Изомеризация на канабидиола (CBD) до психоактивни канабиноиди

MuricanSpirit

Don't buy from me
New Member
Joined
Nov 6, 2021
Messages
73
Reaction score
48
Points
18
И така, сега смесих 20 г сода за хранителни цели (така или иначе се прецаках преди, така че защо да не продължа). Разбърквах я с бъркалка в продължение на около 1 ч. Нямаше достатъчно етанол, за да се отдели, така че добавих (преди разбъркването) 40ml етанол.

J0vNamVctE


Отстраних горния слой със спринцовка - смешно, в крайна сметка той беше 50ml, така че около 13ml все още са заседнали в содата - и го хвърлих в тенджера за готвене (най-ниска точка на нагряване 56°).


SoG74csAHi


Съвсем скоро ще пуша тази гадост. Все още мирише, но много по-добре от преди.
 

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
730
Reaction score
1,021
Points
93
Благодаря ви за доклада! Друг път ще се справя по-добре.
 

MuricanSpirit

Don't buy from me
New Member
Joined
Nov 6, 2021
Messages
73
Reaction score
48
Points
18
Въпрос относно метод с HCL:

Какво се случва с HCL, когато се нагрее до ~70°? Не се ли изпарява по време на реакцията (4h-12h++)? Знам, че HCL променя температурата си на кипене в зависимост от концентрацията си, но не знам как точно става това.

Друг въпрос: Как все пак ще отстраним HCL след края на реакцията?
 

Hans-Dietrich

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 4, 2021
Messages
47
Reaction score
44
Points
18
Няма как да стане. По-точно трябва да се каже, че не трябва да има свободна киселина. Ако след получаването на хидрохлорида остане излишна киселина, тогава веществото може да се разтвори в етанол и етанолът да се изпари при леко кипене.
 

MuricanSpirit

Don't buy from me
New Member
Joined
Nov 6, 2021
Messages
73
Reaction score
48
Points
18
Какво представлява свободната киселина?

Така че, ако ви разбирам правилно, при нагряване на етанол с HCL тогава HCL трябва да се изпари? Не ме интересува дали ще загубя етанол.

Разбира се, при рефлукс тогава HCL ще спадне обратно при подходящи условия с ниска температура в хладилника?

И сега знаете защо питах за затворена система, притеснявам се, че HCL ще се изпари.
 

MuricanSpirit

Don't buy from me
New Member
Joined
Nov 6, 2021
Messages
73
Reaction score
48
Points
18
Дали някъде тук не е допусната грешка в изчисленията:

1. 1 g CBD е добавен към 35 ml 95% етанол в 50 ml RBF.
2. Поставя се в гореща водна баня при 70 *С.
3. След като CBD се разтвори, към разтвора бяха добавени 47,3 ml 37% солна киселина, като крайната концентрация на разтвора беше 0,05% HCl с pH по-малко от

Не трябва ли да бъде "След като CBD се разтвори, към разтвора бяха добавени 0,0473 ml 37% солна киселина, като крайната му концентрация беше 0,05% HCl с pH по-малко от"?
 
Last edited:

Hans-Dietrich

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 4, 2021
Messages
47
Reaction score
44
Points
18
Свободна киселина - така тя остава в разтвора, но не влиза в реакция. По принцип HCl е газ. В този случай, ако съм разбрал всичко правилно, в крайния продукт има ясни следи от HCl. За да ги отстраните, можете просто да смесите продукта с етанол и след това да го изпарите. Киселината ще се изпари с парите на етанола.
 

MuricanSpirit

Don't buy from me
New Member
Joined
Nov 6, 2021
Messages
73
Reaction score
48
Points
18
1. Почистете цялото оборудване с чист етанол (не с почистващ спирт, защото той съдържа вещества, които ви карат да клюкарствате)
2. Използвайте ~99,84375ml 96% етанол, смесен с 12g 99,7% CBD
3. Подготвих водна баня при 70° (не съм сигурен дали водната баня е настроена правилно, проверете снимките, но водата е по-висока от етанола)
4. Междувременно разтворих CBD с етанол
5. Когато водната баня беше на 70°, поставих в нея "гангста рефлукс".
6. След 10-20 минути добавих ~0,15625 ml 32% HCL.
6. Сега: Оставям да престои около 12h 17h
6a. Сега: Сменете водата през около 2h с нов лед (знам, че сухият лед е по-добър, защото се допира директно до "хладилника").

