Синтез на P2P от глицидатни етери на БМК

Saul

Don't buy from me
Resident
Joined
May 1, 2022
Messages
325
Reaction score
133
Points
43
Това е приготвянето на P2P Фенилацетон CAS 103-79-7, използван от BMK Глицидна киселина ( натриева сол ) CAS 5449-12-7 с основна съставка сулфонова киселина силата е 75% CAS 7664-38-2
-------------------------------------------------- ------------------------------
Ще приготвим 1 kg BMK
Вземете 5-литрова колба с двойно гърло
добавяме 500 ml вряща вода . започваме с миксера.
сега бавно добавете 1 kg сол BMK. след това добавете 1 литър сулфонова киселина. сега свържете рефлукса и загрейте съдържанието на колбата до максимална температура. плюс минус 130°С. използвайте мощен миксер
Оставете да ври в рефлукс за 4 часа.
вземете горния слой и го изсипете в мерителна чаша.
оставете долния слой да се охлади и го запазете за следващия път. ( при този метод на приготвяне нямаме химически отпадъци)

Сега кипнете 1 литър вода и я добавете в мерителната чаша. използвайте ръчен миксер, за да разбъркате всичко.
След като разбъркате за няколко минути, оставете мерителната чаша да се охлади до стайна температура.
Отстранете горния бял слой (това е вода и отпадъци, които не са ни необходими)
долният слой е пречистен от P2P и е готов за употреба.

пс: при този начин на приготвяне не е необходимо да се притесняваме, че в P2P ще остане вода, защото водата тежи по-малко от P2P

ps2: ако спазвате тези съотношения, P2P ще има стойност на ph 4 .
Ако използвате повече сулфонова киселина, стойността на ph ще спадне до 1. Затова не е необходимо да използвате твърде много сулфонова киселина.
 
Last edited by a moderator:
View previous replies…

edy's

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jan 1, 2023
Messages
63
Reaction score
45
Points
18
Значи вече сте го разбрали? Хубаво
 

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
Защо говорите за сулфонова киселина, когато CAS е фосфорна киселина? Дали са различни продукти.
 

diogenes

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 27, 2021
Messages
183
Reaction score
94
Points
28
Тъкмо се канех да задам същия въпрос. TOR използвате сулфонова или фосфонова (H3PO3) киселина?
 

Costa

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 10, 2022
Messages
14
Reaction score
9
Points
3
Здравейте, както беше казано, повторих процеса, следвайки инструкциите на документа (и вашите коментари) стъпка по стъпка. На тази стъпка получих абсолютно същия продукт:
XOHPT8scrS
Взех мазния слой (горния слой, който има Р2Р) и след като се охлади след 10 минути, той има този аспект:
O7tLKrsQyx
.

След това добавих DCM върху другия слой ("водата"), за да направя първата екстракция, обаче това беше аспектът на сместа:
PV5lgJKtyq
JUW4gEy0SF
PeB5U3yRDa
Както виждате, на дъното имаше някаква бяла утайка, нямаше два слоя, а само бялото твърдо вещество и останалото.
Какво направих погрешно? Документът не е много ясен...
Много благодаря предварително и съжалявам за многото въпроси, но този процес е главоболие...
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,660
Solutions
3
Reaction score
2,735
Points
113
Deals
1
Това е доста странно. Проверете cas 5449-12-7 mp. Също така можете да вземете твърдото оранжево "p2p масло" от чашата (вземете няколко грама) и да го разтворите във вода при стайна температура или при леко загряване (около 30 градуса С). Мисля, че това твърдо вещество е водоразтворима сол. Ако отгоре се получи маслен слой, значи съм прав.
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
@Costa
Каква киселина сте използвали?
Може би, ако е натриев хидрогенсулфат, не знам колко лесно киселината реагира с dcm, за да образува това, но това е ам идея
 

Saul

Don't buy from me
Resident
Joined
May 1, 2022
Messages
325
Reaction score
133
Points
43
@Costa
Направил си всичко погрешно, приятелю мой.
Използваш колба с едно гърло . това няма да се получи !
Нуждаете се от мощна горна смес ( с едно гърло )
Трябва ти рефлукс ( едно гърло )
трябва да проверявате температурата ( едно гърло )
Можете да поправите това с това
http://bbzzzsvqcrqtki6umym6itiixfhni37ybtt7mkbjyxn2pgllzxf2qgyd.onion/attachments/w718mivfez-jpg.9471/?hash=be1d7fb1cfef713907490cf27be3e967
 

Attachments

  • W718MivFEZ.jpg
    W718MivFEZ.jpg
    50.7 KB · Views: 222

Benz88

Don't buy from me
Resident
Language
🇩🇪
Joined
Apr 4, 2022
Messages
15
Reaction score
5
Points
3
би ли вървяла и нормална магнитна бъркалка с топлинна функция ? Вместо горна бъркалка
 

Saul

Don't buy from me
Resident
Joined
May 1, 2022
Messages
325
Reaction score
133
Points
43
@Costa

1 кг сол Bmk = 700 мл P2P

Не се нуждаете от DCM
Не се нуждаете от парна дестилация
Нуждаете се от H2o за пречистване и известно време ( 24 часа ) за отделяне на крайния продукт p2p
 

Heisenblack

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 2, 2023
Messages
21
Reaction score
13
Points
3
Чиста дестилирана вода ли трябва да бъде това или солен разтвор?
 

Saul

Don't buy from me
Resident
Joined
May 1, 2022
Messages
325
Reaction score
133
Points
43
@Benz88

НЕ
наистина се нуждаете от мощен миксер, така че да е ужас в колбата.
Нормалният цвят е тъмнозелен, а не бял при смесване 4 часа

магнитният е добър само за много малък размер
 

Botsauto-Dutchland

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 11, 2022
Messages
86
Reaction score
42
Points
18
Горният слой тъмнозелен ? оке нямах никакъв ужас в колбата, той беше извън колбата, но каква конструкция се използва за горното разбъркване или се купува такава ?
 

