Синтез на амфетамин от P2NP чрез Al/Hg (видео)

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 27, 2022
Messages
291
Reaction score
167
Points
43
--Съжалявам, но времето за редактиране изтече...
И второ нещо, заради което над главата ми блести въпросителен знак. В синтеза използваме IPA и след добавянето на NAOH се образува горен слой, състоящ се от IPA/амфетамин, към този слой добавяме киселината. Защо не премахнем първо IPA и след това да преминем към ацетон?
 

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 27, 2022
Messages
291
Reaction score
167
Points
43
@William Dampier може ли да обясните, искам да го знам точно. Досега винаги съм предполагал, че изопропанолът, ацетонът или метанолът и етанолът са почти еднакво подходящи, защото сулфатът е слабо разтворим или изобщо не е разтворим във всички тях, затова сега съм изненадан. Можете да ми отговорите и чрез разговор, ако това би излязло извън контрол, но моля да ми дадете обяснение.
 
Last edited:

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
730
Reaction score
1,022
Points
93
В голямо количество изопропилов алкохол малко количество амфетамин на сол няма да кристализира, докато не се разреди с ацетон или не се изпари алкохолът. Ако количеството на алкохола е малко, тогава няма проблеми. Това е забележка, а не аксиома. Всичко зависи от концентрациите, но ако трябва да се получи максималното, казах по-горе.
 

ASheSChem

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 10, 2022
Messages
297
Reaction score
161
Points
43
Когато мием алуминий с вода, трябва да го мием, докато се получи чиста вода ?
при всяко измиване водата е по-бистра, но след 2 или 3 измивания винаги е малко сива
 

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 27, 2022
Messages
291
Reaction score
167
Points
43
Това е добре да се знае, това ще бъде моят съвет в бъдеще. Също така ще изплакна извлечения амфетамин с ацетон, за да не увеличавам количеството на IPA. Трудно е да се намали количеството на IPA в отделената фаза. Може да се направи изплакване на филтъра само с вода или и с ацетон. Двата разтворителя не могат да бъдат отделени оптимално, но IPA в ацетона може да се превърне в ацетон след възстановяването, за което имам инструкции.
 

Honolulu98

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 21, 2021
Messages
61
Reaction score
44
Points
18

За мен живачният хлорид беше също толкова валиден. Може би ще ви е по-лесно да го получите. Набавянето на нитрат ми струваше много скъпо в Испания, но хлоридът работеше също толкова добре.

Въпреки че си купих живачен нитрат и в Русия
 

ASheSChem

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 10, 2022
Messages
297
Reaction score
161
Points
43
След известен синтез все още имам някои въпроси...

1)

2) когато сте поставили разтвора P2NP, във видеото се казва, че трябва да изчакаме да спре бълбукането...
но след дълго време той продължава да прави много малко мехурчета... и имам впечатлението, че когато чакам твърде дълго, добивът ми е по-лош в крайна сметка
Така че можем ли да спрем, когато се образуват малки мехурчета?
 

danil1398

Don't buy from me
Member
Joined
May 2, 2022
Messages
11
Reaction score
0
Points
1
Може ли в процеса да се използва етанол 96% вместо изопропилов алкохол 99,8%
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,663
Solutions
3
Reaction score
2,738
Points
113
Deals
1
Добре е
Трябва да изчакате края на тази реакция и да спрете бълбукането. Също така, можете да загреете реакционната маса ~30-60 min при 50 градуса, за да подобрите добива.
 
Last edited by a moderator:

Saul

Don't buy from me
Resident
Joined
May 1, 2022
Messages
325
Reaction score
133
Points
43

да

причината, поради която използват изопропил, е, че той е законен в целия свят
 

cyb3r0

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 5, 2021
Messages
116
Reaction score
18
Points
18
Стайната температура ли е причина за успеха на синтеза? Коя е подходящата степен за това?
 

danil1398

Don't buy from me
Member
Joined
May 2, 2022
Messages
11
Reaction score
0
Points
1
Tnx за отговорите. Имам още няколко въпроса.

