Аминиране на 1-фенил-2-пропанон (P2P) по Левкарт до амфетамин и метамфетамин. Мащабът е малък.

Hank Schrader

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 10, 2022
Messages
79
Reaction score
165
Points
33
Ще споделя с вас таблицата.
Khi3lZJupI
 

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
298
Reaction score
245
Points
43
Може би е справедливо само да се добави, че температури над 180 °C като посочените 200 и 210 °C със сигурност напълно разрушават P2P и дори формамида, като получените пари и газове са силно токсични. Вентилирайте всичко, което идва от горната част на кондензатора навън! Сериозно!
Поддържайте температура под 180 °C, по-добре под 175 °C, и калибрирайте инфрачервения термометър спрямо колбата/настройката, която използвате, иначе никога няма да разберете точно колко е гореща.

Успех
 
View previous replies…

ZACARIASKLK123

Don't buy from me
Resident
Joined
May 10, 2023
Messages
17
Reaction score
10
Points
3
Но колко минути, 30 минути, както е посочено, или 10 минути, разделени на три порции при 60w? 150 - 160C?

  • 15 минути общо?, защото съм чел, че някои са направили това.

Искам да пробвам този синтез, тъй като имам колега, който случайно има микровълнов реактор

@G.Patton @William Dampier Някакъв принос по въпроса?

  • Или може би краят на реакцията се определя, когато газовете престанат да се отделят?
 
Last edited:

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
298
Reaction score
245
Points
43
Прилагам статията и можете да разгледате сами. Видях публикация на друго място, където някой твърди, че има добри добиви като 80% в модифицирана домашна микровълнова печка (дупка за кондензатор) с температури не по-високи от 175°C, за да се избегне разлагането на формамида. Не бяха дадени повече подробности за това.
 

Attachments

  • O8W2pFPLM1.pdf
    175.9 KB · Views: 873

Hank Schrader

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 10, 2022
Messages
79
Reaction score
165
Points
33
Харесва ни чистотата на продукта.
Опитах много начини да синтезирам декстрометамфетамин.
Льокарт, амалгама, метод на електролизата, реактор, боров хидрид.
Беше изпробван и метод за получаване на метамфетамин от синтезиран ефедрин.
Ефедринът беше получен по различни начини.
За моите потребители открих най-добрия продукт с висока активност и кристална чистота.
Цената за получаване на 1 kg декстрометамфетамин е само ~220-250 евро
 

Attachments

  • UacHJ0KtAB.jpg
    6.8 MB · Views: 1,146
  • r5F9paNthy.jpg
    6.7 MB · Views: 988
  • geyYESWZL8.jpg
    6.6 MB · Views: 948
  • PWu7vlHX2N.jpg
    6.5 MB · Views: 893
  • wDvh5KHcB1.jpg
    7.1 MB · Views: 891
  • nmfH5sBWSe.jpg
    6.9 MB · Views: 875
  • zGmyXEgN4D.jpg
    7.3 MB · Views: 954
View previous replies…

googie

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 1, 2023
Messages
45
Reaction score
32
Points
18
Синтезът на ефедрин може би включва α-метиламинопропиофенонов хидрохлорид и набх4?
 

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
298
Reaction score
245
Points
43
Колко N-Iso е било необходимо, за да може рацемичният Meth да образува тези хубави кристали?
 

BamBam

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 10, 2023
Messages
15
Reaction score
2
Points
3
7. Необработената свободна база на метамфетамина се дестилира под вакуум (2 mbar, 60-100 °C) с помощта на дестилационен апарат на Кугелрор (по избор) , за да се получи метамфетамин като чисто до бледожълто масло (2,5 g, 42 %).

Какъв е другият вариант? Обикновена, фракционна или парна дестилация? Ако не разполагате с апарат за дестилация на Кугелрор?
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
Вашата смес има лесно разделими компоненти с много голям диапазон на bp's, така че дробното е изключено.
Вашият продукт се разгражда, преди да достигне bp, дори в по-голяма степен от първичното аминово производно, така че нормалната дестилация също отпада.
Парната дестилация е начинът, за предпочитане от алкален разтвор от най-много 35% NaOH, за да се предотврати алкалната хидролиза.

Ако по някакъв начин предпочитате това, можете също така просто да извършите екстракция с разтворител от основен разтвор, като използвате нещо като толуол, да отстраните органичния слой и да подкиселите до ph 2-3, последвано от вода. След това тази добавена вода се отделя и органичната фракция се изхвърля. запазеният aq слой се базифицира и се екстрахира отново с чист разтворител.
 

BamBam

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 10, 2023
Messages
15
Reaction score
2
Points
3
Благодаря, колега, много съм ти признателен
 

rothschild33

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 17, 2022
Messages
69
Reaction score
45
Points
18
Каква е функцията на NaOH при парна дестилация?
 

BamBam

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 10, 2023
Messages
15
Reaction score
2
Points
3
Имате ли нещо против да ми дадете малко повече информация за предотвратяване на алкална хидролиза.
Тъй като направих реакцията и сега се получи като тъмно масло в толуол.
Мога ли просто да дестилирам с водна пара, като добавям вода към Rm, или е по-добре да добавя разтвор на aq Noah?
 

Win Win

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 10, 2023
Messages
101
Reaction score
4
Points
18
Здравейте, господине, ако искам да следвам вашата съставка. Необходимо ли е първо да започна бмк да се обърна към p2p. След това p2p да се превърне в амфетамин? Последно амфетаминът да се превърне в метамфетамин?
 

googie

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 1, 2023
Messages
45
Reaction score
32
Points
18
Защо амфетамин -> метамфетамин?

