Syntéza 4-MMC (mefedronu). Bromování v dichlormethanu.

Chemix-Express

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 13, 2022
Messages
45
Reaction score
22
Points
8
Váš komentář mě velmi zaujal. Někdo se o tom zde na fóru již zmínil.

Plánuji nastavit teplotu pevně na 34 stupňů (polovina z uvedeného rozmezí 32-36 stupňů) a reakční dobu na 4h.

Osoba, která tuto informaci uvedla, také uvedla poměry pro tuto reakci.

Konkrétně:
- 100 g bk4
- 250 ml DCM
- 150ml m40

1. Budou tyto poměry činidel správné?
2. Mám přidat 1/2 m40 na začátku a 1/2 m40 po jedné hodině reakce. Jaký to má smysl? Chápu, že má zkrotit teplotu, ale jaký je rozdíl, jestli to uděláme najednou, nebo to rozložíme do dvou přístupů?

Jeden přístup k tomuto pokusu už mám za sebou. Vše jsem přidal v poměru, jak je uvedeno výše. Zahřál jsem směs na 20 stupňů a začal přidávat m40. Bohužel teplota nezačala sama od sebe stoupat. Po spuštění ohřevu z venku teplota najednou vyskočila na 40 stupňů. Kapalina se vařila a nepomohlo ani vypnutí topení.

Co si myslím. Zahřát reakční hmotu na 25-30 stupňů před přidáním m40 a teprve postupně začít přidávat m40 tak, aby nepřekročila zmíněných 36 stupňů? Je to v pořádku? Nebo mám celou hmotu zahřát na reakční teplotu 34 stupňů a teprve potom přidat m40?

Mám ještě jednu otázku. Jak mám vyčistit volnou bázi?

Stačí volnou bázi dvakrát propláchnout stejným objemem 10% roztoku trisíranu sodného, aby se odstranil zbytek bromoketonu, a dvakrát ji propláchnout čistou vodou? Je nutné použít ještě něco jiného?


Proč když neutralizuji kyselinou chlorovodíkovou v acetonu na pH 6, při přidání směsi HCL:aceton do volné báze se začne zbarvovat. Je strašně těžké potom prášek vyprat na sněhově bílou barvu.

Barvy, které mě napadly, jsou modrá, zelená, tmavě červená a růžová.
 

subzero013

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 28, 2022
Messages
32
Reaction score
22
Points
8
Budete muset chladit, a ne zahřívat, pokud chcete dělat při teplotě 34 stupňů. Po přidání methylinu za 10 - 15 minut se směs začne sama zahřívat, před přidáním methylinu zahřejte bromketon. Není zvláště jasné, proč právě 34 stupňů, dichlormethan vařit s rozpuštěným bromketonem bude při vysokých teplotách. Když kyselý aceton často dává barvu mefedronu, někdo doporučuje místo něj použít ethylacetát a okyselit solí -kyselina isopropanol, někdo okyselit vodou a pak odstranit.
 

Chemix-Express

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 13, 2022
Messages
45
Reaction score
22
Points
8
Ahoj. Po rekonstituci BK4 v DCM (25-26 °C) byla baňka umístěna na míchadlo a bylo zapnuto maximální míchání. Ohřev je vypnut. Celá m40 byla přidána najednou, po 5-10 minutách začala teplota stoupat na 35-37 stupňů za 30-35 minut, poté začala sama klesat. Zmínil jste, že celá reakce by měla trvat asi 3,5-4 hodiny a skončí, když teplota začne automaticky klesat. U mě se během 30-35 stupňů zahřála pouze na 35-37 stupňů a začala klesat. Co dělám špatně?
 

StarWars

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 7, 2022
Messages
132
Reaction score
71
Points
28
Jak vypočítat množství dcm v této syntéze?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,659
Solutions
3
Reaction score
2,734
Points
113
Deals
1
Poměrně
 

WhalterWhite

Don't buy from me
New Member
Joined
Apr 4, 2022
Messages
26
Reaction score
13
Points
3
Vyzkoušel jsem tuto metodu x hotové 2b4chloro. Dostal jsem studené měkké kameny. Po vyčištění acetonem byl výtěžek nízký +- 20 %.
 

WhalterWhite

Don't buy from me
New Member
Joined
Apr 4, 2022
Messages
26
Reaction score
13
Points
3
To po 12 hodinách zmrazení
 

Attachments

  • MmWKsIxTZd.jpg
    MmWKsIxTZd.jpg
    185.2 KB · Views: 312
  • baKWE6PDQ9.jpg
    baKWE6PDQ9.jpg
    144.6 KB · Views: 312

Zetetic

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 2, 2022
Messages
18
Reaction score
4
Points
3
Zdravím vás, pánové! čím lze nahradit dichlormethan? k dispozici jsou benzen, aceton, isopropylalkohol, ethylacetát, petrolether. doufám v rychlou odpověď. zbývá pět hodin a laboratoř bude uzavřena.
 
Joined
Jul 25, 2021
Messages
193
Reaction score
296
Points
63
Benzen bude fungovat dobře, ale metodika se trochu změní. Napište mi PM a já vám vše podrobně vysvětlím.
 

Chemix-Express

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 13, 2022
Messages
45
Reaction score
22
Points
8
Mohu také požádat o nějaké tipy na reakci na benzen? V současné době se na benzen výtěžek na krystal pohybuje kolem 53-55 %. Možná se bude něco hodit. S pozdravem a alletings
 

StarWars

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 7, 2022
Messages
132
Reaction score
71
Points
28
Nepoužívejte
Bezen je toxik použít toulen nebo dcm
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,659
Solutions
3
Reaction score
2,734
Points
113
Deals
1
Ve skutečnosti jsou také toxické. S vhodnou ochranou (dobře větraný prostor a obličejová maska) lze případné poškození vynásobit 0.
 

euphoria84

Don't buy from me
Member
Joined
Dec 29, 2022
Messages
3
Reaction score
2
Points
3
Toto jsem našel na ruském fóru, podle nich 100% bromoketon reaguje za 7 hodin při 30 stupních Celsia.
 

Attachments

  • 9bmrcLKsCH.jpg
    9bmrcLKsCH.jpg
    112.3 KB · Views: 486

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
358
Reaction score
174
Points
43
Autor Linx (zakázal), informace nejsou spolehlivé. Reakce v dichlormethanu trvá v průměru 2 hodiny při teplotě 30 stupňů.
 

StarWars

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 7, 2022
Messages
132
Reaction score
71
Points
28
Policejní chemik říká, že 24h ve 20°c s toulenem je hodně syntéza nejlepší je rychlá čistá a hodně.
 

breathing.fire

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Oct 19, 2022
Messages
37
Reaction score
11
Points
8
Pokud nemám aceton nebo IPA, mohu je nahradit jiným alkoholem, například metanolem nebo etanolem?
 

hexen

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 2, 2023
Messages
29
Reaction score
7
Points
8
Ne pouze ethylacetát
 
Top