p2np çözülmüyor, ilk sentezim.

enzym

Don't buy from me
New Member
Reaction score
1
fi̇ki̇r vermesi̇ i̇çi̇n bi̇ri̇ni̇ nasil ekleyebi̇li̇ri̇m? bu konuda 2 üye eklemek / bahsetmek i̇sti̇yorum.
@gpatreon
Diğer adamı arayacağım.

G.Patton

Expert
Solutions
3
Reaction score
2,738
Deals
1
Kim bu @gpatreon? lol

Genel olarak @Never to sleep ile aynı fikirdeyim. Bence laboratuvarınızı Hg'den temizleyebilir ve tüm güvenlik önlemlerini alarak devam edebilirsiniz. Reaksiyon yükünüze göre çok fazla kirlettiğinizi düşünmüyorum.

View previous replies…

G.Patton

Expert
Solutions
3
Reaction score
2,738
Deals
1
Evet, tam olarak
ofc hayır
Evet.

Buradaki eğitimimde de söylediğim gibi GAA'yı hiç kullanmayabilirsiniz.

enzym

Don't buy from me
New Member
Reaction score
1
yarın bir sentez daha yapacağım (eğer şanslıysam 2).
Ayrıca son üründe cıva olması benim için büyük bir endişe kaynağı.
amalgamımı 2 kat yıkayacağım.
ve p2np'yi çözmek için sıcak IPA kullanacağım.

enzym

Don't buy from me
New Member
Reaction score
1
İlk sentezimde/ilk denememde harmanlanmış IPA kullandım ve cam çubukla çok karıştırdım, ancak çözünmedi (p2np). Sonra ısıttım (IPA'nın kaynama noktasının sadece 60 derece olduğunu aklımın bir köşesinde tutarak),
bir Mcguyver yaptım ve bir şekilde 1L ısıtma mantosunda ısıtmaya çalıştım (3 başlı 250ml şişede yaptım).
En düşük ayarda yaptım, ama sanırım çok sıcaktı (ilk kez bir ısıtma mantosu kullanıyordum, bu yüzden sıcaklık aralığını bilmiyorum). Gözlerimi çok yakmaya başladı (bu yüzden kesinlikle bıraktım, sağlık=daha önemli).
(( p2np çözüldü, ancak ısıtma kaynağından çıkardıktan sonra lapa gibi kabarık bir çözelti haline geldi))
Soru: Bu normal mi, değil mi? (gözlerimde yanan alkol hissi)

Yine her şey benim için yeni, p2np gibi kimyasallarla ilk denememdi.
Yarın amazon'dan 2 litrelik bir ocak gözü (stearing ile) alacağım.

enzym

Don't buy from me
New Member
Reaction score
1
Ayrıca ilk sentezime geri dönersek, çözelti (p2np çözünmüş amalgam çözeltisine alki ekleyerek) üstte 50/50 iPA oranında topladığım berrak bir tabaka ile geldi (daha fazla sentez için)
ama komik olan şu ki, üst tabakayı çıkardıktan sonra tüm karışımı karıştırdım ve 24 saat sonra üstte yine açık sarı bir tabaka var.

Reaction score
296
İki katmandan (berrak ve sarı) ne elde ettiniz? Asitleştirdiniz mi?

enzym

Don't buy from me
New Member
Reaction score
1
Henüz bilmiyorum, asitleştirmedim çünkü bu başarısız denemeye zaman ve çaba harcamak istemedim (2 yağ katmanını ayrı tuttum, yeni sentezimden sonra asitleştireceğim. o zaman zaten elimde bir asit / aseton çözeltisi var, bu yüzden bunun için 3 kat zaman harcamıyorum. )
((tabii ki asitlendireceğim, 1 karışımda bir arada değil!))
Ve rastgele not: çözeltiyi tekrar 24 saat beklettim ve başka bir (ama tenekemsi ve daha koyu sararmış) üst tabaka ortaya çıktı (bunu beherdeki diğer içerikle birlikte bele atacağım)

enzym

Don't buy from me
New Member
Reaction score
1
Bugün AMF yapmak için başka bir girişimde bulunmadım.
Çünkü bugün tatil ve hava güzeldi, bu yüzden birçok insan dışarıdaydı.
Ancak bu zamanı faydalı bir şekilde kullandım ve kondansatörlerim için su pompalı bir kova yaptım, böylece hiç su kaybetmedim (egzoz suyu kovaya geri dönüyor ve su pompası tarafından kondansatör girişine geri çekiliyor)

