Аминиране на 1-фенил-2-пропанон (P2P) по Левкарт до амфетамин и метамфетамин. Мащабът е малък.

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
730
Reaction score
1,021
Points
93
Амфетамин
Реактиви:
  • 1-фенил-2-пропанон (P2P) 0,827 g, 6,2 mmol.
  • Формамид 3,5 ml.
  • Водороден пероксид (H2O2) 5 ml 30%.
  • Бензол 50 ml.
  • Магнезиев сулфат (MgSO4).
  • Метанол 5 ml (MeOH).
  • Солна киселина (15 % aq HCl) 5 ml.
  • Дестилирана вода 25 ml.
  • Дихлорометан (DCM) 90 ml.
  • Натриев хидроксид (NaOH) на гранули.
  • Сярна киселина.
  • Ацетон.
Оборудване и стъклария:
  • Стъклария:крушовидна колба 10 ml.
  • Нагревателна плоча.
  • Чипове за варене.
  • Фуния.
  • Ротационен изпарител (по избор).
  • Спринцовка или пипета на Пастьор.
  • Индикаторни хартийки зарН.
  • Чаши (50 ml x2, 100 ml x2).
  • Разделителна фуния 100 ml.
  • Лабораторна везна (подходяща за 0,1-200 g).
  • мерителни цилиндри с вместимост 10 ml и 100 ml.
  • Стъклена пръчка и шпатула.
  • Лабораторен термометър .
  • Колба на Бюхнер и фуния .
  • Филтърна хартия.
YrE8sW0dQo
1. Смес от 1-фенил-2-пропанон (P2P) 0,827 g, 6,2 mmol и формамид 3,5 ml се нагрява при 160-170 ℃ в продължение на 16 h в крушовидна колба от 10 ml с обратен хладник.
2. Сместа се охлажда до стайна температура, добавя се водороден пероксид 5 ml 30% (H2O2). Сместа се разбърква в продължение на 15 min.
3. Реакционната смес се
екстрахира с бензол (2х25 ml) в делителна фуния. Екстрактът се изсушава над магнезиев сулфат (MgSO4) и се филтрира. След изпаряване на бензола от комбинирания екстракт се получава тъмно масло.
4 . Тъмното масло се разтваря в смес от 5 ml метанол (MeOH) и 5 ml солна киселина (15% HCl) и се рефлуксира при постоянно разбъркване в продължение на 2 h.
5. Реакционната смес се изпарява под намалено налягане. След това останалият продукт се разтваря в дестилирана вода 25 ml и се екстрахира с дихлорометан (DCM) CH2Cl2 (2х20 ml).
6. Водният разтвор се алкализира до рН 10 чрез добавяне на гранули натриев хидроксид (NaOH) и се екстрахира с DCM (2x25 ml).
7. Комбинираните екстракти с DCM се изпаряват. Свободната от амфетамин база се получава като жълто масло.
8.
Приготвя сеамфетаминов сулфат чрез добавяне на сярна киселина в сух ацетон в обемно съотношение 1:10 до рН 6. Продуктът се филтрира върху колба и фуния на Бюхнер, промива се с малко количество сух студен ацетон и се изсушава на въздух (по-добре е да се използва вакуумен ексикатор ,за да се увеличи скоростта на сушене).


