Question Bu laboratuvar ekipmanı hakkında ne düşünüyorsunuz?

ymaaah

Don't buy from me
Resident
Reaction score
51
ucuz bir bütçe için :)

sıcak plaka + manyetik karıştırıcı: https://www.vevor.fr/agitateurs-mag...?v_tag=5b3ee781-884a-11ed-a374-ef9393e9e8fb.1

air aspirator: https://www.vevor.fr/ventilateur-a-...?v_tag=63773e70-884a-11ed-94d6-411a5f21ce3d.1

vakum pompası: https://www.vevor.fr/pompe-a-vide-c...1l-min-hvac-auto-climatisation-p_010666811937

ph paper: https://www.laboratoriumdiscounter.nl/en/paper-indicator-universal-ph-1-11-and-ph-1-14.html

kabarcık yoğunlaştırıcı: https://www.laboratoriumdiscounter.nl/en/bulb-condenser.html

3 boyunlu düz tabanlı matara: https://www.laboratoriumdiscounter.nl/fr/ballon-tricol-fond-rond.html

düz tabanlı matara 1 boyun: https://www.laboratoriumdiscounter.nl/fr/flacons-a-fond-plat.html

Dereceli test silindiri: https://www.laboratoriumdiscounter.nl/fr/cylinder-measurement-class-a.html

becher : https://www.laboratoriumdiscounter.nl/fr/bechers.html

başka? damıtma için malzeme, ama amfet sülfat veya mefedron sentezi için ne kullanılabileceğinden emin değilim

Last edited:

Acidosis

Don't buy from me
Resident
Reaction score
143
Öncelikle, diğer yayınlarda da size söylendiği gibi, sentezlemek isteyeceğiniz her bileşiğin sentezini iyi incelemelisiniz çünkü adını verdiğiniz bileşikler gibi pahalı ekipman veya cam eşya gerektiren bileşikler olduğunu garanti edebilirim. biraz yaratıcılık ve ev yapımı aletlerle katinonlar ve amfetaminler üretebilirsiniz. selamlar ve mutlu yıllar arkadaşım!!!.

m924

Don't buy from me
Resident
Reaction score
17
Uygun laboratuvar ekipmanı olmadan xmethyl bromoketone'dan 3 veya 4 mmc yapmanın iyi bir fikir olduğunu söyleyebilir misiniz? Çünkü bir gün bu kimyasaldan başlayarak bunu denemek istiyorum, ancak ekipmana çok fazla para harcamak istemiyorum çünkü zaten para kazanma niyeti olmadan düşük ölçekli olacak

View previous replies…

m924

Don't buy from me
Resident
Reaction score
17
Bunun için ne kullandınız? 4mmc sentezlemekle ilgileniyorum

Loki12

Don't buy from me
Resident
Reaction score
25
Daha önce de belirttiğiniz gibi, küçük ölçekli işler yapmak istiyorsunuz. O zaman kendinize bir iyilik yapın ve şimdilik radardan uzak durun, camınızı Avrupa'daki yerleşik kimya şirketlerinden almayın, bunu yapmak için yasal bir nedeniniz var mı?

1. Çin'den bol miktarda yüksek kaliteli, UCUZ laboratuvar camı var. Bazı durumlarda AB ülkelerinden nakliye yapıyorlar veya satış yaptıkları platformla (alibaba web sitelerini düşünün) bir anlaşma yoluyla paketlerinin toplu olarak ele alındığı hızlandırılmış nakliye süreçleri var.
2. Kimyasallarınızı normal şirketlerden temin edin (kimyasallar için bahaneler, OTC kimyasalları üzerine bir başlık var, örneğin yazıcılardaki mürekkep kafalarını temizleme konusunda uzmanlaşmış bir şirket bulun ve izopropil alkolünüzü onlardan sipariş edin), teknoloji sınıfı kimyasallar satın alın, saflaştırın, bu da bir öğrenme deneyimidir, ne ile çalıştığınız hakkında yeni şeyler öğrenirsiniz.
3. Vevor yeterince iyi, ancak doğrudan onlardan satın almayın derim. Sanırım onlar da Çinli, ancak mallarının çoğunu Alibaba platformuna bağlı AB depolarında bulunduruyorlar. Alibaba bir tür emanet hizmeti olarak hizmet veriyor. Küçük ölçekli reaksiyonlar için daha iyi bir şeye ihtiyacınız yok (10L'nin altında diyebilirim), ancak Vevor'un en iyi kalite kontrolüne sahip olmamasını bekleyin.
4. Ebay hem cam hem de laboratuvar ekipmanları için dostunuzdur. Tasfiyeler, laboratuvarların kapanması, eşyaların satışa çıkması, çok ucuza satın alabilirsiniz.

