Reuters gazetecileri

freedum

Buying through escrow
New seller
Language
🇬🇧
Reaction score
42
Deals
1
Fent forumda yasaklı değil mi?

G.Patton

Expert
Solutions
3
Reaction score
2,732
Deals
1
Merhaba.
Fentanil, izomerleri ve analoglarının BB Forum'da ticareti yasaklanmıştır.

freedum

Buying through escrow
New seller
Language
🇬🇧
Reaction score
42
Deals
1
Ben de öyle düşünmüştüm. Özgürlük, özerklik vs. benim için her şeydir. Ancak her şeyin bir dengesi olmalı. Bence fentanil bu dengeyi sağlıyor. Ayrıca tehlikeli uyuşturucuların, uyuşturucuya karşı verilen bu aptal savaşa doğrudan bir tepki olduğuna inanıyorum. Kokain, mama, eroin. Eskiden çok daha iyiydi, çok daha güvenliydi. Şimdi tonlarca berbat uyuşturucu karışımımız var ve her şeyin içinde fentanil var.

miner21

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Reaction score
235
Size geri mesaj atarsa bir güncelleme duymak isterim

HEISENBERG

ADMIN
ADMIN
Solutions
2
Reaction score
1,706
Deals
666
KpO9tVd2l0

HEISENBERG

ADMIN
ADMIN
Solutions
2
Reaction score
1,706
Deals
666
Hiçbir şey değişmiyor. Yorumlarımızı istemiyorlar, konuşmak isterlerse her zaman hazırım, ancak "Cevap vermek için 2 dakikanız var" formatında iletişim kurmaya hazır değilim.
Ayrıca, farklı zaman dilimlerinde yaşıyoruz.

miner21

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Reaction score
235
Gazetecilik yapmak için ne kadar iğrenç bir yol. Gerçi günümüzde pek çok gazeteci için standart bu gibi görünüyor. Eminim yayınlamayı planladığı bir eğimi vardır

miner21

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Reaction score
235
Bilgiye neden bu kadar hızlı ihtiyaç duyduğunu bilmek isterim. Sizin tarafınız olmadan hikayeyi yayınlamanın zor olduğundan şüpheleniyorum

Raz

Don't buy from me
Resident
Reaction score
25
Ben olsam nasıl cevap verirdim...

Burası bir ilaç pazarı değil; bir forum.

Hayır, vicdan sahibi olmak bireye bağlıdır. Kendine saygısı olan hiç kimse Reuters'ın sipariş ettiği kimyasalları ölümcül bir uyuşturucu yapmak amacıyla sipariş etmez.
Eğer kimyadan anlasaydınız, herhangi bir başlangıç malzemesinden herhangi bir moleküler yapının üretilebileceğini anlardınız. Bilgiyi şeytanlaştırmak ve yanılsamanın peşinden gitmek yerine, yaptığınız şeyin yardımcı olduğunu düşünmek gerçeklerden çok uzaktır. Konuşmaya ve eğitime şiddetle ihtiyaç var. Fentanil bağımlısı birine aşırı dozdan sonra bile sadece intihara meyilli olup olmadığı ve tedavi isteyip istemediği soruluyor. Bu iki soruyu sormak yeterli görülüyor; aşırı doz alıp ertesi hafta ölmeleri önemli değil. Doktorlar ve hemşireler yeterince şey yaptı. Ancak içlerinden birinin yapması gereken tek şey, acı çeken kişiye iletmek üzere bir bilgi broşürüne sahip olmaktır. İçinde fentanil ile toleransın ne kadar çabuk kaybolduğunu anlatan bir bilgi. Bir kişi sadece iki ya da üç günlüğüne bırakırsa, toleransları ortadan kalkmış sayılmalı ve sadece küçük bir miktar kullanmaları gerekir.
Reuters forum kurallarını okusaydı, bir yıl öncesine ait bilgilerin artık BBGate'e kaydedilmediğini bilirdi. BBGate bu kimyasalları satmadığı için Reuters'in kafasının karıştığını düşünüyorum. İnternetin kendisi ne kadar suçluysa onlar da o kadar suçlu.

