Синтез на метамфетамин от P2P чрез алуминиева амалгама

Fenster

Don't buy from me
New Member
Joined
Oct 26, 2022
Messages
92
Reaction score
31
Points
8
Мога ли да направя метиламин in situ. чрез нитрометан, както правят при редуцирането на MDP2P
 

joejoe

Don't buy from me
New Member
Joined
Aug 1, 2022
Messages
37
Reaction score
3
Points
8
Бих искала да попитам,все още ли трябва да стане солна киселина?или това вече е крайният продукт?
 

Hank Schrader

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 10, 2022
Messages
79
Reaction score
165
Points
33
P2P + нитрометан. Можете да го направите.
Това работи само с Al/Hg
Няма да работи с натриев борхидрид.
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
Мога ли да заменя метилиращия агент с формалдехид?
 
View previous replies…

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
518
Reaction score
279
Points
63
формалдехид и първичен амин дава съответния имин, който въпреки че може да бъде редуциран с NaBH4, STAB (Na(OAc)3, известен още като натриев триацетоксиборохидрид, е много предпочитан, тъй като има силно преференциално значение за редуциране на имините, също така NaBH3CN id се използва за тази цел, но е малко токсичен и скъп
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
518
Reaction score
279
Points
63
има и друг начин за използване на диметилсулфат (известен още като Me2SO4) и концентриран KOH a.q. Реагентите трябва да се капват над разбъркващия разтвор в разтворител от две капкови фунии (за Me2SO4 е абсолютно необходимо да има подходяща по размер фуния за изравняване на налягането, тъй като дъхът ви трябва да се задържи, докато бутилката се отвори, което означава прехвърляне и всичко останало); разтворът на KOH може да бъде от обикновена капкова фуния и трябва да започне да капе първо (3 капки), след това метилиращият агент със същата скорост (скоростта на капене е 1 капка/минута (възможно най-близка), когато се направи, няма да ви отегчавам с подготовката, но е проста.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,660
Solutions
3
Reaction score
2,735
Points
113
Deals
1
Здравейте, Няма да е формалдехид няма да реагира с Р2Р поради това, че е електрофил като Р2Р. Можете да опитате аминиране по Льокарт с N-метилформамид или формамид. Те са нуклеофили и ще реагират с P2P.
 

Andrzej

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 3, 2023
Messages
10
Reaction score
5
Points
3
(стъпка 6.) Какъв трябва да бъде температурният диапазон на вакуумната дестилация (за да се отървем ефективно от примесите и да избегнем разлагането на свободните основи)?
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
518
Reaction score
279
Points
63
Правилно зададохте въпроса, но отговорът е във връзката между силата на вакуума и температурата (колкото по-отрицателно е налягането, толкова по-ниска е температурата на кипене) Предлагам да не си играете със супер силен вакуум, ако нямате опит преди това. Дай Боже късмет и успех!
 
View previous replies…

Andrzej

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 3, 2023
Messages
10
Reaction score
5
Points
3
Благодаря ви за отговора. Има ли някаква критична, горна граница на температурата? (или може би правилният въпрос ще бъде - каква е температурата на разлагане на метамфетамин фрибаза?)
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
518
Reaction score
279
Points
63
За пореден път задавате най-разумния и необходим въпрос (сега не знам наизуст точните данни и няма да ви дам непрецизна информация, но имам възпитателно отношение към вас и ви помагам да се научите как да учите сами). Има схема, която се следва от всеки химик по отношение на връзката между отрицателното налягане (вакуум) и температурата, трябва да я потърсите сам (обещавам, че няма да имате големи проблеми да я намерите). Въпросът е да проверите данните и вакуумът да е поне малко под нормалното (заобикалящо) налягане на вашето съединение, което ще се дестилира (предупреждение за пенообразуване). Препоръчвам и книгата на Vogel "Практическа органична химия", която можете да изтеглите като .pdf без много да търсите (в нея има и гореспоменатата схема и е обяснено почти всичко, което трябва да знаете по отношение на препаративната химия). Ще станете много по-добър професионален химик, след като прочетете шепата подходящи материали от този справочник. Току-що ви дадох най-добрия съвет, който давам на всеки. Помнете, че знанието, за което работите, завинаги ще бъде ваше.
 

Andrzej

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 3, 2023
Messages
10
Reaction score
5
Points
3
Вероятно съм намерил... Публикувам за другите:

метамфетамин на свободна основа точка на кипене: 93°C при 15 mmHg

източник: https: //chemistry.mdma.ch/hiveboard/rhodium/meth.hi-p.html
("Маслото беше дестилирано във вакуум при вакуум 15 mmHg при температура 93 градуса по Целзий." [ЗАБЕЛЕЖКА 5])
 

Andrzej

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 3, 2023
Messages
10
Reaction score
5
Points
3
(стъпка 1.). Разбирам го така, че просто да сложа тези ингридиенти заедно в колба и да започна да готвя... И въпросите ми са:

1) Дали температурата няма да се повиши драстично, спонтанно след добавянето на HgCl2 (или HgNO3), и дали не трябва да се контролира, за да се избегне кипене?

2) Не трябва ли да приготвя алуминиева амалгама, преди да добавя останалите инградиенти (P2P, EtOH, Methylamine)? Или това няма значение и мога просто да сложа в колбата всички ингридиенти заедно и да започна рефлукс?

3) Има ли някаква разлика какъв алкохол ще използвам като реакционен разтворител (например метанол или изопропанол вместо етанол)?
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
1)Не е много лошо, като се има предвид, че започва като еднократна, тя се нагнетява по-бавно и по мои наблюдения не се побърква толкова, колкото традиционната амалгама с p2np например. прилагайте охлаждане само ако е абсолютно необходимо.
2) трябва да следвате процедурата.
3) И етанол, и изопропанол ми подействаха, поне така мисля, получих един и същ продукт и с двете.
 

mithyl2

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 19, 2022
Messages
264
Reaction score
26
Points
28
има видеоклип на този синтез, който може да покаже подробности за втория въпрос.
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
518
Reaction score
279
Points
63
Целият смисъл е, че i-PrOH за разлика от EtOH е много по-малко смесим със силни алкални а.к. разтвори и много по-лесен за изсоляване (насищането на водния слой със сол или каквото и да е друго вещество, което увеличава йонната сила, ще доведе до отделянето му и изплуването му отгоре, предупреждаваме, че твърде енергичното разклащане на i-PrOH с концентриран а.к.q. основен разтвор има тенденция да образува емулсии, които ще изискват вашето време за изчакване, а ако използвате DCM или подобен разтвор, може да се наложи да изчакате дори дни, за да се отделят слоевете, в случай че разклащате твърде силно, но органичният слой ще бъде на дъното и NaCl може да не е най-добрият ви приятел).
 

Doubleboil

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 22, 2023
Messages
14
Reaction score
6
Points
3
7. Свободната база на метамфетамина се разтваря в х3 обема на сух ацетон.


Може ли ацетонът да се замени с етанол или метанол, или dcm?
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
Етанолът и метанолът имат твърде голям афинитет към водата, dcm може да свърши работа, чувал съм също, че хората използват толуен
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
518
Reaction score
279
Points
63
Силно се препоръчва използването на ацетон за целите на утаяване
 

mygodson

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 13, 2023
Messages
27
Reaction score
4
Points
3
1-фенилацетонът не е лесно достъпен и може да се реагира с 1-фенилизопропанол и метилсулфонилхлорид, за да се получи метансулфонат, а след това с реакционен разтвор на метилсулфонил и метиламин може да се получи целевият продукт.
 
Top