Botsauto-Dutchland

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 11, 2022
Messages
86
Reaction score
42
Points
18
Океан и поръчан cas 5449-12-7
3L колба 600 грама не съм сигурен, че трябва да е килограм, останаха 400 грама
не е перфектна ситуация! далеч от
Приготвих всичко в една кола 600 грама в колбата. не питайте колко време е отнело.
след това добавих 350 мл вряла вода и започнах да нагрявам, капнах 800 мл фосфорна киселина на няколко порции и сложих пламъка за 4 часа.
разбърквах с магнитна бъркалка, направена по поръчка, докато една не ми се удари в главата, залепих я обратно, те умряха 3 часа по-късно. след това сложих огромен магнит от 1 кг за пауърметър и бавно разбърквах/разклащах последния час.

Казах на собственика на дома, че миризмата трябва да може да се адаптира.
It wasnt i bubbled true a basic ice cold solution, had a leak at custom made ball joint cone adapter. (така beunhaze sjit) Залепен с extreme ремонт силиконова лента, но все още миришат много, че повлия на моите мисли.
Така че след 4 часа не се получи над 125-130С спрях имах тъмно лилав горен слой бял бодемов слой, който можеше да се види вярно.
Почистих и отделих горния слой, което не трябваше да правя @ тази температура миризмата беше на апаанска експлозия. колата ми се движи от тази миризма
така или иначе ден след това в гората ботуш от неръждаема стомана 2 пламъка 1 долу един встрани парата излиза от края на бързата ми настройка в снегаһттр://....

Оставих с някакъв все още бял разтвор с бяло масло плуване на дъното. Направих и извличане на половината количество с етер, но това завърши с огъня, който направих заради здравия си разум, който се върна с чистия въздух, който дишах wtf are i am doing ????
краката ми, които ме боляха толкова много, че имах нужда от пламъчна мистрия за краката си, така че се отказах!
Ще го направя някой ден на безопасно място, никога в дома си, все още нямам достъп до него. и съветвам да използвате маска с този случай, чувствах се така, сякаш ми липсваше половината от мозъчните клетки.
Така че не толкова много полезна информация, но предполагам, че ако добавите водата след киселината (или не фосфорна киселина 75), можете да достигнете по-високи температури или да я нагреете по-дълго. (пс аз добавих Naoh преди да дестилирам с пара) и следващият ми опит с тези 400гр ще бъде със сярна киселина и фосфорна киселина.

и един заинтересуван от миризливото мляко след дестилация на пара го давам безплатно (без доставка), но не мисля, че си заслужава.
 

Saul

Don't buy from me
Resident
Joined
May 1, 2022
Messages
325
Reaction score
133
Points
43
@Botsauto-Dutchland

не долният слой е зелен, а горният е жълт
а след почистването на горния слой с H2o имате бял и жълт слой
след 24 часа жълтият слой е вашият p2p
 

Saul

Don't buy from me
Resident
Joined
May 1, 2022
Messages
325
Reaction score
133
Points
43
@btcboss2022

T0R Защо говорите за сулфонова киселина, когато CAS е фосфорна киселина? Дали са различни продукти.

Добре, моя грешка Съжалявам, че не е възможно нормално преиграване или редактиране

фосфорната киселина работи най-добре с бмк сол . много добри добиви
 

Smahk

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 8, 2022
Messages
15
Reaction score
0
Points
1
И аз имам същия проблем като @Коста. Първата партида, която направих, излезе добре.
Втората партида, направена с по-голямо количество в същото съотношение , следвайки същите инструкции, също се получи бучка утайка след охлаждане над 30 градуса. Някой знае защо? Благодаря
 

Attachments

  • 3PSTmBuzWJ.jpeg
    3PSTmBuzWJ.jpeg
    5 MB · Views: 188
  • zxPih7v1B6.jpeg
    zxPih7v1B6.jpeg
    4.5 MB · Views: 190

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,660
Solutions
3
Reaction score
2,735
Points
113
Deals
1
Здравейте, написах решението си на @Costa, но той не отговори за резултата си. Можете да опитате моята теория и да отговорите тук.
 
View previous replies…

Smahk

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 8, 2022
Messages
15
Reaction score
0
Points
1
Благодаря @G.Patton Ще опитам това. И ако се окаже, че е водоразтворима сол. Как да продължа напред?
И още един въпрос. След това, извличане на водния слой с DCM, да запазя ли горния или долния? Благодаря!
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,660
Solutions
3
Reaction score
2,735
Points
113
Deals
1
Просто промийте твърдото вещество с дестилирана вода, за да разтворите солите. Нуждаете се от слой DCM, най-долу. Плътността на DCM е 1,33 g/ml, а на водата - 1,0 g/ml.
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
Екстрахирах с разтворител, докато беше още топло, и имах добър добив и никакви твърди частици. предполагам, че трябва да отделяте веднага, след като се охлади малко от топлината
 

Smahk

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 8, 2022
Messages
15
Reaction score
0
Points
1
След добавянето на DCM "изглежда", че DCM е отгоре с малко масло. Което ме кара да си помисля два пъти, че може би съм направил нещо погрешно. Защото цветът на долния слой изглежда като оригиналния акварел.
 

edy's

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jan 1, 2023
Messages
63
Reaction score
45
Points
18
Okee.u са първите, които се събудиха😁👍
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
Dcm ще потъне, просто извлечете неводната фаза, където и да е тя, не е трудно да се каже
@Smahk
 
Top