Синтез на 5-МЕО-триптамин от мелатонин

csigger

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 12, 2022
Messages
16
Reaction score
8
Points
3
Какво може да замени n-бутанола?
Благодаря
 

CCL4 huffer

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 19, 2024
Messages
73
Reaction score
26
Points
18
Изобутанол работи за мен
 

Plantguy

Don't buy from me
Member
Language
🇺🇸
Joined
Sep 22, 2023
Messages
14
Reaction score
0
Points
1
Може ли да работи нещо различно от n бутанол
 

Raspberry2-3-4

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 26, 2024
Messages
10
Reaction score
2
Points
3
Възможно ли е да се използва циркониев(II) хидрид вместо NaBH4 за хидридна редукция?
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
514
Reaction score
278
Points
63
звучи екзотично, затова нямам представа, но трябва да проверите подобна процедура за известна подготовка на Na борохидрид, след което да сравните условията, за да имате представа за необходимите данни, за да подходите към това
 

Raspberry2-3-4

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 26, 2024
Messages
10
Reaction score
2
Points
3
Направих голяма грешка. Мислех, че използвам бутанол, но в крайна сметка вместо това използвах метанол. Разбрах грешката си, след като нагрявах и разбърквах в продължение на 2 часа, а когато го оставих да се охлади, той се втвърди в гелообразна консистенция. Добавих метанол, разбърках, концентрирах по същата процедура, както при използването на бутанол, и след охлаждането кристализирах. Добивът е слаб.
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
514
Reaction score
278
Points
63
това е начинът, по който научаваме и прилагаме знанията... нещата обикновено не работят от първия опит, като работят, но са много неефективни, е това, което обикновено се получава, преди да изследвате реакцията. Чувствам, че съм готов да опитам с IPA вместо с бутанол (наясно съм със смесимостта), донякъде съм озадачен от използването на дитионит (в оригиналния запис на родия) и планирам да добавя малко NaBH4, за да поддържам сместа в редуцираща среда.
 

Raspberry2-3-4

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 26, 2024
Messages
10
Reaction score
2
Points
3
Има ли нещо нередно в потока от генерирания 5мео-Т в следния метод?
Ето стъпките за екстракция.


1:
4,7 грама 5Ммео-Т се разтварят в 100 ml метанол,
който е охладен до 0°С в ледено-солна баня.

2:
Към разбъркания метанол се добавят 3,70 ml ацетон, след 15 минути бавно се добавят 1,45 g NaBH4, за да се поддържа разтворът под 5°С. Разбърква се в ледена баня в продължение на 60 минути.

3:
След 60 минути се разбърква на водна баня с температура 35 °C, за да се уталожи NaBH4 .

4:
Метанолът се охлажда обратно до 0°С и се добавят 0,75 g разтвор на параформалдехид. След 15 минути бавно се добавят 0,65 g NaBH4. След 60 минути се разбърква на водна баня при 35 °C, за да се уталожи NaBH4

5:
След добавянето се разбърква при стайна температура в продължение на 48 часа.
 

CCL4 huffer

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 19, 2024
Messages
73
Reaction score
26
Points
18
И така, да започнем с това, защо ацетонът?
Второ, не мисля, че параформалдехидът ще свърши работа.
също така wtf защо го усложнявате толкова, защо стъпка 3??????????
ясно е, че ако накрая го гасите, защо трябва да го гасите преди това, осъзнавате, че ниските температури са отчасти там, за да взаимодействат по-малко с формалина, също така да не говорим, че от кога се гаси NaBH4 с топлина, не сте добавили никакъв деформатор или нещо, което виждам, че може да реагира.
О, и още нещо, съмнявам се, че ледена солна баня ще свърши работа, тъй като се нуждаете от под -15
просто следвайте този метод https://bbgate.com/threads/synthesis-5-meo-dmt-from-5-meo-tryptamine.294/
Просто разхищавате химикали с това.
О, и още нещо, съмнявам се, че ледена солна баня ще свърши работа, тъй като се нуждаете от под -15.
 

Raspberry2-3-4

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 26, 2024
Messages
10
Reaction score
2
Points
3
Не съм разработил подробностите за процеса след приключване на реакцията, но си мисля за следното.

1:
Добавете HCl, докато рН на сместа стане около 3, и изпарете метанола (за предпочитане под вакуум)

2:
След това останалата смес се промива 3 пъти с 50 mL DCM и DCM се изхвърля/използва повторно.

3:
След това към водния разтвор се добавя NaOH, докато рН стане приблизително 10, и разтворът отново се промива 3 пъти с 50 mL DCM, събира се и се съхранява. DCM се изсушава с MgSO 4 и се изпарява DCM.
 

CCL4 huffer

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 19, 2024
Messages
73
Reaction score
26
Points
18
просто следвайте предварително подготвен метод, ако искате някакъв добив, мога да кажа, че ви липсва опит за "проектиране" на синтез, така че просто следвайте процедурите .
 
Top