Често задавани въпроси за синтез на GHB (гама-хидроксибутират)

TheWaterman

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Aug 4, 2022
Messages
158
Reaction score
48
Points
28
Здравейте, имам въпрос относно процеса на Санд Майер. Ще приключа ли с процеса, оставяйки ми само GBL, ако спра след стъпка 4 в частта за екстракция, тъй като изглежда, че всичко след това го превръща в GHB?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Здравейте, Ако ви разбирам правилно, искате да получите GBL чрез реакция на Сандмайер. Да, можете да го получите на 4-та стъпка.
 
View previous replies…

Jeffrey B.

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 25, 2023
Messages
10
Reaction score
2
Points
3
Съжалявам, че закъснявам, но имам подобен въпрос по отношение на този маршрут.
1. Дестилираме ли GBL направо от РМ в стъпка 1а? Ако е така, нашият GBL в азеотроп с вода ли е? И как би било възможно това, ако той е разтворим в неполярни разтворители?
2. Ако просто съберем продукта до стъпка 4 чрез екстракция с DCM от РМ (и може би чрез дестилация, както е споменато по-горе), би трябвало да можем да го превърнем в каквато и да е сол на GHB, която желаем, нали?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Здравейте
1. да, директно. Има описание на процеса, не се образува азеотроп.
2. най-добрият начин е представен, можете да направите своя начин, но той ще е по-лош заради страничните продукти
 

Rumpelstiltskin

Don't buy from me
New Member
Joined
Apr 11, 2023
Messages
1
Reaction score
0
Points
1
Каква е температурата на реакцията на Naoh с GBL. Защото кипенето не е добро, но как тогава да разберем, че реакцията протича.

С други думи. До каква температура трябва да доведа и държа реакционната смес ?
 

DMTCalendar

Don't buy from me
New Member
Joined
May 23, 2023
Messages
1
Reaction score
0
Points
1
Подобно на .. бих хвърлил един рефлуксен кондензатор за известно време. Никога не съм изгарял GHB до отвратителната пластмаса... може би 100 °С, след това изчакайте 30 м и проверете PH отново... охладете пробата, на която правите ph ing, до стайна температура... играйте на ухо... регулирайте топлината внимателно... водете дневник, за да можете да подобрите уменията си... Винаги използвайте GBL, за да регулирате, ако разполагате с него (според мен). Похвала, леля Б, развратна богиня.
много любов, (малко приятелска завист, хехе)
chemmy
 

Katty Korner

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 17, 2022
Messages
75
Reaction score
10
Points
8
При реакцията на бромомаслената киселина с натриев етоксид може ли тя да стане по-"гъста"?

За мен 60 грама в 500 мл разтвор на етоксид не е идеално, ако може да се каже, че е двойно повече или повече, тогава мисля, че можем да говорим.

Може ли това да се направи с по-висока концентрация на разтвора на натриев етоксид, за да стане "по-плътен" от гледна точка на това колко реагенти и продукт могат да се получат? Какво е процентното съдържание на първоначалния разтвор, както е посочено в публикацията?
 

Irving Langmuir

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 23, 2024
Messages
9
Reaction score
5
Points
3
Бих посъветвал всеки, който се опитва да синтезира GHB чрез GABA, да бъде много внимателен за помощните вещества, добавяни към GABA (ако я купувате като хранителна добавка, например), тъй като някои от тях правят GABA неразтворима във вода.
 

TheAlchemist23

Don't buy from me
Resident
Language
🇮🇹
Joined
May 24, 2023
Messages
5
Reaction score
2
Points
3
Буквално първият ми синтез през 2006 г. Все още си спомням хиперпростотата при извършването на този синтез на една стъпка от бутиролактон до натриев оксибат; тогава използвах маршрута за синтез "Chems-R-Us", който работеше чудесно. След повече от 300 съединения, тествани в рамките на 15-16 години, NaGHB остава, особено когато е съчетан с горна (DYOR, бъдете безопасни, момчета), една, ако не и най-прекрасната комбинация за отдих някога. Нито един габапентиноид никога не е предоставял еуфория, като същевременно е предизвиквал нулев махмурлук, както този чудесно прост ендогенен въглехидрат!
 

Jorg

Don't buy from me
Member
Joined
Apr 14, 2024
Messages
16
Reaction score
12
Points
3
Има ли начин да се направи реакция на Сандмайер без дестилационен апарат? Успях да счупя моя... Толкова ли е мръсен Gbl по този метод?

 

diyguy

Don't buy from me
New Member
Joined
May 5, 2024
Messages
4
Reaction score
0
Points
1
Здравейте, момчета, занимавам се с голям проблем с upscalling за моето производство на GHB. Кам вие, момчета, да погледнете може би?


Благодаря ви
 

Win Win

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 10, 2023
Messages
100
Reaction score
4
Points
18
Здравейте, господине, ако моят гбр е натриев, може ли да се използва?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Здравейте, GBL не може да бъде натрий. Натрият е метал, докато GBL е органично вещество.
 
View previous replies…

Win Win

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 10, 2023
Messages
100
Reaction score
4
Points
18
Купих, че е под формата на прах. Може ли да се използва?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Вероятно имате предвид γ-хидроксибутирова киселина с CAS номер502-85-2, а не GBL.
Да, можете да я използвате.
 

Win Win

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 10, 2023
Messages
100
Reaction score
4
Points
18
Моят е
Y-бутиролактон (лактоза с 4-хидроксибутирова киселина - cas no: 96-48-0. Същото нещо ли е?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Не, това вещество е течно.
 

Win Win

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 10, 2023
Messages
100
Reaction score
4
Points
18
Но моят е наистина прашен. Прахът и течността също са еднакви, нали?
 

Win Win

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 10, 2023
Messages
100
Reaction score
4
Points
18
Крайният продукт според вашата рецепта е течен или кристален?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Разбирате ли английски език?
 

Win Win

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 10, 2023
Messages
100
Reaction score
4
Points
18
Не разбирайте
 

Irving Langmuir

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 23, 2024
Messages
9
Reaction score
5
Points
3
Аз следвах синтеза перфектно и тук ще обясня как пречистих крайния продукт.
Действително след синтеза полученият NaGHB беше кафяв. Струва си да се отбележи, че не бях дестилирал GBL (GBL беше жълт) и че дестилацията без вакуум изглежда го разлагаше, тъй като ставаше все по-оранжев/кафяв
Така че разтворих кафявия NaGHB в минимално количество безводен метанол (безводният етанол също върши работа). Важно е да е безводен. Всичко, което не се разтваря, се изхвърля. След това добавих ацетон и се образува бяла утайка. Добавя се още ацетон, докато всички NaGHB се утаят. Примесите остават разтворени в разтвора. Утайката се филтрира във вакуум и се промива с ацетон, като остава бял NaGHB. Остатъчният ацетон се изпарява от NaGHB. Температурата на топене е точно тази на NaGHB.
Използвах този метод, тъй като имах проблеми с правилната рекристализация, при която се получи чист продукт.
 
Top