Синтез на LSD от лизергинова киселина чрез PyBOP

Nicoino

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Dec 21, 2022
Messages
21
Reaction score
3
Points
3
Хидратираната форма на ЛА ще действа ли по същия начин или трябва да се изсуши?
 

psy

Don't buy from me
Resident
Joined
May 4, 2023
Messages
45
Reaction score
47
Points
18
Deals
2
Той трябва да бъде издържан. Изсушаването на LA обаче е доста лесно. Само топлина и силен вакуум.
 

Nicoino

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Dec 21, 2022
Messages
21
Reaction score
3
Points
3
Съобщавам, че безводното състояние не е необходимо
 

Molecula25

Don't buy from me
New Member
Joined
Aug 31, 2023
Messages
1
Reaction score
0
Points
1
Здравейте, момчета, някой знае ли за хидролизата на ерготамин с натриев дитионит и KOH?
Ci4CKfQpFG
 

psy

Don't buy from me
Resident
Joined
May 4, 2023
Messages
45
Reaction score
47
Points
18
Deals
2
Защо бихте използвали дитионит? Опитвате се да го хидролизирате, а не да го редуцирате. Имате 2 двойни връзки, които със сигурност биха могли да се редуцират, и как предполагате, че ще получите рН 5 с KOH?
 

Nicoino

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Dec 21, 2022
Messages
21
Reaction score
3
Points
3
Няколко мг дитионит се използват в някои патенти като антиоксидант.
 

The Alchemist

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 7, 2023
Messages
45
Reaction score
25
Points
8
Тази тема изглежда силно подценена. Изглежда направо революционна в сравнение с начина, по който аз се научих да я правя.

Прочетох един обмен на мнения, в който някой предполагаше, че метиловият естер може да се рацементира по време на хидролизата. Има ли това притеснение при изомера entiopure d? Забелязах, че TLC не е включен в работата.

Наистина ли не е задължителна ротацията? Този метод се доближава до синтеза в банята без него. Без топлина? Това звучи по-просто от mdma или амфетамин.

Какво пропускам тук? Под жълта или червена светлина работим? Какви са основните усложнения? Крайният продукт дава ли изобщо изолди?
 

Nicoino

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Dec 21, 2022
Messages
21
Reaction score
3
Points
3
Получаването на разумно чист LA е мъка в задника, почти всички хидролиза водят до кафяв/черен продукт, който като трябва да се пречисти.
Дори и при добро качество на LA реакционната смес за свързване става кафяво-черна и работата не е толкова проста, колкото се твърди (може би ако започнете със 100% чисти прекурсори, дегазирани разтворители и професионално оборудване, имате малка вероятност това да не се случи, но за домашния химик тъмният разтвор трябва да се очаква).
Пречистването на продукта не е шега работа, ако нямате достъп до колонна хроматография или ако не искате да отстранявате литри разтворител под вакуум.
 

PlanckB1

Don't buy from me
Member
Joined
Sep 26, 2023
Messages
4
Reaction score
1
Points
3
Такъв е и моят опит - многократните рекристализации на лизергиновата киселина от хидролиза водят до получаване на прах, който всеки път става по-светлокафяв, но все още не е толкова светъл/чист, колкото бихте очаквали. Препоръчвате ли колонна хроматография на ЛА или само колонна хроматография на крайния свободен LSD?
 

Nicoino

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Dec 21, 2022
Messages
21
Reaction score
3
Points
3
Не мисля, че си струва на ЛА, вероятно при добра разработка и достатъчно експериментиране дори не е необходимо на крайния продукт.
Големи киселинни химици като Пичард са синтезирали килограми всеки месец и наистина се съмнявам, че са били в състояние да хроматографират такова количество продукт, почти невъзможно с фабрика.
 

dd^YrVmgVfy#8nL4GN^J

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 14, 2023
Messages
6
Reaction score
1
Points
3
@G.Patton @William Dampier, може ли вместо това да се използва натриев хидроксид или калиев хидроксид?

Амониевият хидроксид се използва за достигане на определено PH или той дарява йон?

Някой от доставчиците предлага ли: "амониев хидроксид (NH4OH) "?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Струва си да използвате NH4OH, той е по-мек базичен агент. Разбира се, той се продава широко.
Промяната на рН означава промяна на концентрацията на йоните като цяло. Не разбирам какво имаш предвид.
 

nutella

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 6, 2023
Messages
10
Reaction score
5
Points
3
Здравейте @William Dampier Благодаря ви за маршрута за синтез.

