PMK'dan PMK Yağı Sentezi (CAS 28578-16-7 Balmumu Formu) Büyük Ölçekli

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Solutions
1
Reaction score
657
Deals
8
Merhaba,

http://bbzzzsvqcrqtki6umym6itiixfhn...-methyl-pmk-glycidate-conversion-to-pmk.2013/ başlığında yayınlanan yöntemleri kontrol ettikten ve test ettikten sonra benim için en iyi yöntemi göndermeye karar verdim:

1. Reaktöre 47,5 litre H2O koyun ve 2,5 kg sodyum bikarbonat ekleyin, tamamen çözünene kadar karıştırın, karışımı çıkarın ve saklayın.
2. Reaktöre 7 litre H2O koyun
3. Karıştırarak 1,2 kg sodyum hidroksit ekleyin
4. H2O ve sodyum bikarbonatı karıştırın. H2O ve sodyum hidroksit karışırken ve sıcaklık artarken, düşük ısıda erimesi için 5kG PMK balmumu koyun.
5. PMK eridiğinde reaktöre ekleyin. PMK eridiğinde reaktöre ekleyin ve karışımı 1 saat boyunca karıştırarak 80 °C reflüde tutun.
6. Küçük porsiyonlar halinde 3,25 kg %37 HCL ekleyin, hepsi eklendikten sonra karışımı 1 saat karıştırarak 80 °C reflüde tutun.
7. Karıştırmayı durdurun ve karışımı 25 °C'ye getirin.
8. Üstteki su tabakasını atın.
9. Yağ üst tabakasını tekrar reaktöre koyun.
10. H2O ve sodyum bikarbonatı ekleyin. H2O ve sodyum bikarbonat karışımını 2-3 dakika karıştırarak ekleyin.
11. 10 litre DCM ekleyin (tercihen dondurucudan).
12. Yaklaşık 10-15 dakika ayrılmasını bekleyin.
13. DCM'yi alt katmandan buharlaştırın.

PMK yağı (MDP2P; cas 4676-39-5) verimi 3,72 kg'dır.

Last edited by a moderator:

G.Patton

Expert
Solutions
3
Reaction score
2,732
Deals
1
Reaksiyon şeması:
CMjodEngKU

Bennychairman

Don't buy from me
New Member
Reaction score
17
Bize zaman kazandırdığınız için teşekkürler! Benimkini yeni aldım, yani tam zamanında. çok teşekkürler!

Bennychairman

Don't buy from me
New Member
Reaction score
17
8. Suyun üst katmanını atın.
9. Yağ üst katmanını tekrar reaktöre koyun.

Kaç katman olacak? En üstteki su atıldı ve sonra ?

Field7

Don't buy from me
Resident
Reaction score
20
Bunu ben de gördüm. Bu bir yazım hatası. Sadece iki katman olmalı. Yağ tabakasının en alta düşmesini beklerdim. Üstteki su tabakasını ayırın ve atın. Alttaki yağ tabakasını bir sonraki adım için saklayın. Daha sonra, DCM kullanıyorsanız, son ürününüz aquas olmayan alt DCM katmanında olacaktır. DCM yerine Toluen veya Dietil Eter kullanırsanız (başka birinin yapmak istediği gibi), ürününüz aquas olmayan üst katmanda olacaktır. DCM, aşağı. Toluen ve Dietil Eter, yukarı. DCM ile devam etmenizi öneririm çünkü Toluen'in aksine düşük ısı kullanılarak ayrıştırılabilir ve DE ile aynı yangın tehlikesini oluşturmaz. Yine de kanserojendir ve *düşük bir parlama noktasına* sahiptir. İyi havalandırılan bir alan kullanın ve yeniden kullanmak için soğutulmuş bir kapta toplayın.

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Solutions
1
Reaction score
657
Deals
8
2 katman, su katmanını attığınızda, prosedürde açıklandığı gibi yağ katmanını su + sodyum bikarbonat çözeltisi ile yıkamanız gerekir.

Dafunkphenomena

Don't buy from me
New Member
Reaction score
3

Merhaba, bu benim yöntemim, (ben Fring, sadece lanet şifremi kaybettim)
bazı adımlar eklediğinizi gördüm, sorular:

NaOH yıkama yerine sodyum bikarbonat kullanmaya karar verdiniz, neden tam olarak? (ikisini de denedim hepsi çalıştı)
ve son adımda, "DCM'yi alttan buharlaştırın" diyorsunuz, neden buharlaştırmak? katmanları ayırmak daha iyi olmaz mı?
yoksa ayırdıktan sonra olası su kalıntılarından kurtulmak için vakumla damıtmayı mı kastediyorsunuz?

ve PMK rengi? koyu kırmızı-kahverengi mi, yoksa eskisi gibi sarımsı mı?

Field7

Don't buy from me
Resident
Reaction score
20
Ayırırsınız. DCM ve Üründen oluşan alt katmanı ayırırsınız ve ardından DCM'yi *alt katmandan* buharlaştırarak (sıcak su banyosu kullanırdım) (kirli, ancak çoğu kişi için yeterince temiz) ürününüzü bırakırsınız. Ürünün buhar distilasyonu bence iyi bir fikir olacaktır.

Birisi kimyaya aşinaysa, uygulayabileceğiniz bir dizi varyasyon olduğunu bilir.

Curiousonion

Don't buy from me
Resident
Reaction score
67
Bu yöntem işe yarıyor mu, bunu deneyen oldu mu?
Açık ara en basit yöntem ve çok kolay görünüyor.