Метамфетамин
Реагенти.
  • 1-фенил-2-пропанон (P2P) 5,4 ml, 40,2 mmol.
  • N-метилформамид 13,4 ml, 229 mmol.
  • Магнезиев сулфат (MgSO4).
  • Солна киселина (36-37% aq HCl) 10,7 ml, 0,004 mmol.
  • Толуол 60 ml.
  • Натриев хидроксид (NaOH).
  • Дестилирана вода.
  • Ацетон.
  • Газов водороден хлорид (HCl).
Оборудване и стъклария.
J2stEP04YF
1. N-метилформамид 13,4 ml, 229 mmol, 5,7 еквивалента се добавя към 1-фенил-2-пропанон (P2P) 5,4 ml, 40,2 mmol при постоянно разбъркване в крушовидна колба от 50 ml с обратен хладник.
2. Температурата на реакцията постепенно се повишава до 165-170 °C и се поддържа в продължение на 24-36 h.
3. Реакционната смес се охлажда до стайна температура. Добавя се разтвор на натриев хидроксид (10 M NaOH aq) 24 ml, 0,24 mmol и реакционната смес се рефлуксира в продължение на 2 h.
4. Реакционната смес се охлажда до стайна температура и се разделя на различни слоеве. Водният слой се изхвърля. Към червения органичен слой се добавя солна киселина (36-37% aq HCl) 10,7 ml, 0,004 mmol.
5. Органичната смес се
рефлуксира в продължение на 2 h. След това разтворът се охлажда до стайна температура. Бавно се добавя разтвор на натриев хидроксид (8,3 M aq NaOH) 16,0 ml, 0,13 mmol. Суровата база, свободна от метамфетамин, се екстрахира с толуол (3 × 20 mL).
6. Комбинираните органични слоеве се
изсушават над MgSO4 и разтворителят се изпарява във вакуум. Необработената свободна метамфетаминова база се получава като кафяво масло.
7. Суровата свободна база на метамфетамина се дестилира под вакуум (2 mbar, 60-100 °C) с помощта на дестилационен апарат на Кугелрор (по избор), за да се получи метамфетамин като чисто до бледожълто масло (2,5 g, 42 %
).


Кристализация на метамфетаминов хидрохлорид
1. Свободната основа се разтваря в 50 ml толуол и през разтвора се промушва безводен газ хлороводород (HCl), докато се прекрати образуването на бяла утайка (pH 6).
2 . Получената бяла утайка се филтрира с помощта на колба и фуния на Бюхнер, промива се с малко количество толуол и се изсушава под вакуум, за да се получи метамфетаминов хидрохлорид като бяла сол 2,0 g, 27 %.
 
Last edited by a moderator:

Botsauto-Dutchland

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 11, 2022
Messages
86
Reaction score
42
Points
18
134g/m p2p 45g/m форма, така че изчислих :100
1,34g 0,5g X22
Имам 30 g p2p, така че X 22 и получих
30g p2p forma 11gx 5 прочетох, че реакционното съотношение е най-добре 1:5 и мравчена киселина като катализатор

и след това използвах Hcl за хидролиза, но имах само 50% добив, но имах твърде много вода в амониевия форматит /формамида, който бях произвел.
Сега загрях формата на разтвора/формамида до 175, така че се надявам това да помогне.

И така, какъв е добивът при този метод?
 

Botsauto-Dutchland

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 11, 2022
Messages
86
Reaction score
42
Points
18
Добивът е по-висок уверете се, че p2p е пречистен и изсушен, ако смесите формамида и p2p, трябва да се смесват без слоеве. а приготвянето на формамида/формата го загрейте до 180 на късо и след това го намалете до 170, докато не се дестилира вода/киселина и просто изчакайте още малко. когато спрете нагряването, поставете капачка на стъкленицата, така че да е херметична.
По този начин имах от p2p масло до a- 100ml до около 70ml, но след вакуумна дестилация, така че изгубих малко a в помпата и в началото и в края имах 60ml напълно чисто a масло.
Бих искал да мога да напиша колко прах мога да получа от 10мл а до афосфат и до сулфат.

Ако съвършено чисти 10ml 9,4g d/l амфетаминова основа се смесят с киселина (сярна98), какво трябва да е теглото на праха и какво трябва да е точното тегло на киселината, за да се достигне ph?
Сега, когато не е направено само масло, то е 1ml киселина на 10 грама масло А 10 грама прах. реакцията пуши повече, когато не се използва алкохол за смесване.
Трябва ли да се почисти без промиване на основата на етерно-киселината и да се извърши дестилация с пара от неръждаем стоманен съд, изпарен с пара, вярно, в охладител. ( ако маслото не съдържа p2p) какви примеси се съдържат в него.
 