Mezun olduğunuzda ve bir kimya şirketinden 20 litrelik bir reaksiyon kabı satın alma sürecini çözdüğünüzde, bu soruları sormanıza gerek kalmayacak, çünkü cevapları zaten biliyor olacaksınız. O zamana kadar farklı ekipmanlara da bir sürü para harcamış olacaksınız ve keşke 20L reaksiyon kabını hemen satın alsaydım diyeceksiniz. Ancak yol boyunca kazanacağınız deneyimden veya ihtiyaç duyacağınız ekipmanı anlamaktan pişman olmayacaksınız.

Never to sleep

Don't buy from me
Resident
Reaction score
158
Katılıyorum. Onlardan doğrudan satın almamalısınız. Örneğin VEVOR ekipmanlarının AliExpress'te satıldığını gördüm. Dolaylı olarak satın aldığınızda, en azından hasarlı gelmesi durumunda satış platformunda bir anlaşmazlık yaratabileceğinize dair bir güvenceye sahip olursunuz, bu da size biraz kaldıraç sağlar.

View previous replies…

Loki12

Don't buy from me
Resident
Reaction score
25
Evet, örneğin bir ayırıcı huni için tek bir siparişle idare edebilirsiniz, ancak bütün bir laboratuvarı kapsayan birden fazla siparişle? Bunu riske atmamalısınız.

Bu tür konularda fazla deneyiminiz yok gibi görünüyor... bu yüzden size küçük bir sır vereyim... WhatsApp'ınızda Çinli "arkadaşlarınızın" olması en büyük avantajınız olabilir... bu insanlar sahte kıyafetler, sahte mücevherler satıyor, başlarının belaya girmeyeceğini ve sizin aptal olmadığınızı bildikleri sürece size kimyasallar gönderiyorlar, hatta reaktiflerinizin geçmesi için sizin için sahte gümrük faturaları bile düzenliyorlar! Şimdi bu bağlantıları kurmak, göründüğünden daha zor... Kolay bir yoldan da gidebilir ve Çinli bir nakliyeci aracılığıyla sahte kıyafetler satın almaya başlayabilir ve depolarına ekstra ödeme yapacağınız başka şeyler sipariş etmenize izin verip vermeyeceklerini görebilirsiniz. Neden vermediklerini anlamıyorum.
Çinliler de hükümetleri tarafından kontrol ediliyor, özellikle bahsettiğim insanlar, laboratuvarları basılıyor, çocukları Gucci atölyelerinde çalışıyor ve Apple Ipad çiftlikleri dağıtılıyor ve hükümetleri tarafından rastgele bir yasa çıkarıldığı veya birileri onları ispiyonladığı için ağır para cezalarına çarptırılıyor. Sizce AB federal polisinden bir talep alacaklar ve kendilerini onlardan kimyasal satın alan bir kişinin adını vermek zorunda hissedecekler, böylece biraz para kazanmalarına izin verecekler mi? Buna mecbur değiller ve AB bunu yapmak için hiçbir şey yapamaz, Çinlilerden de müdahale etmelerini isteyemez...

