Video Syntéza 1-fenyl-2-nitropropenu (P2NP) z benzaldehydu a nitroetanu. Henryho reakce.

Bhuro

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jun 7, 2022
Messages
9
Reaction score
11
Points
3

BongMan

Don't buy from me
Resident
Joined
May 31, 2022
Messages
34
Reaction score
3
Points
8
Kolik stupňů tem


Kolik stupňů teploty jste udržovali pro reflexní..
 

quite

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 4, 2022
Messages
2
Reaction score
1
Points
3
Děkujeme vám!
 

Montecristo

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 29, 2021
Messages
102
Reaction score
32
Points
18
Na místě seženu pouze 50% kyselinu octovou, mohu ji použít? pokud ano, jaké změny bych provedl ( tepelná metoda ).
Vím, že získat plně koncentrovanou kyselinu octovou může být problém, existuje způsob, jak ji zvýšit na 80 %?
Nebo lze použít jinou kyselinu?
Existují také nějaká rizika, o kterých bych měl vědět? (výbušné/jedovaté výpary?)
 

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 4, 2021
Messages
442
Solutions
1
Reaction score
411
Points
63
Přečtěte si vlákno. Na to již byl položen dotaz.
 

Sitr1x

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 4, 2022
Messages
13
Reaction score
9
Points
3
Jen upozornění SWIM někde na clearwebu zjistil, že konkrétní kapaliny "šetřící štětce" obsahují především nitroethan a není příliš drahý.
 

wael gano

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 20, 2023
Messages
103
Reaction score
40
Points
28
Vítejte na stránkách
Na fóru existuje vlákno pro syntézu nitroetanu
 

Mclssmxxl

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 28, 2022
Messages
74
Reaction score
32
Points
18
Někteří lidé uvádějí, že to není etno2, nepamatuji si proč ani kde jsem to četl, ale určitě to dokážu vyhrabat.
Každopádně skvělý plán na odklonění nitroetanu, pokud ho nahrazují něčím jiným.
 

Sitr1x

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 4, 2022
Messages
13
Reaction score
9
Points
3
To je škoda =(

Možná si budu muset brzy objednat nějaký, abych mohl provést zkušební provoz pomocí této metody a zjistit, zda je to legální ETNO2. Četl jsem jeden příspěvek někoho, kdo tvrdil, že to bez problémů použil k výrobě P2NP, takže kdo ví. Kéž bych měl snadný způsob, jak si ho vyrobit sám.
 

Sitr1x

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 4, 2022
Messages
13
Reaction score
9
Points
3
Jen by mě zajímalo, zda by bylo možné tuto metodu zmenšit na polovinu původního množství spolu s použitou například pětilitrovou baňkou ?
Ta
 

Mclssmxxl

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 28, 2022
Messages
74
Reaction score
32
Points
18
Bien sûr. 100g tvého alkenu může být zreagováno škálováním činidla lineárně, možná kromě menšího množství ipa idk přesně, jdu podle oka, v 1L erlenmeyeru není problém. počítám, že bys mohl natlačit 200, ale přeplnění za určitou hranici není košer.
 

Sitr1x

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 4, 2022
Messages
13
Reaction score
9
Points
3
Díky se lineárně zmenší a zkusí to
 

s3v3n

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 9, 2022
Messages
38
Reaction score
11
Points
8
Někde jsem četl, že octan amonný lze použít jako katalyzátor v Henryho reakcích, mohu ho zde použít v mikrovlnné metodě a jaké množství bych potřeboval? Díky
 

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
730
Reaction score
1,021
Points
93
Můžete, ale výsledky jsou horší, nikdy jsem neměl rád používání octanu v této syntéze. Nejlepšími katalyzátory jsou cyklohexylamin a butylamin.
 

s3v3n

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 9, 2022
Messages
38
Reaction score
11
Points
8
našel jsem metodu, kdy se roztok benzaldehydu a nitroetanu s methylaminem jako katalyzátorem nechá 2 týdny na tmavém místě a uvádějí se vyšší výtěžky, zkoušel to tu už někdo nebo ví, jestli by to mohlo fungovat?
 

plancklong

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jul 7, 2022
Messages
36
Reaction score
13
Points
8
Ahoj s3v3n,
Zkoušel jsem to s použitím benzaldehydu, nitroetanu a n-butylaminu. Jako předlohu jsem použil 3,4-DMA z PIHKAL. Místo veratraldehydu a n-amylaminu jsem použil benzaldehyd a n-butylamin a podle toho jsem upravil množství.

Zdá se, že RM se po měsíci nezměnil. Žádné pevné látky se vůbec nesrážejí.

Toto byl můj poslední pokus v řadě neúspěšných reakcí s tímto nitroethanem:

Nipron ®™ přísada pro obohacení paliva cas 79-24-3 Čistý nitroethan na bázi, 100 ml.

Měl to být >98% nitroethan (NE). Neměl jsem žádný způsob, jak to definitivně zkontrolovat, takže to mohlo být něco jiného než NE nebo mít vysoký obsah vody. Byl také drahý - 125 USD za 100 ml dodaných.

Myslím, že tato reakce (a já myslel, že je to Knovenaglova reakce, ne Henryho reakce!) by mohla fungovat, ale může být něco s nesubstituovaným benzaldehydem, co vyžaduje jiné reakční podmínky.
 

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
730
Reaction score
1,021
Points
93
Používejte poměry a podmínky napsané v tomto tématu, funguje to optimálně.
Vyrábí se různými způsoby. Butylamin a cyklohexylamin jsou nejlepšími katalyzátory pro tento proces.
 

s3v3n

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 9, 2022
Messages
38
Reaction score
11
Points
8
Bylo by také možné použít methylamin hcl jako katalyzátor, bylo by to pro mě mnohem jednodušší získat
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
Ano, ethylamin také funguje dobře.

EDIT: Aha, řekli jste HCl, to nebude fungovat, musíte k němu přidat alkalický roztok, abyste získali volnou bázi methylaminu, a pak použít jako v postupu.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,659
Solutions
3
Reaction score
2,734
Points
113
Deals
1
Nejsem si jistý, zda má methylaminová báze dostatečnou bázickou sílu. Můžete zkusit triethylamin nebo diethylamii.
 
Top