Selassi

Don't buy from me
Resident
Joined
May 10, 2022
Messages
102
Reaction score
53
Points
28
Плувайте получих въпрос относно различен вариант на този метод:

След първата стъпка (кипене с мравчена киселина и формамид) сега отново кипват органичната фаза с вода и NaOH вместо рефлукс с HCl.

Може ли някой да ми обясни метриката на тази различна втора стъпка? Swim никога не го е правил по този начин, но изглежда, че спестява много време за разлика от стария метод с рефлукс на HCl.

Каква сила на каустик/вода и колко се вкарва в реактора за 1 л продукт?
Колко време трябва да се вари тази реакционна смес при каква температура?
 

Curiousonion

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 29, 2022
Messages
190
Reaction score
67
Points
28
Защо е толкова нисък добивът за това, има ли някой метод с по-висок добив за метамфетамин?
 

KornerStore

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 24, 2022
Messages
10
Reaction score
1
Points
1
Не съм експерт, но има много методи с по-високи добиви. Живачна амалгама или редукция с борохидрид са най-често срещаните методи извън лейкарството.

Левкарт е просто с нисък добив, нищо не може да се направи.по този въпрос. Но реагентите са прости и евтини, процесът е прост, а също така може да се замени n метилформамид с мравчена киселина и метиламин. Така че има някои плюсове и минуси.
 

workworkwork

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 22, 2022
Messages
74
Solutions
1
Reaction score
32
Points
18
Добивът за метамфетамин е 27%, а за амфетамин?

В някои изследвания са получени добри добиви за пътя на Лойкарт,
като в тази тема http://bbzzzsvqcrqtki6umym6itiixfhn...-bmk-5449-12-7-to-free-base-a-oil.2906/page-4
1) Вземете колба с кръгло дъно с обем 2 л и добавете 433 г мравчена киселина. Добавете бавно и в малки количества 360 g амониев карбонат. Изчакайте между добавките, докато ефервесценцията на CO2 спре. Ако това не се спази, съществува риск от преливане.
2) Към приготвения разтвор се добавят 100 ml P2P.
3) Свържете в рефлукс при добро разбъркване.
4) Поддържа се температура от 160-165°С в продължение на 24 часа. Можете да го направите на няколко 6-часови сесии, например.
Продуктът е N-формиламфетамин с добив до 78%.

Любопитен съм за този път, защото е възможно да се направи в среден или голям мащаб, а прекурсорите са много евтини.
 

Saul

Don't buy from me
Resident
Joined
May 1, 2022
Messages
325
Reaction score
133
Points
43

че не е правилно грешно информация че човекът, който пише дипломна работа, прави големи грешки

Амониевият карбонат никога не се използва директно с p2p.
Първо се прави амониев формат.
Амониевият формат се получава лесно чрез амониев карбонат и мравчена киселина. Титрат
до хубаво рН 7 и отстранете водата.
Едва след това може да се използва с p2p
 

Saul

Don't buy from me
Resident
Joined
May 1, 2022
Messages
325
Reaction score
133
Points
43
Така че сега отново стигам до момента, в който HCI влиза в играта.
Вчера моят p2p се свари 14 часа с амониев формат ph7
Изглежда много добре.

мразя HCI
Не мога да го понасям, не знам какво е, но не искам да го използвам повече .
Тази глупост ме убива и всичките ми електрически неща .

Няма ли друг начин за тази последна стъпка ?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,659
Solutions
3
Reaction score
2,734
Points
113
Deals
1
Използвате ли рефлуксен кондензатор и аспиратор?
 