Posta kutunuza bir "şirket adı" altında posta alabiliyor musunuz? Biraz rol yapın. Diyelim ki eBay'de çocuk oyuncakları satıyorsunuz. Şimdi eBay'e kaydolun. Kimsenin bakmasına gerek kalmadan ne yaptığınızı belli edecek bir şey seçin. BESTKIDSTOYS diyelim.
Şimdi eBay'den P.O. adresine posta aldığınızda, eBay'de satış yaptığınızı ve adresinizin kamuya açık olmasını istemediğinizi açıklayın. Basit ve meşru bir bahane. eBay hesabınızdan bir şey satın aldınız, bu yüzden o isim altında geldi. Basit.
Yine de bazı dropshipping sitelerine kaydolun veya hatta Aliexpress üzerinden sipariş verin ve siparişlerden birinin adı olarak "Returns BESTKIDSTOYS" yazın (oldukça küçük bir şey). İşle ilgili bazı dergilere, örneğin COSTCO veya WALMART gibi haftalık/aylık kataloglara kaydolun, ne demek istediğimi anlıyorsanız... Eminim bebeklerle ilgili olanları ücretsiz olarak bulabilirsiniz, belki oyuncaklarla ilgili olmayabilir, ama her zaman "kız arkadaşınızın" o dergiyi sevdiğini veya kız kardeşinizin yeni doğum yaptığını açıklayabilirsiniz... yüzünüzde kocaman bir gülümseme olduğu ve merhaba dediğiniz sürece kimin umurunda, posta kutularıyla ilgilenen kişiyle konuşun ve onlara iyi günler dileyin. Gördüğüm en kötü hata, insanların kaba davranması ya da böyle bir şey görseler polis çağıracak kadar şüpheli davranmalarıdır.

Yasa dışı bir iş yapacaksanız, özellikle de doğrudan uyuşturucu üretimine atlayacaksanız, bunun gibi hikayeleri anında bulmayı öğrenmelisiniz. Asla çok fazla detay vermeyin ama aynı zamanda ne yaptığınıza dair bir açıklama yapmadan asla yakalanamazsınız.

Never to sleep

Don't buy from me
Resident
Reaction score
158
AliExpress'te kredi kartıyla ödeme yapmanız gerekecek, ancak bankanız ve polisler için bu yalnızca "AliExpress siparişi" olarak görünür ve tam olarak ne sipariş ettiğinizi göremezler.

Yine de AliExpress'e yazıp ne sipariş ettiğinizi söyleyebilirler ama bu Çinli şirketler gerçekten daha az umursayamazlar. Muhtemelen yanıt bile vermeyecekler ve bu noktada zaten soruşturulduğunuz için gerçekten yapacak başka bir şey yok. Polisler her halükarda evinizi basacak ve tüm o cam eşyaları bulacaktır, bu nedenle apaçık ortada olan gerçekleri saklamanın bir anlamı yoktur.

Böyle bir durumda kolluk kuvvetlerine cam eşyalara sahip olmanızın meşru bir nedenini söyleyin. Sadece bununla yapabileceğiniz düzinelerce şeye ve kullandığınız kimyasallara bakın ve onlara yasadışı uyuşturucu yerine bunu yaptığınızı söyleyin.

Loki12 cam eşyaları WhatsApp üzerinden satın almaktan bahsetti. Şahsen ben olsam bu yolu seçmezdim. Birincisi bu insanlar tarafından kolayca dolandırılabilirsiniz, ikincisi polisler cam eşyaları her halükarda evinizde bulacaktır ve üçüncüsü WhatsApp'ın telefonunuzda yüklü olması bile son derece risklidir. WhatsApp'ın sahip olduğunu iddia ettiği uçtan uca şifreleme ile ilgili hiçbir şey bana göre doğru değil. Kod açık kaynaklı değil, bu nedenle kimse WhatsApp'ın iddialarının doğru olup olmadığını doğrulayamaz veya bilemez (spoiler uyarısı değiller ve rutin olarak kolluk kuvvetleriyle işbirliği yapıyorlar). Hatta AliExpress'ten satın almanın WhatsApp kullanmaktan daha güvenli olduğunu söyleyecek kadar ileri gidebilirim.

