Henry reaksiyonu yapmak isteyen küçük ölçekli kimyager....

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Reaction score
29
Merhaba arkadaşlar,
Burada bana nispeten küçük miktarlarda birkaç farklı aldehit satacak biri olup olmadığını merak ediyorum, böylece hem nitrometan hem de nitroetan yardımıyla, her farklı aldehiti 500 g miktarlarda satın almak zorunda kalmadan psychedelic amfetamin ve PEA dünyalarını keşfedebilirim.
Özellikle 3,4,5-trimeothoxybenzaldehyde ve 2,5-dimethoxybenzaldehyde arıyorum.
Bunca yıldan sonra kesinlikle meskalini deneyimlemem gerektiğini hissediyorum.... ama kesinlikle birkaç yüz gram istemiyorum lol
2,5 biraz farklı çünkü nasıl kullanacağımı bildiğim daha fazla şey var gibi görünüyor.
Dürüst olmak gerekirse, Henry rxn'i gerçekleştirebilmek için sadece P2NP yapacaktım ama gerekli birincil amini unuttum ve kesinlikle n-butilamin veya sikloheksamin bulamıyorum ve tbh zaten son ürünle ilgilenmiyorum, bu yüzden şaşırtıcı bir şekilde 50:50 DCM: nitroEtan ürününden elde ettiğim nitrometanı bu ülke için saklayacağımı düşündüm....

Aaannyway
Belki biri bana acır diye düşünmüştüm!

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Solutions
4
Reaction score
881
Birisi dimetoksibenzaldahit ve diğer sübstitüe feniletilaminler için bir rota paylaşmış, kulağa oldukça zor geliyor

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Reaction score
29
Evet, adil olmak için okudum - şu anda sikloheksilamin elde etmek için yeterince uğraştığıma karar verdim. Aldehit yapma şansım olduğunu sanmıyorum. Haklısınız, kulağa oldukça zor geliyor ve eminim insanların bunu yapmamasının bir nedeni vardır!
Sonunda bir şişe benzaldehit kullanacağımdan şüpheliyim...

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Reaction score
29
Evet, benzaldehitimi başka bir şeye dönüştürmemi önermiyorum, ya biri bana biraz n-butilamin satsın ya da potansiyel olarak küçük bir miktar yapabileceğim için metilamin işe yarayacaksa bana bildirin. (Tabii ki diğer malzemelerle birlikte)
Gerçekten de birinin "evet, sana her birinden 250 g satacağım" demesini umuyordum! 2,5-dimeth/aldehyde ve 3,4,5-trimeth/aldehyde diğerlerinden daha fazla. Sanırım fark etmez, nasıl olsa her birinden 500'er tane alacağım.
Sadece doğru görevler için nitroetan ve nitrometan biriktiriyorum

The-Hive

Moderator in UK section
Resident
Reaction score
177
Amonyum Asetat Katalizi son seçenek 👌

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Reaction score
29
Tamam, meskalin yaratmaya çalışıyorum. Amonyak asetat katalizi ile ne demek istediğinizi biraz daha açabilir misiniz? Google'da araştırdım ve birincil aminler hakkında bir parça okudum ama hala birini diğeriyle değiştirip değiştiremeyeceğimi gerçekten anlamıyorum, bundan şüpheliyim lol
Okuduğum tek sentez, burada sikloheksilamin kullanan bir sentez... ancak, küçük miktarlarda elde etmenin en ucuz yolunu gerçekten bilmiyorum.
Nitro'nun elde edilmesi zor bir şey olduğunu sanıyordum! Ne kadar da yanılmışım.
Aynı zamanda ilgili TMA'yı da yapmak isterdim ama Iv'nin henüz bunu araştırdığını söyleyemem.
Bir şeyden bir gram yapmak istediğinizde gerçekten can sıkıcı oluyor ha tüm reaktanları sıfırdan kendiniz yapmadığınız sürece mümkün değil.

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Reaction score
29
İnsanların izlediği moleküler yolu bilecek kadar bilgi sahibi olduğum, ancak kendi başıma çözemeyeceğim ayrıntıların olduğu sinir bozucu bir konumdayım. Bunu satmak için yapmıyorum...
Hala triptaminin indirgeyici aminasyonu üzerinde çalışıyorum ancak kuru buza ihtiyacım var ve meşgul olduğum için bunu alıp devam edemedim.
Artık küçük miktarlarda bir şeyler yapmanın ZOR olduğunu bilecek kadar bilgim var.

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Reaction score
29
Ayrıca rotovap olmadan bir Rxn'yi takip etmek kendi başına oldukça zordur....

CCL4 huffer

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Reaction score
26
bence rotovap sadece zamanınız yoksa bir kolaylıktır. uzun zamandır kimya yapıyorum ve gerekirse bir vakum pompası ile normal bir destilasyon kurulumu kullanıyorum.
Ayrıca rotovap olmadan bir reaksyonu takip etmek neden bir fark yaratsın??????