TheNut22

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 12, 2024
Messages
148
Reaction score
66
Points
28
Г.Патън: "За да се гарантира, че химическите науки са в съответствие с изискванията на закона, трябва да се вземат предвид и да се използват за целите на химическата наука: Господине, мога ли да използвам етилов ацетат вместо DCM при синтеза на амфетамин? Или трябва ли да използвам ксилол вместо него? Имам предвид, когато съм направил хидролизата.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,659
Solutions
3
Reaction score
2,734
Points
113
Deals
1
Моля, прегледайте специалната тема и попитайте там. Не тук.
 

Saul

Don't buy from me
Resident
Joined
May 1, 2022
Messages
325
Reaction score
133
Points
43

да, но мога да го издържа само с HCI имам този проблем
 

Sonnettales

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 28, 2022
Messages
19
Reaction score
5
Points
3
За съжаление, ако кажат, че трябва да го газифицирате, ще трябва да газифицирате нещо. Аз предварително газирам диоксан, за да го имам под ръка. в крайна сметка се налага да го правя само 1-2 пъти месечно. Може да се използва и 99% изопропил
 

Bartholomeus

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 23, 2022
Messages
127
Reaction score
67
Points
28
Някой има ли реални успешни примери в ГОЛЕМИ мащаби с тази реакция на Лойкарт при използване на p2p/формамид/мравчена киселина за образуване на а-масло?
Може ли някой с реален опит да публикува своите резултати, тъй като това е наистина разочароващо.
В Холандия има много големи лаборатории, които изпомпват а-масло и някой трябва наистина да познава процеса.
Така че моля всеки, който чете това и знае нещо, да публикува опита си.
 

Saul

Don't buy from me
Resident
Joined
May 1, 2022
Messages
325
Reaction score
133
Points
43

те не го споделят, приятелю, само говорят, сякаш управляват най-голямата лаборатория в историята
Чакам 3 месеца за последната стъпка в този синтез.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,659
Solutions
3
Reaction score
2,734
Points
113
Deals
1
Какво чакате?
 

sponsor

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 23, 2022
Messages
16
Reaction score
8
Points
3

Все още ли сте активен тук, сър ?
 

Botsauto-Dutchland

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 11, 2022
Messages
86
Reaction score
42
Points
18
Да, извинявам се, че замъглих всичко това, имах някои проблеми,
в моята страна не се говори за това, което обсъждах тук.
и нивата на живак ми струва 16 000, така че аз бях производство в голям мащаб (шега)
 

ossi

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 15, 2022
Messages
69
Reaction score
29
Points
18
Здравейте,

това означава, че за 1000 g P2P са ми необходими повече от 50 литра бензол и повече от 90 литра DCM?
или за големи количества са необходими по-малко?

Благодаря
 

Hank Schrader

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 10, 2022
Messages
79
Reaction score
165
Points
33
Преди много години работих с реакцията на Лойкарт. Изведох идеалните пропорции за получаване на формилното производно и крайната хидролиза на продукта. Мога само да кажа, че за активирането на реакцията е необходимо да се вземе катализатор от мравчена киселина. Повишавам температурата много бавно, като използвам точен температурен регулатор, за да отблъсна бавно водата. След 48 часа+ добивът на моето формилово производно е почти 95 %+
Формиловият дериват трябва да се промие в идеалния случай с вода!

Основните загуби при реакцията обикновено са свързани с хидролизата. Киселинната хидролиза дава добив не повече от 30-50 % за амини. Съществуват по-добри методи за хидролиза. Хидролизата трябва да се извършва в метанол и в присъствието на KOH или NaOH.
 

Hank Schrader

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 10, 2022
Messages
79
Reaction score
165
Points
33
Също така искам да ви зарадвам, левкар може да се направи за няколко минути, достатъчно е да се закупи специална химическа микровълнова печка и да се облъчи поетапно сместа от формамидкетон и катализатор.
Добивът на формилово производно е повече от 95 %.
Това е много добра и многократно проучвана технология.

