Синтези на 2С-фенилетиламини

Sonnettales

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 28, 2022
Messages
19
Reaction score
5
Points
3
Понастоящем съм по средата на синтез на 2c-b и се сблъсках с директива, която гласи

"Колба от 250 ml RB е заредена с 16,6 g 2,5-диметоксибензалдехид,
1,6 g NaOAc и 50 mL нитрометан. При рефлуксиране в продължение на 4 h се получават 14,4 g от съответния нитростирен [1] след рекристализация.
Към разтвор на 4,0 g натриев борохидрид в 100 ml изопропанол се добавят 5,0 g 2,5-диметоксилфенил-2-нитроетен. Получават се 4,2 g жълто масло
след разграждане на излишния борохидрид, последвано от обичайната обработка (Б).
2,5-диметоксифенил-2-нитроетанът се разтваря в 100 ml изопропанол с 8 моларни еквивалента Zn и 3,5 моларни еквивалента HOAc (спрямо количеството Zn). Получават се 2,0 g 2,5-диметоксифенилетиламин като слабожълто масло (С).

Имам нужда от помощ за изречението, което съм подчертал. Какво точно означава това. Преди да започна, приех, че то означава, че маслото ще се промие с оцетна киселина и ще се отдели чрез сепарираща фуния. Сега, когато съм по средата на синтеза, не съм толкова сигурен. Ще бъда благодарен на всяка помощ, която мога да получа от някого по този въпрос.
 

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
358
Reaction score
174
Points
43
обикновено излишъкът от борохидрид се разгражда с киселина и солите се филтрират.

Притеснява ме защо в кондензацията на Хенри се използва натриев ацетат и не разбирам защо първо се възстановява двойната връзка, а след това се възстановява нитрогрупата поотделно. Стирените се редуцират на цинк в солна киселина (двойната връзка и нитрогрупата), това не работи за нитропропените.

или можете да използвате натриев борхидрид с меден катализатор
 
Last edited:
View previous replies…

Sonnettales

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 28, 2022
Messages
19
Reaction score
5
Points
3
Здравейте w2x3f5, благодаря ви за отговора. Това беше едно от онези неща, за които трябваше да съм сигурен. И оценявам загрижеността. Не съм сигурен какво точно имаш предвид под "възстановяване на двойната връзка и нитрото поотделно". NaBH4 редуцира двойната връзка, а след това цинкът в оцетната киселина редуцира нитрогрупата. Може би тъй като това е разликата, затова няма възстановяване на никакви двойни връзки, т.е. не се извършва окисление. Опитвам се много да прикача файл, но не успявам. Ако имаш акаунт в wickr или в proton mail, мога да ти го изпратя по този начин. Мога също така да ви съобщя как ще се получи. Имам и други разработки, но исках да опитам тази, тъй като теоретично дава само около 2 грама краен продукт и си помислих, че ще е интересно, ако работи. Осъзнавам, че не използвам LAH и това е умишлено. Ръкописът започва с анасоново масло, с което започнах и аз. Най-трудният химикал за тази част от разработката беше калиевият дихромат. Трябваше да го поръчам от Китай. Не е евтин и е много опасен. Да ми кажете, ако се интересувате
 

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
358
Reaction score
174
Points
43
Стиренът може да бъде редуциран с цинк и солна киселина в една реакция. тази реакция работи само за стирени.
 

Sonnettales

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 28, 2022
Messages
19
Reaction score
5
Points
3
Виждам. Благодаря ви за съвета. Ще го използвам.
 

Sonnettales

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 28, 2022
Messages
19
Reaction score
5
Points
3
Въпрос към вас, господине, тъй като изглежда знаете повече от мен и сте ми били полезни. Имам и паладий върху въглерод %10. Предполагам, че това също би могло да бъде разумен маршрут, но понякога си навличам неприятности, когато предполагам. Вместо цинк и hcl.
 

Melv99

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jan 16, 2023
Messages
31
Reaction score
11
Points
8
Също така, не съм запознат с този конкретен синтез, но видях K2CrO4 да се продава на популярен уебсайт за домашни науки. Не съм сигурен дали това е, което търсите.
 

chemistry.mob

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 12, 2023
Messages
80
Reaction score
34
Points
18
Откъде сте закупили 2,5-диметоксибензалдехида?
 
View previous replies…

Sonnettales

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 28, 2022
Messages
19
Reaction score
5
Points
3
Хей, К.М., не съм го направил. Започнах с анасоново масло. Прочетете отговора ми по-горе. Мога да ти изпратя нещо, ако искаш, и чрез протонната поща или каквато и да е платформа на анон
 

Sonnettales

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 28, 2022
Messages
19
Reaction score
5
Points
3
Не се шегувам с човека. Анасоново масло(анетол) до анисалдехид до о-формален-4-метоксифенол до 4-метоксифенол до 2-хидрокси-5-метоксибензалдехид до 2,5-метоксибензалдехид . Както споменах по-горе, изглежда не мога да прикачам файлове, но ако имате акаунт в protonmail, мога да ви изпратя. Може да е тук, доколкото знам. Не съм го получил оттук. Тя е от холандски изследователски доклад.
 

chemistry.mob

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 12, 2023
Messages
80
Reaction score
34
Points
18
но смятате, че е изгодно да правите всички тези стъпки, не знам дали правите 2-CB за забавление или за да го препродадете.
 