Reuters'a sorum, işletmelerin web siteleri üzerinden fentanil öncüsü kimyasallar sattığını neden BBGate yöneticilerinin dikkatine sunmadıklarıdır. BBGate hiçbir zaman fentanili desteklememiştir ve Reuters'in bir satıcının kuralları çiğnediğini ve izin verilmeyen kimyasalları web sitesi üzerinden sattığını keşfetmesi iğrenç ötesidir ve bunu bir yıldan fazla bir süre kendilerine saklamaları kabul edilemez.

Amarvel hala BBGate üzerinde faaliyet gösteriyor çünkü izin verilmeyen kimyasalları sattıkları bilgisini kendinize sakladınız.

ABD makamlarının BBGate ile bir sorunu olmamalı; kullanıcılar kuralları ihlal eden ve yasaklanması gereken satıcıları sık sık BBGate'e bildiriyor.

İnsanların fentanilden ölmesini engellemeye yönelik gerçek çabaların eksikliğine hiç odaklanılmazken bir yılı aşkın süredir BBgate'e odaklanmanız üzücü. Ne demek istiyorum? Önceki paragrafıma bakın.

KurtV989

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Reaction score
86
Bu.
Biz çocuk değiliz ve kendimizi denetleyebiliriz. Amerikan Vatandaşlarını öldürmek için fent inşa eden Joker benzeri bir kötü adam yok, üzgünüm Uyuşturucuyla Savaş, başka yere bakın.
Wiki bölümüne özellikle Reuters gibi etrafı koklayan kuruluşlara yönelik bir SSS eklemek faydalı olabilir mi? Temel olarak onların tüm saçma sorularına yanıt vermek ve bu sitenin gerçekte ne hakkında olduğunu merak eden herkese anlatmak için?

miner21

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Reaction score
235
Çok iyi söylediniz. Kontrolümüz altında ve kimseye zarar vermeye çalışmıyoruz

HEISENBERG

ADMIN
ADMIN
Solutions
2
Reaction score
1,706
Deals
666
Açıkçası Reuters, BB Forum'un ABD'de fentanil üretim kimyasalları için bir tedarik zinciri olduğu iddiasıyla bizi suçlamaya çalışacaktır.
Ancak:
1. Forum kuralları fentanili yasaklamaktadır
2. Reuters kimyasalları ABD'de bulamadı, sadece Meksika'da bulabildi. Çünkü neredeyse tüm Çinli tedarikçiler ABD'ye herhangi bir şey göndermeyi reddediyor.
3. Makalelerinin başlığını "Meksika'yı fentanil ile nasıl dolduracağımıza dair talimatlar" koymalılar.
4. Ebay'de Çinli tedarikçiler bulabilir ve ebay kurallarını atlayarak Çinli tedarikçiden ebay'de yayınlamadıkları bir şeyi göndermelerini isteyebilirsiniz.

freedum

Buying through escrow
New seller
Language
🇬🇧
Reaction score
42
Deals
1
Shhhh herkese sırrımı söylemeyi bırak

HEISENBERG

ADMIN
ADMIN
Solutions
2
Reaction score
1,706
Deals
666
https://www.reuters.com/investigates/special-report/drugs-fentanyl-supplychain/

View previous replies…

France

Buying through escrow
New seller
Language
🇬🇧
Reaction score
4
Ben buna Pazarlama haha diyorum

miner21

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Reaction score
235
Ne kadar korkutucu bir makale. Ortalama bir insan ihtiyaç duyduğu öncülleri ve bunları nasıl karıştıracağını bilir mi? Bence hindistan ceviziyle de kafayı bulabilirsin ve bu her dükkanda satılıyor. Bu daha kolay görünüyor.

handle

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Reaction score
64
Film versiyonunu az önce BURADAN izledim
Eğer izlerseniz👎 adresini beğenmemeyi unutmayın.