Не съм експерт, имам опит само по изомеризацията на CBD до d8.
Сега се опитвам да разбера дали е възможно да направя LSD.

Настоящите ми цели са:
  1. Да намеря подробен маршрут от метилов естер на D-лизергинова киселина
  2. Набавяне на всички реактиви
  3. Да науча безопасно боравене с реагентите
  4. Да се научи на тънкослойна хроматография
  5. Усвояване на колонна (светкавична) хроматография
  6. Направете LSD 😊
  7. Рециклиране и безопасно изхвърляне на реагентите
Надявам се, че можете да ми помогнете с моите въпроси:
  • Пишете, че ни трябват 0,84 g диетиламин (cas 109-89-7), вярно ли е това?
  • Питам, защото според https://www.sigmaaldrich.com/ той е течност, а видях, че от китайски продавачи се продава в кг.
  • Кои TLC плаки са най-подходящи за този синтез?
    • Тип Н не съдържа калциниран гипсов свързващ материал или флуоресцентен агент.
    • Тип G не съдържа флуоресцентен агент, съдържа калциниран гипс.
    • ТипътHF254 съдържа флуоресцентен агент, не съдържа калциниран гипсов свързвател
    • ТипGF254 съдържа едновременно калциниран гипс и флуоресцентен агент.
  • Можете ли да ми помогнете с маршрута от метиловия естер на D-лизергиновата киселина?
Благодаря
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
514
Reaction score
278
Points
63
Получава се така, че диетиламинът не е регулиран в някои страни и аз имам достъп до него, така че подграмовите количества могат да се смятат за изпратими, особено в защитена форма. В рамките на този конкретен синтез мисля, че може да бъде елиминиран чрез GF254.
 
View previous replies…

nutella

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 6, 2023
Messages
10
Reaction score
5
Points
3
Купуването на вода не е проблем, само ме озадачава, че количеството не е в мл, а в г. Това е течност
 

nutella

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 6, 2023
Messages
10
Reaction score
5
Points
3
Съжалявам, имах предвид диетиламин
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
514
Reaction score
278
Points
63
В тази съвсем конкретна ситуация течността се претегля за прецизност... обемно ви е необходима микропипета, за да получите точни количества. Понякога точността е решаваща при синтеза, също така метил-диетиламинът NMe(Et)2 трябва да бъде прецизен. Големи обеми рядко се претеглятһттр://.... тъй като обемът е по-лесен в зависимост от вискозитета и реактивността. Подобни на меда неща очевидно са по-лесни за претегляне, а към реактивните течности може да се подходи с помощта на спринцовка по обем, но понякога, ако количеството е малко, то се пипетира в колба върху везна капка по капка до необходимата маса. Под инертна атмосфера е сложно и изисква шленкова линия и оборудване, в идеалния случай - ръкавична кутия (шленкова линия и всички парафиналии като аргон и капани за течен азот), ръкавична кутия, за която си фантазирах, че ще я построя (всъщност построих работещ микроскоп, когато бях на седем години).
 

verstappen

Don't buy from me
New Member
Joined
Nov 26, 2023
Messages
1
Reaction score
0
Points
1
Какви инертни условия са необходими за тази реакция?
 

S1NTH3T1C

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 3, 2023
Messages
8
Reaction score
1
Points
3
Има ли алтернатива на използването на ротационна машина?
 

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
727
Reaction score
1,018
Points
93
Настройки от този тип като пример. С вакуумна помпа.
 

RaraOppapapOma

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 2, 2022
Messages
21
Reaction score
8
Points
3
Представете си да направите това в шибан училищен автобус, това би било невероятно!
 

mountainmomma

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 2, 2024
Messages
1
Reaction score
0
Points
1
Хей, момчета, след хидролизата на ла как се пречиства ла. единственият метод, който мога да намеря, е да ви трябва амоняк с безводен етанол. Не мога да получа тези реактиви. Има ли друг начин за пречистване на ла за pybop rxn
 

CryoThio

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 7, 2023
Messages
201
Reaction score
65
Points
28
Въпросът ми е дали друг амин може да замени диетилметиламина? Да речем диизопропиламин или диизопропилетиламин? Каквото и да е?
 

alex12112

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 12, 2024
Messages
15
Reaction score
5
Points
3
Възможно ли е да се използва толуол вместо метиленов хлорид като dcm?
 

NucleuZ

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 3, 2024
Messages
47
Reaction score
10
Points
8
Автентичен !
 
Top