Laboratuvarda vakumun sağlanması ve uygulanması

Bhuro

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Reaction score
11
Vakum distilasyon aseton ve DCM için

J-man

Don't buy from me
Resident
Reaction score
4
Başka ne için kullanabilirsiniz? Soğuk tuzak kurarsanız vakum distilasyonları için kullanabilir misiniz? Sülfürik aside kadar çözücüler olabilir mi?

G.Patton

Expert
Solutions
3
Reaction score
2,732
Deals
1
Neyi kullanmak? Vakum pompası mı? Sülfürik asit çözücü değildir. Çok dikkat gerektirir, iyi bir deneyim olmadan evde sülfürik asit damıtma işlemi yapmanızı tavsiye etmiyorum.

J-man

Don't buy from me
Resident
Reaction score
4
Özür dilerim, aslında Asheschem'in bize resmini gösterdiği vakumu kullanıp kullanamayacağımı soruyordum. (mavi bir vakum pompası) Bu vakum pompasının vakum distilasyonu için kullanılıp kullanılamayacağını merak ediyorum. Ve eğer öyleyse ne için kullanabilirsiniz? Çözücülerin vakum distilasyonunu yapabilir mi? Ya da Sülfürik asidi saflaştırmak isterseniz. Bir soğuk tuzak vb. kurarsam sorun olur mu?

general

Don't buy from me
Resident
Solutions
2
Reaction score
18
merhaba, aparatlarla ilgili yazılarınızın çoğunu okudum. gerçekten iyi şeyler. çok fazla "et" var; eğer beni anlıyorsanız. ilk kimya deneyi olarak az miktarda a-pvp sentezlemek isteyen birine uygun bir vakum pompası üreticisi veya modeli önerebilir misiniz? belki ekonomik bir başlangıç yaklaşımı... içeriğiniz için teşekkür ederim....

G.Patton

Expert
Solutions
3
Reaction score
2,732
Deals
1
Herhangi bir su jetli vakum pompası. Size tavsiyede bulunamam. Yazıyı okursanız, her şeyin sınırlamalarınıza ve paranıza bağlı olduğunu anlayabilirsiniz.

diogenes

Don't buy from me
Resident
Reaction score
93
Merhaba Patton, cevabın beni şaşırttı, çünkü diyaframlı bir pompa önereceğini düşünmüştüm, ama aynı zamanda bana su jeti pompası kullanma fikrinden neden vazgeçtiğimi de hatırlattı. Nile Red videosunu izleyerek birkaç farklı versiyon oluşturmaya çalıştım, ancak pompa gerçekten güçlü olduğunda, geri emiş elde ettim, çünkü "venturi adaptörü" (doğru adı bilmiyorum) suyu iletemedi ve adaptörün içinde yavaşça birikti ve sonra şişeye girdi. Bunu muhtemelen tek yönlü bir adaptörle çözebilirim, ancak denediğimde pompa vakum oluşturmayı bıraktı (tek yönlü valf sadece şişeme su girmemesine yardımcı oldu). Belki de tuzakları açıklayan iyi bir web sitesi biliyorsunuzdur? Ya da beni tekrar denemeye teşvik etmek için neden diyaframlı pompalardan daha iyi olduğunu söyleyin :).

Çoğu pompayla ilgili en büyük sorunum, onları kullanabileceğim zamanları sınırlayan gürültü. Bu açıdan hangi tip en iyisidir? (En sessizinin muhtemelen musluğa bir adaptör takmak olacağını biliyorum, ancak saatlerce çalıştırmak oldukça pahalı olacaktır ve çevre dostu da olmayacaktır.

G.Patton

Expert
Solutions
3
Reaction score
2,732
Deals
1
Merhaba, laboratuvar koşullarını bilmediğim için tam olarak bir şey öneremeyeceğimi söyledim. Bazı laboratuvarlarda su ile ilgili herhangi bir sınırlama yoktur. Laboratuvarınızın çatı katında olması durumunda, diyaframlı pompa veya döner kanatlı pompa kullanmaya değer. Geri emişi önlemek için çek valf kullanın.

general

Don't buy from me
Resident
Solutions
2
Reaction score
18
Tamam, evet, bunun kesin ve kuru bir soru olmadığının farkındayım, çünkü size devam edecek bir şey vermedim, ama cevabınızdan ve ona verilen diğer yanıttan bir şeyler öğrendim ve bu yüzden buradayım. biraz eğitime ihtiyacım var, lol, eğitim için teşekkürler!