P2NP'den NaBH4/CuCl2 ile Tek Kapta Amfetamin Sentezi (1kg ölçekli)

InLikeFlynn

Don't buy from me
Resident
Reaction score
27
Yeterince küçük bir ölçekte manyetik bir karıştırıcı yeterli olur mu?

InLikeFlynn

Don't buy from me
Resident
Reaction score
27
Sodyum borobidrür yerine sodyum siyanoborohidrür kullanılırsa ne olur?

mithyl2

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Reaction score
26
üstten karıştırıcının karıştırma çubuğu için ne tür bir adaptör kullanılmalıdır? hidrojen gazının kaçmadığından emin olmak için sıkı bir sızdırmazlık olması gerekir, ancak gelişen h2 gazı nedeniyle sürtünmeye veya herhangi bir statik boşalmaya neden olacak bir şeye sahip olmamalısınız, bu nedenle bunun için en iyi çözüm ne olurdu?

Gordon Ramsay

Don't buy from me
Resident
Reaction score
680
Deals
65
Karıştırıcı çubuğunuzun mafsala düz bir şekilde girmesini sağlayabiliyorsanız bir karıştırıcı yatağı kullanabilirsiniz.
Daha büyük RBF'ler için uygun karıştırıcı yatakları oldukça maliyetli olabileceğinden, karıştırıcı çubuğun bağlantıya çarpmasını önleyecek bir parça kauçuk veya esnek bir şey de kullanabilirsiniz

View previous replies…

mithyl2

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Reaction score
26
çubuğun sığabileceği bir termometre bağlantım var, ancak sızdırmaz bir uyum sağlamak için ne kullanacağımdan emin değilim. termometre bağlantısının üst kısmında, karıştırma çubuğu için tam oturmasını sağlayan küçük bir delik bulunan bir bant parçası düşünüyordum.

Gordon Ramsay

Don't buy from me
Resident
Reaction score
680
Deals
65
Belki bir parça mutfak folyosu, çubuğa sarılmadığında yardımcı olabilir.
Aksi takdirde, bağlantı boyutu uygunsa silikon bir adaptör kullanmak da işe yarayabilir

TnCibf5gG3

mithyl2

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Reaction score
26
bunu denedim ama birkaç dakika sonra bile sürtünme çok fazla :(

ayrıca üzerine delikli bir streç film koymayı denedim ama bu işe yaramadı çünkü delik yırtılıyor ve karıştırma ile büyüyordu.

termometre probu bağlantılarımın hiçbiri de işe yaramıyor çünkü kauçuk halka karıştırma çubuğunun geçemeyeceği kadar sıkı.

ve videodaki gibi dumanı dışarı yönlendirecek bir aspiratörüm ya da davlumbazım yok.

ne yapabileceğim konusunda herhangi bir öneriniz var mı? diğer insanlar karıştırma çubuğu için sürtünmeye veya kırılmaya neden olmayan bir conta elde etmek için ne yaptılar?

Gordon Ramsay

Don't buy from me
Resident
Reaction score
680
Deals
65
Propper maske kullanıyor musunuz?
Lütfen uygun havalandırma veya dumanı doğrudan kaynağından çıkarma imkanı olmadan reaksiyonları gerçekleştirmeyin.
Eğer yapıyorsanız, lütfen en azından Drager X-Plore 4.500 gibi uygun bir maske kullanın. Bir maske için 250$ çok gibi görünebilir ama hayatınızın bedelinden daha azdır

Belki uzmanlardan birinden diğer sorunlarınızda size yardımcı olmasını isteyebilirsiniz.

mithyl2

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Reaction score
26
Evet, iyi bir maskem var. h2'yi bir hortum aracılığıyla büyük bir pencereden dışarı çıkaracaktım ve ekstra önlem olarak arkasına bir fan üfleyecektim.

Şimdilik sadece 10g sentetiklere kadar yapıyorum, bu yüzden h2 miktarı çok fazla olmamalı, ancak kurulumum hala mükemmel değil.

Dumanlar için ekstraksiyon kurulumunun bir parçası olarak önerdiğiniz bir inline filtreniz var mı?