След амалгамиране и промиване с добавяне на P2NP настъпи бърза бурна реакция. След това тя се превърна в рядка сива течност, в която започна да се появява живак.
Дали това се дължи на лошото приготвяне на живачния нитрат. Възможно ли е да е имало твърде много живак.

Моля, изяснете начина на приготвяне на живачния нитрат.
Живачна и азотна киселина. Колко време трябва да се нагрява до 60 градуса.
 

danil1398

Don't buy from me
Member
Joined
May 2, 2022
Messages
11
Reaction score
0
Points
1
Направихме птичи нитрат според видеоинструкциите тук във форума, но някъде прочетохме тук във форума, че азотната киселина и живакът трябва да се загреят при 60 С, защото само тогава се създава жив нитрат.

1. Мога ли да запазя останалата част от живия нитрат, която не използвам за синтез? Ако да, в какво трябва да се съхранява? Какъв срок на съхранение има така приготвеният жив нитрат?
2. Ако за синтеза се използват алуминиеви шампоани, Лабораторски алуминиеви гранули, по-добре или по-зле ще бъде от фолиото? Може да е уморително да се режат парчета от 1,5 cmx1,5 cm
3. Време за завършване на алуминиевата амалгама; Когато в колбата се постави 1л дестилирана вода, жив нитрат и алуминиево фолио на парчета - в синтеза се казва за 10-15 мин, докато потъмнее цветът и се появят малки мехурчета, мисля за тази част. Въпросът е какво става, ако престои твърде дълго, да речем 30 минути, какви са позивите от това?
4. Има ли някой конкретен, точен и надежден линк за закупуване на жива нитрация в ЕС, но да изпраща частни клиенти, а не фирми? Или има ли някой от вас тук за продажба на жив нитрат?
 

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 4, 2021
Messages
442
Solutions
1
Reaction score
411
Points
63
Ако използвате разредена азотна киселина, може да се синтезира грешен вид живачна сол (живачен(I)нитрат вместо живачен(III)нитрат). използвайте концентрирана азотна киселина.
 

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 4, 2021
Messages
442
Solutions
1
Reaction score
411
Points
63
Освен това, когато изплаквате амалгамата, не изливайте водата за изплакване в канализацията. тя е отрова. Също така, ако във водопречиствателната станция бъдат открити токсични вещества, те могат да проследят района, откъдето е тя. Потенциално проблематично. Първо преобразувайте живачната сол в безвреден живачен сулфид: http://bbzzzsvqcrqtki6umym6itiixfhn...nion/threads/neutralizing-mercury-salts.2482/
 

malayboy

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 15, 2022
Messages
58
Reaction score
35
Points
18
но ако използваме правилния mol в уравнението за живачен нитрат, дори 50% азотна киселина може да се третира като концентрирана с правилен синтез на mol, да?

Hg + 4HNO3 ----> Hg(NO3)2 + 2NO2 + 2H2O,
 

malayboy

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 15, 2022
Messages
58
Reaction score
35
Points
18
@ASheSChem

Здравейте, аз се сблъсквам със същия проблем като вас, но аз мия със студена чешмяна вода, вие миете ли го със студена дестилирана вода?
 

Mclssmxxl

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 28, 2022
Messages
74
Reaction score
32
Points
18
2. използвайте фолио, гранулите са твърде реактивни. с фолио поставете в кафемелачка или оформете на ръка свободни топчета. тънките квадрати са твърде реактивни, ще се разпенят и потенциално ще избягат от колбата или ще отделят пари.
3.Можете да го оставите твърде дълго, както и твърде кратко. по-добрият случай е твърде дълго, но в идеалния случай искате да го използвате, както е току-що готов: най-много алуминий до върха, не твърде интензивно бълбукане, сива утайка, източете и използвайте.
4.onyxmet имаше, сега не е в наличност, но си струва да проверите. можете също така да погледнете в olx.pl, allegro.pl. Google превежда, за да поличи химическото наименование.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,663
Solutions
3
Reaction score
2,738
Points
113
Deals
1
Можете да го съхранявате в плътно затворена тъмна колба в хладилник неопределено дълго време
 
Top