Можете да преминете направо към метамфетамин с P2P.
 

masterpell

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 18, 2023
Messages
13
Reaction score
2
Points
3
Може ли бензенът да бъде заменен с други материали? Може ли безводният ацетон да бъде заменен с ипа
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,659
Solutions
3
Reaction score
2,734
Points
113
Deals
1
Здравейте, да. Можете да използвате DCM, етер, толуол или ксилол вместо бензол. И да, ацетонът може да бъде заменен с IPA.
 

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
Напоследък започнах да редувам пътя на Льокарт и пътя на NaBH4 за D-Meth и
Два пъти се сблъсках със странна ситуация при маршрута на Льокарт.
След отделянето на винения изомер, когато превърна твърдата част в алкална, за да направя повторно отделяне, свободната база отива в долния слой.
Това се случи само с фребазата на L-meth от маршрута на Leuckart, преди отделянето, когато рацемичната му среда е алкална, е най-горният слой, течната част след отделянето на изомера (фребазата на D-meth), когато е алкална, също е най-горният слой, както би трябвало да бъде, но фребазата на L-meth не.
Странно е и нямам обяснение, не знам дали някой има същата ситуация или знае защо се случва това.
Благодаря.
 

Attachments

  • AvRK9J4GiN.jpg
    AvRK9J4GiN.jpg
    4 MB · Views: 271

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
Добре, направих киселинно-основно промиване и в киселинната фаза се появи един шибан примес, който не е разтворим в разтворителя, както останалите примеси и не остава във водата със свободната основа, просто отива на дъното.
Вероятно съм направил грешка по време на Leuckart procesos много неща едновременно hahah
Загадката сега е защо се появява само след разделянето на изомерите и само в страната на Lmeth, защото направих същото промиване за Dmeth freebase и не се появи, изглежда любопитно поне
Снимката е от горния слой на водата с разтворител на ацидната фаза, със слой на медия на фребазата и неизвестен лепкав примес в долния слой.
NoPYqsBchy
 

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
358
Reaction score
174
Points
43
Дори цветът на първата снимка говори, че имате мръсно масло със значителен примес, дестилирахте ли амина след Лойкарт-Валах? Известно е, че Leuckart дава смес от различни вторични/третични амини, вероятно и някои други примеси. Ханк Шрейдър е публикувал откъс от изследването, в който по-подробно е разгледано образуването на примеси при реакцията на Leuckart-Wallach.
Също така разделянето на изомерите може да не е било задоволително поради ниската чистота на свободната основа на амина.
 
View previous replies…

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
Благодаря за отговора.
Винаги измивам и почиствам свободната база след разделяне на изомери, независимо какъв път използвам.
Е просто икономически въпрос при големи мащаби.
Не се използва същото количество реагенти за почистване на цялата рацемична фребаза, отколкото само на отделената част.
Не знам къде виждате фребазата на снимката, ако я прочетете внимателно, ще видите, че не е възможно да я видите, тъй като е във водния слой.
Относно отделянето на "мръсната" фребаза (извлечена и изсушена) мога да ви кажа, че тя работи правилно, като доказателство за това е полученият краен продукт (добавена снимка) и също така получавам по-малко фребаза D всеки път, когато преработвам процеса към фребаза L, така че тя работи, това е факт.
Изолирах този "примес" и той се разтваря в DCM, но не и в Hexane и сега е дилема, не знам дали Hexane не е достатъчно добър разтворител за този вид продукти или DCM разтваря някои органични примеси :-(
Благодаря
 

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
Забравих снимката, съжалявам.
 

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
Забравих снимката, съжалявам.
KRNq6bGaCV
 

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
358
Reaction score
174
Points
43
Въпросът беше: пречиствали ли сте свободната основа на амина, преди да разделите изомерите? Примесите на Leuckart са вторични/третични амини и могат да бъдат отстранени само чрез дестилация на свободната база на амина.
Въпросът беше: пречиствали ли сте свободната база на амина, преди да разделите изомерите? Примесите на Льокарт са вторични/третични амини и могат да бъдат отстранени само чрез дестилация на свободната база на амина. Попитах ви как сте пречистили свободната база преди изомеризацията, а не след нея.
С дестилирано масло никога не съм имал проблеми с отделянето на изомерите и няма значение дали е p2p meth или amp, или p2np amp.
При изолиране на солта на L-изомера на d-винена киселина (дестилация на алкохол) ми остана гъсто, лепкаво масло с леко жълтеникав цвят.
 

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
358
Reaction score
174
Points
43
кристалът може да се получи и от смесване на D и L изомерите с метамфетамин, аз лично го направих. Не сте измерили ъгъла на завъртане.
 

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
358
Reaction score
174
Points
43
Мога да ви изпратя в частни съобщения снимка на стъклото, получено от мръсно аминово масло. Проучих възможността за получаване на големи парчета стъкло без вакуумна дестилация, също така не е имало разделяне на изомери.
 

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
Знам как изглежда чистата свободна метамфетаминова основа, аз правех парна дестилация и правех и вакуум, сигурно си мислите, че свободната основа на пико все още трябва да се извлича и изсушава, но както обясних, аз съм в състояние да получа абсолютно същия чист и силен краен продукт от тази свободна основа, избягвайки дестилацията, отколкото от дестилираната, няма да ги различите всъщност никой не ми е казвал нищо за някаква разлика в продукта и аз промених процеса отдавна, без да казвам, а лабораторните доклади показват абсолютно същата чистота %
Радвам се да получа снимките Благодаря.
 
Top