BMK etil glisidat aracılığıyla fenilaseton (P2P) sentezi

chem19

Don't buy from me
Resident
Reaction score
5
@G.Patton
Lütfen 14. adımdaki "(14. Bir süre sonra 500 ml distile su eklenir ve karışım biraz ısıtılır (en fazla 60°C)." ifadesine açıklık getirir misiniz?

Benim sorum ne kadar süre ısıtılması gerektiği. (Zaman süresi) veya herhangi bir işaret.
Şimdiden teşekkürler.

jotoy

Don't buy from me
Resident
Reaction score
1
Merhaba, BMK 5449-12-7 tozuna mı yoksa şu anda piyasadaki yeni bmk tozuna mı sahip olduğunuzu bu adımdan mı anlıyorsunuz?

chem19

Don't buy from me
Resident
Reaction score
5
Dimetilformamid, benzaldehitten aynen videodaki gibi başladım.

virus0815

Don't buy from me
Member
Reaction score
0
1 gram P2P için ne kadar BMK glisidik aside (sodyum tuzu) ihtiyacım var?

61-50-7

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Reaction score
10
küçük bir hata var: ilk satırlarda bmk yerine pmk demişsiniz

rampage

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Reaction score
33

BMK glisidik asit (sodyum tuzu) ile su oranı 1:1 mi, sonra hidroklorik asidi ph 1'e mi ekleyin?
BMK glisidik asit (sodyum tuzu) ile başlanırsa, su oranı 1:1 midir, sonra hidroklorik asit 1 ph'a kadar eklenir mi? sonra karışımı ısıtın ve 5 saat karıştırın

G.Patton

Expert
Solutions
3
Reaction score
2,732
Deals
1
Doğru çeviri

View previous replies…

rampage

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Reaction score
33
bu makaleyi buldum, 80 derece sıcak mı? 1kg hidroklorik asit çok mu fazla sadece ph1'e ulaşmak için ekleyin?

BMK tozu yağa nasıl dönüştürülür? (Aşağıda sadece hidroliz işleminin genel bir açıklaması bulunmaktadır, düzgün bir şekilde yağ alamazsanız yine de bizimle iletişime geçmeniz gerekebilir)
1,1kg toz 1kg ılık su ile karıştırılır (yaklaşık 80 derece).
2, 1kg hidroklorik asit (HCL% 37) koyun ve kabarcık oluştuğunu göreceksiniz.
3, Karışımı bir saat boyunca karıştırın ve sonra durdurun.
4, Bir saat sonra açık sarı renkte yağ tabakası elde edeceksiniz.
5, Yağı almak için ayrı bir huni kullanın.

rampage

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Reaction score
33
Merhaba
örnek olarak 1kg bmk glisidik asit (sodyum tuzu) ve 1ltr h2o karıştırılır, daha sonra ph 1 olacak şekilde hidroklorik asit eklenir.
daha sonra rm 60 dereceye kadar ısıtılır ve 5 saat boyunca sürekli karıştırılarak dekarboksile edilir. daha sonra ısı ve karıştırıcı kapatılır ve rm katmanların ayrıldığı bir ayırma hunisine aktarılır.
Rm hala sıcaksa üst katman p2p'dir veya rm soğuksa alt katman p2p'dir. yani verim 1 litre p2p mi olmalıdır?

chem19

Don't buy from me
Resident
Reaction score
5
@G.Patton
7. adımda ayrılan katmanın pH değeri ne olmalıdır?
2 numunem var, biri yeni toplanmış, pH'ı 6 ve açık renkli 600 ml. Bekleyen çözeltiden 2 ay sonra toplanan diğer 400 ml'nin pH'ı 8. Ve yaklaşık 400 ml ve hafif koyu renkli.
Hangi çözelti ile devam etmeliyim? Taze olanı mı, daha sonra olanı mı, yoksa her ikisini de mi? Lütfen önerin. Yol göstermenizi bekliyorum. Şimdiden teşekkürler.

