Синтез на амфетамин от P2NP чрез Al/Hg (видео)

ch3wbacca

Don't buy from me
New Member
Joined
Oct 13, 2021
Messages
2
Reaction score
1
Points
3

Добавяне на метален живак към малко 50% азотна киселина и невдишване на изпаренията, след което използване на това за амалгамиране на Al във вода или алкохол.
Работи винаги, надеждно и бързо.
Ако това сега е (I) или (II) нитрат, признавам, че никога не съм отделял внимание на това.

Но всички живачни соли работят, разтворимостта е второстепенна. Самият живак не е кой знае какво попадение, но малко азотна киселина или малко HCl и щипка нитрат му помагат да тръгне по пътя.

Амалгамата е торта от живачната страна на оградата, за проблемите, за които се обвинява живакът, ИМХО почти винаги е виновен алуминият в специалното глупаво фолио, за което все още се смята, че е подходящо.
Набавете си добри 99,9 % Al гранули и амалгамата ще бъде най-малкият ви проблем, а цялата реакция след това най-вероятно ще бъде безпроблемна.
 

layman

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 30, 2021
Messages
6
Reaction score
0
Points
1
Last edited:

Montecristo

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 29, 2021
Messages
102
Reaction score
32
Points
18
Страхотно благодаря.
Имам живачен нитрат на път, но ако и това не успее, ще си взема термометри!
Имам малко Al гранули за моите пиротехнически изделия, но те са почти на прах, дали ще е по-добре да си купя някакви с по-груба зърнометрия? ако да, какъв размер бихте препоръчали?
Благодаря! Наистина съм развълнуван да опитам това!
 

Montecristo

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 29, 2021
Messages
102
Reaction score
32
Points
18
Внимателно изплакнете многократно Al.
Съдържанието на живак спрямо използвания краен продукт вероятно също няма да е достатъчно, за да ви отрови , особено ако изплакнете по-голямата част от него. Вероятно най-опасно е да се работи с него по време на реакцията, а не в крайния продукт.
Но попитайте някой опитен член и той вероятно ще ви обясни, аз също съм непрофесионалист. :)
 

Gérard Gibert

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 13, 2023
Messages
4
Reaction score
0
Points
1
Няколко пъти това не е така. Но ако живеете с него редовно в, да речем, разумни граници, а не всеки ден, в дългосрочен план може да бъде доста токсичен. Мисля, че поради сравнително по-простия процес на синтезиране повечето от амфетамин сулфатите на пазара се произвеждат с този синтез. Мисля, че подобна пропорция излиза и в обратната посока, ако погледнем колко хора не се интересуват от това колко живак остава в крайния продукт, сред тези, които го правят и след това го разпръскват по улицата.
Надявам се, че принципите, формулирани от ББ, ще бъдат примери, които да бъдат следвани в бъдеще, за следващите поколения. Ще бъде глупава думата за това, но мисля, че най-хубавото нещо би било, ако ВВ успее да създаде "мода", определяща нова ера, от стремежа към качество. Почти невъзможно е да се повлияе на отношението на онези хора, които гледат по-просто и/или защото са ориентирани към печалба на всяка цена... или на другата крайност, чиито собствени ограничения пречат на развитието им. Освен че ще бъдат принудени да следват тенденциите, а оттам и нуждите на променящия се пазар.
Но да се върнем на живака, аз също се страхувам от него. Вярно е, имам ужасяващ пример, който се е случил на член на семейството в миналото.
Живакът е тежък метал, в повечето случаи дори не се отделя от организма, благодарение на периода на полуразпад от над 20 години, както е характерно за тежките метали. В нета е пълно с методи за детоксикация, дори намерих подробно описание тук, във форума, но това е много работа. Ако се натрупа в нас, може да причини сериозни проблеми. Знаем, че той влиза в организма ни ежедневно, както оловото и всичко останало. Но едно е, че го получаваме индиректно, а друго е, че го правим като лечение, което иначе би могло да се избегне.
Не съм инженер-химик, просто предполагам, че живакът, присъстващ по време на реакцията, остава най-вече в шлаката, образувана от отделените слоеве. А целта на многократното промиване може да бъде, наред с други неща, да се постигне максимално отстраняване на живачното замърсяване. Но предполагам, че няма гаранция, че то ще изчезне напълно.
Не ме разбирайте погрешно, не съм се опитвал да ви поучавам. Имах предвид само онези членове на форума, които са любопитни по темата. По този начин те могат да си създадат представа за това въз основа на няколко гледни точки.😊✌️
 
Joined
Jul 25, 2021
Messages
193
Reaction score
296
Points
63
Според моя опит алуминиевото фолио е най-добрата форма на алуминий за амалгама. Основното условие е то да не съдържа никакви чужди компоненти, а само 99,9% Al. Прахът и гранулите от алуминий също са подходящи, но се препоръчва те да се вземат в по-големи количества за реакцията и добивът няма да е толкова добър, колкото при използването на фолио.
 

ifreezeu

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 3, 2022
Messages
7
Reaction score
0
Points
1

Здравейте

Преди всичко благодаря :) И няколко въпроса по-долу.

1. Въпрос за концентрацията на киселините ?
  • 50 ml оцетна киселина(концентрация ?)
  • 2 ml сярна киселина (концентрация ?)
Ще напиша в youtube как да се направи това, тъй като не можем да се сдобием с това, където съм

2. изопропил ?
Би ли било добре да се използва "IPA Изопропанол Изопропилов алкохол 99,9 %" ?

