4mmc için çalkala ve pişir yöntemi

RegulierTier

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Reaction score
32
Tamam, bunu doğru anladım mı?

Adım 1: İki çözelti hazırlanır:
Çözelti 1: 100 g 2b4m 500 mL DCM içinde çözülür
Çözelti 2: 200 mL %40 metilamin çözeltisi

Her iki çözelti de bir kapta birleştirilir, daha sonra ağzı kapatılır ve 30 dakika boyunca çalkalanır.

Adım 2: Karışıma yaklaşık 200 mL su eklenir ve çalkalanır.
Sulu faz atılır. Bu adım 2-3 kez tekrarlanır.
Alt faz artık DCM ve 4-mmc freebazdan oluşur.

Adım 3: 55 mL HCL ve 500 mL asetondan oluşan bir çözelti hazırlanır.
Bu çözelti, pH seviyesi 5,5-6,0'a ulaşana kadar dcm/4-mmc karışımına eklenir.

Adım 4: 4-mmc tuz olarak çökene kadar çözelti buharlaştırılır.

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Reaction score
279
Hidroklorür asitleştirildiğinde çökelmelidir ve kısmi buharlaşma kaçınılmazdır, ancak süspansiyonu buharlaştırmaya (daha ziyade konsantre etmeye) çalışarak zamanınızı boşa harcamanız gerektiğinden% 100 emin değilim, bunun yerine birkaç saat boyunca dondurucuya koyun ve sonra süzün, süzüntünün (kalan sıvı) biraz daha buharlaşmasına izin vermeniz ve daha düşük kalitede ikinci bir ürün için tekrar dondurmanız tavsiye edilir (herkesin büyük kristalleri görmek istediğini düşünürsek, yeniden kristalleştirme bir zorunluluktur, ikincisinin kalitesinde belirgin bir düşüş varsa katıları birleştirebilir veya ayrı ayrı yeniden kristalleştirebilirsiniz)

View previous replies…

SonicNL

Don't buy from me
Resident
Reaction score
74
Hey,

Yanıtladığınız yorumda 550 ml aseton ve 55 ml asit çözeltisi eklenmesi gerektiği belirtiliyor.

Ben bu sentezi kullandığımda önce asit, sonra soğuk aseton ekliyorum.

Bu yanlış mı, eğer öyleyse neden?

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Reaction score
279
Güzel soru! Amfetamin için asetonda 1:10 H2SO4 seyreltmesi kullandım ve iyi sonuçlar elde etmek için serbest baz çözeltisine daha fazla aseton ekledim (asit aseton karışımı kullanımdan sonra her zaman atılmalıdır, en iyisi önce gerçekten kirli ve hidrofobik bir şeyi temizlemektir). Katinonlar söz konusu olduğunda, freebase'e oldukça fazla dondurucu soğuk aseton ekliyorum ve konsantre asidi çok dikkatli ve pH kağıdı ile damla damla ekliyorum (pH nötre doğru düşer düşmez damlatma hunisinde üzerine asit hacminin 1-3 katı aseton eklediğim ve ardından bir girdap verdiğim zamanlar oldu (bunun a.q. HCl% 37 olduğunu unutmayın) asetonun aside olan büyük hacim oranı, asitle birlikte getirilen suyun ürününüzü çözme olasılığını azaltır. Ayrıca, tekrar tekrar kristalleştirme yapmak zorunda kalmamak için filtre kağıdında 3 ila 5 yıkama için önemli miktarda tutun (yıkamadan sonra malzeme beyaz değilse en az iki tane hazırlayın) ve ayrıca asidi eklemeden önce ve sonra (asit dahil) dondurucu sıcaklığına kadar soğumasını bekleyin, ayrıca parti büyükse hidrojen klorür gazı da üretebilirsiniz (pH'ın çok düşük olmasına izin vermemek için asla 55 mL HCl'nin tamamını eklemem) ancak verimim, kusuru ve düzeltmenin yolunu bulduğum yakın zamana kadar sunulduğu kadar iyi değildi. Ayrıca NMP'm de yolda, AcOEt, DMF ve DCM ile çalıştım, hepsi işe yarıyor ancak artık çözücüye uygun olarak çalışmaya biraz farklı bir şekilde yaklaşmam gerektiğini biliyorum (asetat için daha az su ve DMF için çok daha fazla su ve ardından a.q. fazının 2 x çok fazla olmayan DCM ile ekstraksiyonu). Dediğim gibi yanlış yapmıyorsunuz, hatta ben de benzer şekilde yapıyorum, ancak asitten önce asetonu dondurucuda bekletmek daha mantıklı, ayrıca asetonu asetonla seyreltmek nötre yaklaşırken kazara fazla eklememek için daha mantıklı.