prophet

See my products
Seller
Language
🇺🇸
Reaction score
62
Deals
13
Kötü bir rapor bu foruma istenmeyen olumsuz bir ilgi getirebilir (muhtemelen getirecektir). Bir forum olmasına rağmen piyasayı görüyorlar ve bunun sadece bu olduğunu varsayıyorlar. Fent ve diğer tehlikeli opioidlerin bu kadar yaygın olmasının bir nedeni de zaten reçeteli opioidlere uygulanan baskının arzın düşmesine ve fiyatların fırlamasına neden olmasıdır. Acı çeken insanlar hala acı çekiyor ve bağımlılar hala kullanmak isteyecekler, bu yüzden elbette ağrılarını başka bir yerde giderecekler. Fent ve şimdi de fentten daha güçlü olan ve henüz laboratuar dışında test edilmemiş olan nitazenlerin yaygınlığı nedeniyle bugünlerde basılan herhangi bir hap olumsuz dikkat çekecektir. Bir de preslenmiş haplarda yaygın olan ve fent içermeyen olarak pazarlanan Brorfin var, ancak bunlar da aynı derecede tehlikeli. Şu anda bir sürü farklı türü var. Muhabirin bir hikayeden daha fazlasını aradığından hiç şüphem yok.

fidelis

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Reaction score
354
muhabir ne ararsa arasın, potansiyel sonuçları hesaba katmıyor. kötü niyetli olmamak yeterli değil. aktif olarak zarar vermekten kaçınmalısınız. bu makalenin tek yaptığı insanlara fentanil öncüllerini nereden bulacaklarını söylemek. başlığa bile bakın. fentanil krizini (forumun yanı sıra) olumsuz bir ışık altında göstermeyi amaçladığını biliyorum ama bana nispeten küçük bir yatırımla 3 milyon kazanmanın en azından biraz çekici olmadığını söyleyemezsiniz.

başka bir not olarak, her uyuşturucunun (kişisel miktarlar için) suç olmaktan çıkarılmasının piyasayı çok daha güvenli hale getireceğine inanıyorum. karteller ve diğer büyük satıcılar gelişemezdi (en azından şu anda yaptıkları ölçüde) ve bu iyi bir şey. tek umursadıkları para kazanmak. Gerçek anlamda serbest bir piyasa, bizi ezmeyi amaçlayan insanlar üzerinde kısıtlamalara sahiptir. sadece ezmek değil, bizi öldürmek. niyetleri ne olursa olsun, tıpkı o sözde "gazeteci" gibi, eylemlerinin sonuçlarını umursamıyorlar. insan hayatına fiyat biçilemeyeceğinin farkında değiller. geceleri nasıl uyuyorlar bilmiyorum.

dürüst olmak gerekirse, küçük satıcıların da gereksiz yere acımasız olabileceğini düşünüyorum, ancak genellikle insanları çok daha küçük yollarla kandırıyorlar. belki zararsız ama etkisiz bir ürün alırsınız, ancak ellerinde kan yoktur. bu sitede tanıştığım satıcıların çoğu (ve tanıştıklarımın yaklaşık yarısı) otantik ve hatta zaman zaman cömert. uyuşturucuya karşı savaşın arkasındaki duyguyu görebiliyorum, ancak sadece fent, zenes ve diğer DOĞUŞTAN zararlı kimyasalları iten dolandırıcılar için. insanlar bu mantığı çok fazla çarpıtıyor. evet, diğer uyuşturucular da zararlı olabilir, ancak fent ve benzerleri kadar değil. işte bu boku kırmamız gerekiyor.

bu arada, açıklığa kavuşturmak gerekirse, tüm büyük satıcılar korkunç insanlar değil, ancak esas olarak insanları büyük ölçeklerde dolandıranların ve/veya mallarını sizi öldürebilecek şeylerle kesenlerin onlar olduğunu fark ettim. daha büyük miktarlar suç olmaktan çıkarılırsa, bazı düzenlemelerin yapılması gerekir. öncüler için de aynı şey geçerli. İnsanların prekürsörlere fent koyduğunu falan görmüyorum ama çok fazla "bu kişi dolandırıcı" başlığı gördüm ve reuters bile sofra şekeri sattı. bu kimyasalların yasadışı olması insanlara yalan söylemek ve çalmak için çok daha fazla alan sağlıyor. uyuşturucu sahnesini çok daha kötü hale getiriyor. daha büyük bir kötülüğe karşı birlikte çalışmamız gerekirken çok fazla insan "para her şeydir" felsefesini taşıyor.

