Metadon Sentezi

WillD

Expert
Reaction score
1,017
Kristal kısmen buharlaşır ve çözülür

metux

Don't buy from me
Resident
Reaction score
41
Bu siriuos şeyler

None

Don't buy from me
Resident
Reaction score
6
Merhaba, inşaatın bir videosunu çekebilir misiniz?

Hank Schrader

Don't buy from me
Resident
Reaction score
165
Buradaki sentezde pek çok hata var.
2,2-Difenil-3-metil-4-dimetilambütironitrile ihtiyacınız olduğunu yazmışsınız,
Bu doğru nitril izomeri değildir ve bundan sadece izometadon elde edebilirsiniz.

2,2-Difenil-3-metil-4-dimetilamino bütironitrilin kristal bir formu yoktur.
Şöyle yazıyorsunuz: "Daha sonra petrol eterinden yeniden kristalleştirilerek 900 g 2,2-Difenil-3-metil-4-dimetilambütironitril elde edildi."

Başlangıçta doğru başladınız,
ve 4-cyano-2-dimethylamino-4,4-diphenylbutane'a ihtiyacınız olduğunu söyledi.
4-cyano-2-dimethylamino-4,4-diphenylbutane (Premethadone)
CAS: 125-79-1 doğru nitrildir. Sadece ondan metadon elde edebilirsiniz.

Bir nitril sentezinde çözücü kullanmazsınız.
Ayrıca, istenen nitrilin verimini artırmak için reaksiyonu doğru yöne kaydıran bir Katalizör de kullanmazsınız.
Deprotonasyonun bir katalizör varlığında yapılması gerektiğinden, çok fazla reaksiyona girmemiş öncü madde ile baş başa kalırsınız.

Sizi hayal kırıklığına uğratacağım, ancak THF'de metadon elde edemezsiniz, metadonu yalnızca etil eter yoluyla elde edebilirsiniz. Katılma reaksiyonu THF'de çalışmaz.
Sentezinizde nitrilin saflaştırılması hakkında hiçbir kelime yok, bu nedenle tarif ettiğiniz koşullar altında kirli ve siyahtır.
Bu sentezi nereden aldığınızı bilmiyorum ama iyi bir şey elde edemeyeceksiniz - üzgünüm.

adrenochrome

Don't buy from me
Resident
Reaction score
8
1. ilk olarak, doğru nitrili petrol eterinden yeniden kristalize ederek elde ettiğini yazmış (burada hekzan kullanabilirsiniz) 2. Çözücü olmadan, nitril de çıkar, çünkü alkali katalizör görevi görür ve tetrahidrofurandaki reaksiyon neden gitmez?) Grignard reaksiyonunun bir maddeyi nasıl eklediğini bilmiyorsunuz

Midget_Impinger

Don't buy from me
Resident
Reaction score
11
Metadondan eğlenceli opiatların nasıl sentezleneceğini bilen var mı? Elimde bir sürü sıvı metadon var ama kullanmıyorum. Bir kullanım alanı bulana kadar elimde tutuyorum (yani: daha eğlenceli bir şey sentezlemek için)

Hank Schrader

Don't buy from me
Resident
Reaction score
165
Metadonu farklı şekillerde ürettik.
Metadon bazları tüketim için uygun değildir!
Bazın güzel bir kristal şekli vardır, ancak bunu kendinize enjekte ederseniz... ölebilirsiniz, doğrudan içinize kristalleşir.
Sadece hidroklorür tuzu ve iyi saflaştırılmış kullanmanız gerekir!
Bana güvenin, 2006'dan beri metadon üretiyorum!
DC9Wk7TQqB Qd57Rye98Y M20AI19so5 HvV3gPLK0x

reza

Don't buy from me
Resident
Reaction score
13
Metadon hidroklorür sentezlememe yardımcı olur musunuz? Ben 20 mg'lık metadon tabletleri üretmek istiyorum.
Metadon hidroklorürü ortalamanın doğru yolunu bulmak için yardıma ihtiyacım var. lütfen bana rehberlik edin

None

Don't buy from me
Resident
Reaction score
6
Merhaba, bir video hazırlayabilir misiniz?

OrganicChemis

Don't buy from me
New Member
Reaction score
0
Hank Schrader çoğu noktada kesinlikle haklı.
Bununla birlikte, metadon öncülünü difenilasetonitril reaksiyonu yoluyla bir çözücü olmadan üretmek aslında mümkündür,
dimetilamino-2-kloropropan HCl ve sodyum hidroksit. İlgili reaksiyon ortakları çok ince öğütülmeli ve
iyice karıştırılır. Reaksiyon gerçekleştikten sonra, dietil ete ile ekstraksiyon gerçekleştirilebilir

Ancak bana çok garip gelen şey etilmagenezyum bromür. EMB'yi zaten sayısız kez hazırladım (metadon için
sentezi, aynı zamanda diğer sentezler için). EMB sarımsı bir renge sahip değildir ve berrak bir reaktif değildir. Şimdiye kadar yaptığım EMB her zaman
kahverengi-gri bir renge sahipti ve her zaman hafif bir bulanıklık vardı.

THF'ye: Söyleyebileceğim tek şey, EMB yapmak için THF'yi hiç kullanmadığımdır. Bu nedenle onunla metadon sentezinin mümkün olup olmadığını söyleyemem (bu
Grignard için kesinlikle kullanılabilir). Grignard çözücüsü olarak kullanmıyorum çünkü H2O ile sınırsız karışabilirliği var.

Metadon öncülünün adı konusunda da haklıydınız. Doğru IUPAC adı (4S)-4-(dimetilamino)-2,2-difenilpentanenitrildir.
(3S)-4-(dimetilamino)-3-metil-2,2-difenilbutanenitril
, İzometadon öncüsü için IUPAC adıdır.

1rwgspBeuC
T57LHrGOS8

ve işte Levomathadone & Dexromethadone
2Fcuqhf8EV
O7HynXxTw3

Last edited:

benz4k

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Reaction score
1
öncül olarak 1,1-difenilbütan-2-sülfonik asit içeren yol ne olacak?

Hank Schrader

Don't buy from me
Resident
Reaction score
165
Çin için böyle bir maddeyi satmak ve sentezlemek karlı değildir ve bununla başa çıkamazsınız - bu önemli yatırımlar gerektirir.

benz4k

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Reaction score
1
adım 1: benzeni çözücü olarak ksilenle değiştirebilir miyim?
3. adım: tiyonil klorürü bir miktar brom, TBAB vb. ile değiştirebilir miyim?

Last edited:

benz4k

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Reaction score
1
Tamam, revizyon ve tavsiye için sentezimi burada yayınlayacağım.
4. adım değişti: difenilasetonitril (50 g), 1-dimetilamino-2-kloropropan hidroklorür (50 g) (herhangi bir 1-dimetilamino-2-halopropan kullanabilirsiniz), %50 sodyum hidroksit çözeltisi (80 g), su (40 ml), toluen (125 ml) ve tetrabütilamonyum bromür (5 g) 2 saat boyunca reflü altında kaynatıldı. Sonra aminonitrilleri ayırdım. Verim 30 gram, erime noktası 90 idi.