Вижте прикачен файл 3017
 
Last edited:

MuricanSpirit

Don't buy from me
New Member
Joined
Nov 6, 2021
Messages
73
Reaction score
48
Points
18
6c. Сместа промени цвета си след около 4 ч до по-оранжево/жълто
6г Сместа промени цвета си след около 12 ч. до по-червен/кафяв
7. Сместа беше поставена върху гладка стъклена посуда (лесно се надрасква, импрегнирането е на другата страна, така че е напълно "гладка")
8. Исках да изпаря останалия етанол при 60°, но не успях, защото "температурната пръчка" не беше поставена правилно, така че я прегрях (все пак не закипя) и етанолът се изпари много по-бързо от очакваното и съм сигурен, че много от продукта се е загубил тук поради прегряването
9. Оставете го да се охлади, докато се затопли/затопли, така че все още е повече или по-малко течност, цветът е същият, както се очаква в патроните с THC, мирише като съдържанието на патроните с THC
10. Охлажда се напълно до стайна температура (22°) и е твърдо тяло

Сега ще го надраскам, ще го сложа по някакъв начин в патрон или в крек тръба и ще го изпуша. Добивът не е голям, но ще се справя по-добре следващия път.

Вижте прикачен файл 3124

11. Загрявам всичко до 85°С, за да го събера като течност, ако залепне, защото е много лепкаво, тогава може да се използва гореща лъжица, за да се събере останалото нещо.

Редактиране: Добивът беше 10,2 г и малко остана в "изпарителното стъкло", което е много по-добре, отколкото очаквах. Страхувах се, че прегряването може да е унищожило някои от продуктите, но изглежда, че повечето от тях са оцелели.

Току-що го пушех с вейп при 226°C и човече, добър е, сериозно, адски добър е, прави хайп и blablabla, хахахах, аз съм rly fucking happy, толкова щастлив, че членът ми е твърд като ебане. Може би е плацебо, но не мисля така, нека пуша още малко, за да съм 100% сигурен.
 
Last edited:

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
730
Reaction score
1,021
Points
93
Добра практика! Продуктите за изомеризация по доклади наистина дават "високи" ефекти
 

MuricanSpirit

Don't buy from me
New Member
Joined
Nov 6, 2021
Messages
73
Reaction score
48
Points
18
Определяне на съдържанието на CBD Тест с алкални лъчи:

Можете да го използвате, за да определите дали продуктът ви съдържа 50% или повече CBD.

1. Пригответе реактив с 5% калиев хидроксид в етанол по тегло, напр. 1g KOH към 24ml/19g етанол
2. Хвърлете продукта си в реактива
3. Дайте му няколко минути (реакцията трябва да протече "мигновено").
4. Ако той се превърне в червен/виолетов цвят, значи концентрацията на CBD е висока (50%+).

Примерна снимка:


WMZyh2UAQv

Източник: https://www.reddit.com/r/delta8testing/comments/pn9azd
 

MuricanSpirit

Don't buy from me
New Member
Joined
Nov 6, 2021
Messages
73
Reaction score
48
Points
18
Защо продуктът ми е толкова мътен, а не златист/бял?

Външен вид в различни обеми:

Един и същ продукт в различни обеми:

XN9wgJUMkt


Светлината може да промени външния вид:

Един и същ продукт с различни източници на светлина:

AimP98D6sY
Lgx3KT45ZG


Измиване с етанол за премахване на "мътността"

Не съм сигурен защо може да се случи това, но си представям, че съдържанието не е с еднаква плътност (смесени са продукти с различни масла):

3naRqNV5Bh


Измийте го с етанол, докато стане прозрачен.

Защо разтворът ми е червен?

Естественият цвят на THC Delta 8 е розов/червен, но на пазара можете да намерите златисти и прозрачни на вид продукти, тези продукти са били "избелени" (изглежда, че има разлика между истинското избелване като химически процес и "избелването" по отношение на това нещо да изглежда по-ясно).

Има и други фактори, които също играят роля за цвета на вашия продукт:

- Окисляване: Окисляването може да добави повече жълто към вашия продукт.
- Топлина: Топлината: добавя повече кафяво/червено към вашия продукт.
- Промените в рН и рефлуксът могат да доведат до розово оцветяване на екстракта.

Как да "избеля" продукта си в златист/ясен на вид продукт (не се препоръчва):

Прозрачните продукти почти винаги се считат за по-чисти (въпреки че технически не са).

Един от най-простите методи за получаване на делта 8 THC е рефлуксът на екстракта с бентонитова глина. Този метод е евтин и все пак може да доведе до замърсяване на крайния продукт, при което се получава бистър екстракт.
Избелването на бентонит не е избелване.