suç olmaktan çıkarma gerekli bir ilk adım ama tek başına yeterli değil. damgalamayı düzeltmemiz gerekiyor. insanlara tüm bağımlıların, satıcıların ve üreticilerin kötü insanlar olmadığını göstermemiz gerekiyor. neden onları haklı çıkarıyoruz? biliyorum herkes değil (özellikle de bunu okuyanların çoğu değil) ama imajımızı etkilemeye yetecek kadar insan var. bu insanların kullanıcılardan ve küçük ölçekli satıcılardan çok daha fazla güce sahip olması yardımcı olmuyor. Onlar hareketin yüzü ve ben buna dayanamıyorum. komünist gibi konuşmak istemem ama yasaların değişmesi ya da bir tür devrim yapmamız gerekiyor. idealist olduğunu biliyorum ama daha iyi bir çözüm düşünemiyorum. öylece oturup bağlanıp ölmeyi mi beklememiz gerekiyor? en kötüsü de insanlar bu şekilde öldürüldüğünde suçlananların onlar olması. uyuşturucuyu daha güvenli hale getirebilecekken uyuşturucu kullanmak bir şekilde "onların suçu". bu cinayet.

Üzgünüm, biraz gevezelik etmek zorunda kaldım :x

Last edited:

KurtV989

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Reaction score
86
HBO'da The Wire'ı izlediniz mi? Bu konuyu bir sezonda ele alıyorlar ve çok iyi bir iş çıkarıyorlar

fidelis

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Reaction score
354
aboneli̇k hi̇zmetleri̇ne para ödemedi̇ği̇m i̇çi̇n almadim (faki̇ri̇m ve eğlence bedava olmali) ama korsan olarak alabi̇li̇r mi̇yi̇m bi̇r bakabi̇li̇ri̇m :x

öneriniz için teşekkür ederim ^_^

handle

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Reaction score
64
BBgate'den bahsedildiğini gördüm. Bana öyle geliyor ki zararı teşvik eden Reuters! Kimyasalları ve tedarikçileri bile listelemişler, WTF?!
Ekip ilk olarak Breaking Bad adlı bir uyuşturucu pazarında gol attı. Bu isim, meth pişiren bir anti kahramanı konu alan Amerikan televizyon dizisine bir gönderme. Sitenin moderatörü, baş karakterin takma adı olan "Heisenberg "i kullanıyor.
Buradaki düzinelerce satıcı, yasadışı uyuşturucu üretimi için gerekli çeşitli kimyasallar sunuyordu. Birçoğu, sevkiyatları gizlemek için kullandıkları, aralarında motor yağı kapları ve kahve torbalarının da bulunduğu sahte ambalajları tanıttı.
Reuters'in sorularına yanıt veren site yöneticisi Heisenberg, Breaking Bad'in bazı uyuşturucu türleri için bir pazar yeri olduğunu, ancak fentanil ve öncüllerinin sitede satışı yasak olan "zehirler" olduğunu söyledi.
Bununla birlikte Reuters, geçen yıl platformda bu tür kimyasalların reklamını yapan iki satıcıdan fentanil öncülleri satın aldı.

The-Hive

Moderator in UK section
Resident
Reaction score
175
İhtiyacınız olduğunda karteller nerede ☠️😁

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Reaction score
278
Kötü bir insan değilim ama beni "kötü niyetli iyi bir adam" yaptılar ve basın tarafından kişisel olarak ilk kez rencide edilmediğim için, tarihsel bir üne sahip olduğum "küflü saman" gibi kokmasını sağlayabileceğime eminim.

KurtV989

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Reaction score
86
Gazeteciler 'Siyah ve Beyaz' ararlar ve nadiren hiçbir durum bu kadar net değildir. Gri bir toplumda yaşıyoruz, bu yüzden onlar için biz kesinlikle 'Kötü Adamlar'ız. Ben hiç kimseyi incitmedim, annemi seviyorum, vergilerimi ödüyorum ama beni Gri yapan başka şeyler de var. Böyle zamanlarda bize bu sorular sorulduğunda bir taraf seçmeye zorlanıyoruz ve ben gerçekten bu konudaki birleşik öfkemizin kesinlikle haklı olduğuna inanıyorum. Toplumun genelindeki yaratıcılığın gerçek bir başarısızlığı, tek yaptığı uyuşturucu konusundaki (çok gerekli) anlatıyı kim bilir ne kadar geriye götürmek. Reuters'in canı cehenneme.