SonicNL

Don't buy from me
Resident
Reaction score
74
Detaylı cevabınız için çok teşekkürler.
Ancak, bu sadece daha fazla soru ortaya çıkarıyor. Ne kadar çok bilirsen, o kadar az anlarsın sözü sanırım geçerli.

Konuya geçelim.
Ürünün çözünmesini sağlayan nedir? Ve bu faydalı bir tavsiye.
Kusur neydi?
Yani aseton / HCI çözeltisi yapmak ve asitleştirmeden önce dondurucu sıcaklığında saklamak daha mantıklı olacaktır. Bunu deneyeceğim.
Bu forumdaki başka bir saygın üyeyle konuştuğumda, benim yöntemimle yapmanın yanlış olduğunu söyledi. Sizinki doğru.
Ama nedenini bilmek istiyorum, sadece diğer insanların yöntemlerini kopyalamak işe yarayabilir, ama neden işe yaradığını anlamaya çalışıyorum. Lol.

Ayrıca DCM'deki ideal sıcaklıkla ilgili bir sorum var.
Şu anda metilamin ekledikten yarım saat sonra 37 C'ye ısıtıyorum ve çözeltiyi 4 saat boyunca karıştırmaya bırakıyorum.

Siz ya da bu foruma katkıda bulunan diğer kişiler, DCM üzerinde metilaminasyon için ideal ısıtma sıcaklığı ve süresi, keton ile 1:5 oranı hakkında tavsiyede bulundunuz mu?

mocnykutas

Don't buy from me
New Member
Reaction score
106
tüm metilamini bir kerede ekleyebilirsiniz, bu saçmalık, bir saat boyunca eklemek zorunda değilsiniz xD

mocnykutas

Don't buy from me
New Member
Reaction score
106
Çalkala ve pişir

Attachments

• i8AZJmMCLN.jpg
    i8AZJmMCLN.jpg
    3.8 MB · Views: 200
  • DA2H3u9pNS.jpg
    DA2H3u9pNS.jpg
    3.8 MB · Views: 199
  • 2JtgYvM0OF.jpg
    2JtgYvM0OF.jpg
    3.3 MB · Views: 185
  • wJ9T70YPaU.jpg
    wJ9T70YPaU.jpg
    3.7 MB · Views: 195

mocnykutas

Don't buy from me
New Member
Reaction score
106
Dün

Attachments

• mgbFEjNzSG.jpg
    mgbFEjNzSG.jpg
    4.6 MB · Views: 183
  • 9TUfnSyOr4.jpg
    9TUfnSyOr4.jpg
    5.1 MB · Views: 502
  • 6vB5UDYNgW.jpg
    6vB5UDYNgW.jpg
    3.8 MB · Views: 172
  • SpWAVOvUju.jpg
    SpWAVOvUju.jpg
    3.9 MB · Views: 176

Studenttt

Don't buy from me
Resident
Reaction score
20
Ne kirli şunlar, mavi ürün çıktınız

View previous replies…

mocnykutas

Don't buy from me
New Member
Reaction score
106
Bugün hiç renk yok. Tamamen beyaz, eğer ne yaptığınızı biliyorsanız yıkamanıza gerek yok :p

Attachments

• Z5lhsirdfX.jpg
    Z5lhsirdfX.jpg
    4.7 MB · Views: 199
  • asKOwbCD78.jpg
    asKOwbCD78.jpg
    4.6 MB · Views: 188

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Reaction score
510
Deals
5
Ayrıca hazır buradayken, metilaminasyonun tüm fenonlar için aynı olup olmadığını bilen var mı? Örneğin hekzafenon için prosedür farklı olur mu? Onu halojenlemem gerekir mi?

pamrz

Don't buy from me
New Member
Language
🇬🇧
Reaction score
1
Bunu nasıl temizliyorsun? Bugün hafif yeşil çıktı... Ama aynı zamanda pH'ım 4-5 :(

