Видео Синтез на 1-фенил-2-нитропропен (P2NP) от бензалдехид и нитроетан. Реакция на Хенри.

Bhuro

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jun 7, 2022
Messages
9
Reaction score
11
Points
3

BongMan

Don't buy from me
Resident
Joined
May 31, 2022
Messages
34
Reaction score
3
Points
8
Колко степен тем


Колко градуса температура сте поддържали за рефлексия в..
 

quite

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 4, 2022
Messages
2
Reaction score
1
Points
3
Благодаря ви!
 

Montecristo

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 29, 2021
Messages
102
Reaction score
32
Points
18
На място мога да получа само 50% оцетна киселина, мога ли да използвам това? ако да, какви промени ще направя ( топлинен метод ).
Знам, че оцетната киселина може да бъде трудна за получаване на пълна концентрация, има ли начин да я увеличите до 80%?
Или може да се използва друга киселина?
Също така има ли някакви рискове, за които трябва да знам? (експлозивни/токсични изпарения?)
 

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 4, 2021
Messages
442
Solutions
1
Reaction score
411
Points
63
Прочетете темата. Това вече е било питано.
 

Sitr1x

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 4, 2022
Messages
13
Reaction score
9
Points
3
Само за сведение SWIM откри някъде в clearweb, че определени течности за "пестене на четки за боядисване" съдържат предимно нитроетан и не е много скъп.
 

wael gano

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 20, 2023
Messages
103
Reaction score
40
Points
28
Добре дошли
Във форума има тема за синтеза на нитроетан
 

Mclssmxxl

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 28, 2022
Messages
74
Reaction score
32
Points
18
Някои хора съобщават, че не е etno2, не помня защо и къде го прочетох, но се обзалагам, че мога да го изровя.
Така или иначе страхотна схема за отклоняване на нитроетан, ако го заменят с нещо друго.
 

Sitr1x

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 4, 2022
Messages
13
Reaction score
9
Points
3
Това е жалко =(

Може би ще трябва скоро да поръчам малко, за да направя тест по този метод, за да видя дали е легитимен ETNO2. Прочетох един пост на някой, който твърди, че го е използвал без проблем за производство на P2NP, така че кой знае. Иска ми се да имам лесен начин да го направя сам
 

Sitr1x

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 4, 2022
Messages
13
Reaction score
9
Points
3
Само се чудя дали този метод може да бъде намален наполовина от първоначалните количества заедно с използваната например 5 литрова колба ?
Та
 

Mclssmxxl

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 28, 2022
Messages
74
Reaction score
32
Points
18
Bien sûr.100g от вашия алкен може да реагира линейно с реагент за скалиране, освен може би по-малко ipa idk точно, аз ходя на око, в 1L erlenmeyer няма проблем.Смятам, че можете да натиснете 200, но препълването след определена точка не е кошер
 

Sitr1x

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 4, 2022
Messages
13
Reaction score
9
Points
3
Благодарение на това ще намалим мащаба линейно и ще опитаме
 

s3v3n

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 9, 2022
Messages
38
Reaction score
11
Points
8
Четох някъде, че амониевият ацетат може да се използва като катализатор в реакциите на Хенри, мога ли да го използвам тук по метода на микровълновата печка и какво количество ще ми е необходимо? Благодаря
 

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
730
Reaction score
1,021
Points
93
Можете, но резултатите са по-лоши, никога не съм обичал да използвам ацетат в този синтез. Циклохексиламинът и бутиламинът са най-добрите катализатори.
 

s3v3n

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 9, 2022
Messages
38
Reaction score
11
Points
8
намерих метод, при който оставяте разтвора на бензалдехид и нитроетан с метиламин като катализатор на тъмно място в продължение на 2 седмици и те съобщават за по-високи добиви, някой тук опитвал ли е това преди или знае дали може да работи?
 

plancklong

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jul 7, 2022
Messages
36
Reaction score
13
Points
8
Здравейте s3v3n,
Опитах това, като използвах бензалдехид, нитроетан и n-бутиламин. Като шаблон използвах 3,4-ДМА от PIHKAL. Вместо вератралдехид и n-амиламин използвах бензалдехид и n-бутиламин и съответно коригирах количествата.

След един месец РМ изглежда непроменен. Не са се утаили никакви твърди частици.

Това беше последният ми опит в поредица от неуспешни реакции с този нитроетан:

Nipron ®™ добавка за обогатяване на горивото cas 79-24-3 Чист нитроетан на основата на нитроетан, 100 ml.

Предполагаше се, че това е >98% нитроетан (NE). Не разполагах с никакъв начин да го проверя окончателно, така че може да е нещо различно от NE или да има високо съдържание на вода. Беше и скъп - 125 долара за 100 ml с доставка.

Мисля, че тази реакция (а аз мислех, че това е реакция на Кновенагъл, а не реакция на Хенри!) би работила, но може би има нещо в незаместения бензалдехид, което изисква различни условия на реакция.
 

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
730
Reaction score
1,021
Points
93
Използвайте пропорциите и условията, написани в тази тема, тя работи оптимално.
Произвежда се по различни начини. Бутиламинът и циклохексиламинът са най-добрите катализатори за този процес.
 

s3v3n

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 9, 2022
Messages
38
Reaction score
11
Points
8
Би ли било възможно да се използва и метиламин hcl като катализатор, ще ми е много по-лесно да го получа
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
Да, етиламинът също работи добре.

EDIT: О, казахте HCl, това няма да свърши работа, трябва да добавите алкален разтвор към него, за да получите свободен метиламин, след което да използвате както в процедурата.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,659
Solutions
3
Reaction score
2,734
Points
113
Deals
1
Не съм сигурен, че метиламиновата основа има достатъчно базова сила. Можете да опитате с триетиламин или диетиламие.
 
Top