Sonnettales

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 28, 2022
Messages
19
Reaction score
5
Points
3
Изгодно ли е? Зависи от вашата деф на печалба, предполагам. Най-важното? Опит. Да правиш грешки и да се учиш. Тези неща изискват много от всичко. Пари. Знания. Опит. Време. Енергия. Почти винаги е забавно за мен. Може би един ден ще спечеля. Но както казахте... къде можете да получите 2,5 bnzldyd? Някой трябва да го направи, който не е корпоративен. Не печеля достатъчно, за да продавам, но може би някой ден. След като се занимавам с това от няколко години, мога да ти кажа, че ако го правиш единствено за печалба, откажи се сега и си спести време и пари. Липсват ми няколко кредита за бакалавърска степен по биохимия и едва съм надраскал повърхността на тези неща.
 

Sonnettales

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 28, 2022
Messages
19
Reaction score
5
Points
3
Съжалявам, човече. Едва сега прочетох някои от постовете ти по-горе. Не съм сигурен какво правиш тук, ако нямаш никаква представа от химия. Не знаете колко 2-cb ще получите от 100 г от бета-нитростирена? Това почти винаги е в края на каквато и да е обработка, която следвате. Има повече от един начин за получаване на крайния продукт 2c-b. Нито един от тях не е лесен и не трябва да се прави от човек, който "няма представа от химия". Започнете с метамфетамин човек. Преценете дали това е нещо, което смятате, че можете да направите или дори искате да направите. След това продължете оттам. Нямам представа от химия. Шиш, човече.
 

chemistry.mob

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 12, 2023
Messages
80
Reaction score
34
Points
18
Попитах един професор по органична химия дали някой, който няма представа от химия, може да следва рецепта за химичен синтез и той каза да, затова се присъединих към този форум, изгубих се, не знам с какъв синтез да започна, а аз го правя За печалба, мога да инвестирам време и пари, за да се науча, целта ми е да произвеждам в голям мащаб и да продавам на едро, но виждам, че тази индустрия е много трудна, не само да се направи химичен синтез, но и да се получат необходимите химични реактиви и прекурсори, Някакви препоръки за това какъв синтез да направя? благодаря!
 

nujrc

Don't buy from me
Member
Joined
Feb 16, 2023
Messages
7
Reaction score
0
Points
1
Ут. Ако го правиш единствено с цел печалба, защо изобщо искаш да се занимаваш със сериите 2в... Не са пристрастяващи, а нишови наркотици. Ще имате по-голяма печалба, като отглеждате трева.
 

mocnykutas

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 16, 2023
Messages
168
Reaction score
106
Points
28
 

Sonnettales

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 28, 2022
Messages
19
Reaction score
5
Points
3
Някой има ли добър доставчик на нитрометан в САЩ, който не докладва? Извличах от състезателно гориво, но това става досадно. Всички доставчици в раздела за обяви, с които съм се свързал, са извън САЩ.
 

Melv99

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jan 16, 2023
Messages
31
Reaction score
11
Points
8
Намерих един, който продава куп различни горива и твърди, че има 100% НитроМ. Все още не съм поръчал и изглежда полулегитимно. Но кой знае. Предполагам, че има само един начин да разбера.
 

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
Имам съмнение по отношение на последната стъпка от синтеза на 2CB. Там се казва: "Реакционната смес беше оставена да се върне на стайна температура, филтрирана и твърдите частици бяха промити пестеливо със студена оцетна киселина", докато аз знам, че оцетната киселина става твърда при 16-17С, така че какво точно означава студена оцетна киселина?
Благодаря.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Здравейте. предполагам, че студена киселина означава стайна температура, защото има обяснение, че при реакцията се отделя топлина.
 
View previous replies…

nujrc

Don't buy from me
Member
Joined
Feb 16, 2023
Messages
7
Reaction score
0
Points
1
Разбирам, че останалият елементарен бром ще се изпари във въздуха от продукта, както всеки разтворител, така че с времето няма да остане никакво разумно количество. Правене на HCL без изсушаване на HBr - късмет, за да получите по-чист продукт, защото може да се наложи да се справите с бромните соли в разтвора на бром/GAA, както и със самия бром.
 

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
358
Reaction score
174
Points
43
Не виждам проблеми да избием остатъците от бром с тиосулфат, след което да доведем ph до алкална среда и да съберем маслото с разтворител.
 
Top