Синтез на метамфетамин от P2P чрез редукция с NaBH4. Среден мащаб.

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
Здравейте,

След много тестове с използване на Methylamine HCL въз основа на този метод ще споделя най-добрия начин, който открих за получаване на Methamphetamine freebase в голям мащаб:

  • 966 gr P2P
  • 14 литра метанол
  • 1183 gr Methylamine HCL
  • 638 gr NaOH
  • 452 gr Безводен натриев сулфат
  • 105 gr NaBH4
  • 35 л дестилирана вода
  • 7 литра DCM

- Напълнете реактора с 14 л метанол
- При разбъркване се разтваря Methylamine HCL
- Поставете температурата на реактора на 0С (не температурата на сместа) и добавете NaOH, температурата ще се увеличи
- След като температурата се върне на 20С, добавете P2P, температурата ще се повиши, разбърквайте в продължение на 45 минути - 1 час
- Добавете 252 g безводен натриев сулфат
- Когато температурата на сместа достигне 8С, започнете да добавяте на порции NaBH4, като не превишавате 20С
- След като добавите всички количества NaBH4, оставете сместа да се разбърква при температура под 20С в продължение на около 2 часа, докато сместа спре да бълбука
- Добавете водата и продължете да разбърквате в продължение на 5 мин.
- Добавя се DCM и се разбърква в продължение на 10 мин.
- Преустановете разбъркването и оставете слоевете да се отделят
- Запазете долния слой и изхвърлете горния (не е изгодно да се извлича тази водна фаза)
- Добавете 200 g безводен натриев сулфат към запазения слой и го разбъркайте
- Филтрирайте с фуния на Бюхнер
- Изпарявайте DCM
- Получава се чиста и миризлива свободна метамфетаминова база

;-)
 
View previous replies…

K-Cyanide

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 1, 2023
Messages
64
Reaction score
76
Points
18
Първо, поздравления за успешното ви водно редукционно аминиране с помощта на NaBH4. Съобщеният от вас добив от 88% е забележителен, тъй като се доближава до добивите по безводен път. Тук са възможни добиви, при които теглото на получената свободна база надвишава теглото на входящия P2P. (> 90,1 % mol/mol).
Позволете ми да задам няколко въпроса:
I) огромното количество разтворител, което използвате (14 л метанол), ли е резултат от вашите експерименти, ако да, докъде се простират добивите при използване на по-малко разтворител?
II) След извличането на основата и отделянето на органичния слой добавяте 200 g Na2SO4, за да отстраните водата. Струва ми се, че 200 г са прекалено много. Разделянето на слоевете в делителна фуния е доста ефикасно, така че защо е това голямо количество сушилен агент?
Благодаря ви!
 
View previous replies…

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
Разделителната фуния няма да извади водата, задържана от органичния слой, известен още като емулсия.
 

K-Cyanide

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 1, 2023
Messages
64
Reaction score
76
Points
18
Аз също не съм го твърдял. Какъв е източникът на водата, точно водното образуване на метиламиновата основа и съответно образуването на имина. Това е то. За така наречената от вас "арестувана" вода никога няма да ви е необходимо толкова голямо количество. И накрая, да се опитвате да извлечете продукт/основа от емулсия така или иначе не е добра идея.
 

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
"И накрая, да се опитвате да извлечете продукт/основа от емулсия така или иначе не е добра идея"
Какво имате предвид с това?Защо не?
 

K-Cyanide

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 1, 2023
Messages
64
Reaction score
76
Points
18
Вероятно съм бил подведен. Исках да кажа, че ŕе залепваш, когато се получава емулсия. Обикновено имах тези проблеми, когато извличах дадено съединение от воден разтвор с DCM/Етилацетат и съединението има подобна или по-ниска плътност от водата. Както и да е, връщам се към първоначалния си въпрос:
Направих малка тестова партида за приготвяне на P2P от BMK глицидидат (натриева сол). Комбинираните органични екстракти имаха обем от около 300 ml. За да се отстрани водата, бяха необходими 5,8 g MgSO4. В сравнение с вашия обем това се равнява на 135 g.
Както и да е, вие дори не извличате водната фаза (предполагам, че това е причината за 7 л за очакваните 950 г свободна основа), но въпреки това използвате толкова много сушилен агент. Разбира се, това е вашият начин да го направите, но аз не го разбирам. Всеки грам сушилен агент вреди на добива в малка степен.
 

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
Не извличам водната фаза? Разбира се, че извличам, но едновременно с органичния слой, за сушилния агент използвам необходимото количество, за да изсуша останалата вода.
Не съм съгласен, че сушилните агенти вредят на добива, в сушилния агент може да остане известно количество масло (ще го видите в цвета на сушилния прах), когато това се случи, можете да измиете агента с разтворител и да изпарите този разтворител.
Някои хора смятат, че това вреди на добива, защото имат повече продукт, преди да го използват, а това свръхпроизводство е просто вода.
Благодаря.
 

rothschild33

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 17, 2022
Messages
69
Reaction score
45
Points
18
исках да уточня с някое предишно съобщение, този метод работи с MDP2P -> MDMA само със замяна на P2P с MDP2P?
 

