Синтез на 5-МЕО-триптамин от мелатонин

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,307
Solutions
4
Reaction score
879
Points
113
Някой трябва да направи допълнителната стъпка и да добави диметилация преди или вместо подкиселяване за

5-meo-dmt....(?)
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
514
Reaction score
278
Points
63
На първия етап хидролизата на ацетиловата група (N-депротекция) може да се извърши както с киселина, така и с основа (на което бих се спрял), но вероятно не това сте имали предвид под подкиселяване и се получава първичен амин (R-NH2) мекамин, който може да бъде допълнително диалкилиран (диметилът е просто популярен избор сред мнозина) и по препаративен здрав разум лесен метод за изолиране и пречистване на N,N-диалкил-5-MeO-триптамин е чрез образуване на хидрохлоридна сол с HCl, като по този начин се получава стабилно бяло (в случая на мексамин хидрохлорид) твърдо вещество вместо кафеникавото твърдо вещество, което е по-добре да съхранявате във фризера.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,307
Solutions
4
Reaction score
879
Points
113
Имах предвид 5-мео-дмт и това беше естествената ми мисъл, защото в тази форма може да се пуши и е естествена форма, срещаща се в растенията и в секрецията на речните жаби от Колорадо. вит се получава лесно и чрез диметилация, ако монамин крайната позиция на етановата част. Той има много доказани благоприятни ефекти, които не са демонстрирани при диалкилната разновидност и 30 mg доза за преживяване на пробив
 

SonOfJessieBerg

Don't buy from me
Member
Joined
Oct 10, 2023
Messages
14
Reaction score
7
Points
3
всички тези материали са законно достъпни за мен, за да ги купя. прочетох коментарите и видях, че не е активен и е прекурсор за други 5мео химикали. Ще бъде ли лесно да се направи 5 meo mipt, това е единственият химикал, от който се интересувам в триптамините. dipt също би работил.
 
Last edited:

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
514
Reaction score
278
Points
63
Ами мелатонинът се предлага в големи количества на сравнително ниска цена и от него лесно се получава меламин с прилични добиви, 5-MeO-трипаминът също се продава от някои тук, в този форум (проверете обявите). От комерсиалния мекамин (5-MeO-триптамин) е по-добре, тъй като може да се очаква той да има по-голяма чистота. Реакцията на алкилиране обикновено се извършва с формалдехид и STAB (Na триацетокси борхидрид), добивите са по-добри, ако се използва съединение за добавяне на формалдехид и бисулфит, но и обикновеното също е подходящо, както и NaBH4 вместо STAB. По една или друга причина 1,2-дихлоретанът изглежда е предпочитан разтворител. Наздраве!
 
View previous replies…

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
514
Reaction score
278
Points
63
Симетричните продукти се приготвят по-лесно, като например DMT, DET, DPT и DIPT, който има любопитни ефекти върху диизопропил триптамина (без 5MeO) ефектите са 100%аудиторни. 5-MeO-MIPT е готин, но е по-сложен за приготвяне, също и от мексамин.
 

SonOfJessieBerg

Don't buy from me
Member
Joined
Oct 10, 2023
Messages
14
Reaction score
7
Points
3
Много ви благодаря за отговора. Всъщност аз съм нов във всичко това и съм чел много за химикалите, които мога да приготвям по законен път. 5-меотриптаминът е единственият прекурсор, който мога да направя, защото всички реактиви и химикали, необходими за него, са законни в моята страна и доста евтини, с изключение на мелатонина. За останалите химикали се нуждая от поне един нелегален прекурсор. Затова засега избирам 5-мео. Имам един въпрос - направих основно извличане на ДМТ от MHRB знам, че това е много лесно в сравнение със синтеза на химикали, който се обсъжда тук, но аз съм добър последовател на инструкциите. Смятате ли, че като пълен новак мога да следвам инструкциите и да синтезирам 5 meo mipt или поне някой от химикалите, различни от mipt. ? това се основава единствено на моето любопитство и нямам намерение да разширявам и продавам. И наистина не искам да купувам сиви легални химикали отвън. въпреки че нямаме закон за аналозите, все пак не искам да рискувам да поръчам прекурсор на триптамин. за 100 USD мога да си набавя всички химикали, споменати в този пост. и още 100 USD за стъклария, мога да тръгна. какво предлагате?
 

