Amfetaminden en basit Metamfetamin sentezi

BongMan

Don't buy from me
Resident
Reaction score
3
Neyin yanlış gittiğini bilmiyorum ama neredeyse 20 gm saf amfetamin kaybettim, NaOH ile nötralize etmeye çalıştım ve petrol eteri ile ekstrakte etmeye çalıştım, buharlaşmada hiçbir şey kalmadı, DCM ile tekrar denedim, buharlaşmada yine hiçbir şey kalmadı, çocuklar bu yöntemi deneyen var mı, deneyecek olan varsa az miktarda kullanın ...

metux

Don't buy from me
Resident
Reaction score
41
20 gram çok fazla, bence daha fazla pratiğe ihtiyacın var, ama 20 gram daha kaybetme dostum, 1 gram ölçekle başlayabilirsin

BongMan

Don't buy from me
Resident
Reaction score
3
4-5 kez denedim, böylece toplam 20 gram kaybettim.

Wael

Don't buy from me
New Member
Reaction score
3

Asit-baz ekstraksiyonundaki 6. adımı anlamıyorum. Çözeltiyi alkali hale getirip ekstrakte etmemiz gerekiyor ama önce asidi ekliyoruz. Neden bir uzmandan bu adımı bana açıklamasını istiyorum?

G.Patton

Expert
Solutions
3
Reaction score
2,732
Deals
1
Merhaba, genel gönderide Eng dili kullanın lütfen.
Metamfetamin elde etmek için.

Wael

Don't buy from me
New Member
Reaction score
3
Affedersiniz efendim, bu mesajı yayınlamakla hata mı ettim? Rahatsız etmek istemezdim, ancak bu sentezden çıkarılacak noktayı anlamak için sesimi uzmanla paylaşmak istedim

Raxd

Don't buy from me
Member
Reaction score
2
Aynı prensip MDA içermeyen bazdan MDMA için de kullanılabilir mi? Formaldehit çözeltisi su bazlı bir çözelti ise, bu bir sorun olur mu? Ve eğer öyleyse, daha fazla susuz EtOH eklemek su içeriği dengesizliğini çözer mi?

Wael

Don't buy from me
New Member
Reaction score
3
Merhaba, suyun reaksiyonu etkilemediğini düşünüyorum. Formaldehitin yüksek saflıkta olması ve konsantrasyonun %40 veya %37 olması önemlidir.

Mr Gonzo

Don't buy from me
Resident
Reaction score
30
Amalgamın LAH ile değiştirilmesiyle, bu başlığa bağlanan Erowid sayfasında. Teknoloji 3'ün Shulgin'e ait olduğuna inanıyorum, THF içinde formik asit ve LAH kullanarak MDA'yı MDMA'ya dönüştürüyor.
Formik asit prosedürü kullanılarak D-meth ürününü üretmek için MDA yerine D-amph kullanılabilir mi?

oneimone

Don't buy from me
Resident
Reaction score
8
Raney nikel, al/hg amalgam yerine kullanılabilir mi? lanet cıva ile her zaman sorun

cokemuffin

Don't buy from me
Resident
Reaction score
27
Metamfetamin elde etmek için p2p ve amonyaktan oluşan imini ch3cl ile metillemek de mümkün olabilir mi?
C8LRl0bMiZ

cokemuffin

Don't buy from me
Resident
Reaction score
27
View previous replies…

cokemuffin

Don't buy from me
Resident
Reaction score
27
hangi imin yok, 1. mi 2. mi, çünkü erowid'de indirgeyici aminasyon / alkilasyon hakkında okudum ve orada bu iminler gösteriliyor?

G.Patton

Expert
Solutions
3
Reaction score
2,732
Deals
1
İlkinden bahsetmiştim. Bu konu başka bir sentez hakkında. Bu konuyu tartışmak istiyorsanız yeni konu açın.

cokemuffin

Don't buy from me
Resident
Reaction score
27
Eğer imini metilleyemiyorsanız, sanırım bir değeri yok.

Germanium

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Reaction score
4
Aynı prensip 6APB/5APB'den 6MAPB/5MAPB için de kullanılabilir mi?

redsm

Don't buy from me
New Member
Reaction score
2
G.Patton Bu sentezde (ve orijinal rodyum makalesinde) çizilen ara ürünlerden birinin yanlış olduğuna inanıyorum.

(3), amfetamin-formaldehit imin ara ürününün gösterimi, başka bir yerde görülebilen fenilaseton-metilamin imin ile aynı yapıya sahiptir

bu bana iki nedenden dolayı doğru görünmüyor: birincisi, substrat üzerinde imin oluşumu için standart mekanizmanın çizilmesi, çift bağın N ile metamfetamin üzerindeki metil grubu arasında olduğu ve listelenen yapıda olduğu gibi N ile alfa-karbon arasında olmadığı bir imin üretir. ve bir düşünün: çift bağ, aminin yalnız çifti formaldehit oksijeni üzerinde oluşan suyu bir ayrılma grubu olarak attığında oluşur, bu da formaldehit tarafında yapılmalıdır (metil grubu)

ikinci olarak, sentezin başlangıç substratına göre stereospesifik olduğu bildirilmiştir. yani, d-amph'nin indirgenmesi d-meth ve l-izomer için aynı şeyi verecektir. gösterildiği gibi yapı (3) kiral merkezlere sahip değildir ve indirgenmesi, rasemik bir ürün veren fenilasetonun standart indirgeyici aminasyonuna eşdeğerdir. ara ürün için verdiğim önerilen yapı, başlangıç malzemesininki ile aynı olacak ve bu nedenle reaksiyonun gözlemlenen stereospesifikliği ile eşleşecek bir kiral merkeze sahiptir.

