Синтез на алфа-ПВП (в мащаб 1-10 кг). Пълно видео ръководство.

Joined
Jul 25, 2021
Messages
193
Reaction score
296
Points
63
Трябваше да работи
какъв е резултатът?
 

spaggydee

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 27, 2022
Messages
12
Reaction score
18
Points
3
Съжалявам за закъснелия отговор. Животът ми попречи заедно с няколко експеримента, които отнеха от времето ми.


Имах няколко малко успешни синтеза, които имаха ниски добиви, и имам няколко синтеза, които не дадоха нищо. Запазил съм всички "майчини ликьори" както от успешните, така и от неуспешните опити.

Сега имам около 2 галона от тази майчина течност, като по-голямата част от нея вероятно е вода и замърсяване с натриева сол и карбонат.

Някакви съвети за намаляване и/или извличане на желания продукт?
 

pachemguy

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Feb 25, 2023
Messages
22
Reaction score
21
Points
3
Какво количество метиламин ще се използва за 1 кг бк ?
 

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
298
Reaction score
245
Points
43
262 g е абсолютният минимум, реално 280 g - 300 g.
Това са 700 g - 750 g от 40% разтвор на MeNH2 във вода, погледнете синтеза на 4-MMC, който използва EtOAc за изработката/кристализацията, тъй като няма да работи, както е описано тук за водата.
 
View previous replies…

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
298
Reaction score
245
Points
43
Разбира се. имах предвид първия пост в темата, в който не се споменава алкал. Най-добрата алкална основа би била цезиевият карбонат, но е известно, че работи и калиевият карбонат, лично аз така или иначе не бих използвал MeNH2 във вода, въпреки че определено количество вода не вреди, това става наистина много. Бих използвал 1,2 equv. MeNH2.HCl и триетиламин, за да се освободи метиламинът от солта и да се отдели образуваният HBr.

Също така не съм сигурен колко активно е полученото съединение, имам чувството, че пировалеронът може да е по-добър. Ще бъда благодарен за всяко истинско знание по този въпрос.
 

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
358
Reaction score
174
Points
43
Защо ви е необходим цезиев карбонат? )))))))))
Всичко, което трябва да направите, е да свържете хидробромната киселина, така че да не реагира с метиламина...
 

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
298
Reaction score
245
Points
43
Цезията не е от съществено значение, но е за предпочитане, вж. приложената статия.
 

Attachments

  • DMBJKRIZ3t.pdf
    131.6 KB · Views: 774

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
358
Reaction score
174
Points
43
Става дума за аминокетон, в патента само за амин. Усещате ли разликата?
реакцията така или иначе протича добре, може да се добави само алкална основа, за да се спаси първичният амин. алкалната основа само ще освободи първичния амин от останалата част от киселината
да, забравихте, че аминокетоните в силно алкална среда са склонни към образуване на пиперазини, по аналогия с мефедрона.
 
Last edited:

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
298
Reaction score
245
Points
43
Заместване на Sn2 върху бромокетон, сигурно. За кой патент говорите? Не съм споменавал никакъв патент.
Цялата супа е силно алкална във всеки случай, заместването не би работило със сол на амин. За отмиване на образувалия се HBr може да се използва триетиламин, също и за превръщане на MeNH2.HCl в основа, без да се образува вода.

Не съм запознат с образуването на пиперазин, бихте ли ми посочили някъде, където това е споменато, някои препратки биха били чудесни.

Може да се помисли за добавяне на малко количество NaI, за да се катализира Sn2, когато това се прави в протични разтворители или в присъствието на вода.

Интересен въпрос е, разбира се, дали и ако да, в какво количество се образува хидроксиимин и ако не, простото нагряване на органичните продукти в подходящ разтворител би пренаредило този имин до търсения аминокетон.
 

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
358
Reaction score
174
Points
43
по аналогия с реакцията с мефедрон, алкалните вещества катализират образуването на пиперазини. няма време за търсене, едно бегло търсене показва реакцията на кондензация на алфа-аминокетон до пиперазин в силно алкална реакция (да, не е точно това, което ви трябва, но плюс минус е подобно).
Да, точно така, не е патент, не съм забелязал. Във всеки случай, ако инсталирате синтеза, уведомете ме за резултатите
 

pachemguy

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Feb 25, 2023
Messages
22
Reaction score
21
Points
3
Благодаря на всички ще се опитам да синтезирам пиролидин директно от л-пролин и меден карбонат просто имам този 55gal барабан от 40%, който лежи наоколо един ден тя намери добро приложение
 

VamonosPest

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 9, 2022
Messages
20
Reaction score
25
Points
3
Възможно ли е да се използва ксилол вместо етилацетат?
 

