Метод на разклащане и изпичане за 4mmc

RegulierTier

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Dec 23, 2022
Messages
54
Reaction score
32
Points
18
Добре, правилно ли разбрах това?

Стъпка 1: Приготвят се два разтвора:
Разтвор 1: 100 g 2b4m се разтварят в 500 ml DCM
Разтвор 2: 200 mL 40% разтвор на метиламин

Двата разтвора се смесват в съд, който след това се затваря и се разклаща в продължение на 30 минути.

Стъпка 2: Към сместа се добавят приблизително 200 ml вода и се разклаща.
Водната фаза се изхвърля. Тази стъпка се повтаря 2-3 пъти.
Долната фаза сега се състои от DCM и 4-mmc фребаза.

Стъпка 3: Приготвя се разтвор, състоящ се от 55 mL HCL и 500 mL ацетон.
Този разтвор се добавя към сместа от dcm/4-mmc, докато нивото на рН достигне 5,5-6,0.

Стъпка 4: Разтворът се изпарява, докато 4-mmc се утаи като сол.
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
518
Reaction score
279
Points
63
хидрохлоридът би трябвало да се утаи при подкиселяването и частичното изпарение е неизбежно, но не съм 100% сигурен, че трябва да си губите времето в опити да изпарите (по-скоро концентрирате) суспензията, вместо това я поставете във фризера за няколко часа и след това я филтрирайте, съветваме ви да оставите филтрата (останалата течност) да се изпари още малко, след което да замразите отново за втора реколта с по-ниско качество (като се има предвид, че всички искат да видят големи кристали, рекристализацията е задължителна, можете да комбинирате твърдите вещества или да рекристализирате поотделно, ако второто има очевиден спад в качеството)
 
View previous replies…

SonicNL

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 22, 2023
Messages
84
Reaction score
74
Points
18
Здравейте,

Коментарът, на който сте отговорили, предполага, че трябва да се добави разтвор от 550 ml ацетон и 55 ml киселина.

Когато използвам този синтез, първо добавям киселина, а след това студен ацетон.

Това погрешно ли е, ако да, защо?
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
518
Reaction score
279
Points
63
Добър въпрос! За амфетамина използвах разреждане 1:10 на H2SO4 в ацетон и още ацетон, добавен към свободния разтвор, за да постигна добри резултати (киселинно-ацетоновата смес винаги трябва да се изхвърля след употреба Най-добре е първо да почистите нещо наистина мръсно и хидрофобно). В случай на катинони добавям доста повече студен ацетон към свободната основа и добавям киселината на капки с много внимание и pH хартия (имало е случаи, когато веднага щом pH е намаляло към неутрално, съм добавял 1-3 пъти повече ацетон от обема на киселината върху нея в капковата фуния и след това съм я завъртал (имайте предвид, че това е а.к. HCl 37%) голямото обемно съотношение на ацетон към киселина прави по-малко вероятно водата, донесена с киселината, да разтвори вашия продукт. Също така запазете значително количество за 3 до 5 промивания на филтърната хартия, за да не се налага да правите многократни рекристализации (подгответе се за поне две, ако материалът не е бял след промиването) и също така оставете да се охлади до температурата на фризера преди и след добавянето на киселината (включително киселината), може да се образува и хлороводороден газ, ако партидата е значителна (аз никога не добавям целите 55 мл HCl, за да не се понижи pH), но моите добиви не бяха толкова добри, колкото бяха представени доскоро, когато открих недостатъка и начина за отстраняването му. Също така моят NMP е на път, работил съм с AcOEt, DMF и DCM, всички работят, но сега знам, че трябва да подхождам към подготовката по малко по-различен начин, подходящ за разтворителя (по-малко вода за ацетата и много повече за DMF, последвано от екстракция на а.q. фазата с 2 x не много DCM). Както казах, не го правите погрешно, дори и аз го правя по подобен начин, макар че ацетонът да се замразява преди киселината също да се замразява, има повече смисъл, както и да разреждате киселината си с ацетон, тъй като се доближавате до неутралната, за да не добавите излишък случайно.
 

