Question P2NP'nin yeniden kristalleştirilmesi

KokosDreams

Don't buy from me
Resident
Solutions
2
Reaction score
595
Selam millet,

Yakında ilk P2NP siparişimi vereceğim için aşağıdaki konu için tavsiye arıyorum:

P2NP'nin yeniden kristalleştirilmesi

Forumda bu işlem hakkında bazı şeyler okudum ve sadece P2NP'nin kalitesini kanıtlamak için değil, aynı zamanda istenenden daha kötü olması durumunda kalitesini artırmak için de önerildiğini anladım.

Bir kullanıcı 'Isomer Seperation' için arama yapmamı önerdi, daha fazla bilgi bulmaya çalıştım ama bulamadım.

Şimdi P2NP'nin yeniden kristalleştirilmesinin nasıl çalıştığını ve prosedür için hangi ekipman + kimyasalların gerekli olduğunu açıklayan bir rehber arıyorum.

Herhangi bir yardım çok takdir edilecektir.

Cincerly,

Koko

Evilcarrot1

Don't buy from me
New Member
Reaction score
2
Bu benim de aynı zamanda aldığım yakıt. Ve açıkça belirtildiği gibi metanol içeriyor. Yani nitometandan p2np elde etmek mümkün değilse, o zaman kayboldum. Sadece MP testini bekliyorum

Attachments

• lDNQiZFxLs.jpg
    lDNQiZFxLs.jpg
    2.1 MB · Views: 167

Eidolon-UK

Don't buy from me
New Member
Reaction score
6
P2NP'nin yeniden kristalleştirilmesi

Yeniden kristalleştirmenin ana nedeni, reaksiyona girmemiş aldehitleri uzaklaştırarak belirli indirgemelerin verimini artırmaktır, bu durumda benzaldehit, 0,5 molden fazla miktarlarla çalışıyorsanız, gerekli olmasa da en az bir yeniden kristalleştirme öneririz.

Bu basit bir işlemdir ve ürün kayıpları, birçok organik kimya yeniden kristalleştirmesinde daha olağan olan %20 ila %25 kayıp yerine %5'ten azdır.

KKD: İdeal olarak bir çift butil eldiven altına bir çift tek kullanımlık nitril eldiven, en az iki çift tek kullanımlık nitril eldiven giyin.

60°C / 140°F (daha yüksek değil) sıcaklıkta %99,5+ izopropanol kullanarak yeniden kristalleştirin.

Not: Boş şişeyi tartın, IPA'yı bir ölçüm silindirinde tartın, P2NP'yi terazide tartın, buharlaşma yoluyla IPA kayıplarını hesaplamak için ürün eklendikten sonra tartın ve sonunda veriminizi hesaplamak için tüm ürünlerden sonra nihai kuru ürün miktarını tartın.

Bir erlenmeyer şişesinde (buharlaşma yoluyla ürün kaybını azaltır):
P2NP'yi 2 g/ml izopropanolde ekleyin (1 ml izopropanolde çok daha fazlası çözünebilse de saflık azalacaktır).
Çözündükten sonra, gerekirse çözünmemiş kirleticileri sıcak filtreleyin, hızlı bir filtre kağıdı veya daha yüksek gözenekli frit kullanarak buchner huninizden süzün ve filtre / frit üzerindeki kristalleri durulamak için 60 ° C / 140 ° F'de biraz ek izopropanol bulundurun, ardından erlenmeyer şişenizi her iki tarafında birkaç küçük hava deliği bulunan film veya folyo ile örtün.
En az birkaç saat boyunca kuru ve karanlık bir yere koyarak oda sıcaklığına soğumasını bekleyin, ardından sarı kristallerin oluştuğunu göreceksiniz, oluşacak kristalleri süzmeden önce birkaç saat buzdolabına taşıyın.
Kalan kristallerin çözeltiden düşmesini sağlamak için süzüntüyü (ana likör) bir gün buzdolabına geri koyun, süzüntünün içinde ihmal edilebilir su içeriği olduğunu biliyorsanız kristal oluşumunu hızlandırmak için dondurucuya koyabilirsiniz (su içeriği varsa bu iyi bir fikir değildir çünkü sulu koyu kristaller elde edersiniz.