3. 1-фенил-2-нитропропен ?
  1. Чистотата има ли голямо значение, трябва ли да го рекристализирам няколко пъти. Тъй като вероятно го получавам от някого.
  2. Мога ли да добавя 50 грама 1-фенил-2-нитропропен вместо 10 грама , трябва ли да коригирам количествата на другите химикали/съединения, показани в експеримента?
4. Безводен ацетон ?
Не мога да се сдобия с безводен ацетон, както е неговото име. Мога ли да използвам това вместо Acetone 100 ml 99,9% Pure ACS/Lab grade high Quality

Yields ?

Колко амфетамини са произведени след този експеримент в грамове, моля ?
(60-70%) от 1-фенил-2-нитропропен ?

С уважение
 
Last edited:

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 4, 2021
Messages
442
Solutions
1
Reaction score
411
Points
63
Оцетната киселина обикновено може да се намери в магазините, специализирани в пчеларството, заедно с мравчената киселина, обикновено дори силно концентрирана. Те се използват за борба с паразитите в пчелното семейство.
Ако обаче се налага да поръчате по-големи количества, похарчете няколко долара и за друго оборудване, за да не предизвикате подозрения.
 

HIGGS BOSSON

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
436
Reaction score
662
Points
93
  • 50 ml оцетна киселина(концентрация ?) 95-98%
  • 2 ml сярна киселина(концентрация ?) 95-99%
  • Би ли било подходящо "IPA Isopropanol Isopropyl Alcohol 99.9%"? Да
  • Чистотата е от съществено значение, както и свежестта на прекурсора. В идеалния случай трябва да има светложълти кристали. Ако имате кафяви, потъмнели кристали на фенилнитропропен, достатъчно е да ги прекристализирате веднъж от изопропилов алкохол.
  • Ако искате да увеличите натоварването 5 пъти, тогава трябва да преизчислите пропорционално всички останали реагенти. Но аз препоръчвам първите синтези да се правят в малки количества, например 10 g
  • Да, той ще бъде безводен, имате високо качество на ацетона.
  • Ако разгледаме добива в грамове, то при зареждане на 10 g фенилнитропропен можете да получите 6-7 g амфетамин сулфат.
 
Last edited by a moderator:

ifreezeu

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 3, 2022
Messages
7
Reaction score
0
Points
1

Благодаря ви много.
 

Montecristo

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 29, 2021
Messages
102
Reaction score
32
Points
18
По отношение на чистотата на прекурсора, бих ли смесил с изо, филтрирайки примесите, и след това изпарил или замразил утайката?
или това е просто промиване с iso? Моят p2np е доста кафяв.
 

HIGGS BOSSON

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
436
Reaction score
662
Points
93
Ако вашият p2np е кафяв, то той трябва да се разтвори в горещ IPA алкохол и след това да се охлади във фризера, докато кристалите паднат. Те ще трябва да се съберат на филтър, а мръсният разтвор на алкохола ще се изхвърли.
 

Honolulu98

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 21, 2021
Messages
61
Reaction score
44
Points
18
Какъв би бил най-добрият начин за получаване на сярна киселина с висока чистота? в моята страна продажбата на киселина с концентрация, по-голяма от 14,5%, е ограничена
 

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 4, 2021
Messages
442
Solutions
1
Reaction score
411
Points
63
Всъщност този начин не е много добър за получаване на сярна киселина с висока ЧИСТОТА. При него може да се получи донякъде концентрирана сярна киселина, но примесите ще бъдат също толкова концентрирани.

Ако искате да получите концентрирана сярна киселина с висока чистота, трябва да я дестилирате. В youtube има стотици видеоклипове с инструкции как да направите това. Това обаче не е много лесно и изисква стъклен дестилационен апарат, изработен от добро боросиликатно стъкло, тъй като дестилацията се извършва при температури над 300 С.

Но ако всичко, което искате, е да направите амфетаминов сулфат от фребаза, не се нуждаете от висока чистота и този метод би трябвало да се справи.
 

ifreezeu

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 3, 2022
Messages
7
Reaction score
0
Points
1

Един ден ще трябва да използвам и това ;)

 

ifreezeu

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 3, 2022
Messages
7
Reaction score
0
Points
1

Вие, прекрасни момчета :)

Как може този процес или видеоклип да се модифицира, за да работи с L-PAC вместо с P2NP ? Това ще бъде супер готино/изумително/правилно и в крак с каузата.





P2NP1-фенил-2-нитропропен
Фенил-2-нитропропен
C9 H9 N O2
L-PACФенилацетилкарбинол
1-hydroxy-1-phenyl-propan-2-one
C9 H10 O2
 

HIGGS BOSSON

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
436
Reaction score
662
Points
93
Мислех да използвам фенилацетилкарбинол, но се оказа, че е доста трудно да се купи, веществото не се използва във фармацевтиката, а на пазара в Китай и Индия няма такова. Но дори и да го намерите, трябва да направите от него ефедерин, който може да бъде възстановен до метамфетамин.
 

ifreezeu

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 3, 2022
Messages
7
Reaction score
0
Points
1

Щях да се опитам да използвам това ръководство в бъдеще, за да го направя L-PAC ? https://www.thevespiary.org/talk/index.php?topic=12453.0

Напълно начинаещ съм в химията, но знам, че мога да сглобя парчетата с ваша помощ :)

Така че се надявам, че L-PAC с горепосочения процес може да бъде много забавен експеримент :)
 

layman

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 30, 2021
Messages
6
Reaction score
0
Points
1
Може ли някой да ме осветли за какво отговаря ГАА?
 

layman

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 30, 2021
Messages
6
Reaction score
0
Points
1
Има ли някаква конкретна причина да се предпочете изопропанолът пред етанола?
 
Top