Tramadol (Ultram) sentezi

Plinius

Don't buy from me
Resident
Reaction score
15
Herkese merhaba,

8'den fazla denemeden sonra Tramadol üretmeyi başaramadım, en azından 5 mg'dan fazla değil, muhtemelen başka bir molekül.

Grignard tepkimemin doğru olduğunu biliyorum, 3-Bromoanisol+Mg pullarını tutuşturmak için sıcaklık sürekli çalkalama altında 70°C +/-2°C gibi görünüyor (çalkalama Mg yüzeyini çizmek ve oksidi çıkarmak için önemlidir. En azından iyi bir noktada.

O zaman sorunumun Mannich sentezinden kaynaklandığını düşünüyorum: ürünüm asetonda kristalleşmiyor: kristaller otomatik olarak daha yoğun bir sıvı faz oluşturuyor.
Asetonun %95'ini uzaklaştırıyorum ve beyaz kristalleri toplamak için daha yoğun sıvı fazın 60°C'lik plaka üzerinde buharlaşmasını sağlıyorum.

Ancak daha sonra, aynı şekilde asetondan tekrar kristalleştirmeye çalışırsam, ürün ağırlığının %70'ini kaybediyor ve aynı özellikleri koruyor.

2-dimetilaminometil-siklohekzanon hidroklorürün 157-158°C civarında erimesi gerektiğinden, bunların beklenen Mannich.HCl olmadığını varsayıyorum, değil mi?

Bana bir ipucu verebilecek olan var mı? Ya da daha iyisi, kendisi deneyip sonucunu paylaşabilir mi lütfen?

(burada, yeniden kristalleştirmeden önce "sahte" Mannich.HCl ham 10mmol'ün bir resmi)

Attachments

• gfz01QYmLN.jpg
    gfz01QYmLN.jpg
    1.2 MB · Views: 382

IHeisenberg

Don't buy from me
New Member
Reaction score
0
Grignard ile ilgili sorun yaşıyorum
Şimdi 2-dimetil aminometil siklohekzanonu Grignard reaktifi ile pratik olarak reaksiyona sokuyorum ve serbest bazın her damlasında sıcaklık artışları görüyorum, ancak reaksiyonu amonyum klorür ile söndürdüğümde sadece birkaç damla ile küçük sıcaklık artışları görüyorum.
Çözücünün damıtılmasından ve asit (hidroklorik asit) eklenmesinden sonra ürün kristalleşmedi.
Belki de aparat iyi kapatılmadığı için reaksiyona biraz nem karışmış olabilir.
Söndürmeden önce bu nem reaksiyonu bozabilir mi?

G.Patton

Expert
Solutions
3
Reaction score
2,734
Deals
1
Reaksiyonu neden NH4Cl ile söndürdünüz?

IHeisenberg

Don't buy from me
New Member
Reaction score
0
Hatırlatmak ☝🏻☑️

G.Patton

Expert
Solutions
3
Reaction score
2,734
Deals
1
Lütfen bu şekilde spam yapmayın. Bunun yerine bana DM'den yazabilirsiniz.