G.Patton

Expert
Solutions
3
Reaction score
2,732
Deals
1
Öncelikle merhaba demek istiyorum.
pH değeri 7. aşamada önemli değildir. Her ikisini de kullanabilirsiniz.

chem19

Don't buy from me
Resident
Reaction score
5
G.Patton merhaba,
Dualarınıza ve desteğinize ihtiyacım var.
6. adımda NaOH çözeltisi %30 450 ml gereklidir.
Elimde NaOH peleti var. İstenilen 450 ml çözeltiyi yapmak için ne kadar su ile bu peletten ne kadar gereklidir.
Farklı farklı cevaplar aldığım için lütfen bana yol gösterin.
Şimdiden teşekkürler
Saygılarımla

chem19

Don't buy from me
Resident
Reaction score
5
G.Patton plz bana yardım et, %30 NaOH aq çözeltisi nasıl yapılır. 30 w/w mı yoksa w/c mi. Cauze kimyasalları gerçekten maliyetlidir ve tek bir yanlış adım tüm süreci mahvedebilir. Lütfen

View previous replies…

Throw-off

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Reaction score
35
Abi fazla düşünüyorsun. Laboratuvar SSS'ye bak. Patton seni kaşıkla beslemeyecek.

chem19

Don't buy from me
Resident
Reaction score
5
Atma
Kardeşim bunlar varsayımsal sorular değil, süreçten geçiyorum ve bunlar wl'den geçen birinin karşılaştığı rafine problemler.
Bana sadece w/w ve w/v'de aynı miktarı mı alacağınızı söyleyin, büyük fark var,
İkinci olarak bundan sonra HCl eklerken başka bir adımda pH 1 yapmak fark yaratmayacak mı? G.Patton bize rehberlik etmek için burada. Bu yüzden kesinlikle beni ve diğerlerini kaşıkla besleyecek. O bizim akıl hocamız.
Kibirli değilim, öyle bulursanız lütfen beni affedin. Ama ciddi olarak cevap arıyorum. On yıldır kimya alanında çalışıyorum. Bu yüzden sorularımın önemini biliyorum. Ve bu aşırı düşünme değil
Bu metinler benim hakkımda olumsuz düşünmenize neden olduysa özür dilerim.

Throw-off

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Reaction score
35
30 g sodyum hidroksit ve 70 ml H2o.

Rehber ile ondan beklediğiniz şımarıklık arasında büyük bir fark var. Sanırım on yıldır bu işin içinde olup da %30'luk bir sodyum hidroksit çözeltisinin nasıl yapılacağını çözemeyen ilk kimyager sizsiniz. Bravo, sırtınızı sıvazlayın. Eğer kendinizi hidrolizden bu hale getirdiyseniz, belki de sormanız gereken asıl soru "bu sizin için mi?" olmalıdır.

G.Patton

Expert
Solutions
3
Reaction score
2,732
Deals
1
Su 1g/1ml yoğunluğa sahiptir, bu nedenle 1ml damıtılmış su 1g olarak sayılabilir.

G.Patton

Expert
Solutions
3
Reaction score
2,732
Deals
1
Merhaba
450*0,3=135 g NaOH behere yüklenir, 450 ml riske ulaşmak için su eklenir.

chem19

Don't buy from me
Resident
Reaction score
5
G.Patton Çok teşekkür ederim. Sen en iyisisin. Tanrı sizi korusun. Eğer başarılı olursam bb projenize kesinlikle katkıda bulunacağım. Keşke sizin deneysel kimya öğrenciniz olabilseydim. Tekrar çok teşekkür ederim.

Throw-off

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Reaction score
35
Yeni BMK Oil'i deneyen var mı? 41232-97-7. On yıl önce BMK tozunu 1:1 metanol ile çözelti haline getirip doğrudan al/hg'ye damlatabilirdiniz ve aynı gün işiniz biterdi... tüm yeni BMK türevleri için hidroliz gerekli mi? 5449 sodyum tuzu eski BMK'ya kıyasla berbat.

G.Patton

Expert
Solutions
3
Reaction score
2,732
Deals
1
PMK glisidatlar için asit yerine alkali hidroliz gerçekleştirmeniz gerekir.
Bu doğru değil, BMK glisidik asit sodyum tuzundan doğrudan meth yapamazsınız. İlk önce P2P elde etmeniz gerekir.

Throw-off

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Reaction score
35
Sodyum tuzu olduğunu söylemiyorum, sodyum tuzu olmadığını biliyorum, tozun dokusu BMK türevi 5449'dan tamamen farklı bir kıvamda görünüyordu.