Bromování 4′-methylpropiofenonu na 2-bromo-4'-methylpropiofenon. Ve velkém měřítku.

Throw-off

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Feb 18, 2024
Messages
69
Reaction score
35
Points
18
Byl mi zaslán 2-bromo-4-methylpropiofenon místo 4-methylpropiofenonu, eliminoval by hydroxid sodný refluxem 2-bromo?
 

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
358
Reaction score
174
Points
43
Můžete okamžitě získat látku, kterou potřebujete, z alfa-bromo-4-methylpropiofenonu, napište číslo CAS látky, kterou jste obdrželi.
 
View previous replies…

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
358
Reaction score
174
Points
43
Potřebujete obyčejný propiofenon a poté jej bromujete a získáte alfa-bromopropiofenon, nebo ihned použijete hotový alfa-bromoprofenon.
Jak chcete z MMC odstranit 4-methyl, tomu nerozumím)))
 

Shehry

Don't buy from me
Member
Joined
May 22, 2023
Messages
4
Reaction score
0
Points
1
Ahoj přátelé, předcházel jsem reakci s 60 ml 4methylpropiofenonu a racionálním množstvím HBr a H2O2. RM však zůstal červený i po použití polovičního množství H2O2. Poté jsem přidal zbytek H2O2 a později pozoroval vznik pevného produktu. RM jsem nechala přes noc odpočívat a druhý den ráno jsem pozorovala zelenou barvu. Vakuově jsem RM přefiltroval a získal 36 g produktu se zeleným odstínem. na dně filtrační baňky jsem pod vodnou fází našel trochu zelené kapaliny (asi 40 ml). laskavě mě poučte, co je to za zelenou kapalinu, proč se tvoří, proč jsem získal méně produktu a kde jsem při postupu chyboval. Děkuji všem.
 

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
358
Reaction score
174
Points
43
Napište přesné množství látek, které byly při reakci použity, tj. u peroxidu vodíku je třeba uvést objem a jeho koncentraci, stejně jako u kyseliny HBr. Důležité je také znát teplotu reakce a další podmínky. Čím přesněji napíšete, co jste udělali, tím přesnější odpověď dostanete.
 
View previous replies…

Shehry

Don't buy from me
Member
Joined
May 22, 2023
Messages
4
Reaction score
0
Points
1
Milý bratře, moc děkuji za laskavou odpověď. Použil jsem 60 ml 4-methylpropiofenonu smíchaného se 46 ml HBr (48 %). vzal jsem 26 ml H2O2 (35 %) a přidal po kapkách. Nicméně barva RM zůstala červená i po přidání asi 15 ml H2O2. I pak jsem přidal zbytek peroxidu. Během počátečního přidávání H2O2 se teplota RM příliš zvýšila, takže se nedalo dotknout baňky, pak byla kontrolována tím, že se kolem baňky dala ledová voda. po nějaké době se vytvořila bílá nadýchaná pevná látka a celý RM se nechal odpočívat celou noc. druhý den ráno se našla zelená kapalina (asi 40 ml) s pevným produktem a tato kapalina spočívala na dně, což znamená, že nebyla rozpustná ve vodném roztoku. doufám, že tato informace poslouží účelu.
 

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
358
Reaction score
174
Points
43
S největší pravděpodobností vám v reakci došla volná kyselina a měli jste k dispozici pouze brom a kyselina je známým katalyzátorem bromování (v průběhu celé bromování je nutná stabilní enolizace ketonu). Doporučuji použít další kyselinu sírovou k průběžné enolizaci ketonu, barva bromu by měla během reakce rychle zmizet.
 

Shehry

Don't buy from me
Member
Joined
May 22, 2023
Messages
4
Reaction score
0
Points
1
Díky, brácho, příště si dám pozor... ještě jednou díky moc.
 

TheVacuumGuy

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 20, 2023
Messages
122
Reaction score
50
Points
28
V porovnání s cestou Br2 v DCM/Toluenu je to taková hračka. ❤️

Wr4V8l9ZQm
 
  • Love
Reactions: $!$

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
727
Reaction score
1,017
Points
93
Je zvláštní, že se ukázalo, že jde o granule. Ale někdy se to stává. Pokud je struktura krystaličtější, pak bude konečný produkt snadněji krystalizovat.
 
View previous replies…

TheVacuumGuy

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 20, 2023
Messages
122
Reaction score
50
Points
28
No, nedodržel jsem stoprocentně postup, který by mohl objasnit. Prostě jsem to nastavil, přidal po kapkách a šel spát. Druhý den ráno to bylo příliš horké a snížil jsem přidávání. Pak jsem si po 8 hodinách všiml, že přidávání ustalo, zatímco směs byla plná krystalů, a otevřel jsem ventil, který přidal veškerý zbývající h2o2, což způsobilo energické uvolňování bromu a teplo. Považoval jsem to za zbytečné, ale míchal jsem dál. Nakonec se ukázalo, že je vše v pořádku. Dokonce se mi líbí granule, protože je jednodušší je přenášet, což způsobuje menší vystavení se lachrymátoru pro mě 😁. Alespoň vím, že k tomu, aby se to nepovedlo, je potřeba hodně, a to z toho dělá zabijácký recept. ❤️
 

TheVacuumGuy

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 20, 2023
Messages
122
Reaction score
50
Points
28
Jak se to krystalizuje? Když vytvoříte nasycený roztok v isopropanolu a necháte ho stát, celý obsah "vykrystalizuje" (s více vlhkými vnitřními částmi)?
 

$!$

Don't buy from me
Resident
Language
🇵🇱
Joined
Jan 24, 2024
Messages
287
Reaction score
82
Points
28
Dcm ethylacetát
 

TucoSalamanca.

Don't buy from me
Resident
Language
🇹🇷
Joined
May 7, 2023
Messages
181
Reaction score
21
Points
18

Kyselina hydrobromová 47 % Podařilo se mi najít 47 % tohoto činidla, ano?

 

TucoSalamanca.

Don't buy from me
Resident
Language
🇹🇷
Joined
May 7, 2023
Messages
181
Reaction score
21
Points
18
Kolik ml kyseliny hydrobromové 47% lze použít
 

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
727
Reaction score
1,017
Points
93
Můžete použít přibližně stejné množství. Čistota produktů (4-methylpropiofenon) není vždy 99 %+, takže jsou možné malé chyby.
4mp - 1000g
HBr47% - ~800 ml (~1100 g)
H2O2 - ~300 ml (~330 g)

Je lepší začít s takovým množstvím a nepoužívat přebytek činidel, více problémů s čištěním než získáte další procento meziproduktu.
 
Top