Бентонитът се описва като "избелващ" не защото съдържа белина, а защото има определени характеристики, които му позволяват да свързва и отстранява цветните частици. Резултатът изглежда така, сякаш нещо е било избелено, но за постигането на тези резултати не са необходими неприятни химикали.

Бентонитовата глина е напълно инертна - това е същото вещество, което се съдържа в калните или глинените маски за домашна грижа за кожата.
 
Last edited:

MuricanSpirit

Don't buy from me
New Member
Joined
Nov 6, 2021
Messages
73
Reaction score
48
Points
18
Възможно ли е да се използва денатуриран алкохол?

Очевидно зависи от това какъв вид отблъскващи агенти (напр. горчиви вещества) са били добавени. В моя случай 100 литра "етанол" ще съдържа 4 литра вода, 3 литра изопроил алкохол, 3 литра метилетилкетон (бутанон ), останалото е истински етанол.

Чистотата би била техническа.

Въпросът ми е дали метилкетонът (бутанон) ще остане в разтвора или ще се изпари?

Температурата на кипене на Метилкетон (Бутанон) е 79,64°C, но когато се смесва с Етанол, тя е много близка до температурата на кипене на Етанол.
 

Uncle Lee

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 1, 2022
Messages
44
Reaction score
50
Points
18
Изомеризация на CBD в THC с помощта на лимонена киселина

Моля, бъдете безопасни, поне се преструвайте, че сте професионален химик, когато правите експеримента, носете очила и ръкавици и имайте под ръка пожарогасител

Важно е да се отбележи, че този процес е предназначен за използване на леснодостъпни материали и реактиви и за възможно най-ефективно преобразуване на CBD в THC, както по отношение на добива, така и по отношение на времевата ефективност, и не е сравним с професионалните лабораторни техники.

Реактиви.
Лимонена киселина
CBD
Дестилирана вода
Натриев бикарбонат или натриев карбонат
Неполярен разтворител

Оборудване:
Малка колба (не пълнете колбата за кипене повече от половината)
малък кондензатор на Лейбиг (200 mm е достатъчен)
Малка помпа за кондензатора, може да бъде аквариумна помпа
Малка тръбичка за монтиране на кондензатора
Малка кофа, в която да се постави помпата
източник на топлина, подходящ за колбата, за предпочитане нагревателна риза с магнитно разбъркване
PH тест лентички
Везна с точност до грам
фуния за дозиране


Изомеризация.

Определете размера на партидата си и след това определете колко вода искате да използвате. Можете да стигнете до 1 грам H2O:1 грам CBD, но можете да използвате и повече вода, за да направите механиката малко по-лесна. За партиди от 1 г обикновено използвам 5 г вода, а за партиди от 5 г обикновено използвам 10 г вода.

Добавете желаното количество дестилирана вода към колбата за варене, като използвате малка бъркалка. За целта добавете поне 15% от теглото на водата към безводна лимонена киселина, хранителна. (Така че 1 г вода ще съдържа 0,15 г лимонена киселина, няма значение колко CBD използвате). Прикрепете рефлуксния кондензатор към колбата и го закрепете с метални щипки и скоби за тръби. Напълнете кондензатора и оставете аквариумната помпа да работи непрекъснато. Включете разбъркването на ~75 об/мин, загрейте до ~120С и доведете разтвора до кипене. Охлаждайте в продължение на 4 до 12 часа, в зависимост от желаната смес CBD/D8/D9. Колкото по-дълго трае реакцията, толкова повече D8 ще получите и толкова по-малко D9. Аз предпочитам около 8 часа. Можете да проведете тестове на малки партиди, за да видите какво време на претопяване ще даде желания от вас продукт. Ако искате 100% D8, проведете реакцията за 10-12 часа или докато тестът е отрицателен.

След обработката.

Неутрализация: След като изтече определеното време, изключете източника на топлина и оставете разтвора да се охлади до стайна температура. Не забравяйте, че целта ви е неразтворима във вода и е твърдо тяло при стайна температура. След охлаждане в колбата ви трябва да има големи парчета твърд продукт, които да плуват в горната част на водата и да са притиснати към стените на колбата. Неутрализирайте лимонената киселина с малко натриев бикарбонат (3 мола натриев бикарбонат към 1 мол лимонена киселина). Можете да добавите бикарбоната директно към разтвора и да проверите рН или да приготвите концентриран разтвор на бикарбонат и да го добавите към колбата, като разликата е малка. Тествайте с pH хартия, за да потвърдите, че pH е ~7 (не е необходимо да е точно, 6-8 е добре).

Екстракция.