İdeal olarak, soluk sarı kristalleri süzmek için hızlı filtre kağıdı veya daha yüksek gözenekli fritli bir Buchner hunisi kullanın, süzüntüyü ek mahsuller için dondurucuya geri koyun, ardından buz gibi izopropanol ile durulayın (bu süzüntüyü gelecekteki durulamalar için saklayın ve zaman zaman içinde oluşan kristalleri toplayın), son olarak herhangi bir katalizörü çıkarmak için damıtılmış suyla durulayın ve hunide 10 dakika vakumla kurumaya bırakın (su süzüntüsü atılır).
Son olarak kristalleri buchner hunisinde 15 dakika boyunca vakumla kurutun, kuruduktan sonra kristalleri tartın ve dikkatlice hava geçirmez bir PP kaba aktarın ve soğuk depoya yerleştirin.

Yukarıdaki yeniden kristalleştirme prosedürü %99 saflık elde edebilmek için birkaç kez daha tekrarlanabilir.

Turuncu kristaller veya kırmızı ürün olmamalıdır - buz gibi soğuk izopropanol ile durulama, kırmızı polimerize ürünün dış katmanlarını giderecektir.

Not: Depolama sıcaklığı arttıkça nitrostiren daha hızlı polimerize olur. Canlı kristaller buzdolabında (0 ila 5°C / 30 ila 40°F) 6 ay veya dondurucuda (-5 ila -15°C / 20 ila 5°F) 2 yıl veya daha uzun süre saklanabilir.

Eğer bir buchner huniniz ve vakum kaynağınız yoksa, huninin oturabileceği bir beher kullanarak yerçekimi filtresi uygulamanız gerekecektir, 2 kahve filtresi yerleştirin ve kristal ve IPA karışımını içine dökün, şimdi her şeyi filtrelemek için buzdolabına koyun ve saklamadan önce kurutun.

KokosDreams

Don't buy from me
Resident
Solutions
2
Reaction score
595

Çok güzel, böylesine profesyonel ve detaylı bir açıklama eklediğiniz için çok teşekkürler!

Evilcarrot1

Don't buy from me
New Member
Reaction score
2
Sizden neden şüphe ettiğimi bilmiyorum. MP 55°C ISH benim nitro stiren dediğim şey
Ama evet, eğitimlilerin dediği gibi 1-nitro-2-feniletan.
Nitro stiren ile yapabileceğim herhangi bir şey var mı? 500-600 gr var mı yoksa çöpe mi atayım ve istediğim yerde ve zamanda bir şeyler değiştirmek yerine denenmiş ve test edilmiş bazı literatürleri mi takip edeyim?
Üzgünüm G. Patton'ın hayranıyım.

G.Patton

Expert
Solutions
3
Reaction score
2,736
Deals
1
Buna ihtiyacınız yok. Erime noktası belirleme konusunda gösterdiğim gibi ev yapımı prosedürü tekrarlayabilirsiniz. Çok doğru değil ama hiç yoktan iyidir. Rica ederim.

G.Patton

Expert
Solutions
3
Reaction score
2,736
Deals
1
Sadece sübstitüe nitrostirenler için uygulama biliyorum. Muhtemelen, sadece ondan kurtulun. :(

Eidolon-UK

Don't buy from me
New Member
Reaction score
6
P2NP yapmak için en kolay yöntem 710ml benzaldehit ve 500ml nitroetan (berrak çözelti) ve ardından 35ml n-bütilamin karıştırmak, mühürlemek ve iyice karıştırmak için çalkalamaktır, böylece dumanlar durur, sıvı artık sarıdır. Mührü açın ve (eğer bir kurutma tüpünüz varsa alkali bir kurutucu veya moleküler seives 3A ile tutturun) şimdi 4 hafta boyunca karanlık ve kuru bir yerde bırakın, sonunda katı sarı kristaller kütlesine sahip olacaksınız (verim% 78 - 92).

KokosDreams

Don't buy from me
Resident
Solutions
2
Reaction score
595

İlginç bir yaklaşım :) Dondurucuda 1 gece gerektiren diğer yöntemlerle karşılaştırıldığında, 4 hafta oldukça uzun görünüyor.