Киселинно-основно извличане на кратом

OttoBulletproof

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 2, 2023
Messages
18
Reaction score
15
Points
3
Може ли за извличането да се използва нафта?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
вероятно да
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Споделете резултата си тук или моля.
 

OttoBulletproof

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 2, 2023
Messages
18
Reaction score
15
Points
3
Опитах се да следвам вашите стъпки днес.
Z3AVCkId1X

30 г листа от кратом на прах бяха добавени към колба на Ерленмайер с вместимост 1 л и 200 мл 5% оцет. Сместа се разбъркваше на магнитна бъркалка за около 15 минути, докато не се появиха повече бучки прах от Kratom.
D68Jn3pgmh

Добавят се 200 ml топла вода dH20 и сместа се поставя на гореща водна баня, като температурата се поддържа между 60 и 80 °C.
YqOUhdC3Sl

Не измерих количеството на натриевия хидроксид, но мисля, че беше около 7-8 лъжици. Сместа стана червена/магента. Опитах се да измеря ph, но кратомът винаги попадаше на лентичките за ph и правеше резултатите неясни, така че просто предположих.
Q5VgFYEtJ8
MVXgCw3NLD

След един час в горещата водна баня добавих 40 ml нафта.
CTsV4HA5nJ

Излях нафтата в сместа, разбърках я и я оставих да престои 15 минути. Нафтата стана много тъмна и вече не се виждаше. Вероятно имам емулсия. Добавих малко NaCl и се опитах да разбия емулсията с приложението за вибратор на телефона си. Не знам дали се е разпаднала напълно. Сложих нафтата в съда и я оставих да изсъхне при отворени прозорци и вентилатор.
Ge5EZJ2p6n

След две издърпвания успях да изкарам от съда само това грозно на вид вещество. Къде сбърках?

KsXvlygR6D
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Здравейте, съжалявам за дългия отговор.
Това са трапезни лъжици или чаени лъжички? Мисля, че беше твърде много.
Опитвали ли сте да използвате това нещо? Вероятно вашият продукт е там, в тези мазни сополи. Просто трябва да го кристализирате. Можете да повторите процедурата с ксилол, ако не разполагате с толуол. Вероятно разтворителят играе ключова роля тук.

Добавете супена лъжица ксилол към този продукт и се опитайте да го надраскате със стъклена пръчка или вилица върху керамична или пирексова чиния. Трябва да се появят малки кристали.
 

HIGGS BOSSON

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
435
Reaction score
659
Points
93
Екстрактът от кратом, който купих за себе си, изглеждаше точно така. Те не бяха кристален прах, а приличаха на сгъстена смола с почти черен цвят.
 

OttoBulletproof

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 2, 2023
Messages
18
Reaction score
15
Points
3
Настолни лъжици. Опитах го така и имаше малка, но известна активност. Чел съм, че нафтата всъщност извлича само мазнините от кратома и само незначително количество алкалоиди. Но беше забавно да опитам отново малко любителска химия. :)
 

Mr. F

Don't buy from me
Member
Joined
Jan 18, 2023
Messages
3
Reaction score
2
Points
3
Възможно ли е с този метод да се извлече и алкалоидният микс от мак (морфин, тебаин, ..)?
 

JimmyyJammzz

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 22, 2022
Messages
1
Reaction score
0
Points
1
Това е доста спретнато. Аз съм много млад химик, но това изглежда достатъчно лесно, за да не бъде дори предизвикателство. Вълнувам се да го изпробвам.
 

Agilent1100DAD

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 27, 2022
Messages
30
Reaction score
74
Points
18
@G.Patton Преди време се занимавах доста с екстракция на кратом/кавалактон. Разработвах система за сублингвално доставяне на 7-OH митрагинин за лечение на опиоидна зависимост и трансдермален пластир с дихидрокавен за спиране на тютюнопушенето. Фокусът на тази публикация ще бъде върху екстракцията на кратом, въпреки че същите "открития" относно подобрените методи за екстракция могат да се приложат и за кава. Иска ми се да си спомня достатъчно от моята процедура, за да напиша пълен доклад... но въпреки това ще споделя някои снимки, които направих по време на процеса. Също така успяхме да измислим добър и надежден количествен анализ за определяне на алкалоиди като коринантеин, 7-хидроксимитрагинин, изокоринантеин, митрагинин, пайнантеин, спецоцилиатин и спецогинин. Свързахме Agilent 1100 с трикратен четирикратен масспектър. Колоната беше Waters Acquity BEH C18 (1,7 μm, 2,1 × 100 mm), а мобилните фази бяха амониево-ацетатен буфер (А) и ACN (В). Разработихме също така метод за разделяне и количествен анализ на повечето кавалактони, като дезметоксиянгонин, дихидрокавен, янгонин, каваин, дихидрометистицин и метистицин; което беше истинска болка в задника. За съжаление не разполагам с хроматографите за анализ на кава.

Di9teSzX24

Спомням си, че успях да отделя и събера около 50 mg пречистен пайнантеин чрез светкавична хроматография и това разтърси света ми. Иска ми се пътищата за синтез да не са толкова сложни за тези съединения!! По-долу е моята нова система за флаш хроматография. Използвах перисталтична помпа с цифрово управление и редисеп флаш колона.

CMJ5WYPA7e



Връщайки се към екстракцията на кратом, най-добрият първоначален метод за екстракция, който открих, беше да взема прахообразния кратом и да добавя към него етилов ацетат. Използвахме 5-литрова реакционна колба с единично гърло 24/40. Използвахме комбинация от сониране и нагряване с рефлуксен кондензатор. На снимката по-долу екстракцията на кратом е разположена вляво, а екстракцията на кава - вдясно.

RuVUl65Y8M


След това филтрирахме, изпарихме разтворителя и направихме някакъв вид А/В екстракция. В крайна сметка получихме тези тъмнозелени кристали, показани на снимката по-долу.

BV1fU7qnvk


И накрая, спомням си, че зазимяването/разтопяването на остатъците от кратом и кава работи много добре
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Можете ли да ми разкажете малко повече за хроматограмите? Интересува ме картината: това хроматограми на всяка проба от една партида ли са, това различни партиди ли са?
 

Agilent1100DAD

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 27, 2022
Messages
30
Reaction score
74
Points
18
Нека прегледам лабораторните си записки и ще ви отговоря
 

curiousgeorge

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 7, 2023
Messages
10
Reaction score
5
Points
3
Именно от това забогатя ОПМС КРАТОМ, като го пусна на свободния пазар преди всички останали.
 

Agilent1100DAD

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 27, 2022
Messages
30
Reaction score
74
Points
18
Да, въпреки че съм голям почитател на снимките и капсулите на черните опери.
 

Mr. F

Don't buy from me
Member
Joined
Jan 18, 2023
Messages
3
Reaction score
2
Points
3



 

Attachments

  • lKAh8eLYGz.jpg
    lKAh8eLYGz.jpg
    6.1 MB · Views: 668

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Здравейте, имам нужда от повече входни данни, за да ви помогна. Моля, напишете тук вашата процедура стъпка по стъпка. Всъщност изглежда хубаво, прекристализирайте го.
 

Mr. F

Don't buy from me
Member
Joined
Jan 18, 2023
Messages
3
Reaction score
2
Points
3
Първоначално се опитах да разтворя 40 г кратом на прах в 200 мл оцетна киселина 5%, което не се получи според очакванията, защото той все още беше твърд и не беше в разтворено състояние, затова добавих още 200 мл от киселината и разбърках сместа за няколко минути на магнитна бъркалка. След това добавих 200 ml топла/гореща дестилирана вода и разбърках за още 5-10 минути.

След това направих разтвор на NaOH (но с нормална вода вместо с дестилирана, защото не се сетих, че водата в разтвора на NaOH също трябва да е дестилирана 😃) и добавих около 300 ml от него, защото отначало използвах по-малко NaOH в разтвора и pH не се повиши толкова бързо. Последното измерване на рН беше около 12-13, като разтворът имаше тъмночервен до кафеникав цвят.

След това оставих разтвора да се разбърква за около час и го поддържах топъл с нагревателната плоча върху магнитната маса за разбъркване.

След това добавих около 40 ml толуол, разбърках добре и оставих двете фази да се разделят за няколко минути. Взех толуеновата фаза с пастьорпипета (което беше адски трудна процедура, следващия път ще използвам разделителна фуния) и я пуснах в плосък пирекс от стъкло. Екстрахирах още два пъти с 40 ml толуол.

Оставих разтворителя да се изпари през нощта навън и след това остъргах тънкия слой, който беше останал, с бръснарско ножче. Получих P
на прах, който беше малко по-тъмен от този на снимката, която публикувах.

Разтворих праха в 20 ml ацетон, филтрирах го и отново го поставих върху пирекс с глазура. След като ацетонът се разтвори, получих този оранжев прах с няколко кристалчета в него, който мирише на цветя, както сте описали в основния пост. Все още не съм го претеглил, защото искам да направя още едно промиване с Aceton, надявайки се да получа по-добри кристали.
 
Last edited:

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Процедурата ви изглежда правилна. Можете да използвате филтрирана вода от чешмата. Няма проблеми.
 

Sir_Smokealot

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 21, 2023
Messages
8
Reaction score
4
Points
3
@G.Patton Мога ли да използвам и ксилол вместо толул?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Здравейте, какво е това? Толкова ли имате предвид? Да, мисля, че може да се използва ксилол.
 
Last edited:

Sir_Smokealot

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 21, 2023
Messages
8
Reaction score
4
Points
3
Искам да кажа дали мога да използвам диметилбензол вместо толуен? (Надявам се, че сега преводът е правилен😅)
 
Top