В правилните ръце тези знания ще ви дадат чудесен изход.
Ако извършите хидролизата правилно, ще получите добив над 90 %!!!
В ръцете на човек, който знае какво прави, от 1 kg незаместен кетон се получават 810-830 ML свободна основа на амина, пречистена чрез вакуумна фракционна дестилация. След неутрализация (6,5-7 pH) и филтриране на центрофуга се получава продукт, който се пълни с безводен ацетон и се смесва в хомогенна маса и се филтрира отново на центрофуга. Получават се 1020 - 1045 g снежнобял амфетамин сулфат без нито една миризма на амин.
AEnjrhBxKk
 
Last edited:

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
298
Reaction score
245
Points
43
Съществуват реално работещи модифицирани микровълнови печки!
 

Attachments

  • 9TeVMpJhnO.jpg
    9TeVMpJhnO.jpg
    665.2 KB · Views: 436
  • vKyNsmM6D2.jpg
    vKyNsmM6D2.jpg
    253.7 KB · Views: 415
  • AEnhxJwSbZ.jpg
    AEnhxJwSbZ.jpg
    510.1 KB · Views: 416

Hank Schrader

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 10, 2022
Messages
79
Reaction score
165
Points
33
Ще споделя с вас таблицата.
Khi3lZJupI
 

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
298
Reaction score
245
Points
43
Може би е справедливо само да се добави, че температури над 180 °C като посочените 200 и 210 °C със сигурност напълно разрушават P2P и дори формамида, като получените пари и газове са силно токсични. Вентилирайте всичко, което идва от горната част на кондензатора навън! Сериозно!
Поддържайте температура под 180 °C, по-добре под 175 °C, и калибрирайте инфрачервения термометър спрямо колбата/настройката, която използвате, иначе никога няма да разберете точно колко е гореща.

Успех
 
View previous replies…

Throw-off

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Feb 18, 2024
Messages
69
Reaction score
36
Points
18
С Хидролизата на формиловия амид при тези измервания.
NMF - 130ml
P2P - 100ml
Мравчена киселина - 84мл
Колко разтвора наoh ви е необходим и колко HCI? Достатъчен ли е 35% лабораторен клас?
 

Acab1312

Don't buy from me
Resident
Language
🇩🇪
Joined
Sep 20, 2022
Messages
138
Reaction score
73
Points
28
Съответният документ за изомерното разделяне
 

Attachments

  • JuqFbr0xSp.jpg
    JuqFbr0xSp.jpg
    1.6 MB · Views: 8

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
298
Reaction score
245
Points
43
И като безплатна услуга от вас, съотношенията за P2P:

Формамид 50 ml 1,5 mol
мравчена киселина 56 ml 1,5 mol
P2P 66 ml 0,5 mol
 
View previous replies…

TheNut22

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 12, 2024
Messages
148
Reaction score
66
Points
28
Да, много пъти съм забелязвал, че купувам много разтворители, а ги използвам, за да не получа нищо. И отново, и отново. Но това е толкова интересно, че никога не се отказвам!
 

TheNut22

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 12, 2024
Messages
148
Reaction score
66
Points
28
Не сте разбрали какво искам да кажа, а аз знам, защото и сега не съм разбрал какво съм написал... :) Имах предвид онези, които ги мързи и искат да им се дават с лъжичка правилните моларни съотношения и всичко останало и т.н. ... ... и не си правят труда да прочетат каквито и да било книги или текстове за създаване на съединения. Това ме изнервя.
 

Bartholomeus

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 23, 2022
Messages
127
Reaction score
67
Points
28

Моля, проверете вашия PM
 

jokerr

Don't buy from me
New Member
Joined
Oct 25, 2022
Messages
15
Reaction score
13
Points
3
майстори ;

@Hank Schrader може ли да се синтезира амфетамин по метода, който споменахте?
Или можете ли да отворите тема и да ни обясните подробно този синтез?
Ще ни бъде много полезно за начинаещите.

p2p - амфетамин 90% ефективност е много добра цифра.

@G.Patton
Бихте ли могли да направите подробна тема или видеоклип на този синтез?
 
Top