Son olarak, polisler genellikle cam eşya satın almanızı o kadar da önemsemezler. Bu bir sorun ya da yasa dışı değildir. Ancak baskına uğradığınızda bir sorun haline gelir ki dediğim gibi o noktada zaten sıçmışsınızdır.

Benim tavsiyem mi? Sakin ol. Bence sorun yok. İhtiyacınız olan her şeyi AliExpress veya benzeri bir yerden sipariş edin ve sorun yaşamayın. AliExpress'ten gelen her siparişi kontrol etmiyorlar, edemezler ve hiçbir zaman da edemeyecekler. Endişelenmeniz gereken cam eşyalar değil, kullandığınız kimyasallardır.

İyi şanslar.

Loki12

Don't buy from me
Resident
Reaction score
25
Tabii ki kimse WhatsApp kullanmamalı. Bu lanet olası bir kanser dostum. Tıpkı facebook, messenger, instagram ve diğer her şey gibi. Üzerime kayıtlı bir telefon numaram bile yok ve akıllı telefonunuzda bir anlık mesaj uygulamasında gezinirken bulduğunuz herhangi bir şeyi satın almanızı asla tavsiye etmem, çünkü büyük olasılıkla bir reklam veya dolandırıcılıktır (lol).

Yazıyı yazarken nakliye hizmeti sunan Çinli şirketleri düşündüğüm için yanlış anlaşıldı. İnsanların eşyalarıyla dolu depoları var ve insanların Çin'de satın aldıkları her şeyi HK üzerinden çoğunlukla AB'ye göndermek için yeniden paketliyorlar. Daha az inceleme, daha az kontrol, daha az maliyet. Bazı satıcılarla dost olmaya başladığınızda, sizinle WhatsApp üzerinden iletişime geçmek istiyorlar, özellikle de teknik olarak yanlış bir şey yapmayan Çin'den olanlar - ülkenize ülkenizde yasak olan bir madde veya ürün sipariş ederseniz yasayı çiğneyen sizsiniz. Bunu istemeleri normal, çünkü onlar normal insanlar. O halde bunun gerçekleşmesini sağlamak size kalmış - eğer bu insanları sonunda sizin için kimyasal madde satın almalarını ve başka bir şey kılığında size göndermelerini sağlamak amacıyla yetiştiriyorsanız... pekala... bir akıllı telefon satın almanız ve birini sizin için bir numara kaydetmeye ikna etmeniz gerekebilir... ve bunu sürekli ping atan diğer 10 bok parçasının tam üstüne yerleştirmeniz...

Herkese rapçi Kevin Gates gibi yapmasını ve "2 telefona" sahip olmasını şiddetle tavsiye ederim (şarkıyı dinleyin, akılda kalıcıdır). Ve hayır, asla sözleşmeli yeni telefonlar almayın, telefon numaralarını adınıza kaydettirmeyin, peşinizde domuzcuklar varsa veya buna yol açabilecek bir şey yapıyorsanız ayak bileği kelepçesi takabilirsiniz...

Never to sleep

Don't buy from me
Resident
Reaction score
158
Bruh 2 telefonları :LOL:. Bir zamanlar bu şarkıyı günlerce dinlediğimizi hatırlıyorum.

ymaaah

Don't buy from me
Resident
Reaction score
51
Sevkiyat adresi ile ilgili olarak, postanem beni tanıyor ve onlara ismimi 1 € karşılığında oluşturabileceğim bir toplumla değiştirip değiştiremeyeceklerini sorabilirim veya ismimi başka bir isimle değiştirmelerini isteyebilirim ve onlara web sitelerine ismimi koymak istemediğim için kabul edeceklerini söyleyebilirim (depoda ismim ve telefon numaram yazılı bir post-it var, benim için bir mektup alırlarsa beni ararlar ve kimlik kartımı göstermeme gerek yok çünkü yüzümü birçok kez görüyorlar)