SonicNL

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 22, 2023
Messages
84
Reaction score
74
Points
18
Благодаря много за подробния отговор.
Това обаче само повдига още въпроси. Поговорката колкото повече знаеш, толкова по-малко разбираш се потвърждава, предполагам.

Нека да скочим на темата.
Какво кара продукта да се разтваря? И това е полезен съвет.
Какъв е бил недостатъкът?
Така че би било по-разумно да се направи разтвор ацетон / HCI и да се съхранява на температурата на фризера, преди да се подкисели. Ще опитам това.
Е, когато говорих с друг уважаван член на този форум и той каза, че да го направя по моя начин е погрешно. Вашият е правилен.
Но аз искам да знам защо, просто копирането на методите на други хора може да работи, но аз се опитвам да разбера защо работи. Lol.

Също така имам въпрос относно идеалната температура на DCM.
В момента загрявам до 37 С половин час след добавянето на метиламина и оставям разтвора да се разбърква в продължение на 4 часа.

Имате ли вие или други участници в този форум съвет за идеалната температура и време на нагряване за метиламинация върху DCM, съотношение 1:5 с кетон?
 

mocnykutas

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 16, 2023
Messages
168
Reaction score
106
Points
28
можете да добавите целия метиламин наведнъж това е глупост, не е нужно да го добавяте в продължение на час xD
 

mocnykutas

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 16, 2023
Messages
168
Reaction score
106
Points
28
Разклати и изпечи
 

Attachments

  • i8AZJmMCLN.jpg
    i8AZJmMCLN.jpg
    3.8 MB · Views: 200
  • DA2H3u9pNS.jpg
    DA2H3u9pNS.jpg
    3.8 MB · Views: 199
  • 2JtgYvM0OF.jpg
    2JtgYvM0OF.jpg
    3.3 MB · Views: 185
  • wJ9T70YPaU.jpg
    wJ9T70YPaU.jpg
    3.7 MB · Views: 195

mocnykutas

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 16, 2023
Messages
168
Reaction score
106
Points
28
Вчера беше
 

Attachments

  • mgbFEjNzSG.jpg
    mgbFEjNzSG.jpg
    4.6 MB · Views: 183
  • 9TUfnSyOr4.jpg
    9TUfnSyOr4.jpg
    5.1 MB · Views: 502
  • 6vB5UDYNgW.jpg
    6vB5UDYNgW.jpg
    3.8 MB · Views: 172
  • SpWAVOvUju.jpg
    SpWAVOvUju.jpg
    3.9 MB · Views: 176

Studenttt

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 29, 2022
Messages
42
Reaction score
20
Points
8
Какви мръсни сите, излязохте син продукт
 
View previous replies…

mocnykutas

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 16, 2023
Messages
168
Reaction score
106
Points
28
Не всички цветове излизат днес. Е напълно бял, ако знаете какво правите, тогава няма нужда да го миете :p
 

Attachments

  • Z5lhsirdfX.jpg
    Z5lhsirdfX.jpg
    4.7 MB · Views: 199
  • asKOwbCD78.jpg
    asKOwbCD78.jpg
    4.6 MB · Views: 188

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
Също така, докато сме тук, някой би ли знаел дали метилирането е еднакво за всички фенони? Дали процедурата би била различна за хексафенона например? Ще трябва ли да го халогенирам?
 

pamrz

Don't buy from me
New Member
Language
🇬🇧
Joined
Sep 14, 2024
Messages
2
Reaction score
1
Points
3
Как се почиства това? Днес излязох с леко зелено... Но също така имам pH- 4-5 :(
 

$!$

Don't buy from me
Resident
Language
🇵🇱
Joined
Jan 24, 2024
Messages
298
Reaction score
85
Points
28
Тъй като е на dcm.Acetone wash
 

mocnykutas

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 16, 2023
Messages
168
Reaction score
106
Points
28
Днес получаваме. Направени безопасно да бъдат умни момчета
 