Curiousonion

Don't buy from me
Resident
Reaction score
67
Bu yöntem pmk CAS 28578-16 içindir. Yani bunu toz halinde elde edebilirsiniz, sonra reaksiyonu bitirdikten sonra yağa dönüşür.
Ama bu son derece kolay görünüyor, bunu deneyen var mı?

Curiousonion

Don't buy from me
Resident
Reaction score
67
Mükemmel, yapacağım. Sadece emin olmak istedim çünkü pmk yağı ve farklı versiyonları hakkında çok fazla kafa karışıklığı var gibi görünüyor.
Teşekkürler

G.Patton

Expert
Solutions
3
Reaction score
2,732
Deals
1
Bu gönderi, @btcboss2022 (teşekkür ederim) tarafından yayınlanan iyi bir açıklamadır. Bunun kanıtlanmış ve işe yarar bir yöntem olduğunu teyit ediyorum.

FredDurst

Don't buy from me
Resident
Reaction score
10
Ülkemde bulunması zor olduğu için DCM'ye (Toluen olabilir mi?) herhangi bir alternatif var mı?

Curiousonion

Don't buy from me
Resident
Reaction score
67
Bu harika, belki de çok yararlı olduğu için bunun bir yapışkan haline getirilmesi gerekiyor?

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Solutions
1
Reaction score
657
Deals
8
Merhaba,

Bu günlerde çok meşgul olduğum için üzgünüm, yayınladığım tüm yöntemler aynı yazıda söylediğim gibi kendim tarafından yapıldı ve test edildi, daha çok test edildi ve sadece en iyisi yayınlandı.
Teşekkürler.

Handsomerx

Don't buy from me
Resident
Reaction score
3
Yağ ve sulu fazların rengine neden atıfta bulunulmuyor?

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Solutions
1
Reaction score
657
Deals
8
Onlara referans vermeye alışkın değilim ama tam olarak neyi bilmeniz gerekiyor?

Handsomerx

Don't buy from me
Resident
Reaction score
3
Mesela dibe çöken yağın rengi nedir? Başlangıç pmk'm açık kahverengi bir renkte, bu yüzden ortaya çıkan yağın buna benzer görünmesi gerektiğini varsayıyorum.
Ayrıldıktan sonra sulu tabakanın rengi nedir? Benimki bir çeşit soluk sarı yeşil.

Ürününüzün rengini belirtmenin standart çalışma prosedürü olduğunu sanıyordum.
Her neyse, teşekkürler! Geri dönüş yapmanız çok faydalı olacaktır.

Yan not... "dcm'yi buharlaştırmak" derken aslında buharlaşması için düşük ısıda bekletmeyi mi kastediyorsunuz? Yoksa vakum altında sıyırmaktan mı bahsediyorsunuz?

Teşekkürler

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Solutions
1
Reaction score
657
Deals
8
Merhaba,

Öncelikle bu süreci sizin yarattığınızı düşünmüyorum, aslında bu benzer bilgiyi uzun zaman önce Çinli tedarikçilerden almıştım, yine de gördüğünüz gibi bazı değişiklikler yaptım.
Sodyum bikarbonat daha yumuşak bir yıkama yöntemidir ve bu durumda ürüne zarar vermemek için kullanmak daha güvenlidir.
DCM hakkında açıkçası alt katmanı (DCM katmanı) ayırmayı ve buharlaştırmayı kastediyorum, açıklamam net değilse özür dilerim.
Katmanları ayırdıktan sonra sudan kaçınmak için herhangi bir sodyum sülfat ile kurutabilir ve çözücüyü buharlaştırmadan önce filtreleyebilirsiniz (aslında bunu her zaman tüm işlemlerimde yapıyorum)
Teşekkürler.

FredDurst

Don't buy from me
Resident
Reaction score
10
Ülkemde bulunması zor olduğu için DCM'ye (Toluen olabilir mi?) herhangi bir alternatif var mı?

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Solutions
1
Reaction score
657
Deals
8
Toluen de işe yarayacaktır ancak denemediğim için aynı verimi alacağınızı garanti edemem.

FredDurst

Don't buy from me
Resident
Reaction score
10
Tamam, teşekkürler dostum. Bir deneyeceğim

Curiousonion

Don't buy from me
Resident
Reaction score
67
Nihai ürünü kriyolize etmek için hangi yöntemi kullandığınızı sorabilir miyim?

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Solutions
1
Reaction score
657
Deals
8
Kristalize etmeden önce freebazı almalısınız, freebaz için NaBH4 yöntemini kullanıyorum ve freebazı kristalize etmek için birçok yöntem var.

Curiousonion

Don't buy from me
Resident
Reaction score
67
Ah tamam, kafam karıştı, reaksiyonunuzdan elde ettiğiniz nihai ürünün mdma freebase olduğunu sanıyordum.

Curiousonion

Don't buy from me
Resident
Reaction score
67
İndirgeme için amonyum asetat mı yoksa MeNH2 gazı mı kullanıyorsunuz?

Field7

Don't buy from me
Resident
Reaction score
20
+ Amonyum Asetat = MDA
+ MeNH2 = MDMA

Sana kalmış.

Dafunkphenomena

Don't buy from me
New Member
Reaction score
3
hcl gazi rotasini i̇zlemedi̇ği̇ni̇zi̇ varsayiyorum, ama merak edi̇yorum, neden serbest bazi kri̇stalleşti̇ri̇yorsunuz?