Eğer haklıysam, bu durum başlığın başındaki reaksiyonun stereospesifikliği ile ilgili sorunları açıklığa kavuşturacaktır. eğer bir yerde hata yaptıysam, özür dilerim, ancak kiral olmayan (3)'ün indirgenmesinin, rasemik olmayan bir amfetamin başlangıç malzemesi kullanıldığında neden rasemik olmayan bir ürün karışımına yol açtığını merak ediyordum.

G.Patton

Expert
Solutions
3
Reaction score
2,732
Deals
1
Merhaba. Öncelikle, a-karbonu metil karbonundan daha fazla elektron yoğunluğuna sahiptir. Tipik mekanizma böyle bir ara ürüne yol açar (Breaking Bad filigranı altında gizlidir, üzgünüm):
MEbZ1GwD3P

İkinci olarak, bu sentezin stereo-spesifik sonucu hakkında güvenilir bir veriniz var mı?

View previous replies…

redsm

Don't buy from me
New Member
Reaction score
2
Dediğiniz gibi, resimdeki logo nedeniyle mekanizmanın nihai ürününü göremiyorum, ancak mekanizma diyagramından N ve C1 karbonu arasında çift bağ oluşuyor gibi görünüyor. Eğer resimle ilgili tahminim doğruysa, verdiğiniz resim, amfetamin ve formaldehit arasındaki reaksiyonda imin ara ürününün N ile metil karbonu arasında bir çift bağa sahip olduğu ve N ile alfa karbonu arasında OLMADIĞI hipotezimi destekliyor.

Sağladığınız mekanizma fotoğrafı tıkayıcı logonun altında başka bir şey gösteriyorsa, lütfen diyagramı logo olmadan görebileceğim bir bağlantı gönderin, çünkü görmek isterim, ancak daha önce söylediklerimi destekliyor gibi görünüyor.

Ancak mekanistik anlayışım üst düzey değil ve kesinlikle uzmanlıktan yoksun. H2O ayrılma grubunu oluşturan O'nun mekanizma diyagramından formaldehit C1 karbonuna bağlı olduğu göz önüne alındığında, yukarıdaki mekanizmanın N ve alfa karbonu arasında nasıl bir çift bağ oluşturabileceği konusunda bir fikriniz var mı?

Stereospesifiklik hakkında "güvenilir verilere" gelince, orijinal Rhodium makalesinin sentezin stereospesifik olduğunu iddia etmesinden başka bir şeyim yok, başka bir üyenin 1. sayfadaki yanıtların başında söylediği gibi, burada: https://www.erowid.org/archive/rhodium/chemistry/amphetamine.methylation.html

Yukarıdaki makale, d-amfetamin ile imin oluşturmanın ve indirgemenin d-metamfetamin verdiğini belirtmektedir. Şu anda gösterilen yapının (3), indirgenmesi rasemik bir ürün veren fenilaseton-metilamin imin ile aynı olduğu göz önüne alındığında, ikisinden birinin yanlış olması gerektiği açıktır, değil mi?

Ya amfetamin-formaldehit imini fenilaseton-metilamin imininden farklıdır ya da reaksiyon Rhodium kaynağında belirtildiği gibi stereospesifik değildir.

Yeterli kaynaklara sahip biri belki de reaksiyonu farklı optik amfetamin karışımlarıyla test edebilir ve geri bildirimde bulunabilir, ancak bu verileri toplayamıyorum.

Yanıtlarınız için teşekkür ederim.

redsm

Don't buy from me
New Member
Reaction score
2
Ne yazık ki resimden (3) yapısının amfetamin ve formaldehit reaksiyonundan nasıl oluştuğunu hala anlamış değilim. Resminiz asetona saldıran metilamini gösteriyor, bu da aynı mekanizmayı kullanmalarına rağmen amfetamin-formaldehit imininden çok fenilaseton-metilamin imin oluşumuna benziyor. C1'e (metil grubu karbonu haline gelen formaldehit karbonu) bağlı olan H2O ayrılma grubunu başlatmak için C1 ile oluşması gerekirken, bizim durumumuzda çift bağın C2 ile nasıl oluştuğunu göremiyorum.

Hem fenilaseton-metilaminden imin oluşumunun hem de amfetamin-formaldehit oluşumunun tam mekanizmalarını çizerek karşılaştırmanızı ve kendiniz görmenizi tavsiye ederim. Belki de temel bir hata yapıyorum, ancak bunu yaptığımda kağıt üzerinde iki farklı ürün elde ediyorum. Bu ürünlerin aynı olması için, H2O ayrılma grubunun kaybından sonra, N üzerindeki çift bağın C2'den alfa karbonuna kaydığı bir adım olmalı, ki bu standart imin oluşum mekanizmasında temsil edilmiyor, ama belki de kaçırdığım adım budur.

Umarım en azından iminin (3) verilen yapısının yanlış olduğu ya da sentezin stereoselektif olmadığı konusunda hemfikirsinizdir.

NexusPrime

Don't buy from me
Member
Reaction score
0
rodyum bir hatadır, çift bağ orada değildir, aşağıdaki benzaldehit örneğine bakın