Undercoverfedboy

Don't buy from me
New Member
Joined
Apr 18, 2023
Messages
1
Reaction score
1
Points
3
Имам няколко въпроса относно този процес. Във видеото стъпка 13 и 15 са пропуснати? Добавяте ли натриев хидроксид към разтвора и в какво количество? Опитах се да изпълня процедурата снощи и водата падна на дъното. Всяка помощ ще бъде много ценна! Редактиране: въпросната стъпка е халогенирането.
 

fuctupkornfan

Don't buy from me
New Member
Joined
May 7, 2023
Messages
5
Reaction score
2
Points
1
Колко лесно би било това за домейн с малка или никаква подготовка в областта на химията? Също така какъв би бил бюджетът за набавяне на всички материали?
 
Joined
Jul 25, 2021
Messages
193
Reaction score
296
Points
63
Ако имате сериозни намерения, тогава пишете на мен или на друг експерт в личната област и ще ви разкажем всичко. Синтезът на a-pvp е един от най-простите.
 

fuctupkornfan

Don't buy from me
New Member
Joined
May 7, 2023
Messages
5
Reaction score
2
Points
1
Това със сигурност изглежда като най-евтиния вариант и като се има предвид колко трудно е намирането на този продукт. Може би е и най-лесният. Просто съм любопитен какви правни съвести може да има предвид неговата за п ррсонална употреба?
 

airsoft45

Don't buy from me
Member
Joined
Dec 20, 2022
Messages
3
Reaction score
4
Points
3
На етапа на бромиране произвежда ли се някакъв действителен бром като страничен продукт?
 

Shehry

Don't buy from me
Member
Joined
May 22, 2023
Messages
4
Reaction score
0
Points
1
Здравейте, уважаеми членове, имам въпрос поради слабите ми познания по химия. моля, обърнете се към Етап 2. Аминиране, точка 9, След дестилация на етилов ацетат се добавя ацетон, след което се добавя HCl за кристализация на pvp.HCl сол. Въпросът ми е, ако има някакъв нереагирал пиролидин на този етап, той също ще реагира с HCl и ще се превърне във водоразтворима сол като Pyrrolidine.HCl. Следователно ще бъде изключително трудно да се отървем от този опасен и нежелан химикал. Защо реакционната смес да не се промие с вода след пълното смесване на пиролидина и преди дестилацията на етилов ацетат, за да се отстрани нереагиралият пиролидин. Сигурен съм, че опасенията ми ще бъдат погрешни, но как... Моля, научете ме за мое собствено удовлетворение. Пожелавам късмет на всички.
 
Joined
Jul 25, 2021
Messages
193
Reaction score
296
Points
63
В този синтез се приема, че пиролидиновият остатък ще се изпари при дестилация с етилацетат. Ако не се дестилира, той може да се измие с вода.
 

Ukspice

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Oct 5, 2022
Messages
29
Reaction score
8
Points
3
МАЙМУНСКИ ПРАХ - MDPV

Същото ли е като a-PVP?

Каква е разликата, когато се опитвате да синтезирате MDPV?....
 

Ukspice

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Oct 5, 2022
Messages
29
Reaction score
8
Points
3
Казано ми е да направя:
МАЙМУНСКИ ПРАХ - MDPHP/MDPV

Това е същият процес, както при производството на a-pvp

Но вместо това използвайте този реактив:
CAS № 63740-98-7
1-(Benzo[d][1,3]dioxol-5-yl)pentan-1-one

ВЪПРОСЪТ е кой химикал се заменя в процесаһттр://??????

кой от тях: валерофенон (CAS 1009-14-9) или 2-бромовалерофенон
се заменя с:
1-(Benzo[d][1,3]dioxol-5-yl)pentan-1-one

За да направите маймунски прах ?????
 

Ukspice

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Oct 5, 2022
Messages
29
Reaction score
8
Points
3
@William Dampier

Нуждаете се от помощ при измервания

Вместо да използвате :валерофенон
Ще купя течност : 2-бромовалерофенон

Ако искам да използвам 1 литър

2-бромововалерофенон


Какво е количеството на реагентите, които ще са ми необходими за I литър:


-Хидробромна киселина (HBr) 48%;?

-Водороден пероксид (H2O2) 35%;?

-Пиролидин (CAS 123-75-1);???

-Етил ацетат ;???

-Натриев карбонат (Na2CO3), 20% разтвор;???

-Диетилов етер (Et2O) ????

-EtOH 50 ???

-Дибензоил-D-винена киселина ??

-Дихлорометан (CH2Cl2) 830 ml;

-Хексан ????

Солна киселина с концентрация 35% (HCl);...?

ЩЕ ВИ ПОМОГНА МНОГО, АКО МОЖЕТЕ ДА МИ ДАДЕТЕ ИЗМЕРВАНИЯ ЗА ИЗПОЛЗВАНЕТО НА 1 ЛИТЪР 2-БРОМ. МОЛЯ ?????

За да мога да изчисля разходите за една реакция, също така дали добивът се оценява на около 20% загуба
1 литър = 800 g a-pvp?
 
Top