Синтез на алфа-ПВП (в мащаб 1-10 кг). Пълно видео ръководство.

TERMOBAR

Don't buy from me
Member
Language
🇷🇺
Joined
Feb 23, 2024
Messages
2
Reaction score
1
Points
3
Добър вечер, извинете, мога ли да ви помоля за помощ? Направих синтез на Алфа пвп по тази рецепта https://bbforum.eu/tags/a-pyrrolidinovalerophenone Направих всичко, както е описано, с изключение на дестилацията на етилов ацетат, доведох подкиселяването до 5, сложих го във фризера и солите не изпаднаха, как мога да оправя положението? след това изпарих разтвора до 1/2 при температура 74-77 и го сложих отново във фризера и всичко без резултат, може би някой се е сблъсквал с това? моля, помогнете ми!
 

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
730
Reaction score
1,021
Points
93
Ако има киселина, трябва да я изпарите при ниска температура или под вакуум. Можете да получите остатъци като черна смола. За да я кристализирате, трябва да използвате химически чист сух ацетон. Ако това е домашен ацетон, може да възникнат проблеми. В допълнение към ацетона има и метод за пречистване, ако можете да получите смолата и да я разтворите във вода. Извлечете водата с разтворител от примесите и кристализирайте продукта от водния разтвор при охлаждане.
 

CalvinCandy

Don't buy from me
New Member
Language
🇬🇧
Joined
Aug 3, 2024
Messages
1
Reaction score
0
Points
1
Направихте ли го като във видеото?
 

TERMOBAR

Don't buy from me
Member
Language
🇷🇺
Joined
Feb 23, 2024
Messages
2
Reaction score
1
Points
3
Добър ден, благодаря ви за помощта, всичко се получи при мен, целият проблем, както разбирам, е бил в етилов ацетат след пълното му разваляне и разреждане със сух ацетон, бил съм прекиснат и тогава са изпаднали солите.
 
Top