Синтез на живачен(II) нитрат с последващо производство на Al/Hg. Ръководство за работа с видеоклипове.

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 4, 2021
Messages
442
Solutions
1
Reaction score
411
Points
63
Защо да си играете с термометри? :). Това е точно в: 200 + живачни превключватели от Ebay, обща стойност около 12 евро. Съдържащи около 80 грама живак, според моите изчисления. Ще бъде малко болезнено да го измъкна оттам, но аз съм заета пчела :). Просто ще ги смачкам в пластмасов контейнер и ще филтрирам живака през филтърна хартия с малка дупка в нея.
 

Attachments

  • RBtomFewLx.jpg
    RBtomFewLx.jpg
    3.7 MB · Views: 486

JohnWebb

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 17, 2022
Messages
39
Reaction score
45
Points
18
Разглеждах тези превключватели на Меркурий в Alibaba и не изглеждат да са някак големи. Възможно ли е наистина в един от тях да има около 3 грама живак?
 

csigger

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 12, 2022
Messages
16
Reaction score
8
Points
3
Достатъчна ли е 36% концентрация?
 

ASheSChem

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 10, 2022
Messages
297
Reaction score
161
Points
43
не, имате нужда от 60% можете да си купите това в интернет
 

s3v3n

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 9, 2022
Messages
38
Reaction score
11
Points
8
Направих го с 38% и бяха необходими почти 3 часа, за да се разтвори всичко, така че е наистина бавно, но IT работи за мен
 

csigger

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 12, 2022
Messages
16
Reaction score
8
Points
3
Използвах 36% азотна киселина. Живакът изчезна от нея за около 5-7 дни. На дъното имаше някакъв бял прах. Това означава ли, че живачният нитрат е свършил?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,659
Solutions
3
Reaction score
2,734
Points
113
Deals
1
Вероятно да, филтрирахте ли и проверихте ли добива на реакцията? Можете да проверите резултата чрез определяне на точката на топене (вж. раздел "Аналитично"). Температурата на топене на Hg(NO3)2 е 79 *С.
 

purple_rain

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 10, 2022
Messages
15
Reaction score
2
Points
3
Мога ли да използвам по-разредена азотна киселина? Там, където живея, не можеш да си купиш азотна киселина без лиценз, а в моето училище има азотна киселина, но тя е 0,1 М или 0,01 М, мисля (не съм проверявал от известно време, така че може и да греша, но мисля, че е нещо подобно), така че бих могъл да взема малко. Същото важи и за сярната киселина - в училището ми има такава, която също е 0,1 М или 0,01 М, така че бих могъл да взема малко, но дали тя все пак ще подейства за неутрализиране на крайния разтвор с амфетамин?
 

dazrich

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 25, 2023
Messages
5
Reaction score
2
Points
3
Азотна киселина (димяща) 150gr натриев бисулфат 43gr нитратна сол, калиева, натриева. лесна настройка за дестилация с правилни предпазни мерки за газа. смесете солите в колба за кипене и нагрявайте, докато солите се втечнят и започнат да отделят този гаден кафяв газ. студена вода през кондензатора и около 15-20 ml азотна киселина в колбата за събиране накрая.
Не използвайте най-добрата си колба за варене, тъй като остатъците от солите се втвърдяват, когато изстинат, и тъй като не успях да намеря в Google най-добрия начин за отстраняването им, накрая разбих колбата.
Счупих и втората колба, а се кълна, че почти не я докоснах... :oops::eek:
Освен това това е прост начин за получаване на димяща азотна киселина.
 
Top