Синтези на 2С-фенилетиламини

NarwhalFucker419

Don't buy from me
Member
Joined
Oct 14, 2022
Messages
3
Reaction score
5
Points
3
Има ли някой информация за бромиране на 2С-Н с n-бромосукцинимид? Видях няколко души да го споменават на други места, но не намерих никакви описания.
 

Raxmil

Don't buy from me
New Member
Joined
Nov 11, 2023
Messages
1
Reaction score
0
Points
1
Аз също търся това, но не успях да намеря подробна информация
Това, което знам, е, че можете да го направите в GAA или DCM, но нямам представа за съотношението
 

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
Имам съмнение по отношение на последната стъпка от синтеза на 2CB. Там се казва: "Реакционната смес беше оставена да се върне на стайна температура, филтрирана и твърдите частици бяха промити пестеливо със студена оцетна киселина", докато аз знам, че оцетната киселина става твърда при 16-17С, така че какво точно означава студена оцетна киселина?
Благодаря.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Здравейте. предполагам, че студена киселина означава стайна температура, защото има обяснение, че при реакцията се отделя топлина.
 
View previous replies…

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
Добре, добре, аз също си помислих това, но предпочетох да потвърдя, тъй като знаете, че когато казваме студено, обикновено имаме предвид от фризера, а не от RT хахаха, но с оцетната киселина не е възможно ;-) Благодаря
 

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
358
Reaction score
174
Points
43
Не разбирам съвсем защо миенето на аминов хидробромид, невъзможно е да се използва, изгаря. По-добре е да се пречисти и да се получи хидрохлорид и загубите да са по-малки, както и да се избегнат съмнителни опити за измиване на праха от бром.
 

nujrc

Don't buy from me
Member
Joined
Feb 16, 2023
Messages
7
Reaction score
0
Points
1
Разбирам, че останалият елементарен бром ще се изпари във въздуха от продукта, както всеки разтворител, така че с времето няма да остане никакво разумно количество. Правене на HCL без изсушаване на HBr - късмет, за да получите по-чист продукт, защото може да се наложи да се справите с бромните соли в разтвора на бром/GAA, както и със самия бром.
 

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
358
Reaction score
174
Points
43
Не виждам проблеми да избием остатъците от бром с тиосулфат, след което да доведем ph до алкална среда и да съберем маслото с разтворител.
 

situ1984

Don't buy from me
Member
Joined
May 14, 2023
Messages
17
Reaction score
0
Points
1
(R)-(+)-α-метилбензиламин CAS номер:
3886-69-9 Дали е от белите дробове? Или се абсорбира от стомаха? Може ли да се използва директно?
(R)-(+)-α-метилбензиламин CAS номер:
3886-69-9 От белите дробове ли е? Или се абсорбира от стомаха? Може ли да се използва директно?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Той няма психоефекти.
 

amieri

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jun 2, 2023
Messages
17
Reaction score
10
Points
3
Откъде се получава 2,5 диметинитростирен
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
514
Reaction score
278
Points
63
Хенри кондензация на 2,5-диметоксибензалдехид с нитрометан в присъствието на първичен амин като катализатор.
 
Top