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
Да, но с правилното моларно съотношение.
 

rothschild33

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 17, 2022
Messages
69
Reaction score
45
Points
18
Ще бъде ли етилов ацетат жизнеспособна алтернатива на DCM?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,661
Solutions
3
Reaction score
2,736
Points
113
Deals
1
1340 г метамфетамин свободна база от 1932 г р2р е 62,4%. Както и да е, поздравления!
 

Hank Schrader

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 10, 2022
Messages
79
Reaction score
165
Points
33
От химическа гледна точка метамфетаминът е метамфетамин. Без значение по какъв метод е получен - борохидрид или хидрогениране и т.н..
Но ако трябва да бъда честен, метамфетаминът NaBH4 е много по-нисък по отношение на времето на действие и качеството.
Може би минимални примеси, които остават при другите методи на производство и придават специфичен ефект на продукта.
В случая с борохидрида времето на действие е до 16-18 часа и големи дози от рацемичния продукт.
Мисля, че хората, които са синтезирали метамфетамин с борохидрид, биха се съгласили с мен.
Например метамфетаминът, получен по метода на Левкарт и разделен на изомери, действа почти 2 дни.
Полученият метамфетамин чрез натриев борохидрид и разделен на изомери действа само 16 часа и при по-висока доза.
Липсата на примеси в основата се гарантира чрез фракционна дестилация и разделяне на изомери.
Разбира се, това звучи много странно, защото от химична гледна точка метамфетаминът си е метамфетамин, но както показва практиката, това не е така.
Като използвам примера с виаграта, мога да ви кажа, че Fizer е уникален в производството на силденефил и ако го сравните с генериците, които имат подобно количество активна съставка, ще усетите разликата.
 

mithyl2

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 19, 2022
Messages
264
Reaction score
26
Points
28
Защо NaBH4 метамфетаминът е по-лош и има ли начин да се направи толкова качествен, колкото другите начини на синтез?
 

Smahk

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 8, 2022
Messages
15
Reaction score
0
Points
1
10% метиламин в метанол (w/w) - 1000 ml със 100 g MeNH2 (~3 мола

за да направя това от methylamine hcl, бях инструктиран с тази процедура ? Правилно ли е? Благодаря!

добавете еквивалент на NaOH и methylamine hcl
Екстрахирайте с dcm
Отстранете dcm
Разтворете в h20 в съотношение
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,661
Solutions
3
Reaction score
2,736
Points
113
Deals
1
MeNH2 е газ при нормални условия
 
View previous replies…

Davidrobinson

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 16, 2022
Messages
86
Reaction score
18
Points
8
По всичко личи, че вероятно ще завършите мъртъв, занимавайки се с тези неща. Не знаете нищо за него
 

mithyl2

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 19, 2022
Messages
264
Reaction score
26
Points
28
Има ли по-евтина алтернатива на ротавап, която мога да използвам?
 

Sciencenutz

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 29, 2023
Messages
47
Reaction score
12
Points
8
Така че, ако правя по-голям тираж, да речем 25 kg P2P, това би довело до създаването на 2 mol вода на 138 g p2p? Така че ще трябва да абсорбирам 6521ml вода от 25kg? Това изглежда като много вода, може ли някой да потвърди това?
 

curiousgeorge

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 7, 2023
Messages
10
Reaction score
5
Points
3
Това е буквално толкова интересно.
 

mithyl2

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 19, 2022
Messages
264
Reaction score
26
Points
28
Все още проучвам този въпрос, но имам нужда от съвет оттук.

Правилно ли мисля, че няма да е добре да извърша този синтез, ако не разполагам с аспиратор? (поради това, че метиламинът е изложен на въздействието на въздуха в банята ми, като аз нося респиратор и прозорецът е отворен и това е почти всичко).
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,661
Solutions
3
Reaction score
2,736
Points
113
Deals
1
Можете да го извършвате на добре проветрено работно място.
 

mithyl2

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 19, 2022
Messages
264
Reaction score
26
Points
28
Какво може да се използва вместо дихлорметан?
 

Sciencenutz

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 29, 2023
Messages
47
Reaction score
12
Points
8
Толуенът ще бъде добре, но тогава ще бъде на горния слой
 

mithyl2

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 19, 2022
Messages
264
Reaction score
26
Points
28
Смятате ли, че ще има някакви корекции в количеството, които ще са ми необходими при използването на толуол?
 

Sciencenutz

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 29, 2023
Messages
47
Reaction score
12
Points
8
Количество като обем, необходим за извличане на всичко? Бих използвал същото количество като DCM и просто бих продължил да екстрахирам, докато толуенът ви няма цвят, следователно сте извлекли цялото масло
 
Top