Синтез на ефедрин от пропиофенон

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,661
Solutions
3
Reaction score
2,736
Points
113
Deals
1
Last edited by a moderator:

gmo

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 25, 2023
Messages
25
Reaction score
4
Points
3
Здравейте, G.patton, Мога ли да използвам йод като заместител на халогените за тази реакция? И И HBr/водороден пероксид може ли да се използва вместо бром?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,661
Solutions
3
Reaction score
2,736
Points
113
Deals
1
Да
Мисля, че да
 
  • Like
Reactions: gmo

Sonnettales

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 28, 2022
Messages
19
Reaction score
5
Points
3
Съжалявам, ако това е повтарящо се съобщение. Какво представлява обратният хладилник в тази процедура? Никога не съм чувал за това
 
  • Like
Reactions: T 3

plancklong

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jul 7, 2022
Messages
36
Reaction score
13
Points
8
Вярвам, че нещо се е изгубило в превода! Опитайте се да замените думите "обратен хладилник" с "изравняваща налягането фуния за добавяне" и вижте какво ще кажете тогава :);):cool:! Там има още няколко места, върху които все още работя!
 

HIGGS BOSSON

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
436
Reaction score
663
Points
93
В този метод са налице неточности.
Подготвяме видеоклип по тази тема, очаквайте го скоро.
 
View previous replies…

None

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 18, 2022
Messages
30
Reaction score
6
Points
8
Здравейте, направен ли е видеоклипът?
 
  • Like
Reactions: T 3

lalalander

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jun 17, 2023
Messages
50
Reaction score
20
Points
8
Но доколко е изгодно да се произвежда ефедрин по този метод? Можем ли напълно да разчитаме на този метод за производство?
 

Mr.blank00

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 9, 2023
Messages
10
Reaction score
3
Points
3
Здравейте на всички. Може ли някой да предостави линк за производство на ефедрин, псевдоефедрин от d-l аланин, метиланин, вчера някой го беше публикувал, но не мога да го намеря, моля помогнете.
 
  • Like
Reactions: gmo

ilovelamp

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 8, 2023
Messages
1
Reaction score
3
Points
3
Чичо Фестър има глава, озаглавена "Приготвяне на собствен ефедрин", в своята книга "Тайните на производството на метамфетамин", 8-о издание. От известно време съм любопитен за този метод. Това може да доведе до революция в тайната химия, ако е толкова лесно, колкото звучи. Нямам търпение да видя видео стъпка по стъпка.
 
View previous replies…

SoldadoDeDrogas

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 16, 2023
Messages
214
Reaction score
142
Points
43
След като изчерпах ресурсите си, опитвайки се да се сдобия с псевдо хапчета, се натъкнах на точно този метод, разглеждайки книгата на Фестърс, и отново станах много обнадежден. От това, което разбрах, това е повече или по-малко еквивалентен процес на варенето на собствен алкохол от нулата. Кипване на вода, добавяне на захар (или меласа) и мая - тайната съставка този път е бензалдехид, който се съдържа в маслото от горчив бадем в малко по-високи концентрации (в зависимост от марката), доколкото разбрах. Повече или по-малко 90 % чистота? Можете да го намерите в магазина за хранителни стоки и т.н. в раздела за подправки/ароматизатори. На една малка бутилка бадемово масло буквално ще пише "съдържа: бензалдехид". Не знам дали бадемовото масло трябва да се рафинира, преди да се добави към "кашата с дрожди", като се има предвид неговата чистота - не виждам примеси, които да са в състояние потенциално да попречат на процеса на ферментация. Знае ли някой? Някой ферментирал ли е бензалдехид и стигал ли е до ефедра по тези начини? Моля, кажете ми.

Веднага щом го разбера, ако изобщо има нещо, ще споделя добрите новини. o7
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
Не мисля, че BAE е 90% бензалдехид. Мисля, че е 90% етанол. Определено ще трябва да се дестилира и ще си загубите задника от цената. Има и по-евтини неща, от които да се получи бензалдехид. Сигурен съм, че екстрактът от маслодайни бадеми не би могъл да замени бензалдехида без пречистване и концентриране. Проучих го задълбочено и реших, че не е добър избор за мен. От 55-галонен барабан могат да се произведат 20 г L-pac на всеки 4 дни. Има много работа, за да се получат тези 20 г от над 50 галона утайка.
 