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Reaction score
29
Oops cevabımı yanlışlıkla genel bölüme göndermişim ama evet haklısınız...
Tembelim ve kimyager değilim ama son 6 ayda çok şey öğrendim, bu çılgınlık.
Tek amacım öğrenmek.
Ah sadece aşağıdaki yazıyı okudum lol neyse sana katılıyorum tbf

The-Hive

Moderator in UK section
Resident
Reaction score
177
Sadece zayıf bir baza ihtiyacınız olduğunu düşünün Amonyum Asetat, sikloheksilamin ve n-butil yanlış olabilir ama her zaman deneyebilirsiniz

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Reaction score
29
Ya amonyum asetat benim düşündüğüm olacak....
Ben 2,5-di'den önce 3,4,5-triMEOba'yı tercih edeceğim. Çünkü nitrometanla tepkimeye girdiğinde meskaline giden yola giriyorsun ve yine de nitrometanı 3,4,5-TMA yapmak için kullanmayı deneyebilirim.
Bir noktada 2c-b yapmak istiyorum ama bromlama beni genel olarak korkutuyor - yıllar önce aldığım ve içinde geldiği şişede saklanan 1cc var ama gaz kullanmak kulağa daha da korkutucu geliyor!
Elementel brom kullanmadan bir şeyi bromlamanın bir yolu yok mu?

View previous replies…

Swirly

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Reaction score
2
Evet Rabidreject, bromlama artık bir sorun değil. Biraz NBS (N-Bromosüksinimid) alın. Ancak temiz 2c-h Hcl veya 2c-h Oksalat yapmış olmanız gerekir. Ama bu o kadar da zor değil.

Şimdi evde yapabileceğiniz toksik olmayan ve güvenli bir 2c-b sentezi var. NaBH4 + Cu(II)Cl indirgemesi ve NBS brominasyonu. Ve aslında daha büyük miktarlar için bile iyi çalışıyor.

Bir ara 2c-b ile ilgili yazımı kopyalayıp yapıştıracağım.

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Reaction score
29
Bu yazının önemi şimdi daha iyi anlaşıldı. Birkaç basit kelime için çok teşekkürler! Haha

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Reaction score
29
Evet, tamam buna katılıyorum - tamam, o zaman yağsız olanın çalışabileceğini söyledikleri 30 dakikadan daha uzun süre çalışabilecek bir vakum kaynağına ihtiyacım var. Yağlı bir döner damar pompasına ihtiyacım var. Ama evet, yalan söylemeyeceğim oldukça tembelim ve çözücülerin geri kazanımı her zaman mümkün olduğunda yapmak istediğim bir şey, bu yüzden yararlı olurdu ama tamam doğrudan rxns için değil tabii ki.
Bununla birlikte, 2,5-dimetoksi-b-nitrostiren salan bir pootube adamını izliyordum (muhtemelen yazımı veya yazım şeklini bozduğum için özür dilerim ama ne demek istediğimi anladınız) ve yanlışlıkla nitrometan yerine nitroetan ekledi, ancak birincil bir amin eklemek zorunda olmadığını fark ettim, bunun nedeni aldehitin benzaldehit -> P2NP'den daha karmaşık olması mı?
Dinleyin, ben bir kimyager değilim, burada öğrenmeye çalışıyorum, şimdiye kadar ihtiyacım olan birkaç parça ile.
Ocak plakam/karıştırıcım bozuldu, bu yüzden güncellenecek bir sonraki şey o ama dürüst olmak gerekirse, ne kadar çok öğrenirsem o kadar az şey bildiğimi fark ediyorum!
3,4,5-trimetaldehit elde etmeyi ve bunu nitroetan ile reaksiyona sokarak ilgili TMA'yı elde etmeyi düşünüyordum? (Post b-nitrostiren)
VEYA nitrometan ile reaksiyona sokarak (ve okuduğum sentez başka bir birincil amin - sikloheksilamin diyor) sonunda (birkaç adımdan ve vakum ihtiyacından sonra) meskaline ulaşmak.
İlk olarak ne almam gerektiğine karar vermeye çalışıyorum, 3,4,5-trimet aldehit (burada aldehit isimlerini sürekli kısalttığım için özür dilerim, onları yazmaya devam etmek oldukça can sıkıcı) veya 2,5-dimet.
3,4,5-trimetoksibenzaldehit ile nitrometanı basitçe reaksiyona sokarsanız ne elde edersiniz? Sanırım 3,4,5-trimetoksinitrostiren ve ardından LiAlH4 ile indirgemeden sonra fenetilamin 3,4,5-trimetoksifenetilamin veya kullanmayı seçtiğiniz her neyse...
O zaman bunun yerine nitroetan ile reaksiyona sokmak ve daha önce bahsettiğim gibi amfetamin elde etmek de zor değil.

Burada tamamen yanlış mı düşünüyorum?