SonOfJessieBerg

Don't buy from me
Member
Joined
Oct 10, 2023
Messages
14
Reaction score
7
Points
3
Искате да кажете, че мога да приготвя ДМТ,ДЕТ,ДПТ с триптаминов прекурсор и е по-лесно, отколкото 5-мео-мипт от триптаминов прекурсор? съжалявам за глупавия въпрос, аз съм нов тук и се опитвам да науча колкото се може повече с всички химически терминологии.
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
514
Reaction score
278
Points
63
От мелатонина можете да получите 5MeODMT, 5MeODET и др. За прости такива като ДМТ, ДЕТ и соу започвате от триптамин.
 

SonOfJessieBerg

Don't buy from me
Member
Joined
Oct 10, 2023
Messages
14
Reaction score
7
Points
3
Би ли било лесно да се направи mipt от триптамин? Ако следвам правилно инструкциите? Или е по-сложно от дадените инструкции
 
View previous replies…

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
514
Reaction score
278
Points
63
Добър въпрос, алкилирането на азот става чрез временно образуване на имин (двойно свързан въглерод с азот), който се редуцира от STAB, който е най-селективен за редукция на имини. Ако искате двете заместващи вещества на азота да бъдат идентични, това е много по-просто, като добавите стехиометрично количество, да речем, формалдехид за метил. За мипт трябва да третирате триптамина (със или без MeO на 5), предполагам, първо с ацетон, след което да редуцирате до RHN-iPr имина, последван от третиране с формалдехид и редукция. Алкилните халогениди са известни с това, че образуват халогенна четвъртична амониева сол, така че MeI е изключен. Друг агент е диметилсулфатът, но той е много опасен. Ацетоновият имин, след това редукция, последвана от третиране с Me2SO4, както аз го виждам.
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
514
Reaction score
278
Points
63
Също така може да е вероятно хидролизата на мелатонин да е по-проста и с по-висок добив, отколкото декарбоксилирането на триптофан. Съществува и разлика в цената... по отношение на триптофана трябва да знаете, че LD (racêmic) е толкова добър, колкото и оптически чистият L-Trp, само в случай, че е по-евтин. Виждал съм мелатонин на супер достъпни цени до килограмови количества, ако купувате като четвърт килограм или повече ... 15-25 грама също бих оценил. Аз имам примерно 5гр и трябва да го хидролизирам, имах успех с метанолов KOH.
 

SonOfJessieBerg

Don't buy from me
Member
Joined
Oct 10, 2023
Messages
14
Reaction score
7
Points
3
Наистина оценявам подробния ви отговор. Проверих една тема, в която потребителят успешно е направил мипт. Трябва ли според вас да опитам? аз съм напълно начинаещ, мога да следвам добре инструкциите. какво мислите за това, че един напълно начинаещ човек може да синтезира триптамин и след това от него да произведе mipt?
 

SonOfJessieBerg

Don't buy from me
Member
Joined
Oct 10, 2023
Messages
14
Reaction score
7
Points
3
в моята страна килограм мелатонин струва 200 долара. но за 20 долара мога да получа 100 г мелатонин. останалите химикали са под 10 долара
 

SonOfJessieBerg

Don't buy from me
Member
Joined
Oct 10, 2023
Messages
14
Reaction score
7
Points
3
също така изобщо не се стремя да увеличавам мащаба и да продавам това. това се основава единствено на любопитството ми да опитам да направя това вещество и само за лична консумация. така че дори да имам 2G от всеки химикал, съм повече от щастлив! хаха
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
514
Reaction score
278
Points
63
Радвам се, че не мислите за финансова изгода, когато се занимавате с химия. Чувството, което изпитваш, когато вземеш нещо, което си направил сам или си получил от някого, когото си смятал за препаратор на тъмните изкуства. В този момент се наслаждавам на някакъв Д-лампа от един приятел, който стана инженер-химик по мое предложение. Твоята цена за мелатонина е много добра, иска ми се да мога да го получа на толкова ниска цена, но от друга страна имам само малка част от бившата си лаборатория и трябва да се купят някои важни елементи, които липсват. Работил съм с триптамин както в домашната си лаборатория, така и в академична среда и препоръчвам да направите поне два симетрични продукта димехийл и диизопропил, тогава може би ще знаете пътя си за получаване на мипт. Тъй като мелатонинът ви е толкова достъпен, не виждам смисъл да практикувате с незаместения триптамин. Бъдете внимателни с консумацията или случайното взаимодействие с 5MeO те са силни и се предпочита да се приемат доброволно в подходящ момент. Правех хидролиза на мелатонин и някаква случайност ме доведе до откриването на хубав начин за доброто му пречистване, но тази тетрадка е загубена.
 

