Аминиране на 1-фенил-2-пропанон (P2P) по Левкарт до амфетамин и метамфетамин. Мащабът е малък.

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,659
Solutions
3
Reaction score
2,734
Points
113
Deals
1
Използвате ли рефлуксен кондензатор и аспиратор?
 

TheNut22

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 12, 2024
Messages
148
Reaction score
66
Points
28
Г.Патън: "За да се гарантира, че химическите науки са в съответствие с изискванията на закона, трябва да се вземат предвид и да се използват за целите на химическата наука: Господине, мога ли да използвам етилов ацетат вместо DCM при синтеза на амфетамин? Или трябва ли да използвам ксилол вместо него? Имам предвид, когато съм направил хидролизата.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,659
Solutions
3
Reaction score
2,734
Points
113
Deals
1
Моля, прегледайте специалната тема и попитайте там. Не тук.
 

Hank Schrader

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 10, 2022
Messages
79
Reaction score
165
Points
33
Ще споделя с вас таблицата.
Khi3lZJupI
 

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
298
Reaction score
245
Points
43
Може би е справедливо само да се добави, че температури над 180 °C като посочените 200 и 210 °C със сигурност напълно разрушават P2P и дори формамида, като получените пари и газове са силно токсични. Вентилирайте всичко, което идва от горната част на кондензатора навън! Сериозно!
Поддържайте температура под 180 °C, по-добре под 175 °C, и калибрирайте инфрачервения термометър спрямо колбата/настройката, която използвате, иначе никога няма да разберете точно колко е гореща.

Успех
 
View previous replies…

Acab1312

Don't buy from me
Resident
Language
🇩🇪
Joined
Sep 20, 2022
Messages
138
Reaction score
73
Points
28
Съответният документ за изомерното разделяне
 

Attachments

  • JuqFbr0xSp.jpg
    JuqFbr0xSp.jpg
    1.6 MB · Views: 8

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
298
Reaction score
245
Points
43
И като безплатна услуга от вас, съотношенията за P2P:

Формамид 50 ml 1,5 mol
мравчена киселина 56 ml 1,5 mol
P2P 66 ml 0,5 mol
 
View previous replies…

TheNut22

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 12, 2024
Messages
148
Reaction score
66
Points
28
Отново казвам, че наистина не разбирам това. Никога няма да го разбера. Защо хората искат да синтезират амфетамини и не успяват, дори когато някой даде правилните моларни съотношения, а после се оплакват, че са направили всичко, както е казано в процедурата, и пак не са успели и пак не са успели. Дори когато са дадени правилните моларни съотношения, има толкова много неща, които трябва да знаете. Или понякога дори много малко, но тази малка част от информацията е най-вече решаваща информация, за да работят нещата. Като например колко пъти излишък от един от тези реагенти в правилното моларно съотношение ТРЯБВА ДА БЪДЕ в реакционната колба, за да се получат нещата. Ако ви мързи да прочетете дори една добра готварска книга, която да е направо по същество, или просто не сте достатъчно заинтересовани, за да намерите и прочетете дори една готварска книга за амфетамина, защо просто не си купите съединението? В тези форуми виждам такъв тип хора, каквито никога и никъде не съм виждал толкова много. Да, много е хубаво да поучаваш малко и да даваш добри съвети, и аз самият не съм Айнщайн, но съм изучил всичките си реакции от интернет. Синтези във форума, прочетох куп книги и патенти, реакции в различни сайтове. Изтеглих много основни книги по органична химия и т.н. В училище бях зле по химия, защото самата химия не ме интересуваше. Изобщо не ме интересуваше. Но когато започнах да уча химия преди около 8 години, се запалих по изпробването на нови синтези, вече не по наркотиците. Но това съм само аз, всеки е различен, но понякога толкова ме дразни това, че трябва да кажа нещо. И мир навън! Съжалявам за дългия текст.

P.S Този текст не беше към теб OrgUnikum, но... знаеш, тези в текста.

TheNut.
 

TheNut22

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 12, 2024
Messages
148
Reaction score
66
Points
28
Изглежда, че съм бил твърде много уморен, що се отнася до последния ми дълъг пост! :)
 

edy's

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jan 1, 2023
Messages
63
Reaction score
45
Points
18
Респект, не е четиридесет и първа моя идея, но все пак
 

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
298
Reaction score
245
Points
43
Някои хора искат да правят лекарства, а други искат да печелят пари, това е основната разлика. Мога да приема и двата подхода, стига да не се прави компромис с качеството. За съжаление и при двата подхода обикновено е така и точно тогава, когато съм навън, не делкавирам най-бързия и евтин начин за нещо, което може да се продаде като наркотик на обичайния дебилен потребител на наркотици.
Съжалявам.
Качеството е много много по-трудно, отколкото просто да сготвиш нещо, което има взрив от рода.
Първо просто се опитваш да получиш използваем резултат.
След това се опитваш да го получаваш всеки път.
След това започваш да се стремиш към по-добри добиви
А когато вече имаш полезен резултат, влагаш голяма част от него, за да усъвършенстваш уменията си за обработка/пречистване. Имайте предвид, че това е труден път в началото, така че винаги използвайте само част от това, което имате за тази цел, тъй като по-често нещата просто изчезват някак си във въздуха и в купчина разтворители. Не се опитвайте да възстановявате, не си заслужава. Използвайте само част от него, изсмейте се и опитайте отново. Има повече смисъл.
Късмет!
 