Attachments

  • lKjBw2b7Yo.jpeg
    lKjBw2b7Yo.jpeg
    6.1 MB · Views: 598
  • Tr160iZyWC.jpeg
    Tr160iZyWC.jpeg
    5.8 MB · Views: 594
  • j1GWgDXoqu.jpeg
    j1GWgDXoqu.jpeg
    5.2 MB · Views: 588

SonicNL

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 22, 2023
Messages
84
Reaction score
74
Points
18
Изглежда като 3-MMC, как е кристализирал
 

SonicNL

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 22, 2023
Messages
84
Reaction score
74
Points
18
Първи опит
 

Attachments

  • 4Yibrpzn6Q.jpg
    4Yibrpzn6Q.jpg
    1.5 MB · Views: 265
  • gq2lcNvkWe.jpg
    gq2lcNvkWe.jpg
    922.9 KB · Views: 254
  • rxbsdvc5a8.jpg
    rxbsdvc5a8.jpg
    340.1 KB · Views: 244

kharpa177

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 7, 2023
Messages
58
Reaction score
20
Points
8
Бихте ли ми казали как е кристализирал... смесихте ли ацетон с hcl и той да капе?
 
View previous replies…

SonicNL

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 22, 2023
Messages
84
Reaction score
74
Points
18
Не мога да помогна за това
 

SonicNL

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 22, 2023
Messages
84
Reaction score
74
Points
18
Опитахте ли да търсите в други раздели?
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
518
Reaction score
279
Points
63
37 не е далеч от близо до b. p. на DCM и не съм сигурен, че нагряването е задължително, може би r. t. и добавяне на разтвор на MeNH2 на порции, за да се остави да реагира и да се сведе до минимум газообразното му отделяне, но не че трябва да се изчака всичко, просто разбъркайте добре и започнете да добавяте малки порции с периодично изчакване
 

SonicNL

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 22, 2023
Messages
84
Reaction score
74
Points
18
Какво имате предвид с "р.т."? Значи смятате, че е по-добре да добавяте разтвора на метиламина на порции. Можете да го направите на студено, но това не е NMP, ще получите ниски добиви. И най-добре е да избягвате кипенето на DCM.

Какъв е недостатъкът, който открихте във вашия синтез? Любопитно.
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
518
Reaction score
279
Points
63
р. т. означава стайна температура, тя е приближение на стандартните лабораторни условия, които означават температура 20С и 760 mm\Hg налягане на околната среда. MeNH2 е газ, така че колкото по-бавно и порционално го добавяте, толкова по-малко ще се отделя като газ (не се притеснявайте, че винаги се добавя в излишък), но смисълът е, че необходимото количество е задължително, за да реагира със субстрата. Потокът беше по отношение на оптимизирането на обработката, което зависи от точната процедура, която извършвате, така че мога да бъда полезен само ако ми дадете подробен процедурен запис на това, което сте направили, и какво се е получило, мога да преценя и да направя предложения въз основа на това.
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
518
Reaction score
279
Points
63
р. т. означава стайна температура, тя е приближение на стандартните лабораторни условия, които означават температура 20С и 760 mm\Hg налягане на околната среда. MeNH2 е газ, така че колкото по-бавно и порционално го добавяте, толкова по-малко ще се отделя като газ (не се притеснявайте, че винаги се добавя в излишък), но смисълът е, че необходимото количество е задължително, за да реагира със субстрата. Потокът беше по отношение на оптимизирането на обработката, което зависи от точната процедура, която извършвате, така че мога да бъда полезен само ако ми дадете подробен процедурен запис на това, което сте направили, и какво се е получило, мога да преценя и да направя предложения въз основа на това.
 

SonicNL

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 22, 2023
Messages
84
Reaction score
74
Points
18
Ще публикувам една тема.
 
Top