SonOfJessieBerg

Don't buy from me
Member
Joined
Oct 10, 2023
Messages
14
Reaction score
7
Points
3
нямам търпение да започна пътуването. химикалите са евтини тук, но нямам опит в купуването им, така че трябва да проучвам много, преди да ги купя. Определено ще опитам първо по-лесните вещества, които споменахте. Да, тези 5 мео са активни в мг. ще бъда сигурен, че ще бъда внимателен. благодаря ви за помощта :D
 

Brinda

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jan 6, 2023
Messages
28
Reaction score
16
Points
3
Голям синтез :)
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
309
Reaction score
29
Points
28
В общи линии съм в същата ситуация като ОП, само че iv опитах кетонната катализа от триптофан до триптамин с помощта на циклохексанон.
Опитах го три пъти според литературата за родия и в два от случаите триптофанът дори не се разтвори, а просто стана тъмнокафяв (разтворителят) и кашичката (която предполагам е неконвертираният триптофан) беше жълта.
При втория опит си помислих, че ебавам това, и добавих много повече циклохексанон и той разтвори триптофана.
След това го смесих с DCM или метиленхлорид и сега трябва да купя малко сода за хляб или сода бикарбонат, за да го промия.
След това ще наблюдавам какво ще се случи - може да се наложи да го сложа във фризера, за да се разпадне триптаминът - ако наистина има такъв!
Що се отнася до жълтата каша, направих същото. Екстрахирам я с DCM и след това ще я промия - нещото, което ме отблъсква, е, че тя така и не престана да бъде на прах на дъното на колбата. Отделяше много мехурчета, но това се случва, когато се рефлуксира🤣
бих казал - също така, като напълно начинаещ, това е доста трудна реакция.
iv също така опитах метода за преобразуване на мента или мента, но без успех.
Сега мисля да използвам циклохексанона за друга реакция с определено вещество, извлечено и направено от пипер. Бях изненадан колко лесно изглежда това.
Иска ми се някой просто да изписва правилно синтезите (освен ако не съм само аз).
Трябва да изуча малко повече TLC - имам силициевите плочки и малките стъклени епруветки за него.
Мисля, че YouTube е необходим, за да пречистя екстракта от черен пипер, който имам, до пиперин и след това до пиперидин.
оттам ЗНАМ, че циклохексанонът може да бъде изключително полезен за производството на ПХК.
Отново, не се стремя да увеличавам мащаба или да продавам - тези дни отдавна отминаха. Направих своя участък за продаване и сега оставам за себе си.
Смятам, че дори да мога да превърна един грам триптофан в триптамин - за мен си струва.
По принцип съм си дал една година, за да произвеждам ДМТ, ДЕТ, ДПТ, вместо просто да извличам кората на корена, ако успея да го измисля, мога да си направя достатъчно ДМТ за цял живот...🤷‍♂️🤔👍
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
514
Reaction score
278
Points
63
Може би не сте забелязали, че циклохексанонът е карбонил и в безводни условия е готов да реагира с амин, за да образува циклохексил имин, просто може да е по-малко приложим в този конкретен случай. Години наред четях tihkal, преди да разбера, че оксалилхлоридът може да реагира с два моларни еквивалента индол и трайно да обърка тази партида. Знаех като факт, че триптамините се нуждаят от повече опит и внимателни детайли на изработката, като например лабораторна температура, околна влага и инертен газ. Вярно е, че LAH е остарял и човек трябва да се сдобие с неща като Red-Al за безопасно редуциране на индол-3-ил глиоксиламиди до триптамини без опасност от пожар.
 
Top