Buhar Distilasyonu

diogenes

Don't buy from me
Resident
Reaction score
93
Merhaba, başka bir soru için özür dilerim, sadece söylediklerinizi açıklığa kavuşturmak istiyorum. Buhar distilasyonu vakum altında önerilir, böylece sıcaklık daha da düşük olur ve oksidasyon meydana gelmez, değil mi? Ayrıca ikinci yazıda saniyede 1 damla, yani yaklaşık 3ml/dakika gitmeyi tavsiye ediyorsunuz, aksi takdirde buharla birlikte bir miktar yağ da gelecektir. Buhar distilasyonunun ana amacı bu değil mi, yani pue prduct'ın (yağ) geri alma şişesine gelmesini sağlamaya çalışıyoruz. Neyi yanlış anlıyorum? Teşekkür ederim

G.Patton

Expert
Solutions
3
Reaction score
2,732
Deals
1
Hangi yağı kastediyorsunuz? Amfetamin/meth mi? Buhar distilasyonunda bunları azeotropik karışım olarak distile ettiğiniz varsayılır.

View previous replies…

G.Patton

Expert
Solutions
3
Reaction score
2,732
Deals
1
Merhaba, ilginç teori bağlantısı için teşekkür ederim. Sorunuzun cevabı bağlantılı bir konuda:
Ne demek istiyorsunuz, fikrinizi anlamadım? Yan ürünler buharla aynı bp kaymasına sahip olacaktır. Dolayısıyla bu damıtma ile onları aminden ayırabilirsiniz.

Not: @KokosDreams ve @ImOutAlso Bu konuyu okumak ilginizi çekecektir (yukarıdaki bağlantı).

KokosDreams

Don't buy from me
Resident
Solutions
2
Reaction score
594
Teşekkürler kardeşim! Bunu kitaplığıma kaydettim

diogenes

Don't buy from me
Resident
Reaction score
93
Bağlantı, yağ/su karışımının sürekli olarak "dönmesini" sağlamak için kuvvetli bir şekilde karıştırılmasını önermektedir, bu da yağın alttaki suyu "kilitlemesini" önleyecektir.

Bu şekilde suyun buhar basıncı (kabaca) 100C'de 1 bar = 760Hgmm olur. Şimdi "dönen" karışımınızın toplam buhar basıncı, yağ ve suyun buhar basınçlarının toplamı olacaktır. Yağın 100C'deki buhar basıncı 760Hgmm'nin yakınında değildir, bu nedenle toplama çok az katkıda bulunacak ve sadece kaynama noktasını biraz azaltacaktır. Dolayısıyla, yağınızda ürününüzle benzer kaynama noktasına sahip istenmeyen ancak uçucu bir bileşen olması durumunda, istediğiniz ürünün ve bu istenmeyen ürünün toplama şişesine ne zaman geldiğini söylemek zor olacaktır.

Örneğin, benzaldehitin buhar basıncı 97C'de 0.074bar'dır suyun buhar basıncı 0.91'dir, bu nedenle toplam 1 bar'dan biraz azdır ve benzaldehit 98C'de suyla birlikte damıtılacaktır. Amfetamin baz buhar basıncı için bir hesaplayıcı bulamadım, ancak benzadehitten daha düşüktür çünkü kaynama noktası daha yüksektir ve ağırlığı da daha yüksektir. Yani 98 ila 100C arasında kaynayacaktır. Rakım vb. gibi pek çok faktör vardır ve bunlar sadece tahmini değerlerdir, ancak önemli olan nokta, uğraştığımız çoğu molekülün dar bir sıcaklık aralığında su/buhar ile kaynayacağı ve sıcaklığa bağlı olarak neyin geldiğini söylemenin mümkün olmadığıdır. Bileşiklerin kaynama noktaları çok farklı olsa bile buhar sıcaklığı farkı çok küçük olacaktır, örneğin benzaldehit ve metamfetamin. Buhar distilasyonu ile sadece uçucu bileşenleri yağınızdaki uçucu olmayan "kirliliklerden" ayırmak mümkündür (Uçucu bileşenlerin çoğu bizim ürünümüz olduğu için ihtiyacımız olan da budur).