enzym

Don't buy from me
New Member
Reaction score
1
Bugün ikinci deneme.
Yine p2np ile ilgili sorunlar.
Tamamen çözündü, ancak daha sonra oda sıcaklığında beklettikten sonra tekrar lapa haline geldi.
GAA'yı ekledim, sıcak plaka üzerinde karıştırdım ama büyük bir başarı elde edemedim (GAA aşırı nüfuz edici ve uzun süre kalan iğrenç bir kokudur)
Amalgam iyiydi ama büyük bir hata yaptım! Durulamadan sonra oksijeni engellemek için şişeye bir stop koydum (yağmurluk giyiyordum @Never to sleep ;), en diğer eldivenler), sonra stopu çıkardım, bok neredeyse patlıyordu! yüksek basınç ve yüksek sıcaklıklar açığa çıktı. (aşırı sıcak olduğu için p2np koymak için güvensizdim), bu yüzden biraz soğuması için bir saniye soğuk su banyosuna koydum.
Sonra peltemsi p2np'yi ekledim ama hemen etkileşim olmadı. sadece yoğun çalkalamadan sonra sıcaklık yükseldi, toplamda soğuması için sıcak hale getirmek için bir saat kadar çalkaladım, eğer yaparsam hala çalkalayıp soğutuyordum. (geride çok fazla alüminyum kaldı). sanırım p2np'yi amalgama koyarken noktayı kaçırdım.
Alki çözeltisini ekledim ve "bir kez karıştırdım", şiddetli reaksiyon (çok fazla kabarcıklanma),
30 dakika sonra: üst tabaka hala oluşuyordu, bu yüzden 3 kez karıştırdım.
3 şouwers aldım, (Hg'yi düşündüğümde anksiyete yaşıyorum).
Şimdi pijamalarımın içindeyim ve bakmak istemiyorum (rahat pijamalarımın içinde buharlar ve sonra onunla uyumaya gidiyorum ....)

Sorular:
-Aşırı sıcaklık artışı (amalgamdan) normal mi?
-Eğer p2np eklersem, sıcaklık amalgam ile etkileşimden dolayı daha fazla yükselir mi? / yoksa bu ısı ile ilgili değil mi? (p2np eklenmesi)
- Bu Hg buharı konusunda hala çok endişeliyim. toplamda en fazla 5 kez soludum (buhar veya buharın hala mevcut olduğu odada / bahçede lol),
biri beni sakinleştirmek için bana bazı rakamlar veya bilgiler verebilir mi? (biliyorum, Hg kullanmamak en iyisi, ama bu kurulumda / yöntemde çok fazla para harcadığım için bir seçenek değil (her şeyi satın almak zorunda kaldım)

Şerefe

G.Patton

Expert
Solutions
3
Reaction score
2,738
Deals
1
Merhaba. Amalgam oluşumu sırasında yükselen sıcaklıktan mı bahsediyorsunuz?

Evet, indirgeme reaksiyonu çok ekzotermiktir.

Neden solunum cihazı kullanmıyorsunuz? Kendinizi korumanın basit bir yolu.

enzym

Don't buy from me
New Member
Reaction score
1
Tamam çocuklar, işte benim güncellemem.
-İkinci sentezden gelen çözelti (dibinde çok fazla su vardı, ancak biraz magnezyum sülfat kullandım (daha sonra süzdüm)), 1 damla asit çözeltisinden sonra neredeyse imidiat turuncu oldu (ph hala yüksekti ve komik olan şey şuydu: 5-6'ya getirmek için çok fazla asit / IPA çözeltisi eklemem gerekiyordu.
-İlk sentezimdeki diğer 2 solüsyon en iyi sonucu verdi.
--İlk katman (24 saat sonra / ve IPA ile 1/1 oranında seyreltilmiş) normal tuz dönüşümü. (kalan sıvı biraz pembeleşti, bu yüzden biraz fazla asitlendi)
--İkinci katman (48 saat sonra alkolde seyreltilmeden ayrıştırma) neredeyse son ürün gibi oldu (çözelti asitlendirme ile kalınlaştı ve "ıslak hız macunu" haline geldi)
hala onları filtrelemem ve yıkamam gerekiyor, ancak bunu bir sonraki yeni tam sentezimle yapacağım.

Soru: Burada 2 video var (AI/Hg'den AMF). neden biri p2np ve IPA ile biraz su (50ml) ekliyor? (diğeri yapmıyor ve sadece IPA ile p2np kullanıyor ((ve GAA...)).
Biraz su eklemenin nedeni nedir?
Marvin "Popcorn" Sutton @G.Patton.

G.Patton

Expert
Solutions
3
Reaction score
2,738
Deals
1
bu konuda okuyun: bbzzzsvqcrqtki6umym6itiixfhni37ybtt7mkbjyxn2pgllzxf2qgyd.onion/threads/dextroamphetamine-synthesis-nabenhower-1942.388/