Ve iletişim için, biri steroid pazarında ünlü olan iki tane var, steroid tozu, gH vb. (qingdao sigma chemical) ve DNP satan başka bir kişi, belki onlara bana bir şeyler satabilecek bir kişi tanıyıp tanımadıklarını sorabilirim veya bunun gibi smtg

ymaaah

Don't buy from me
Resident
Reaction score
51
Tamam ama AliExpress, Alibaba ya da Çin malı mı? Çok benzerler.
Çok ilginç, kimya malzemeleri satın almanın bu kadar zor olduğunu bilmiyordum.
Bilmek istersen, ben Fransa'danım, bu yüzden smtg için değişir mi?

StarWars

Don't buy from me
New Member
Reaction score
71
4mmc yapmak için laboratuvar ekipmanına ihtiyacınız yok, 4mmc yapmak için votkadan sadece cam şişeye ihtiyacınız var

Loki12

Don't buy from me
Resident
Reaction score
25
@StarWars

Evet, bunun da OP'nin bakması gereken geçerli bir nokta olduğuna inanıyorum. Eğer bunu para kazanmak için yapıyorsanız, o zaman dürüstçe çok fazla laboratuvar camı satın almadan yapabilir ve sadece elinizde ne varsa onu kullanabilirsiniz. Geri kalanını reaktiflere harca, böylece diyelim ki 3 kilo meth üretirsin, temizlersin, bu 3 kiloyu saklarsın ve birileri için aracı olarak hareket ederek onları doğrudan satarsın ya da diyelim ki 6 küçük anlaşmada taşırsın, elbette bir aracı olarak, her zaman bir bok bilmiyormuş gibi davranırsın ...

Şimdi eğer kimya ilginizi çeken bir şeyse ve birden fazla sentez öğrenmek ve bir konu hakkında gerçekten bilgi sahibi olmak istiyorsanız... o zaman uyuşturucu üretmek ne kadar yasadışı olursa olsun, bunu hobiniz olarak seçmişsiniz gibi görünüyor. Bu yüzden belki de başka bir yaklaşım benimseyin ve bu malzemeleri evinizde bulundurmak için meşru bir neden bulmaya çalışın... biraz luminol yapın, sentezi yazın ve polisin bulması için saklayın, bazı metalleri küçük kavanozlara koyun ve bunları üç boyunlu şişenizin yanında sergileyin... ve amfetamin öncüleri gibi tüm yasadışı şeylerinizi şehrin diğer ucundaki başka bir yerde saklayın.. yasal şeylerden de küçük kimyalar öğrenebilirsiniz ve o bir gramlık şeyi yapmak istediğinizde, gidip reaktiflerinizi alabilir, sentezi tamamlayabilir, temizleyebilir ve sadece temiz cam eşyalara ve az miktarda ürüne sahip olabilirsiniz... sadece 2g hız ve kimyaya hayranlık duyan bir tuhaf...

m924

Don't buy from me
Resident
Reaction score
17
Bilgi için çok teşekkür ederim!

ElementalEnigma

Don't buy from me
Resident
Reaction score
9
Eski bir narc'ın "never get busted" adlı bir saatlik iki videosunu izleyin, bir şeyler sipariş ederken alabileceğiniz pek çok önlemi ve kullanışlı olan diğer pek çok şeyi açıklıyor.

ElementalEnigma

Don't buy from me
Resident
Reaction score
9
Alternatif daha yaratıcı ekipman kullanımı konusunda, bir yerde 55 galonluk bir varilin üzerine bir karıştırıcı monte ederseniz mükemmel bir reaksiyon kabı oluşturduğunu okudum. Bunun NaBH indirgemesi için bir kap olarak işe yarayabileceğini düşünüyor musunuz?