorsanız, bir sonraki adım 550c'ye kadar çıkan bir ocak gözü olacaktır.

Saygılarımla

tucoXxX

Don't buy from me
New Member
Solutions
2
Reaction score
11
bu aşama gerekli her şeyi içerir. sadece 30 dakika boyunca 80 derecede ısıtın. ancak manyetik bir karıştırıcı var, bir ocak tabakası var (bu da uygundur). 6. şimdi ayrı katmanlara 8 litre ekleyin. buradan sonra bir sorun olduğunu düşünmüyorum. cevabınız için teşekkür ederim

tucoXxX

Don't buy from me
New Member
Solutions
2
Reaction score
11
Bongo bongo

tucoXxX

Don't buy from me
New Member
Solutions
2
Reaction score
11
Bu anlar ayrıştırmadan bile önce gerçekleşir, bu yüzden L bu kadar büyüktür. Bu harici ısıtma biraz kafamı karıştırdı.