$!$

Don't buy from me
Resident
Language
🇵🇱
Reaction score
85
Çünkü dcm'deydi. Aseton yıkama

mocnykutas

Don't buy from me
New Member
Reaction score
106
Bugün elimizde. Made safe be smart guys

Attachments

• lKjBw2b7Yo.jpeg
    lKjBw2b7Yo.jpeg
    6.1 MB · Views: 598
  • Tr160iZyWC.jpeg
    Tr160iZyWC.jpeg
    5.8 MB · Views: 594
  • j1GWgDXoqu.jpeg
    j1GWgDXoqu.jpeg
    5.2 MB · Views: 588

SonicNL

Don't buy from me
Resident
Reaction score
74
İlk deneme

Attachments

• 4Yibrpzn6Q.jpg
    4Yibrpzn6Q.jpg
    1.5 MB · Views: 265
  • gq2lcNvkWe.jpg
    gq2lcNvkWe.jpg
    922.9 KB · Views: 254
  • rxbsdvc5a8.jpg
    rxbsdvc5a8.jpg
    340.1 KB · Views: 244

kharpa177

Don't buy from me
Resident
Reaction score
20
nasıl kristalleştiğini söyleyebilir misiniz... asetonu hcl ile karıştırdınız ve damladı mı?

View previous replies…

SonicNL

Don't buy from me
Resident
Reaction score
74
Bu konuda yardımcı olamam

SonicNL

Don't buy from me
Resident
Reaction score
74
Diğer bölümlere bakmayı denediniz mi?

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Reaction score
279
37 DCM'nin b. p. değerine yakın olmaktan çok uzak değil ve ısıtmanın şart olduğundan emin değilim, belki r. t. ve MeNH2 çözeltisinin eklenmesi. reaksiyona girmesine izin vermek ve gaz kaçışını en aza indirmek için kısım kısım, ancak tüm beklemenin gerçekleşmesi gerekmiyor, sadece iyice karıştırın ve aralıklı bekleme ile küçük porsiyonlar eklemeye başlayın

SonicNL

Don't buy from me
Resident
Reaction score
74
"r.t" ile ne demek istiyorsunuz? Yani metilamin çözeltisini porsiyonlar halinde eklemenin daha iyi olacağını düşünüyorsunuz. Soğuk yapabilirsiniz ama bu NMP değil, düşük verim alırsınız. Ve DCM üzerinde kaynatmaktan kaçınmak en iyisidir.

Sentezinizde keşfettiğiniz kusur neydi? Merak ettim.

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Reaction score
279
r. t. oda sıcaklığı anlamına gelir ve 20C sıcaklık ve 760 mm\Hg ortam basıncı anlamına gelen standart laboratuvar koşullarının bir yaklaşımıdır. MeNH2 bir gazdır, bu nedenle ne kadar yavaş ve porsiyonlar halinde eklerseniz o kadar azı gaz olarak kaçacaktır (endişelenmeyin, her zaman fazla miktarda eklenir) ancak önemli olan nokta, substratla reaksiyona girmek için gerekli miktarın bir zorunluluk olduğudur. Akış, uyguladığınız tam prosedüre bağlı olan çalışmanın optimizasyonu ile ilgiliydi, bu nedenle yalnızca bana ne yaptığınız ve neyin sonuçlandığına dair ayrıntılı bir prosedürel yazı verirseniz yardımcı olabilirim, buna dayanarak değerlendirebilir ve önerilerde bulunabilirim.

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Reaction score
279
r. t. oda sıcaklığı anlamına gelir ve 20C sıcaklık ve 760 mm\Hg ortam basıncı anlamına gelen standart laboratuvar koşullarının bir yaklaşımıdır. MeNH2 bir gazdır, bu nedenle ne kadar yavaş ve porsiyonlar halinde eklerseniz o kadar azı gaz olarak kaçacaktır (endişelenmeyin, her zaman fazla miktarda eklenir) ancak önemli olan nokta, substratla reaksiyona girmek için gerekli miktarın bir zorunluluk olduğudur. Akış, uyguladığınız tam prosedüre bağlı olan çalışmanın optimizasyonu ile ilgiliydi, bu nedenle yalnızca bana ne yaptığınız ve neyin sonuçlandığına dair ayrıntılı bir prosedürel yazı verirseniz yardımcı olabilirim, buna dayanarak değerlendirebilir ve önerilerde bulunabilirim.