Alfa-metilstirenin Oxone (Potasyum Peroksomonosülfat) ile oksidasyonu yoluyla P2P sentezi (1kg ölçekli)

The-Hive

Moderator in UK section
Resident
Reaction score
177
£10 1lt olarak satın alabilirsiniz

jasper

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Reaction score
5
evet gram yazildiği i̇çi̇n toz form yeri̇ne sivi kullanabi̇li̇r mi̇yi̇z

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Reaction score
245

Güzel. Makaleyi bulup ekledim ve gereken Okson miktarını yanlış hesaplamışsınız. 2 molar Oxone eşdeğerine ihtiyacınız var ve Oxone'un moleküler ağırlığı ~630 g/mol. a-metilstirenin mol ağırlığı 118 g/mol ve bu nedenle 1 kg yaklaşık 8,5 mol. Bunu ikiye böldüğümüzde ve Oxone mol ağırlığını da eklediğimizde 10.700 g, diyelim ki 11 kg elde ederiz. İşte sorun da bu. Aksi takdirde, stireni litresi 10 €'dan daha ucuza satın alabileceğim için dilimlenmiş ekmekten daha iyi olurdu. Lanet olsun!
Yine de harika bir yöntem ve iyodohidrin sentezi başka yerlerde kullanışlı olan bir şey ve gerçekten çok kullanışlı.

Ve evet bunu doğru hesapladım, Oxone'un bazen 314 g/mol olduğunun söylendiği saçmalığını biliyorum ama yarım moleküller var olmadığı için bu saçmalık. 630 g/mol'dür ve mol başına 2 OKSİDATİF eşdeğeri vardır. İyodohidrin elde etmek için en az 1,5 OKSİDATİF eşdeğere ihtiyaç olduğunu görebileceğiniz başka bir makale ekliyorum, bu nedenle bunlardan sadece ikisi ile çalışamaz.

Makaledeki verim %81'di, bu 922 g eder, genellikle bu adamların elde ettiğini elde edemeyiz, 800 g gerçekçi bir harika sonuç olurdu diyebilirim.

Belki bu başka bir oksitleyici ile yapılabilir? Daha az hacimli bir şeyle. H2O2 işe yarayabilir, eğer birinin konsantre H2SO4 ve %30+ H2O2'ye erişimi varsa, o zaman Karos asit kullanılabilir ve hacim büyük ölçüde azaltılabilir. Sadece hızlı ama emin bir atış olarak.

Attachments

• pQWI4awkvN.pdf
    1.2 MB · Views: 352
  • iXPmcM2538.pdf
    76.6 KB · Views: 349

jasper

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Reaction score
5
efendim bunu test için 10 litrelik şişede yapmak istiyorum efendim bana bu konuda yardımcı olabilir misiniz her şeyi 20 ile bölmeli miyim?

hacke8

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Reaction score
31
Efendim, ihtiyacım olan tüm reaktifleri temin edebilirim, ancak asetonitril ve Oxone tüketimi çok fazla ve deneysel P2P'yi tamamlamanın değeri çok pahalı olacak. Asetonitrilin yerini alabilecek herhangi bir reaktif var mı? Ya da bu çalışmayı tamamlamak için daha makul bir yol var mı?

WillD

Expert
Reaction score
1,021
Etanol ile değiştirebilirsiniz

BBCO

Don't buy from me
Member
Language
🇺🇸
Reaction score
1