След това в тази колба добавете част от NPS. ще трябва да експериментирате, за да видите точно най-малкото количество, което можете да използвате, но вашата целева молекула е лесно разтворима в DCM или EtOAc при стайна температура. за партида от 5 g обикновено използвам ~20-30 ml DCM. завъртете NPS и ще видите, че вашият продукт се е разтворил. Отделете водната фаза и я изхвърлете (аз правя това в делителна фуния). Измийте NPS с равно количество dH2O (20 ml NPS с 20 ml dH2O), за да отстраните всички примеси, които са физически уловени/затворени в продукта. Повторно разделяне. Ако органичната фаза стане мътна, тя е абсорбирала известно количество вода. Изсушете с MgSO4, докато разтворът се избистри отново. Декантирайте или филтрирайте, за да отстраните MgSO4.

Изолирайте продукта.

Вашият продукт вече е разтворен в NPS. В идеалния случай можете да извлечете и рециклирате този NPS, като по този начин значително намалите разходите и въздействието върху околната среда. Ако това не е възможно, можете просто да загреете разтвора, за да позволите на NPS да се изпари. Извършете тази операция в добре проветриво помещение
 
View previous replies…

Dr.Chocolate

Don't buy from me
Member
Joined
Apr 24, 2023
Messages
3
Reaction score
0
Points
1
Колко време ще трябва да рефлуксирам, за да получа d9, ако използвам сярна киселина и етанол?
 

Python

Don't buy from me
Member
Joined
May 13, 2024
Messages
2
Reaction score
0
Points
1
Опитах това и получих само златиста гьочкова паста, не знам дали просто трябва да я оставя да изсъхне още малко, но не изглежда да е използваема по никакъв начин, къде може да съм я объркал според вас?
 

Uncle Lee

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 1, 2022
Messages
44
Reaction score
50
Points
18
Няма съмнение, че ако CBD е законно във вашия район, а THC е скъп във вашия район, човек може лесно и бързо да използва CBD за производство на THC чрез изомеризация в домашна лаборатория. Произвел съм много продукти с THC и с удоволствие ще отговоря на някои въпроси за вас.

Бих искал да попитам всички вас колко струва закупуването на CBD на килограм във вашия район?

Моят район има някои предимства и се надявам в бъдеще да мога да продавам CBD и оборудване за електронни цигари за THC масло за електронни цигари във форума и да науча хората на по-добър процес на изомеризация : )
 

thcman

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 11, 2022
Messages
18
Reaction score
0
Points
1
Може ли някой да ми помогне с метода на оцетната киселина Практикувам в малки количества и имам положителни резултати с изомеризацията на силното thc, но премахването на продуктите I belive sodium acetate was trapped in the product and with out using bicarb and just boiling off at high temp it was mildly vinegar, done anyone know anything or have any tips
 

Uncle Lee

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 1, 2022
Messages
44
Reaction score
50
Points
18
Мисля, че трябва да използвате бикарбонат, за да неутрализирате оцетната киселина, след това да използвате NP, за да извлечете thc, след това да изпарите NP, за да получите продукта, ако химикалите са трудно достъпни там, където сте, можете да опитате метода на лимонената киселина


Мога ли да ви попитам каква е цената на cbd във вашия район?
 

thcman

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 11, 2022
Messages
18
Reaction score
0
Points
1
Използвах натриев бикарбонат при втория си опит и крайният продукт thc беше солен, първия път просто го сварих на 100 С с много етанол и двете работиха и ме накараха да се изкефя, годен за консумация, но не вярвам, че ще е безопасен за изпаряване или пушене, cbd е много разнообразен, особено през лятото може да се получи килограм за 100 паунда в Европа и Азия, но аз плащам около 370 за килограм
 

Uncle Lee

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 1, 2022
Messages
44
Reaction score
50
Points
18
Продуктът ви има солен вкус, защото не сте пречистили ТХК, ако използвате безводен етанол като реакционен разтворител и оцетна киселина като катализатор, трябва да изпарите разтворителя, докато продуктът стане едва течен, след това да добавите вода и да екстрахирате с неполярен разтворител, след това запазете неполярния разтворител, можете да измиете органичната фаза с вода, след това изсушете и изпарете органичната фаза с безводен натриев сулфат или безводен магнезиев сулфат, теоретично това, което ще остане, ще бъде чист THC, всички ацетати, малки количества алкохол и оцет са останали във водата.

Мисля, че би било по-добре да използвате лимонена киселина, ако можете да я получите

Мислех, че CBD е скъп в по-голямата част от Европа и донякъде обмислях да продавам това вещество преди
 

thcman

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 11, 2022
Messages
18
Reaction score
0
Points
1
Може ли някой да ме запознае със стъпките или видеоклип как да премахна киселината и да пречистя thc
 
Top