Lordoftheshard

Don't buy from me
New Member
Reaction score
13
Meth'imi buharla damıtıyorum freebase bu meth yapmanın uygun Avustralyalı yolu satın al Buharla damıtmanın Aussie.varyasyonunu açıklayacağım ve göstereceğim

Burada Avustralya'da meth yapmanın en popüler yolu %50 veya daha güçlü hipofosfor asittir %50'den daha azı psuedo veya efedrini meth'e dönüştürmez, bu nedenle herhangi bir şeye başlamadan önce hipo asidinizin gücünü kontrol etmek için bir refraktometre gerekir

Şimdi hızlıca ilerleyelim, reaksiyon karışımını 4 saat boyunca psuedo hipo asit ve iyot ile geri akıttık ve şimdi meth freebase'imizin buhar distilasyonu için ayarlanmasını istiyoruz, PTFE hortumlu bir düdüklü tencereye ve bu hortumun ucuna takılı bir cam tüpe veya pipete ihtiyacınız olacak
Bunun için 3 boyunlu açılı bir rbf kullanmak istiyorsunuz, buharınızı şişeye sokmanın yolu, yan boynu, daha önce bahsettiğim cam sapa uyacak şekilde ortasında bir delik açılmış bir lastik tapa atmaktır.
Şişe
Şimdi bu, senteze başlamadan önce ölçülmeli ve ortaya konmalıdır, burada temel kural 1 kg sözde 2 kg kuru kostik kullanılır ve neden kuru kostik diye sorabilirsiniz çünkü normal %20 kostik rotasını kullanırsanız, pompaladığınız buhar pH'ı 13'ün altına düşürecektir ve tüm FB yağınızı çıkaramayacaksınız.
Peki ya kostik kilidi ya da kül suyu kilidi dediğinizi duyuyorum, buharlı pişirici bunun için var, her şeyi parçalıyor, bu yüzden korkmayın
Düdüklü tencereniz bir gaz brülörünün üzerinde olmalıdır, kostiği şişeye eklemeye başladığınızda brülörü açın, bu yapılır yan boyuna bir toz hunisi atın, her seferinde biraz ekleyin, toz hunisini hemen durdurun, şişede geri kazanım dirseğinin üzerinde ve kondansatörün yarısına kadar bok dumanı oluşacaktır. beyaz duman daha fazla kostik eklemeden önce şişeye geri döndü ve bu şişe sıcak ve terliyor, patlayacağını düşünüyorum ve aniden kostik reaksiyon karışımı ile reaksiyona girmiyorsa, kostikten kalanları şişeye dökün, lastik tapalı cam tüpü alın ve kostiği koyuyordunuz.cam tüpü ve lastik tıpayı yan boyuna yerleştirin şimdi gaz brülörü ile buharınızın basıncını ayarlayın kostiği parçalamasını istiyoruz henüz bir şey getirmiyor

Kostiğin yarısı parçalandıktan sonra gaz brülörünüzü ayarlayın, böylece buhar basıncı kondansatörün dörtte birinden daha fazla düşmez
FB yağı ve su, tüm FB yağı toplandıktan sonra alıcı beherinize inecektir. Beherin içeriğini bir ayırma hunisine yerleştirin, ayırın, FB yağınızı toplayın ve kostik suyunuzu atın

Botsauto-Dutchland

Don't buy from me
Resident
Reaction score
42
Burada gerçekten göremiyorum veya bulamıyorum ama buhar distilasyonu sadece ayrı bir kaynatma şişesi veya kontrol edilebilir buhar makinesi kullanıldığında iyi çalışır ve buharı ısıtılmış kaynatma şişesine doğru üfler.
Bundan sonra bir vakum distilasyonu yapılabilir (I'nın üzerindeki nokta için) bunu engelishj olarak söylemeyi bilmiyorum