Партиден химически реактор

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Добре, имате ли някакви въпроси?
 

Gale

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 30, 2022
Messages
85
Reaction score
50
Points
18
За предпочитане ли е да се използва фуния за добавяне с постоянно налягане или просто да се използва кръглата, която идва в комплекта, и да се прикрепи подходящ маркуч? Бях объркан, когато видях големите неща с кръгло дъно, които изглеждат като кръгли. Наздраве
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
няма разлика
 

Gale

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 30, 2022
Messages
85
Reaction score
50
Points
18
Големият е твърде висок :( той има удължител със сферичното съединение, на което се поставя кондензаторът, това го прави твърде висок. Възможно ли е да се получи някакъв адаптер от сферична към женска част и да се прикрепи кондензаторът по този начин или не е възможно? Струва ми се, че ще е по-добре, ако е просто прав поток към кондензатора. Мешалката е електрическа :/ това ще бъде ли проблем?

По отношение на редуцирането на бора, какво би могъл да понесе един 100-литров стъклен реактор наведнъж, използвайки MDP2P?
 
Last edited:

Gale

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 30, 2022
Messages
85
Reaction score
50
Points
18
Исках да кажа, че кондензаторът има мъжка връзка, която бих искал да опитам да премина към сферична към женска връзка. Изглежда, че връзката е сферична по някаква причина, може би заради разширението ?

Благодаря ви <3
 
Last edited:

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Мисля, че е по-добре да обсъдите това с доставчика на реактора. Той трябва да знае това по-добре. Какъв е проблемът с електрическата горна бъркалка?
 

Gale

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 30, 2022
Messages
85
Reaction score
50
Points
18
I
Предполагам, че пневматичната бъркалка е за предпочитане, тъй като ако има някакъв инцидент, няма да има взривоопасни изпарения, които да се доближават до електрическата бъркалка, или те са проектирани така, че да не предизвикват искри?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Вероятно те са направени така, че да се избегнат всякакви искри. По-добре е да разберете от техническо ръководство
 

Gale

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 30, 2022
Messages
85
Reaction score
50
Points
18
Партньорите не разполагат с подходящи приспособления за мен за 100-литров съд, казаха ми, че е с оперативна височина 6,5 фута, но е като 8,5 фута. Сега те прикрепиха един гаден маркуч с тиксо на него и пуснахме 1,5 кг, реакторът беше толкова студен, че поддържаше реакцията много хладна. Така че не се отделяха много изпарения. I

Сега продължават да ми казват да се оттеглям всеки път, когато достигна нова цел, преминах от 200 г на 1,1 хил. на 1,5 сега на 4, без дори да изчислявам йеилда и без подходящия ми рефлуксен кондензатор.


Наистина не искам да провеждам реакция от 4 кг с маркуч с тиксо... Маркучът дори не е вертикален, 1,5 кг в този съд може и да е добре, но 4 кг ще го нагряват и ще излизат газове и изпарения. Ще покажа на един от тях какво да прави, после ще се държа на разстояние и ще гледам шоуто, предполагам.
 

Gale

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 30, 2022
Messages
85
Reaction score
50
Points
18
Тази сутрин бях малко намръщен, това е много голям натиск, когато шефът ме притиска да увеличавам мащаба толкова бързо, без да обмислям нещата Аз съм химикът и не бих вложил собственото си pmk в тези реакции, без да отделя време да помисля за това. Бих отделил около седмица, за да проуча числата си, да направя повече изследвания и т.н.

Реакциите с 1,1 кг вървяха добре, но това беше мигновено увеличаване на мащаба до 1,1 кг х 3 наведнъж... и бъркалките се проваляха наляво и надясно, не беше готино... възнамерявах да им покажа процеса и да произведа фин продукт, който да покажа на купувачите, които в крайна сметка изхвърлиха тонове хранителни оцветители в него и го съсипаха и трябваше допълнително да пречиствам и да произвеждам готов продукт, докато увеличавам мащаба и правя по-големи реакции, което е досадно, надявах се да им покажа и след това те могат да ми помогнат да увелича мащаба и да се справят с доставките, но всичко зависи от мен, това е w.е и не ми е платена нито стотинка, но разбирам, че са инвестирали $ и ми дават възможност да се уча и да печеля $, но това трябва да е екипно усилие, имам само асистент без химическо образование, а те искат да произвеждам и обработвам 50 кг с този реактор, не изглежда невъзможно, просто няколко успешни реакции и обработки. Просто ме е яд, защото дори нямам напълно оборудвана лаборатория и химикали под ръка, мислят да купят 9 буркана мео на реакция, което не е моето нещо.
 
Last edited:

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Трудно е да си представим вашия проблем. Можете ли да покажете снимки на тези маркуч и кондензатор?
 

Gale

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 30, 2022
Messages
85
Reaction score
50
Points
18
IIm

Представете си само стъклен реактор с обем 100 л, но вместо кондензатор е прикрепен само изпускателен маркуч, но дори не работи като кондензатор, той просто изпуска газове, а маркучът хоризонталният излиза навън... Не знам

За предпочитане е този кондензатор да е прикрепен със студена вода, която да минава през него по време на реакцията, защото те не осъзнават колко много изпарения могат да излязат, може да стане горещо, когато се правят 4 кг. идиот, ако съм готов да спра реакцията, защото маркучът не си върши работата.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Доколкото разбирам правилно, имате проблем с височината на тавана на лабораторията си и височината на реактора. Можете да прикрепите този маркуч към рефлуксен кондензатор на височината на поклонника. Кондензатът можете да върнете обратно в реактора ръчно. Системата ще прилича на капана на Дийн Старк.
QH1EZyqxew
 

tucoXxX

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 29, 2022
Messages
83
Solutions
2
Reaction score
11
Points
8
Здравейте GR-30L стъклен реактор с кожух. подходящ ли е този реактор за производство на А-масло ?? Бих искал да направя синтез с NaBH4/CuCl2 от 1 kg P2NP. моля, проверете преди да поръчате . Благодаря ви
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Можете ли да го свържете, за да проверите? Има много продавачи с 30 л стъклени реактори с кожух.
 

tucoXxX

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 29, 2022
Messages
83
Solutions
2
Reaction score
11
Points
8
Благодаря ви за отговора.
 

Attachments

  • QOD5xg3y46.jpg
    QOD5xg3y46.jpg
    6.6 MB · Views: 742

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Оборудване и стъклени изделия:

Достатъчни ли са 30 л за 50 л вода?
 

tucoXxX

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 29, 2022
Messages
83
Solutions
2
Reaction score
11
Points
8
Благодаря ви за отговора. По-скоро чета всичко два пъти, отколкото да питам глупости 🤔🙃
 

tucoXxX

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 29, 2022
Messages
83
Solutions
2
Reaction score
11
Points
8
Добър ден, моля, разгледайте този реактор 50 л. подходящ ли е за моята цел? Замених го с този. така че реакторът е оборудван, вакуумна помпа, стъклени съдове, реактиви. ротовап няма да е необходим сега, нали?
 

Attachments

  • UK5ykWCQXw.jpg
    UK5ykWCQXw.jpg
    189.1 KB · Views: 321
  • OYP1wLXMtU.jpg
    OYP1wLXMtU.jpg
    189.1 KB · Views: 325

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Опитвали ли сте този синтез в малък мащаб? Реакторът е наред.
 
Top