TheNut22

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 12, 2024
Messages
148
Reaction score
66
Points
28
Да, много пъти съм забелязвал, че купувам много разтворители, а ги използвам, за да не получа нищо. И отново, и отново. Но това е толкова интересно, че никога не се отказвам!
 

TheNut22

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 12, 2024
Messages
148
Reaction score
66
Points
28
Не сте разбрали какво искам да кажа, а аз знам, защото и сега не съм разбрал какво съм написал... :) Имах предвид онези, които ги мързи и искат да им се дават с лъжичка правилните моларни съотношения и всичко останало и т.н. ... ... и не си правят труда да прочетат каквито и да било книги или текстове за създаване на съединения. Това ме изнервя.
 

TheNut22

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 12, 2024
Messages
148
Reaction score
66
Points
28
Сега, когато приключа с нагряването (амфетамин), ще правя формилно хидрогениране с основа, така че все пак ли да поставям H2O2 (30%) първо в последните етапи на реакцията? Каква е ролята на H2O2 тук?
 

TheNut22

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 12, 2024
Messages
148
Reaction score
66
Points
28
Е, аз сама потърсих информацията. Ролята на H2O2 е доста важна, като се имат предвид добивите.. H2O2 е окислител, но по отношение на молекулярната му форма винаги съм смятал, че лесно може да действа и като редуктор. Доста интересно съединение!
 
View previous replies…

TheNut22

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 12, 2024
Messages
148
Reaction score
66
Points
28
Но и аз самият все още съм скептик, защото получих тази информация за употребата на H2O2 от AI-робот-асистент по химия, а това е най-лошото място за получаване на каквато и да е информация по отношение на химията. Също така забелязах, че никой никъде не използва H2O2 в тези видове синтези. Така че, когато сега съм на същото място в този синтез, мисля, че ще използвам само чиста вода, ако някой с някакви познания може да ме просвети в това. И така, трябва ли да направя 30 % H2O2 или да използвам само чиста вода на този етап?
 

edy's

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jan 1, 2023
Messages
63
Reaction score
45
Points
18
Мога ли просто да удвоя количеството на h2o2, ако моят пероксид е малко над 15 +%, му е кучко да намери по-силен на моето място, или може да се замени с някакво друго съединение?
 
View previous replies…

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,659
Solutions
3
Reaction score
2,734
Points
113
Deals
1
Мисля, че да, защо не.
 

TheNut22

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 12, 2024
Messages
148
Reaction score
66
Points
28
Веднъж от моите 12% H2O2 направих около 25% H2O2 (грешни изчисления), а тя все още работеше за моята пероцетна киселина!
 

TheNut22

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 12, 2024
Messages
148
Reaction score
66
Points
28
Едновременно с това е необходимо да се направи оценка на въздействието: Можете да изчислите колко трябва да изпарите от тези 15% H2O2, за да получите 35%, и тогава можете да направите добра перацидна киселина. Това беше първият път, когато получих от 40 g MPB ---> 35,60 g ацетоксифенилпропен. И така, уау. И аз направих 30% H2O2 от 12% H2O2, за да изчисля колко вода трябва да премахна с внимателно изпаряване, и перацидът работи толкова добре! Но за да бъда точен, ще сложа перацида отстрани до 3-4 дни с катализатор H2SO4, за да работи.
 

TheNut22

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 12, 2024
Messages
148
Reaction score
66
Points
28
Направих си по-силни водородни пероксиди от 12% H2O2. Просто внимателно изпарявах водата от него.
Поисках изчисления от AI-робот-асистент по химия. Той е добър в изчисленията, но не очаквайте да получите правилни отговори
от халогениране или други подобни...
 
Last edited:

loadingST

Don't buy from me
Resident
Language
🇧🇬
Joined
Sep 10, 2023
Messages
98
Reaction score
64
Points
18
Все още не съм изпробвал реакцията, но при добра хидролиза с KOH и след това с HCL тя би трябвало да даде висок добив, а аз се страхувам да работя с h2o2, за да не се образуват експлозивни пероксиди и при дестилация да не се взривят
 

TheNut22

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 12, 2024
Messages
148
Reaction score
66
Points
28
Ако се направи много внимателно и правилно (не се вари, както правят някои), и без никаква дестилация (също се притеснявам от тези пероксиди/експлозии), аз съм направил 35% H2O2, (ще ви избелее пръстите с малко разлети капки), за да направя наистина работеща пероцетна киселина със собственоръчно направения H2SO4-катализатор (около 75%). Държим разтвора 3-4 дни в шкафа си и е готов за употреба.
 
Top