Gordon Ramsay

Don't buy from me
Resident
Reaction score
680
Deals
65
İyi :)

Katı bileşenler için bir inline kaba filtreye sahibim, aktif karbon filtrem çevresel nedenlerden dolayı bir inline değil. Bu bir faktör olmasaydı, her zaman sonunda açık bir tüp tercih ederdim

mithyl2

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Reaction score
26
etrafta aradım ama çok pahalılar. daha ucuz bir alternatif var mı?

Gordon Ramsay

Don't buy from me
Resident
Reaction score
680
Deals
65
Benimkini yaklaşık 25 Euro'ya almıştım sanırım.

Belki yerel yetiştirme dükkanınıza gidip sorabilirsiniz

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Reaction score
510
Deals
5
PTFE tapa, aliexpress'te 20-30 E gibi, o-ring ve kilitleme mekanizması ile bu amaç için özel olarak üretilmiştir.PTFE kürek de orada ucuza bulunabilir.
Çalkalama ve dengesizliğe gelince, hırdavatçıdan takviyeli boru ile biraz esnek bir bağlantı yapılabilir, bu, karıştırıcınızın tahrik çubuğunu küreğe bağlar ve her şeyi sallamamak için yeterli esnekliğe izin verir. tahrik çubuğunu küreğe bağlayan 2 kilitli halka ile aynı etki çoğaltılabilir.

View previous replies…

mithyl2

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Reaction score
26
Aslında bunlardan bazılarına sahibim ancak genleşip sıkışabildikleri ve hatta rbf'nin camını kırabildikleri için kullanmaktan kaçındım (bir keresinde başıma gelmişti).

ama görünüşe göre kullanmak zorundayım. sentez için kullanılan sıcaklıklar çok yüksek değil, bu yüzden şansım varsa sıkışıp kalma riski çok fazla olmamalı.

Şişenin boynuna yerleştirmeden önce etrafına biraz streç film koyacağım, böylece daha kolay çıkmasına yardımcı olacağını umuyorum.

Ayrıca birkaç ay önce dread'den aldığım ve bu başlıkla neredeyse aynı olan sentezi deneyeceğimi de söylemeliyim.

Benim asıl endişem H2'nin birikmesiydi.

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Reaction score
510
Deals
5
Kondenser giriş/çıkışında olduğu gibi halkalı modeller var, bunlar tarif ettiğiniz duruma yatkındır. Bunlardan biri, normal tıpa gibi çalışan bir tıpa ile değiştirilmeden önce 5 adet 6000 ml sülfonasyon şişesi gibi kırıldı.
Doğal olarak, çıkarmaya çalışmadan önce her şeyin RT'ye kadar soğumasına izin verilmelidir ve aşırı sıkmaya dikkat edin, bu gerçek bir katildir.
Neden vakum gresi ve bir kek kelepçesi kullanmıyorsunuz?

mithyl2

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Reaction score
26
biraz gres yağı almam gerekecek. eklem yağına ihtiyacım olursa vazelin kullanıyorum ki bu muhtemelen hayır-hayır. ya da tamamen yaptığım sentezin kirlenmesini önlemek için hiç kullanmıyorum.

İlk cümlenizde bahsettiğiniz halkalı modeller hakkında daha ayrıntılı bilgi verebilir misiniz?

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Reaction score
510
Deals
5
Evet, makul miktarlarda uyguladığınız sürece kirlenme minimum düzeyde olacaktır. Biraz uzun bir yol kat eder, ancak muhtemelen biraz Corning's almak kötü bir fikir değildir, neredeyse sonsuza kadar dayanır ve birinci sınıftır, fiyatına değer.
Bu tırtıllardan bahsediyordum, aşağıdaki resme benziyor ama ters ve açıkça bu amaç için yapılmış, hayatım boyunca sahip olduğumuz türü bulamıyorum.
9KoLlEhd25

InLikeFlynn

Don't buy from me
Resident
Reaction score
27
Sonunda tuzlamak için aseton eklemeniz gerekiyor mu? IPA'dan itibaren tuzlamak mümkün değil mi?