Синтез на амфетамин чрез P2P оксимна редукция

alterego

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 8, 2023
Messages
20
Reaction score
6
Points
3
Здравейте, страхотно написано!
So manny respect for u guys bringing this up/ take time to share with us!
Но 1 нещо ме затруднява.
Този форум ме научи, че амфетаминът трябва да е бял, другите цветове са свързани с (погрешен) синтез, остатъци от прекурсор/отрова...
Знам, че е обичайно да има лека промяна в цвета на крайния продукт, но вашият краен продукт е просто пълен жълт/оранжев цвят ?
Каква е причината за това?
 

GhostChemist

Expert
Joined
Nov 20, 2022
Messages
89
Reaction score
213
Points
33
Здравейте, alterego!
Да, това е факт, чистият амфетамин има бял цвят.
Жълтият цвят на Амфетамин се дължи именно на неговото окисление.
Например по време на изпаряването на разтворителя при кипенето му и по време на съхранение с излагане на въздух.
Освен това жълтият цвят може да се дължи на примеси от железни соли и натриев сулфат.
В бъдещи изследвания ще продължим да проучваме това и ще публикуваме нови данни от изследванията.
 
View previous replies…

waltjr5858

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 5, 2024
Messages
26
Reaction score
8
Points
3
Във видеото, което споменавате, редукцията с натриев борохидрид ли е? Имам огромен проблем с този синтезһттр://.... можете ли да помогнете? Успях веднъж, а всички останали бяха неуспешни. Правил съм го достатъчно пъти, за да мога определено да отговоря подробно какво правя, така че вероятно бихте могли да помогнете доста бързо... Благодаря.
 

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
298
Reaction score
244
Points
43
2070 g Methylamine.HCl
1280 g NaOH
5000 ml метилов алкохол

Алкохолът се поставя в 10-литрова кана с добре затваряща се капачка, целият Methylamine.HCl се поставя в кана, разклаща се и се изчаква малко, докато по-голямата част се разтвори, след което кана се поставя в голяма кофа с ледена вода и се добавя NaOH на порции. Разклатете и изчакайте, докато налягането в буркана отново спадне, след което добавете следващата порция. Когато всичко е добавено и налягането е изчезнало, прецедете през голям филтър за кафе, за да отстраните солта. Изплакнете солта във филтъра с още малко метанол. Колкото е по-студено, толкова по-малко мирише, но ще мирише.
Така се получава приблизително 20 % разтвор на метиламин в метанол (тегловно, винаги е тегловно).
Този разтвор съдържа допълнително и вода, по-точно около 580 ml, ако искате да се отървете от водата, трябва да изсушите сместа със смес от KOH и CaO (негасена вар) - 2 kg от нея трябва да стигнат.
Алтернативно вместо NaOH може да се използва натриев метоксид, при което директно ще се получи безводен метиламин в метанол.
При този метод са възможни до 30 %, но той не се препоръчва. 20 % са достатъчни.
 
Top