20 dakikada etil asetat ile 4mmc sentezi

G.Patton

Expert
Solutions
3
Reaction score
2,735
Deals
1
Bu reaksiyon sırasında Br2 oluşur. Br2 hacmi çok büyük olduğunda, reaksiyon durur.

Chemix-Express

Don't buy from me
Resident
Reaction score
22
Birkaç temel sorum var:
1. m40'ı eklemeden önce her şeyi 40 dereceye kadar ısıtmıyoruz ve tüm m40'ı bir kerede mi ekliyoruz?
2. m40 eklerken sıcaklığı izlemeye gerek yok mu?
3. Asitleme için hcl + aseton yerine HCL + IPA kullanabilir miyim? Asitleme yaparken gereksiz renkten kurtulmak istiyorum.
4. İyodo keton kullandığım için verim daha düşük çıktı, bk4 ile daha iyi olmalı?
5. Forum videosunda baz kahverengi olduğunda reaksiyonun sona erdiği yazıyor, bk4 ile de mi? Ya da tamamen bittiğini doğrulamanın başka bir yolu var mı?

Zaman ayırdığınız için teşekkürler

TheVacuumGuy

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Reaction score
51
Sizi düzeltmeye çalışmıyorum ama şu anda denklemleri öğreniyor ve deniyorum. Aşağıdakileri teyit edebilir misiniz?

C10H11BrO + CH3NH2 = C11H15NO + HBr

Bu, Br2 iki atomlu olduğu için HBr oluştuğu anlamına mı gelir?

Chemix üzgünüm bu soru G.patton içindi

Mellym

Don't buy from me
New Member
Reaction score
21
İlgilenenler için. Ben bu yolu denedim. Reaksiyon koşulları dışında genel olarak işe yaradığını doğrulayabilirim. Sıcaklık ve zamanlama videoda belirtildiği gibi yakın bile değildi. Gerçi videoda Iodo-keton kullanıyorlar. Bu önemli bir fark.
Test çalışmasında 50 g brom yerine 4-MPF kullandım. Bu 250 ml etilasetat içinde çözüldü.

100 ml'den daha fazla aq. %38 metilamin ilave edildi. ve oda sıcaklığında karıştırılmaya bırakıldı:
KodTGgMOq9

Yaklaşık 30 dakika sonra pek bir şey değişmemişti:
D6jlCeSBds
Şu anda işleri ısıtmaya karar verdim. Yaklaşık 50-55C'den yüksek değil.

Bir saat sonra:
SH1aVcQCEZ
Biraz hareket gösteriyordu. Ve bir saat daha bekletildi.
Sonra temel olarak adımlar videodakiyle aynıydı. Freebaz içeren etilasetat tabakası ayrıldı, su ile yıkandı, hafif asidik pH'a kadar damla damla HCL eklendi. Daha sonra aseton döküldü ve süzüldü.
MoFsHzIBZ8 0nutxPTB3j I1kq97R3Ow
Ve bu ham ürün verdi. İlk bakışta oldukça güzel, ancak elbette daha da saflaştırılmalı.

Attachments

• fWXY85bVQg.jpg
    fWXY85bVQg.jpg
    375.2 KB · Views: 162
  • ivpbXxu0Qs.jpg
    ivpbXxu0Qs.jpg
    623.4 KB · Views: 163

StarWars

Don't buy from me
New Member
Reaction score
71
Çok fazla etil asetat kullanıyorsunuz, 250 ml değil sadece 100 ml kullanmanız gerekiyor

TheVacuumGuy

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Reaction score
51
Evet. Kabaca x 3 miktarında kullanabileceğiniz diğer çözücülerin aksine, bu x 2'dir.
100 g keton
200ml etil asetat
200ml metilamin
Isı yok bs, sadece hafif ısı rm 30c
Amin ekleyin, damlatmaya gerek yok, doğrudan ekleyin, ancak aşırıya kaçmayın.
Sıcaklık 50/60'a yükselecek ve yavaşça soğuyacaktır. Renkler açık sarı, koyu sarı, temizlenmiş sarı, temizlenmiş koyu sarıdır. Tamamlandı

DCM gibi amin kokusu yok ve tuvalete atılabiliyor.
Oturma odasında bile birkaç kez yaptım, sorun olmadı

Last edited: