Киселинно-основно извличане на кратом

PossumKid

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 17, 2022
Messages
14
Reaction score
7
Points
3
Имах известен успех с ултравиолетови лъчи, h2o2, както и с биоконверсии, използващи Aspergillus oryzae.

Какви методи сте изпробвали вие?
 

NevaBetta

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 4, 2023
Messages
2
Reaction score
1
Points
1
Хей, опосум! Бихте ли могли да разясните по-подробно вашия метод с h2o2?

Аз самият ще се опитам да го направя само с h2o2, но и с h2o2 и белина.

Можеш ли да споделиш какво си използвал, както и колко време си пускал RX? Имам малко 36% митрагинин, с който искам да си поиграя и да се науча да конвертирам в добър добив.

Имам и розов бенгал, който имах късмета да купя, така че работя и върху опитите за фотоокисление. Преди няколко минути оставих коментар в тази тема. Все още работя върху обработката за отстраняване на страничните продукти и нереагиралия розов бенгал от алкалоидите.

Всякакви подробности ще бъдат оценени. Ще записвам и публикувам всеки метод и резултатите през следващите няколко седмици, като се надявам на добър успех!

Благодаря!
 

Sir_Smokealot

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 21, 2023
Messages
8
Reaction score
4
Points
3
@G.Patton Мога ли да използвам и ксилол вместо толул?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Здравейте, какво е това? Толкова ли имате предвид? Да, мисля, че може да се използва ксилол.
 
Last edited:

Sir_Smokealot

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 21, 2023
Messages
8
Reaction score
4
Points
3
Искам да кажа дали мога да използвам диметилбензол вместо толуен? (Надявам се, че сега преводът е правилен😅)
 

NevaBetta

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 4, 2023
Messages
2
Reaction score
1
Points
1
Добре момчета. Наскоро се сдобих с малко розов бенгал и направих много проучвания как мога да преобразувам МИТ в 7-о място.

Възнамерявам да използвам

95% етанол
36% екстракт от MIT

Ето метода от патента, който намерих


7-хидроксимитрагинин: Фотоокисление на въздух. Разтвор на митрагинин (319 mg, 0,800 mmol) и розов бенгал Na сол (8,0 mg) в
MeOH (1,6 ml.) е облъчен с 500 W халогенна лампа при 0 °C под въздух в продължение на 32 h. Добавени са допълнително MeOH (5,0 ml) и разтвор на Na2SO3 (504 mg, 4,00 mmol) във вода (4,5 ml) и розовата смес е разбърквана енергично при стайна температура, докато масспектрометрията покаже изчезването на междинния продукт хидропероксид (23 h).
След това реакцията се разрежда с вода (20 ml) и се екстрахира с Et20 (3 x 20 mL). Комбинираните органични вещества се промиват с вода (2 x 20 mL) и солен разтвор (20 mL), изсушават се над Na2SO4 и се концентрират, за да се получи пенесто оранжево твърдо вещество (215 mg). Този материал се пречиства чрез колонова хроматография (6:4 хексан:EtOAc + 2% Et;N), за да се получи
чист продукт като жълто аморфно твърдо вещество (114 mg, 34 %) със спектрални свойства, идентични с материала, получен при окислението на PIFA (по-горе).

Имам обаче няколко въпроса.

Как вие бихте направили тази реакция? Планирам да използвам етанол вместо метанол.

Има ли някой идеи как да се отдели розовият бенгал от алкалоидите, което не включва колонна хроматография?

Някой успявал ли е да преобразува успешно 7-о с h2o2 и натриев хипохлорит? Ще се радвам да чуя вашия процес, тъй като и аз ще се опитам да го направя!

Моля, помогнете! Ще опитам и ще направя грешка, но бих се радвал на обратна връзка, тъй като никога не съм работил с фотосенсибилизатори.
 

MorphinianDesign

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 8, 2024
Messages
5
Reaction score
2
Points
3
Опитвали ли сте се вече да извършите превода? Аз ще направя същото, след като се справя с извличането на Мит. Абсолютно обожавам ефекта на 7-OH
 

Plinius

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 1, 2023
Messages
36
Reaction score
15
Points
8
Напълно се провалих при екстракцията си с HCl :(😬
(използвах същия процес за много други алкалоиди с успех)
Погрижих се за рН, близо до 2, за да не е прекалено киселинно, но нищо не беше извлечено.
Започнах с 10 г фин прах от кратом в търговската мрежа. Един от истинските ми проблеми беше, че толуолът не плаваше над сместа, дори след една нощ...
Трябваше да центрофугирам сместа... Току-що събрах 19 мг зеленикав блок, който е неразтворим в хлороводородна киселина.
Той е като смола, разтворима само в етанол или разтворител като смола.

Смятате ли, че този алкалоид е много чувствителен ? HCl може да унищожи тази молекула, а не оцетната киселина ?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Предназначен е за. Върху молекулите на митрагинина и 7-хидроксимитрагинина има ненаситени връзки и естерни групи.
 

MorphinianDesign

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 8, 2024
Messages
5
Reaction score
2
Points
3
Това е пълен спектър на извличане, нали? Не е екстракция само на митрагинин? Ако е с пълен спектър, имате ли някакви стъпки за по-нататъшно изолиране само на митрагинин?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Здравейте, това е екстракция на смес от активни алкалоиди. Ако искате да ги отделите, трябва да използвате за целта флаш хроматография.
 

MorphinianDesign

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 8, 2024
Messages
5
Reaction score
2
Points
3
Благодаря ви. Ще публикувам резултатите си в рамките на следващия месец, когато събера всичко.
 

songbird87

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 9, 2024
Messages
7
Reaction score
1
Points
3
Митрагинин: преглед на неговото извличане, идентифициране и пречистване
методи
Amriantoa,b, Sumail Sidik Ode Ishakb, Nanda Putrab, Syefira Salsabilab, Laode M.R. Al Muqarrabunb,*



Ускорен
разтворител
екстракция
(ASE)
M. speciosa
Листа
Клетката за екстракция ASE от неръждаема стомана е напълнена с 10 g
смлени листа. Температурата на екстракция е 60oC за 5 мин. и
и се извършва в два цикъла. Използваните разтворители са вода и EtOH,
EtOAc и MeOH.

Не мога да го намеря отново в статията, но mitra се разгражда доста бързо в силни киселини и след това в силни основи.
 

songbird87

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 9, 2024
Messages
7
Reaction score
1
Points
3
ИМО трябва да е възможна и неколонна екстракция на почти чиста митра. Все пак ще ми отнеме известно време, за да го разбера
 
Top