Yaklaşık 6 ay önce neredeyse hiç bilgim olmadığını itiraf edeceğim ve şu anda triptaminin n,n-DMT'ye indirgeyici aminasyonunu deniyorum ancak kuru buz satın almam ve zaman ayırmam gerekiyor (kelime oyunu için özür dilerim).
Aslında buraya LiAlH4 hakkında bir şeyler sormak için gelmiştim. Eğer küçük miktarlarda bulunamıyorsa, biri kendi yapmak için alüminyum kullandığında bir amalgam mıdır? Bu terimi bazen duyuyorum ama ne anlama geldiğini hiç bilmiyordum....
Elimde indirgeyici maddeler var, sadece merak ediyorum.
Teşekkürler

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Reaction score
29
Başka bir deyişle, kafam karıştı 🤔

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Reaction score
29
Ayrıca, pompa ile ilgili olarak, geçen gün sadece biraz vakum filtrasyonu yapıyordum ve komşumu bir sonraki gördüğümde, lanet olası mutfak yüzeyine oturduğum için tesisatı kestiğimi düşündü! Geri zekâlı!
Çin'den bir aspiratör aldım ama henüz vakum çekmiyor gibi görünüyor... neyi yanlış yaptığımı ya da bir zırva sattığımı ya da sadece yeterli akış elde edemediğimi lanet olasıca biliyor.

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Reaction score
29
Şu anda, n,n-DMT sentezini tamamlamak için bir döner buharlaştırıcıya ihtiyacım olmadığını kabul etmeye hazırım, ancak ülkemde yılın bu zamanında bunu yapmak için sadece bir buz banyosu değil, kuru buz kullanarak yeterince soğuk sıcaklıklara (ve yavaşça bir şeyler eklemeye) ihtiyacım olduğunun farkındayım....
Bunun bu konuyla gerçekten bir ilgisi yok - sadece organik kimyaya girmemin nedeni, triptaminlerin iki ana psychedelics sınıfından daha karmaşık olduğunu fark etmememdi.

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Reaction score
29
Evet, 3,4,5-trimetoksifenetilaminin meskalin olduğunu anladım.
Soru şu: İlgili aldehidi nitrometan ile reaksiyona sokup sonra meskalin elde etmek için indirgeyebilir miyim?
Bu bölümde okuduğum sentezde neden sikloheksilamin kullanıyorlar?

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Reaction score
29
Ve aynı zamanda karşılık gelen TMA'yı elde etmek için nitroetan ile aynı RXN'i yapın (iv'nin bunu araştırdığını ve sentezlemek için değerli bir ilaç olduğunu düşündüğünü söyleyemem - pihkal kopyama bakacağım - ama daha önce de belirtildiği gibi - tembel!

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Reaction score
29
Aslında tembel kelimesi doğru değil çünkü bu konulara çalışmak için birkaç saatimi harcıyorum, sadece ne kadar çok bilirsem o kadar az biliyormuşum gibi hissediyorum ha

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Reaction score
29
Tamam, düşüncelerimi toparladım ve şimdi asıl sorum şu: Bu aldehitin nitroetan ile reaksiyona girmesinden elde ettiğiniz madde ile nitrometan arasındaki fark nedir - nihai sonucu biliyorum, ancak nitrostirendeki fark nedir? Birinden b-nitrostiren, diğerinden stiren mi elde ediliyor? Bilmiyorum ve bildiğimi de iddia etmiyorum.
Esasen, nitroetan kullanılarak üretildiği görülen n-stiren iv öncüsü ile bunun yerine nitroMetan ile rxn'den yapılan arasındaki fark nedir ... şu anda kafamı karıştıran şey bu ama yine pihkal çıkarmam gerekiyor

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Reaction score
29
Tamam, düşüncelerimi toparladım ve şimdi asıl sorum şu: Bu aldehitin nitroetan ile reaksiyona girmesinden elde ettiğiniz madde ile nitrometan arasındaki fark nedir - nihai sonucu biliyorum, ancak nitrostirendeki fark nedir? Birinden b-nitrostiren, diğerinden stiren mi elde ediliyor? Bilmiyorum ve bildiğimi de iddia etmiyorum.
Esasen, nitroetan kullanılarak üretildiği görülen n-stiren iv öncüsü ile bunun yerine nitroMetan ile rxn'den yapılan arasındaki fark nedir ... şu anda kafamı karıştıran şey bu ama yine çıkarmam gerekiyor

Temel olarak, chemtubers arasında oldukça ünlü biri bugün bir video yayınladı ve 2,5-dimetoksiyi nitrometan yerine yanlışlıkla nitroetan ile reaksiyona soktu. Öncül n-stireni 2c-b'ye dönüştürmeyi planlamış, ancak nitroetan yerine nitroetan eklediği için 2,5-dimetoksiamfetamin için öncül madde üretmiş - amfetamine indirgeme işlemini hiç yapmamış. (tüm hesaplara göre oldukça istenmeyen bir ilaç)

Doğru nitrometanı kullanmış olsaydı 2c-b için b-nitrostiren elde edebilir miydi?