SoldadoDeDrogas

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 16, 2023
Messages
214
Reaction score
142
Points
43
Искам да кажа, нека да погледна по-добре, малко или много се отклонявам от SOMM#8 на Фестър. Вероятно сте прав, ако някога е работил, то вероятно е било преди 20 години, след известна обработка. Той го прави да звучи така, сякаш е отговорът на всичките ни молитви, ако ефедрата е забранена и няма други възможности. Би трябвало да приложа същия скептицизъм към някои от тези неща - като например възможността да се направи нещо в краен случай с Лево от инхалаторите. Би трябвало вече да знам по-добре, че ако беше толкова лесно, повече, ако не всички, щяха да го правят и щеше да е ГОРЕЩО, за да се зареди. Научавам доста, въпреки че се занимавам с това да разбера тези неща... по трудния начин.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
Работи се, че е правено и правено и правено. Цялото " извличане на 20 грама L-pac от 50 галона течност" съм виждал масивни тайни центрофуги, вместо 15-милилитрови центрофужни епруветки, кофи от 5 галона с капаци. Или прашка за непрекъснат процес. Можете да си купите за 10 долара хиляди долари, така че сега обмисляте 3фазен мотор с мощност 2 к.с., заварена въртележка и поне мазе или гараж. Не можете просто да утаите 50 галона разтворител, защото базата ще струва толкова много при това количество. Гугъл стипендиант ще ви покаже стотици писания по въпроса. Мисля, че бих могъл да направя фенилацетат по-евтино. Веднъж прочетох една реакция в Science madness. Човекът се нуждаеше от безводен етанол. Той разбива етилов ацетат, за да го получи, и аз си помислих, че това е лудост, когато можеш да го дестилираш сам, но знаете ли, той има безводен етанол за по-малко от 1 час, а етиловият ацетат е 25 долара за литър, така че ако ви трябват само 150 мл. То. Изглежда. Много. По-привлекателно
 
Last edited:

SoldadoDeDrogas

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 16, 2023
Messages
214
Reaction score
142
Points
43
В YT има видеоклип на NileRed, в който той получава сравнително чиста проба "етерично масло от бадем" или нещо подобно от ebay и казва, че е достатъчно чисто, за да се използва -така както е- в реакциите, но въпреки това продължава да го пречиства. Фестер казва да се пусне вакуум за няколко минути, за да се отстрани HCN. Споменава се, че BAE/бензалдехид е контролирано вещество в САЩ, което е смешно, защото вчера буквално взех малка бутилка BAE на пазара, в която като единствена съставка е посочен: бензалдехид. Осъзнавам, че това звучи по-добре на хартия.

Съжалявам, приятелю Фрит, но не съм в състояние да осмисля това, което казваш. Това, което ти си видял и си решил, че е или не е практично за теб или за когото и да било друг, не е задължително да е вярно за всички. Опитвам се да създам производство, братко, ако разбираш какво имам предвид, и това, което ме спира засега, е липсата на определена съставка. Засега имам Ма Хуанг като последна възможност , но дори не се опитвам да мина по този път, ако не се налага. Основният ми приоритет в момента, а и занапред, е да не привличам внимание и да не оставям каквито и да било следи.

Ако някой иска да увеличи производството, Фестер казва, че това е реална алтернатива от купуването на хапчета или извличането на растения. Ако някой иска да започне с една или две кофи от 5 галона за ферментация на бензалдид, не е необходимо нито едно от оборудването, за което говорите, а цената на меласата/захарта/изкушенията/ББЕ не е от значение за мен. Макар че един апарат за дестилация/рефлукс и т.н. би бил хубав и полезен, все още не съм стигнал дотам.

Извличането на L-PAC е сравнително просто (според това изложение в Somm). Филтрирайте кашата и използвайте промивка с толуол или етер, за да я изтеглите и изпарите. Опитвам се да доведа този процес до ефедра и затова следващата стъпка е да използвам метиламин за редукция. Ако това е правено и се прави, то никой не говори за това или изглежда знае много, което съм в състояние да намеря. Простете ми, че търся уточнения и приемам всичко със зрънце сол, въпреки всички флексии и улични квалификации. Както казах, в процеса на изясняване на всичко това научавам много. Благодаря ви за отделеното време и принос. o7
 

Consider

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 18, 2023
Messages
32
Reaction score
7
Points
8
Това е норефедрин, опитах го получих бял прах горчи като ефедрин и реагира като ефедрин, но е норефедрин и не може да се използва за производство на метамфетамин
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
Никой от администрацията, нито някой друг, не отговори на моето изтъкване, че снимките на химикалите в края не представляват ефедрин, нито ефедрин или псевдоефедрин. Също така съм заинтригуван какъв механизъм е превърнал тази хирална молекула в някаква друга със специфично стереоразположение на 2 хирални въглерода. Обикновено за това е необходим хирален реагент или се получава рацемичен продукт. Моля, трябва да знам това вълшебство
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
Ето какво измислих, съставни части на екстракта от маслодайни бадеми: Вода, алкохол (36%) и масло от горчиви бадеми.
Според щатското и федералното законодателство екстрактът от бадеми трябва да съдържа най-малко 1% масло от горчиви бадеми. Така че водата е повече от 36%, тъй като е посочена на първо място, 36% етанол, което е поне 73% от него
 
Top